Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

ZdravaPamet napisal/-a:A če je v sredi, pa ne? Mislim je običajna beseda za izražanje osebnega mnenja.
Ni nujno, odvisno kako jo uporabljamo.

2. z odvisnim stavkom imeti povedano glede na svoje védenje, poznavanje za resnično: mislila sva, da bova kmalu na cilju, pa sva se zmotila; mislim, da so dogodki potekali takole; strokovnjaki mislijo, da bo novo zdravilo zelo učinkovito // izraža omejitev povedanega na osebni odnos: mislim, da tako dejanje ni sramota; mislim, da bi morali te ljudi bolje plačati; vsi mislijo, da so novi predpisi boljši

5. v zvezi z reči uvaja a) natančnejšo določitev, dopolnitev povedanega: o tem problemu sem govoril, mislim (reči), pisal; kaj ste po poklicu, mislim (reči), kakšno izobrazbo imate / elipt. koliko stanejo, mislim, razglednice b) povzetek bistvene vsebine povedanega: mislim reči, da nimate prav; s tem ne mislim reči, da lenarimo / elipt. mislim le, da to ni res 6. izraža točno, konkretno določitev predmeta: koga misliš? Očeta mislim, ne tebe; pri tem, s tem mislim njega / saj veš, koga mislim.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mislim, da je jasno razvidno, kako sem jo uporabil. Ne izgovarjaj se!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Bog je največji znanstvenik.
Celo, če bi res bil, ne bi bil znanstvenik.
On ve vse.
Ravno zato.
Kaj te to ne privlači?
Vse vedeti? Vedeti, kar naj bi vedel domnevni bog? Vsekakor me neresnica ne privlači, pa naj bo zavita v še tako lep celofan.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a: Kaj te to ne privlači?
Vse vedeti? Vedeti, kar naj bi vedel domnevni bog?
Ne vse vedeti. Glej, npr.James Sidis je imel IQ med 250 in 300, govoril je 200 jezikov.., oseba, ki je zelo pametna, te privlači, Angelina Jolie je lepa, zato te privlači... Bog pa je najpametnejša, najlepša, najmočnejša, najbogatejša oseba, zato privlači vsakogar.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ampak bog ni oseba.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

ZdravaPamet napisal/-a:Ampak bog ni oseba.
Ja pa je.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Ampak bog ni oseba.
Ja pa je.
Nekaj takega morda:

http://www.youtube.com/watch?v=lNwzawXu ... re=related

?

:lol:

P.S. ZdravaPamet, čim prej zrihtaj slovenske podnapise za to. 8)

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Ampak bog ni oseba.
Ja pa je.
Nekaj takega morda:

http://www.youtube.com/watch?v=lNwzawXu ... re=related

?

:lol:

P.S. ZdravaPamet, čim prej zrihtaj slovenske podnapise za to. 8)
Zelo dobra znanstvena fantastika.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Ja pa je.
Nekaj takega morda:

http://www.youtube.com/watch?v=lNwzawXu ... re=related

?

:lol:

P.S. ZdravaPamet, čim prej zrihtaj slovenske podnapise za to. 8)
Zelo dobra znanstvena fantastika.
Nikakor. Ta opis je ravno tako realen kot v tvojih "Vedah". :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

wert trew napisal/-a:Na večih forumih sem, ko je bila debeta o bogu, spraševal kaj imate razpravljalci v mislih , ko rečete BOG.
Če že obstaja takšna definicija, potem smo BOG mi vsi skupaj, ti, jaz, in vsi ostali na tem forumu. Vsi skupaj ustvarjamo celoto, ki jo tudi lahko poimenuješ bog.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Veš, da bi se kar strinjal s teboj, Katy. Tudi Shakespeare pravi podobno. Jaz sicer ne bi rekel, da gre za celoto, saj je človek precej nesignifikantni del Narave kot celote, vendar na Zemlji gospodar, lepota sveta, vzor vsemu živemu.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

Vsi skupaj tvorimo celoto, tudi živali in rastline. Ne vem, če sem te prav razumela, ampak človek vsekakor ni na zemlji gospodar, to morda samo misli, nikakor pa ni lepota sveta, vzor vsemu živemu.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celoto tvori vse vesolje, tudi živali in rastline na Zemlji so le infinitezimalni del vsega.

Mislim ravno nasprotno. Na Zemlji ne boš našla mogočnejšega bitja od človeka. Rodu, ki se je osamosvojil, iztrgal sponam živalskega primitivizma, se spustil z dreves med trate, iz trat v stolpnice itd. Rodu, čigar dela in sposobnosti prekašajo vse živo na Zemlji, čigar umska moč je nepojmljiva za vsa druga znana živa bitja. Rodu, ki je praktično osvojil aksiome logičnega mišljenja in formalizma, ki je videl v skrite kotičke vesolja, ki o sebi ve več kot katera koli druga rastilna ali žival. Njegove stvaritve so vidne ne samo na Zemlji, tudi v vesolju, njegov glas in podoba se širijo v neznana prostranstva vesolja s svetlobno hitrostjo. On gradi aparate, ki jezdijo na najbolj intimnih princip narave, na tistih, ki jih ne zaupaš še tako sorodni duši, ker se bojiš, da te prizadane. Nobena rastilna ali žival ne zna drugega kot to, kar jih je naučila evolucija. Človeški rod zna, ve in je veliko in precej več kot samo to.
Mnogo je velikih stvari, a večje od človeka ni nobene.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

ZdravaPamet napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog je največji znanstvenik. On ve vse. Kaj te to ne privlači?
Ja, in božiček leti po nebu.
Mislim, da ponižuješ prave znanstvenike! Kako si drzneš prištevati tega tvojega boga med znanstvenike?! Ti si zaslužijo boljšo družbo.
Uppppaaa....ej, skuliraj se. Ok, sej lahko razumem, da te je zadeva sprovocirala do neke mere, vendar ti to še vedno ne daje nobene pravice, da druge žališ na tak način.
ZdravaPamet napisal/-a:Celoto tvori vse vesolje, tudi živali in rastline na Zemlji so le infinitezimalni del vsega.

Mislim ravno nasprotno. Na Zemlji ne boš našla mogočnejšega bitja od človeka. Rodu, ki se je osamosvojil, iztrgal sponam živalskega primitivizma, se spustil z dreves med trate, iz trat v stolpnice itd. Rodu, čigar dela in sposobnosti prekašajo vse živo na Zemlji, čigar umska moč je nepojmljiva za vsa druga znana živa bitja. Rodu, ki je praktično osvojil aksiome logičnega mišljenja in formalizma, ki je videl v skrite kotičke vesolja, ki o sebi ve več kot katera koli druga rastilna ali žival. Njegove stvaritve so vidne ne samo na Zemlji, tudi v vesolju, njegov glas in podoba se širijo v neznana prostranstva vesolja s svetlobno hitrostjo. On gradi aparate, ki jezdijo na najbolj intimnih princip narave, na tistih, ki jih ne zaupaš še tako sorodni duši, ker se bojiš, da te prizadane. Nobena rastilna ali žival ne zna drugega kot to, kar jih je naučila evolucija. Človeški rod zna, ve in je veliko in precej več kot samo to.
Mnogo je velikih stvari, a večje od človeka ni nobene.
Očitno zelo visoko ceniš znanstvenika in človeka, kar si napisal zgoraj. Pa smo res tako super inteligentni? Tako inteligentni, da znamo narediti atomsko bombo, tako inteligentni, da smo sposobni izsekavat gozdove (omejevat zalogo kisika), ogrožat živali (hrana in družba), zabetonirat sleherni kotiček svojega okolja, res...jaz tudi tej inteligenci ne vidim meja...
Pravzaprav smo še na nivoju tistih pingvinov, ki delajo skupinske samomore...samo, da mi bolj ljubimo počasno, boleče, psihično utrudljivo umiranje naših otrok,ali pa otrok naših otrok, saj je vseeno...

:idea: hm....a sem jaz res tak cinik?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog je največji znanstvenik. On ve vse. Kaj te to ne privlači?
Ja, in božiček leti po nebu.
Mislim, da ponižuješ prave znanstvenike! Kako si drzneš prištevati tega tvojega boga med znanstvenike?! Ti si zaslužijo boljšo družbo.
Uppppaaa....ej, skuliraj se. Ok, sej lahko razumem, da te je zadeva sprovocirala do neke mere, vendar ti to še vedno ne daje nobene pravice, da druge žališ na tak način.
Ah daj no, na mestu bi bili še bolj drastični odzivi. Kot sem že napisal, tudi Stalin je veljal (med drugim) za največjega znanstvenika, za vsevedneža, za 'najvišjega in najboljšega' - kako torej, da Hanumana ne privlači Stalin? Seveda je nesmiselno pričakovati, da bi se Hanuman (in njemu podobni) zamislili nad tem problemom, ampak vseeno - kakšna je razlika med njegovimi blodnjami in blodnjami stalinistov - in, zakaj bi kdorkoli moral prenašati take kretenizme?

Odgovori