Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Katy napisal/-a:Če ti ne veš, kako se lahko razmišlja pozitivno, ti tudi jaz ne znam odgovorit.
Ker ne veš? ali kaj?
Katy napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Si Človek na Zemlji sredi čudovitega obdobja, ko se obeta nekaj naravnost razburljivih spoznanj o vesolju, življenju in sploh vsem.
Še vedno ne vem, a se ti to hecaš, ali si se res tako prepričal, kako se imamo super? Ali obiskuješ kakšen tečaj pozitivnega mišljenja? :wink:
Kaj ti pa manjka?

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

ZdravaPamet napisal/-a:Nobenega tečaja ne obiskujem. Običajno kaj preberem, pogledam kakšen filmček ... Danes je itak vse praktično na netu, tako da ti ni treba niti iz hiše. Čeprav priporočam socializacijo, četudi na tečajih za pozitivne misli. Smrt zaprtemu in sterilnemu življenju!
:lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

=) napisal/-a: Ker ne veš? ali kaj?
Ob njegovem vprašanju sem se res zamislila, kako pa prazaprav je, če razmišljajš pozitivno? Morda pa tako mišljenje za nekoga pomeni nekaj čisto drugega oz. sploh o tem ne razmišlja.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:To res sprašuješ?Poznaš to?---> Kozarec na mizi do polovice napolnjen z vodo.
En vidi kozarec napol poln, drugi napol prazen...
Jaz osebno se ob takem "kozarcu" najprej vprašam - Zakaj oz Kako to da ni do vrha napolnjen? ali pa - Kaj pa, če kozarec razbijem? ali pa Le kdo se je spomnil name? Aja...pa seveda je zelo pomembno KJE je kozarec, na prtičku poleg rože, ali kozarec v zgubani starkini roki,...
Pač pogledi/razmišljanja...optimistični, pesimistični, in drugi....
Ne, to ne razloži ničesar. Predstavljal bi si, da je pozitivno razmišljanje razmišljanje tiste vrste (niti ne znam opredeliti), pri katerem so posledice tega akta pozitivne. Te so lahko samo biokemične. Te pa se v končni fazi od človeka do človeka različno manifestirajo. Torej, kaj naj s tem? Če nočeš razmišljati, pač ne razmišljaš. Če se hočeš počutiti dobro, razmišljaš o lepih rečeh. To pa je pogojeno s tvojim telesnim počutjem in siceršnjim stanjem v glavi. Se temu potem reče pozitivno razmišljanje? Ampak to je pač to, razmišljanje. Samo misliti o nečem ne spremeni praktično ničesar.
Dvomim, da lahko s posebno vrsto razmišljanja, odrekanja ali sprejemanja posebne vrsti misli, spremeniš počutje. Morda pod pogojem, da znaš prevarati um in telo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
Katy napisal/-a:Napredek tehnike ni prav v ničemer prispevak k temu, da bi se človek bolj in bolje spoznal. Zunanji pogoji človekovega bivanja so se resnično v mnogočem izboljšali. Stremenje kvišku se je uresničilo s prvo človekovo stopijo na mesečevi površini, toda v globine samega sebe še ni stopil...
Medtem ko smo izkoristili in še izkoriščamo tako imenovane zunanje sile človeka, ki so namenjene zunanjim užitkom, pa tistih notranjih sil, ki naj bi se aktivirale za notranjo rast in zorenje, nismo prebudili in smo jih celo namerno uspavali.

M. Kojc
Spoznati samega sebe, kdo sem jaz, kje sem jaz? To je bistvo. Bravo, Katy!
Ja, bistvo za šarlatane. :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Načeloma res ne moreš dosti vplivat na svoje razmišljanje. Da pa se...
Če te kdaj prime in slabe volje. A boš slabe volje še ves dan in vse okoli sebe spravljal v slabo voljo? Poznam take, ki so ko so slabe volje zelo radi v družbi, kjer ne spregovorijo po ure in ure niti besedice...ostali se pa grozno počutijo, če se zabavajo ob tako zamorjeni osebi... Ampak ti pomoje nisi tak. Sam veš, da se brez muje še čevelj ne obuje. Enostavno se včasih načrtno odločiš da boš vsaj poiskusil bit dobre volje...
Jaz si ponavadi najprej naredim jagodni sok s smetano in jo "debelo" oblijem s čokolado... Res pomaga... :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Spoznati samega sebe, kdo sem jaz, kje sem jaz? To je bistvo. Bravo, Katy!
Ja, bistvo za šarlatane. :lol:
Shrink, probaj vsaj za trenutek pozabiti vse tisto, kar so ti v šolah vcepljali v glavo! Če vidiš svoj obraz v ogledalu, če veš, da imaš telo človeka, da ti je ime 'shrink', da si fizik, Slovenec, Zemljan, še ne pomeni, da v resnici veš, kdo si, kaj si in kje si. Če ne poznaš vrhovne resnice, nič od tega ne moreš vedet..
Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog pa je najpametnejša, najlepša, najmočnejša, najbogatejša oseba, zato privlači vsakogar.
Nebivajoče ne more nikogar privlačiti. Ampak za tiste bolj zaupljive posameznike pa se vedno najde kdo, ki si kaj izmisli, da bi ga pritegnil.
Krsna ni postal Bog, Krsna je Bog.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Hanuman napisal/-a: Če vidiš svoj obraz v ogledalu, če veš, da imaš telo človeka, da ti je ime 'shrink', da si fizik, Slovenec, Zemljan... Če ne poznaš vrhovne resnice, nič od tega ne moreš vedet.. .
:lol: :lol: hahaha.... :lol: :lol:
Shrink, probaj vsaj za trenutek pozabiti vse tisto, kar so ti v šolah vcepljali v glavo!
In koga naj posluša? Tebe?!? :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

=) napisal/-a:
Hanuman napisal/-a: Če vidiš svoj obraz v ogledalu, če veš, da imaš telo človeka, da ti je ime 'shrink', da si fizik, Slovenec, Zemljan... Če ne poznaš vrhovne resnice, nič od tega ne moreš vedet.. .
:lol: :lol: hahaha.... :lol: :lol:
No =), temu se pa reče iluzija.
=) napisal/-a:
Shrink, probaj vsaj za trenutek pozabiti vse tisto, kar so ti v šolah vcepljali v glavo!
In koga naj posluša? Tebe?!? :lol:
Ne govorimo o meni.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Spoznati samega sebe, kdo sem jaz, kje sem jaz? To je bistvo. Bravo, Katy!
Ja, bistvo za šarlatane. :lol:
Shrink, probaj vsaj za trenutek pozabiti vse tisto, kar so ti v šolah vcepljali v glavo! Če vidiš svoj obraz v ogledalu, če veš, da imaš telo človeka, da ti je ime 'shrink', da si fizik, Slovenec, Zemljan, še ne pomeni, da v resnici veš, kdo si, kaj si in kje si. Če ne poznaš vrhovne resnice, nič od tega ne moreš vedet..
"Au contraire, mon capitaine." "Vrhovna resnica" me ne zanima (n-tič). "Resnica", ki jo ponujajo tvoji sveti spisi, pa je na nivoju resnice, ki jo ponuja Q kapitanu Picardu. :lol:
Hanuman napisal/-a:
Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog pa je najpametnejša, najlepša, najmočnejša, najbogatejša oseba, zato privlači vsakogar.
Nebivajoče ne more nikogar privlačiti. Ampak za tiste bolj zaupljive posameznike pa se vedno najde kdo, ki si kaj izmisli, da bi ga pritegnil.
Krsna ni postal Bog, Krsna je Bog.
:lol: Povej ti to kristjanom, muslimanom, budistom itd.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
=) napisal/-a:
Hanuman napisal/-a: Če vidiš svoj obraz v ogledalu, če veš, da imaš telo človeka, da ti je ime 'shrink', da si fizik, Slovenec, Zemljan... Če ne poznaš vrhovne resnice, nič od tega ne moreš vedet.. .
:lol: :lol: hahaha.... :lol: :lol:
No =), temu se pa reče iluzija.
Pometi pred svojim pragom:
Hanuman napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Nobenega tečaja ne obiskujem. Običajno kaj preberem, pogledam kakšen filmček ... Danes je itak vse praktično na netu, tako da ti ni treba niti iz hiše. Čeprav priporočam socializacijo, četudi na tečajih za pozitivne misli. Smrt zaprtemu in sterilnemu življenju!
:lol:
:lol:
Hanuman napisal/-a:
=) napisal/-a:
Shrink, probaj vsaj za trenutek pozabiti vse tisto, kar so ti v šolah vcepljali v glavo!
In koga naj posluša? Tebe?!? :lol:
Ne govorimo o meni.
Seveda govoriš o sebi, pa o svoji večnosti itd. itd. :?
Zadnjič spremenil shrink, dne 29.4.2009 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Krsna ni postal Bog, Krsna je Bog.
Pravi kdo? Krišno si je, tako kot vse ostale bogove, izmislil človek. Za to je imel svoje razloge, morda je kakega tudi zapisal v kak sveti spis. Tragično pri tem pa je, da so ti izmišljeni bogovi postali močnejši od razuma in še danes delajo škodo po svetu.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

Menim, da je čisto vseeno v kaj kdo verjame; Shrink je očitno zaveznik znanstvenikov, Hanuman verjame v Krsno, ZdravaPamate gleda filmčke, =) sreča dnevno 100 ljudi, Roman pelje svojo v Vintgar :lol: , (ne hecam se, da ne bo zamere),
ampak bistvo je, da si vsak tudi nekako uspešno in srečno preživeti do konca svojih dni. Ali ne Shrink?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

Katy napisal/-a:ampak bistvo je, da si vsak tudi nekako uspešno in srečno preživeti do konca svojih dni.
Pravzaprav se želi velika večina ljudi pripraviti na srečno bivanje v domnevnem onostranstvu. Nekateri celo menijo, da gredo te priprave skozi trpljenje, nekateri (kljub vsemu upam, da je teh malo) spet, da morajo za njihovo srečo (v tem svetu ali v onostranstvu) trpeti drugi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:ampak bistvo je, da si vsak tudi nekako uspešno in srečno preživeti do konca svojih dni. Ali ne Shrink?
Očitno še vedno nisi dojela ali pa neprestano sediš na ušesih (bolje rečeno: očeh): Bistvo (življenja, sveta, obstoja itd.) me ne zanima. Kapish?

Odgovori