Narava

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Res je, zdelo se mi je nepomembno, dolgočasno. In?
Glej spodaj.
In zopet, kaj ima to z mojim, poudarjam mojim, pogledom na svet in odgovorom katerega sem podal Rocku?
Glej zgoraj.

:lol:
Bom počakal, da Roman, mriz ali pa ZdravaPamet kaj napišejo, da jih lahko citiraš oziroma napotiš na to kako so oni nekaj rekli, ker ti očitno ne veš kaj govoriš oziroma nisi sposoben niti na najpreprostejša vprašanja podati svojega argumentiranega odgovora.
Odgovor je jasen, kvazifilozof. Če ga sam ne razumeš (ne vidiš povezave med gornjim in spodnjim), je to zgolj tvoj problem.
Tako da, zgoraj omenjeni fantje prosim napišite kaj, da vas lahko shrink povzame, ker se "uboga para" muči in muči nekaj povedati pa mu nikakor ne rata.
Aha, a spet veš, kaj oni mislijo in kaj bodo povedali? :lol: :lol: :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Odgovor je jasen, kvazifilozof. Če ga sam ne razumeš (ne vidiš povezave med gornjim in spodnjim), je to zgolj tvoj problem.
Odgovor? Kakšen odgovor? Kje si podal odgovor?
shrink napisal/-a:Aha, a spet veš, kaj oni mislijo in kaj bodo povedali? :lol: :lol: :lol:
Od kje ti spet to, pojmam nimam kaj bodo napisali. Ti boš počakal, da kaj napišejo in boš potem napisal: "Je že ta in ta odgovoril." ali pa "Kot je že on odgovoril" itd. Aja pozabil sem smeškote. Pri večini odgovorov je samo smeško tvoj vse ostalo "popališ" Romanu, mrizu ali pa ZdravaPameti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Odgovor je jasen, kvazifilozof. Če ga sam ne razumeš (ne vidiš povezave med gornjim in spodnjim), je to zgolj tvoj problem.
Odgovor? Kakšen odgovor? Kje si podal odgovor?
Potrebuješ podnapise? :lol:
shrink napisal/-a:Aha, a spet veš, kaj oni mislijo in kaj bodo povedali? :lol: :lol: :lol:
Od kje ti spet to, pojmam nimam kaj bodo napisali.
Ah, kvazifilozof, saj si sam nakladal, da veš, kaj Roman misli. Iz tega sklepam, da veš, kaj tudi drugi mislijo. :lol:
Ti boš počakal, da kaj napišejo in boš potem napisal: "Je že ta in ta odgovoril." ali pa "Kot je že on odgovoril" itd. Aja pozabil sem smeškote. Pri večini odgovorov je samo smeško tvoj vse ostalo "popališ" Romanu, mrizu ali pa ZdravaPameti.
Hah, kvazifilozofsko nakladanje brez osnove. Če pa se kdaj strinjam z mnenjem ostalih, pač to napišem, pa ne glede na bebave pomisleke kvazifilozofov. In ja: idiotizmom kvazifilozofov se bom še naprej krohotal, in to ne glede na njihove reakcije ali žalitve. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Potrebuješ podnapise? :lol:
Ne, čakam na odgovor. No morebiti jih bom potem res rabil. Težko je razumeti tvoje misli. Ponavadi jih tudi sam ne razumeš.
shrink napisal/-a:Ah, kvazifilozof, saj si sam nakladal, da veš, kaj Roman misli. Iz tega sklepam, da veš, kaj tudi drugi mislijo. :lol:
Glede tega, da si idiot vsekakor vem. Glede drugih pa ne morem tega trditi.
shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozofsko nakladanje brez osnove. Če pa se kdaj strinjam z mnenjem ostalih, pač to napišem, pa ne glede na bebave pomisleke kvazifilozofov. In ja: idiotizmom kvazifilozofov se bom še naprej krohotal, in to ne glede na njihove reakcije ali žalitve. :lol:
Ti se kar krohoči. O kakih žalitvah govoriš? Od kdaj je resnica žalitev?

Napišeš, če se kdaj strinjaš z mnenjem ostalih. Ah daj no. Nimaš blage veze kaj so ti fantje napisali pa jih kljub temu povzemaš. In pol si še upaš trditi da se strinjaš z njimi. Smešno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Potrebuješ podnapise? :lol:
Ne, čakam na odgovor.
Odgovor si že dobil.
No morebiti jih bom potem res rabil. Težko je razumeti tvoje misli. Ponavadi jih tudi sam ne razumeš.
Hah, ti nasploh vse težko razumeš, saj non stop sprašuješ: "Kaj pomeni xyz?" In to svoje nerazumevanje seveda projiciraš na ostale. :lol:
shrink napisal/-a:Ah, kvazifilozof, saj si sam nakladal, da veš, kaj Roman misli. Iz tega sklepam, da veš, kaj tudi drugi mislijo. :lol:
Glede tega, da si idiot vsekakor vem. Glede drugih pa ne morem tega trditi.
Nastavi si ogledalo. :lol:
shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozofsko nakladanje brez osnove. Če pa se kdaj strinjam z mnenjem ostalih, pač to napišem, pa ne glede na bebave pomisleke kvazifilozofov. In ja: idiotizmom kvazifilozofov se bom še naprej krohotal, in to ne glede na njihove reakcije ali žalitve. :lol:
Ti se kar krohoči. O kakih žalitvah govoriš?
Kar poglej zgoraj.
Od kdaj je resnica žalitev?
Hah, kvazifilozof, za tvojo resnico se mi "sladko j...". Pa tudi ostalim. :lol:
Napišeš, če se kdaj strinjaš z mnenjem ostalih. Ah daj no. Nimaš blage veze kaj so ti fantje napisali pa jih kljub temu povzemaš.
Za ocene kvazifilozofov mi "dol visi". Sicer pa je zanimivo, da kvazifilozof ve, kaj drugi mislijo, kaj so drugi napisali, pa kljub temu sprašuje: "Kaj pomeni xyz?" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In pol si še upaš trditi da se strinjaš z njimi. Smešno.
Kaj pomeni "smešno"? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Odgovor si že dobil.
No neko blebetanje je bilo moč prebrati, a temu nikakor ne moreš reči odgovor.
shrink napisal/-a:Hah, ti nasploh vse težko razumeš, saj non stop sprašuješ: "Kaj pomeni xyz?" In to svoje nerazumevanje seveda projiciraš na ostale. :lol:.
No vidiš, je moral mriz to moje spraševanje problematizirati (pa verjami, da vem kaj ga pri tem moti) in ga ti povzameš, seveda brez da bi ga navedel kot vir te tvoje misli - kaj ti sploh učiš študente - in seveda brez kakršnega koli razumevanja tistega mrizevega "posmehovanja".
shrink napisal/-a:Nastavi si ogledalo. :lol:.
Evo sem ti rekel, da si ti pravi filozof. Pa naj si še kdo upa reči zate da ti je filozofija tuja. Enkratna misel: "Nastavi si ogledalo.", katero sam berem kot: "Kaj vidimo, ko se uzremo/zagledamo v ogledalu?" Pa bom prepustil tebi mislecu z dvema faksoma, da poveš kaj o tem.
shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozof, za tvojo resnico se mi "sladko j...". Pa tudi ostalim. :lol::.
Ah ti spet v imenu ostalih. Pusti, bodo že sami povedali.
shrink napisal/-a:Za ocene kvazifilozofov mi "dol visi". Sicer pa je zanimivo, da kvazifilozof ve, kaj drugi mislijo, kaj so drugi napisali, pa kljub temu sprašuje: "Kaj pomeni xyz?" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
Kaj so drugi napisali veš tudi sam, da si nepismen pa res nisem opazil. Vsega kar si drugi mislijo pa res ne vem. Glede Romana in njegovega mnenja o tebi pa se sigurno ne motim. Vem, da je tisti stavek, ki ga je napisal krenu potrebno brati: "Ne primerjaj me s tem idiotom. Tip je bebo, kaj čmo, in vsako primerjanje z njim je za mene velika žalitev."

Bebo, po tistem sprašujem, kar bi ti moralo biti jasno, izključno zato, da vidim, ali ima, meni in sogovorniku, določen pojem isti pomen. To počnem v izogib mnoštvu postov, ki so ponavadi posledica tega, da nam pojmi ne pomenijo (označujejo) isto.
shrink napisal/-a:Kaj pomeni "smešno"? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Smešno" pomeni: "Shrink je dvorni norček".

Opazil sem neko zanimivo korelacijo. Večje je tvoje pomanjkanje argumentov v debati več smeškotov uporabiš. Kot nepoznavalec osnov naravoslovja si bom upal reči, da je v tem primeru vrednost korelacijskega koeficienta 1.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a agata »

Slike so mi dale misliti, Na njej so namreč tudi stvari, ki jih dandanašnji jezik klasificira kot nenaravne, čeprav so iz naravnih sestavin.Vprašanje je torej, ali so transformerji del narave ali ne. Očitno so, vendar pa v naravi ne opravljajo naravnih funkcij. In zopet, ali res ne opravljajo naravnih funkcij? Jih, vendar so tudi te funkcije transformirane.
Zakaj si sploh zastavljam ta vprašanja? Zaradi implikacij za nadaljna razmišljanja o človeku in njegovi "vlogi" v naravi.( pod preprogo začasno pometam dejstvo, da je ta vloga stvar ideolologij"). Človek preoblikuje naravo, vprašamo pa se seveda lahko, ali je takšno preoblikovanje lahko tudi smrtonosno. In od tu naprej prihajamo na spolzki teren etike, ki je lahko še bolj smrtonosen. Preveč sem pesimistična.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Odgovor si že dobil.
No neko blebetanje je bilo moč prebrati, a temu nikakor ne moreš reči odgovor.
Seveda je problem, če g. problemčki ne razume odgovorov. :lol:
shrink napisal/-a:Hah, ti nasploh vse težko razumeš, saj non stop sprašuješ: "Kaj pomeni xyz?" In to svoje nerazumevanje seveda projiciraš na ostale. :lol:.
No vidiš, je moral mriz to moje spraševanje problematizirati (pa verjami, da vem kaj ga pri tem moti) in ga ti povzameš, seveda brez da bi ga navedel kot vir te tvoje misli - kaj ti sploh učiš študente - in seveda brez kakršnega koli razumevanja tistega mrizevega "posmehovanja".


Hah, problematiziranje spraševanja, da je treba spraševanje razumeti in spet: da veš, kaj ga moti. :lol: Tako kot si vedel, kaj Roman misli (res škoda, da se njegov odgovor ne sklada s tem, kar ti veš.). :lol:
shrink napisal/-a:Nastavi si ogledalo. :lol:.
Evo sem ti rekel, da si ti pravi filozof. Pa naj si še kdo upa reči zate da ti je filozofija tuja. Enkratna misel: "Nastavi si ogledalo.", katero sam berem kot: "Kaj vidimo, ko se uzremo/zagledamo v ogledalu?" Pa bom prepustil tebi mislecu z dvema faksoma, da poveš kaj o tem.
Au contraire: sam povej, kaj vidiš v ogledalu. :lol:
shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozof, za tvojo resnico se mi "sladko j...". Pa tudi ostalim. :lol::.
Ah ti spet v imenu ostalih. Pusti, bodo že sami povedali.
Seveda, drugi ravno tako menijo kot sam, da mistika kvazifilozofov ni vredna piškavega drobiža. :lol:
shrink napisal/-a:Za ocene kvazifilozofov mi "dol visi". Sicer pa je zanimivo, da kvazifilozof ve, kaj drugi mislijo, kaj so drugi napisali, pa kljub temu sprašuje: "Kaj pomeni xyz?" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
Kaj so drugi napisali veš tudi sam, da si nepismen pa res nisem opazil.
Ti si očitno funkcionalno nepismen, če non stop sprašuješ: "Kaj pomeni xyz?" :lol:
Vsega kar si drugi mislijo pa res ne vem. Glede Romana in njegovega mnenja o tebi pa se sigurno ne motim.
Aha:

viewtopic.php?p=50985#p50985

:lol:
Vem, da je tisti stavek, ki ga je napisal krenu potrebno brati: "Ne primerjaj me s tem idiotom. Tip je bebo, kaj čmo, in vsako primerjanje z njim je za mene velika žalitev."
Aha:

viewtopic.php?p=50985#p50985

:lol:
Bebo, po tistem sprašujem, kar bi ti moralo biti jasno, izključno zato, da vidim, ali ima, meni in sogovorniku, določen pojem isti pomen. To počnem v izogib mnoštvu postov, ki so ponavadi posledica tega, da nam pojmi ne pomenijo (označujejo) isto.


Jah, seveda, bedastoče o redefinicijah in podobnem so nam vsem že dobro znane. :lol:
shrink napisal/-a:Kaj pomeni "smešno"? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Smešno" pomeni: "Shrink je dvorni norček".
Kaj pomeni "dvorni norček"? :lol:
Opazil sem neko zanimivo korelacijo. Večje je tvoje pomanjkanje argumentov v debati več smeškotov uporabiš. Kot nepoznavalec osnov naravoslovja si bom upal reči, da je v tem primeru vrednost korelacijskega koeficienta 1.
Narobe. Korelacija je: večji kot je kvazifilozofski idiotizem, več je smileyjev. Dokaz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Argentina
Update 10 – Mysterious whale die-off is largest on record
http://www.msnbc.msn.com/id/36083941/ns ... e-science/

Australia
Update 10 – Thousands of dead barramundi fish wash up in Australia, unknown causes
http://www.themorningbulletin.com.au/st ... ter-flood/
Update 10 – Dead fish clog lake at airport
http://www.smh.com.au/environment/anima ... 191ba.html
Update 10 – Migratory bird deaths blamed on wild weather
http://www.brisbanetimes.com.au/environ ... 16v6u.html

Bolivia
Update 10 – 6 million dead fish, alligators, turtles and dolphins floating down Bolivian rivers
http://www.mathaba.net/news/?x=624171

Brazil
Mysterious killing of fish in coastal
http://www.parana-online.com.br/editori ... NO+LITORAL

Canada
Update 1 – 10,000s of Birds found dead in Manitoba
http://beforeitsnews.com/story/336/601/ ... itoba.html
Update 1 – Dead Birds and Fish reported in St. Clair River, Ontario
http://www.newsnet5.com/dpp/weather/wea ... -the-world
Update 1 – Goldstream River, at Goldstream Provincial Park, Victoria mysteriously turns bright green
http://news.nationalpost.com/2010/12/30 ... ght-green/
Update 6 – Canadian farmer finds flock of dead birds in St.-Augustin-de-Desmaures, west of Quebec City
http://www.upi.com/Top_News/World-News/ ... dailybrief
Update 14 – Dead herring wash ashore on second beach in Cedar
http://www.timescolonist.com/story_prin ... 9&sponsor=
Update 17 – Royal Ontario Museum investigates sudden bee death
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12437121
Chile
Thousands of Birds fall from the sky in South America
Update 10 – 2500 tons of fish die in China
Update 10 – 300 dead sparrows found
Update 10 – Geleshan strange birds fall out of the sky the birds are dead

China
Eagles and Birds are falling from the sky in China
Update 14 – China has discovered dozens of dead birds

Colombia
Update 15 – Strange Light Kills Thousands of Fish in Colombia

Cuba
Update 10 – 1000′s of baby fish wash ashore dead south of Cuba

France
Update 10 – What killed the mulets in the Maine Lake

Germany
Update 10 – Dead birds of prey found in Germany

Ghana
Update 10 – Whales washed ashore Ghana coast

Haiti
Mysterious fish kill prompts ban

India
Update 10 – Sewage inflow kills fish in thousands in Bangalore’s Iblur Lake
Update 10 – Thousands of Fish Dead in India’s Yamuna River
Update 10 – At least a dozen migratory Bar-headed Geese found dead
Update 16 – Thousands of fishes, turtles die in Etawah pond

Iran
Update 12 – Mass fish death recorded in Caspian Sea

Ireland
Update 10 – Whales found dead on Donegal Beach

Italy
Thousands of Doves are Dying
Update 3 – Birds Dying In Italy: Thousands Of Turtle Doves Fall Dead From Sky
Update 5 – Overeating and indigestion blamed for 1,000 turtle doves falling dead in Italy with strange blue stain on their beaks
Update 10 – 200 birds dead in Caserta, Italy
Update 10 – Massacre of the sea clams and crabs
Update 10 – Dead turtle doves in Modena

Japan
Japan on alert after finding dead birds

Kazakhstan
Update 10 – Mass mortality among saigas in Kazakhstan: 12,000 dead

Malaysia
Update 14 – Fishy deaths near Tambun cemetery

Mexico
Update 10 – 4,000 bird deaths in Lakes in Guanajuato Mexico

Netherlands
Update 10 – Massive fish kills in Berkel

New Zealand
Hundreds of snapper dead on beaches
Update 2 – Penguins, petrels and other seabirds, mass deaths
Update 10 – Botulism outbreak killing ducks
Update 10 – 10 tons of dead fish on Kawau Island
Update 14 – 24 pilot whales dead in New Zealand’s Far North stranding

Norway
Update 14 – Eider ducks die like flies

Pakistan
Update 10 – Millions of SeaShells appearing on Pakistani Beaches

Papua New Guinea
Update 10 – Dead fish washed ashore at Pari village

Philippines
Update 2 – Residents gather, eat dead fish floating in barangay Ibo
Update 10 – 100 tons of fish found dead on Lake Buhi

Portugal
Update 10 – Dead Octopuses Wash Up on Portuguese Beach

Romania
Update 8 – Alcohol poisoning, not avian flu, killed Romanian birds
Update 10 – Dead birds falling in 3 citis in Romania

South Korea
Dead Teal Ducks With Bird Flu Strain Found In South Korea

South Africa
Mystery of dead birds on Cape roads
Update 9 – 730 wild-caught African grey parrots mysteriously die while being transported

Spain
Update 10 – Thousands of dead fish

Sweden
50 birds were found dead
Hundreds of dead birds found in the middle of the road in Sweden

Taiwan
Update 10 – Dead birds found in an orchard

Thailand
Update 6 – Bird deaths in U.S., Sweden, Britian, Thailand, Brazil and beyond

Turkey
Update 7 – Massive bird deaths reported in Karacabey, Bursa province

Ukraine
Update 10 – 1,500 birds found dead in Ukraine

United Kingdom
Dead fish discovered in canal marina near Abergavenny
Update 1 – 40,000 ‘devil’ crabs found dead on the beach
Update 10 – Mystery deaths of dozens of seals off Norfolk Coast
Update 10 – 75 starlings fall from the sky
Update 10 – Large number of dead barn owls found
Update 10 – Foul play suspected as bodies of 60 seal pups are found on beach
Update 10 – Another 100 fish die in Cwmbran, UK
Update 10 – 100 dead birds fall on British home
Update 14 – Cold winter kills record number of barn owls

Vietnam
Update 2 – Tonnes of farm fish found dead
Update 15 – 10,000 Cattle in Vietnam Mysteriously Die from Cold Weather

United States of America
Alabama
Update 9 – Now 300 dead birds fall from the sky in Alabama (how much longer can scientists keep saying this is normal?)

Arkansas
Nearly 3000 Dead Birds Fall From Arkansas Sky
First Birds Fall, Now 100000 Fish Dead in Arkansas
Update 4 – Not Just Birds and Fish but People Dropping Like Flies
Update 16 – Fish safe to eat although UAPB researchers can’t explain 83,000 fish kill

California
Update 7 – Thousands of fish washed up in Chicago and hundreds of birds perish in California as animal deaths continue to bemuse scientists
Update 18 – Million Dead Fish Swamp LA Area Marina

Colorado
Update 16 – Hundreds of fish found dead in an irrigation ditch

Florida
Thousands Of Fish Dead In Spruce Creek
Update 13 – Pelicans turn up sick, dead off Jacksonville coast
Update 17 – Thousands Of Dead Fish Wash Ashore In Florida
Update 17 – More than a Million Jellyfish Wash Ashore in Florida

Hawaii
Update 10 – Mysterious Illness Killing Pufferfish

Illinois
Dead Birds Reported by Residents in Southern Illinois

Indiana
Update 10 – Dead fish wash ashore at lake beach in Indiana, blamed on winter storms

Kentucky
Update 1 – Dead birds found in Kentucky, Sweden, as crabs wash up on U.K. shores in latest mass animal deaths

Louisiana
Mass La. bird deaths puzzle investigators
Dead Birds Fall From Sky AGAIN In Louisiana, 300 Miles From Arkansas Incident Days Earlier
Update 17 – Hundreds of dead birds discovered in Lake Charles

Maryland
2 Million fish die in Chesapeake Bay, Maryland

Michigan
Update 1 – Hundreds of Dead Fish Appear In Lincoln Park
Update 14 – Outdoors: Pheasant decline tied to vanishing habitat

New York
American Bats Dying Mysteriously
Update 17 – Bird deaths in Columbia County were no accident, USDA says

North Carolina
Dead pelican count escalates in Topsail Beach
Update 1 – Reward offered for information on what’s causing dead pelicans at Topsail Beach
Update 15 – Over 200 Pelicans Wash Up Dead at Topsail Beach, NC

South Carolina
Update 10 – Hundreds of dead sea creatures wash ashore in South Carolina, blamed on cold

South Dakota
Update 13 – Yankton Sees Bird Kill-Off

Tennessee
Update 3 – Flock Of Birds Found Dead In Wilson County

Texas
Update 1 – Now East Texas also reports hundreds of dead birds
Update 1 – Experts in Texas are weighing in after large amounts of dead birds were reportedly found across the Country and around the World

Virginia
Update 17 – More than 20 dead horses found on farm

Wisconsin
Update 11 – 200 Dead Cows Found in Portage County Field, Wisconsin

[/quote]

vir: internet

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Agata napisal/-a:Človek preoblikuje naravo, vprašamo pa se seveda lahko, ali je takšno preoblikovanje lahko tudi smrtonosno. In od tu naprej prihajamo na spolzki teren etike, ki je lahko še bolj smrtonosen. Preveč sem pesimistična.
Niti ne...Že živeti samo po sebi, je smrtonosno. :)

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Argentina
Update 10 – Mysterious whale die-off is largest on record
http://www.msnbc.msn.com/id/36083941/ns ... e-science/

Australia
Update 10 – Thousands of dead barramundi fish wash up in Australia, unknown causes
http://www.themorningbulletin.com.au/st ... ter-flood/
Update 10 – Dead fish clog lake at airport
http://www.smh.com.au/environment/anima ... 191ba.html
Update 10 – Migratory bird deaths blamed on wild weather
http://www.brisbanetimes.com.au/environ ... 16v6u.html

Bolivia
Update 10 – 6 million dead fish, alligators, turtles and dolphins floating down Bolivian rivers
http://www.mathaba.net/news/?x=624171

Brazil
Mysterious killing of fish in coastal
http://www.parana-online.com.br/editori ... NO+LITORAL

Canada
Update 1 – 10,000s of Birds found dead in Manitoba
http://beforeitsnews.com/story/336/601/ ... itoba.html
Update 1 – Dead Birds and Fish reported in St. Clair River, Ontario
http://www.newsnet5.com/dpp/weather/wea ... -the-world
Update 1 – Goldstream River, at Goldstream Provincial Park, Victoria mysteriously turns bright green
http://news.nationalpost.com/2010/12/30 ... ght-green/
Update 6 – Canadian farmer finds flock of dead birds in St.-Augustin-de-Desmaures, west of Quebec City
http://www.upi.com/Top_News/World-News/ ... dailybrief
Update 14 – Dead herring wash ashore on second beach in Cedar
http://www.timescolonist.com/story_prin ... 9&sponsor=
Update 17 – Royal Ontario Museum investigates sudden bee death
http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12437121

Chile
Thousands of Birds fall from the sky in South America
http://www.youtube.com/watch?v=mrlH3BgKPxk


China
2500 tons of fish die in China
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread648216/pg1
300 dead sparrows found
http://v.iqilu.com/content/index/347680
Geleshan strange birds fall out of the sky the birds are dead
http://cq.qq.com/a/20101118/000014_1.htm
Eagles and Birds are falling from the sky in China
http://www.chou4.com/ky/showArticle.htm ... cleId=3449
Update 14 – China has discovered dozens of dead birds
http://chuiko.com/index.php?newsid=2983

Colombia
Update 15 – Strange Light Kills Thousands of Fish in Colombia
http://www.youtube.com/watch?v=klTfTvPC ... r_embedded

Cuba
Update 10 – 1000′s of baby fish wash ashore dead south of Cuba
http://www.floridaoilspilllaw.com/1000s ... d-with-oil

France
Update 10 – What killed the mulets in the Maine Lake
http://www.angers.maville.com/actu/actu ... 3_actu.Htm

Germany
Update 10 – Dead birds of prey found in Germany
http://www.an-online.de/lokales/dueren- ... nrand.html

Ghana
Update 10 – Whales washed ashore Ghana coast
http://news.myjoyonline.com/news/201012/57594.asp

Haiti
Mysterious fish kill prompts ban
http://www.caribbean360.com/index.php/n ... 12416.html

India
Update 10 – Sewage inflow kills fish in thousands in Bangalore’s Iblur Lake
http://www.dnaindia.com/bangalore/repor ... ke_1491785
Update 10 – Thousands of Fish Dead in India’s Yamuna River
http://english.ntdtv.com/ntdtv_en/ns_as ... 35319.html
Update 10 – At least a dozen migratory Bar-headed Geese found dead
http://www.vamban.com/news/bird-flu-sca ... ound-dead/
Update 16 – Thousands of fishes, turtles die in Etawah pond
http://timesofindia.indiatimes.com/city ... 392557.cms

Iran
Update 12 – Mass fish death recorded in Caspian Sea
http://en.trend.az/news/incident/1811555.html

Ireland
Update 10 – Whales found dead on Donegal Beach
http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-11705622

Italy
Thousands of Doves are Dying
http://www.geapress.org/ambiente/faenza ... -blu/10343
Update 3 – Birds Dying In Italy: Thousands Of Turtle Doves Fall Dead From Sky
http://www.huffingtonpost.com/2011/01/0 ... 05541.html
Update 5 – Overeating and indigestion blamed for 1,000 turtle doves falling dead in Italy with strange blue stain on their beaks
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... beaks.html
Update 10 – 200 birds dead in Caserta, Italy
http://www.ilmattino.it/articolo.php?id=133623
Update 10 – Massacre of the sea clams and crabs
http://corrierefiorentino.corriere.it/f ... 5607.shtml
Update 10 – Dead turtle doves in Modena
http://www.corriere.it/cronache/11_genn ... aabc.shtml

Japan
Japan on alert after finding dead birds
http://www.upi.com/Top_News/World-News/ ... 294114121/

Kazakhstan
Update 10 – Mass mortality among saigas in Kazakhstan: 12,000 dead
http://www.bbc.co.uk/news/10179345

Malaysia
Update 14 – Fishy deaths near Tambun cemetery
http://thestar.com.my/news/story.asp?fi ... sec=nation

Mexico
Update 10 – 4,000 bird deaths in Lakes in Guanajuato Mexico
http://www.vanguardia.com.mx/hanmuertou ... 25630.html

Netherlands
Update 10 – Massive fish kills in Berkel
http://www.telstar-online.nl/nieuws.php?id=28212

New Zealand
Hundreds of snapper dead on beaches
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/artic ... d=10697906
Update 2 – Penguins, petrels and other seabirds, mass deaths
http://www.stuff.co.nz/environment/4490 ... ird-deaths
Update 10 – Botulism outbreak killing ducks
http://www.stuff.co.nz/auckland/4534029 ... ling-ducks
Update 10 – 10 tons of dead fish on Kawau Island
http://www.stuff.co.nz/auckland/local-n ... eadly-haul
Update 14 – 24 pilot whales dead in New Zealand’s Far North stranding
http://news.xinhuanet.com/english2010/s ... 701517.htm

Norway
Update 14 – Eider ducks die like flies
http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/nordland/1.7461295

Pakistan
Update 10 – Millions of SeaShells appearing on Pakistani Beaches
http://www.youtube.com/watch?v=kpVPYSmvjLw

Papua New Guinea
Update 10 – Dead fish washed ashore at Pari village
http://malumnalu.blogspot.com/2011/01/d ... llage.html

Philippines
Update 2 – Residents gather, eat dead fish floating in barangay Ibo
http://globalnation.inquirer.net/cebuda ... rangay-Ibo
Update 10 – 100 tons of fish found dead on Lake Buhi
http://www.abs-cbnnews.com/nation/regio ... -lake-buhi

Portugal
Update 10 – Dead Octopuses Wash Up on Portuguese Beach
http://www.time.com/time/world/article/ ... 44,00.html

Romania
Update 8 – Alcohol poisoning, not avian flu, killed Romanian birds
http://www.bbc.co.uk/news/12170571
Update 10 – Dead birds falling in 3 citis in Romania
http://www.allvoices.com/contributed-ne ... in-romania

South Korea
Dead Teal Ducks With Bird Flu Strain Found In South Korea
http://www.bernama.com.my/bernama/v5/ne ... ?id=553084

South Africa
Mystery of dead birds on Cape roads
http://www.iol.co.za/news/south-africa/ ... s-1.682031
Update 9 – 730 wild-caught African grey parrots mysteriously die while being transported
http://www.mg.co.za/article/2011-01-14- ... ad-parrots

Spain
Update 10 – Thousands of dead fish
http://www.levante-emv.com/valencia/201 ... 72957.html

Sweden
50 birds were found dead
http://www.levante-emv.com/valencia/201 ... 72957.html
Hundreds of dead birds found in the middle of the road in Sweden
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article8370375.ab

Taiwan
Update 10 – Dead birds found in an orchard
http://news.ifeng.com/taiwan/video/deta ... 12_0.shtml

Thailand
Update 6 – Bird deaths in U.S., Sweden, Britian, Thailand, Brazil and beyond
http://www.examiner.com/environmental-n ... and-beyond

Turkey
Update 7 – Massive bird deaths reported in Karacabey, Bursa province
http://www.vesti.ru/doc.html?id=419466&cid=9

Ukraine
Update 10 – 1,500 birds found dead in Ukraine
http://www.sify.com/news/1-500-birds-fo ... cbbci.html

United Kingdom
Dead fish discovered in canal marina near Abergavenny
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=79520
Update 1 – 40,000 ‘devil’ crabs found dead on the beach
http://www.thestar.com/news/world/artic ... -mysteries
Update 10 – Mystery deaths of dozens of seals off Norfolk Coast
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-norfolk-10962076
Update 10 – 75 starlings fall from the sky
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/engl ... 560398.stm
Update 10 – Large number of dead barn owls found
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scot ... 485729.stm
Update 10 – Foul play suspected as bodies of 60 seal pups are found on beach
http://www.dailyrecord.co.uk/news/scott ... -22834438/
Update 10 – Another 100 fish die in Cwmbran, UK
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... stery.html
Update 10 – 100 dead birds fall on British home
http://timesofindia.indiatimes.com/home ... 672574.cms
Update 14 – Cold winter kills record number of barn owls
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ds-newsxml

Vietnam
Update 2 – Tonnes of farm fish found dead
http://business.asiaone.com/Business/Ne ... 55737.html
Update 15 – 10,000 Cattle in Vietnam Mysteriously Die from Cold Weather
http://english.vovnews.vn/Home/Cold-wea ... 123200.vov

United States of America
Alabama
Update 9 – Now 300 dead birds fall from the sky in Alabama (how much longer can scientists keep saying this is normal?
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ds-newsxml

Arkansas
Nearly 3000 Dead Birds Fall From Arkansas Sky
http://www.foxnews.com/scitech/2011/01/ ... l-ark-sky/
First Birds Fall, Now 100000 Fish Dead in Arkansas
http://www.aolnews.com/2011/01/03/first ... -arkansas/
Update 4 – Not Just Birds and Fish but People Dropping Like Flies
http://www.eutimes.net/2011/01/not-just ... ike-flies/
Update 16 – Fish safe to eat although UAPB researchers can’t explain 83,000 fish kill
http://www.examiner.com/university-of-a ... -fish-kill

California
Update 7 – Thousands of fish washed up in Chicago and hundreds of birds perish in California as animal deaths continue to bemuse scientists
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ornia.html
Update 18 – Million Dead Fish Swamp LA Area Marina
http://www.eutimes.net/2011/03/million- ... ea-marina/

Colorado
Update 16 – Hundreds of fish found dead in an irrigation ditch
http://www.timescall.com/news_story.asp?ID=25147

Florida
Thousands Of Fish Dead In Spruce Creek
http://www.wftv.com/news/26367953/detail.html
Update 13 – Pelicans turn up sick, dead off Jacksonville coast
http://jacksonville.com/news/metro/2011 ... ille-coast
Update 17 – Thousands Of Dead Fish Wash Ashore In Florida
http://www.huffingtonpost.com/2011/02/0 ... 19725.html
Update 17 – More than a Million Jellyfish Wash Ashore in Florida
http://www.youtube.com/watch?v=cTDRdRuRNEg

Hawaii
Update 10 – Mysterious Illness Killing Pufferfish
http://www.kitv.com/r/24212214/detail.html

Illinois
Dead Birds Reported by Residents in Southern Illinois
http://www.associatedcontent.com/articl ... ts_in.html

Indiana
Update 10 – Dead fish wash ashore at lake beach in Indiana, blamed on winter storms
http://www.wndu.com/localnews/headlines ... 05654.html

Kentucky
Update 1 – Dead birds found in Kentucky, Sweden, as crabs wash up on U.K. shores in latest mass animal deaths
http://www.nydailynews.com/news/nationa ... tml?r=news

Louisiana
Mass La. bird deaths puzzle investigators
http://www.2theadvocate.com/news/112843019.html
Dead Birds Fall From Sky AGAIN In Louisiana, 300 Miles From Arkansas Incident Days Earlier
http://www.huffingtonpost.com/2011/01/0 ... 04196.html
Update 17 – Hundreds of dead birds discovered in Lake Charles
http://www.kplctv.com/Global/story.asp?S=14005986

Maryland
2 Million fish die in Chesapeake Bay, Maryland
http://www.baltimoresun.com/features/gr ... 4655.story

Michigan
Update 1 – Hundreds of Dead Fish Appear In Lincoln Park
http://www.clickondetroit.com/news/26378636/detail.html
Update 14 – Outdoors: Pheasant decline tied to vanishing habitat
http://www.lansingstatejournal.com/arti ... 019/SPORTS

New York
American Bats Dying Mysteriously
http://quazen.com/recreation/outdoors/a ... teriously/
Update 17 – Bird deaths in Columbia County were no accident, USDA says
http://www.dailyfreeman.com/articles/20 ... 011346.txt

North Carolina
Dead pelican count escalates in Topsail Beach
http://www.carteretnewstimes.com/articl ... 738750.txt
Update 1 – Reward offered for information on what’s causing dead pelicans at Topsail Beach
http://www2.wnct.com/news/2010/nov/23/1 ... ar-562762/
Update 15 – Over 200 Pelicans Wash Up Dead at Topsail Beach, NC
http://www.surfbirds.com/sbirdsnews/arc ... elica.html

South Carolina
Update 10 – Hundreds of dead sea creatures wash ashore in South Carolina, blamed on cold
http://www.abcnews4.com/story/13735801/ ... ected=true

South Dakota
Update 13 – Yankton Sees Bird Kill-Off
http://www.yankton.net/articles/2011/01 ... 445859.txt

Tennessee
Update 3 – Flock Of Birds Found Dead In Wilson County
http://www.wsmv.com/news/26379609/detail.html

Texas
Update 1 – Now East Texas also reports hundreds of dead birds
http://www.allvoices.com/contributed-ne ... dead-birds
Update 1 – Experts in Texas are weighing in after large amounts of dead birds were reportedly found across the Country and around the World
http://www.khou.com/news/local/Texas-Of ... 80774.html

Virginia
Update 17 – More than 20 dead horses found on farm
http://www.horsetalk.co.nz/news/2011/02/074.shtml

Wisconsin
Update 11 – 200 Dead Cows Found in Portage County Field, Wisconsin
http://www.wsaw.com/news/headlines/Dead ... ml?ref=654

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a Motore »

nitsnls kaj hočeš s tem povedat oz. dokazat?

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

ZNAN POVZROČITELJ POMOROV ČEBEL

Parlamentarna odbora za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter za okolje in prostor sta prejšnji teden podprla vse zakonodajne spremembe, ki jih pripravljajo na ravni EU in pomenijo zmanjšanje uporabe fitofarmacevtskih sredstev. Odbora sta se seznanila tudi s poročilom Agencije RS za okolje o obremenjenosti voda v Sloveniji s fitofarmacevtskimi sredstvi, poročilom ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano o stanju na področju prodaje in uporabe fitofarmacevtskih sredstev v državi in poročilom o rezultatih laboratorijskih analiz pomorov čebel.

Albert Einstein: »Ko bo izginila čebela z obličja Zemlje, bo človek preživel le še štiri leta; ko ni več čebel, ni več opraševanja, ni več rastlin, ni več živali, ni več ljudi ...«

Poročilo Agencije RS za okolje kaže, da je glede kakovosti voda največji problem obremenjenost s fitofarmacevtskimi sredstvi v podzemnih vodah. Predvsem je problematično onesnaženje podzemne vode z nitrati in pesticidi, je dejala Mojca Dobnikar Tehovnik iz ARSO. Pavel Gantar pa je opozoril: »Slovenija bo težko uresničila dobro stanje voda do leta 2015.«

V zvezi s pomori čebel ter ogroženostjo čebelarstva in kranjske sivke je bila prejšnji teden na sedežu Čebelarske zveze Slovenije na Brdu pri Lukovici tiskovna konferenca, na kateri so med drugimi sodelovali Boštjan Noč, predsednik Čebelarske zveze Slovenije, Matjaž Kočar, direktor Direktorata za varno hrano pri MKGP, in dr. Vida Čadonič Špelič, direktorica Veterinarske uprave Republike Slovenije.

Boštjan Noč, predsednik ČZS, je povedal, da dokler ne bodo s strani pristojnih organov in inštitucij pripravljene analize o vzrokih in krivcih za pomore čebel v Sloveniji, ČZS ne bo dajala izjav za javnost. »Glede na to da se je čebelji fond v zadnjem letu prepolovil in smo zato na kritični meji čebeljih družin, ki nam še zagotavlja zadostno opraševanje, ter da je čebela prvi kazalnik čistosti okolja, smo pred ekološko bombo, in zato bi vlada morala razglasiti ekološko katastrofo,« je poudaril.
Matjaž Kočar pa je povedal, da je pomore čebel povzročila aktivna substanca klotianidin, ki je vzrok tudi za 50 do 60 od stotni pomor čebel na področju BadenWürttemberga v Nemčiji. Po mnenju USEPA, ameriške okoljevarstvene agencije, je omenjena aktivna substanca visoko toksična za čebele.
[http://www.kmeckiglas.com/index.php?opt ... &Itemid=73]

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a problemi »

Motore napisal/-a:nitsnls kaj hočeš s tem povedat oz. dokazat?
Verjetno, no če ga prav razumem, nam hoče povedati nekaj o našem odnosu do narave. OK, resnično nimam nič proti, da je naš odnos do okolja v katerem bivamo odgovoren, vendar si tu ne morem zadržati, da ne bi pomislil na obdobje, ko po tem planetu ni hodil Homo sapiens sapiens, pa so mnoge vrste prav tako umirale oziroma izginjale z obličja tega planeta. Meni je teza o človeku, kot o nekem groznem bitju, ki vse uničuje, napačna.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Narava

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Beseda "narava" ima več pomenov. V tejle debati (po mojem mnenju)
predvsem dva: 1. narava kot vse, kar je, svet, vesolje s prostorom-časom, maso-energijo in
vsemi zakonitostmi, in 2. narava kot stanje brez umetnih človeških vplivov. Dejstvo je, da je
narava brez človeka ravno tako kruta in neusmiljena kot z njim, ampak raznih naivnih duhov
to čisto nič ne moti.
Kakšna je razlika med točko 1 in 2?
Ravno v tem, ali človeške izdelke razumemo kot del narave ali ne.
Praviš, človeški izdelki. - Torej, v točki ena človeka vključuješ v naravo, točka 2 pa meri na naravo brez človeka?
(Mimogrede, tvoje izjave so občasno dokaj skromne v opredelilnem smislu - je to namerno?)
In kje vidiš krutost v naravi (v naravi s človekom in brez njega)?
----------
Tega nisem rekel. Preberi še enkrat.
Takole si napisal: "Dejstvo je, da je narava brez človeka ravno tako kruta ... kot z njim ...".
Sedaj pa trdiš, da v naravi ni krutosti.
Si hotel reči - narava ni kruta, v nobeni točki, to je: narava ni kruta, ne glede na to, ali človeka štejemo med naravo ali ne?
In če si v resnici tako menil - se ti ne zdi, da so tvoje formulacije morda točne, toda na meji zavajajočega (tako na primer zaslišujejo ameriški policisti v določenih primerih osumljence, ali pa odvetniki na sodišču ti. sovražne priče - če jim sodnik to izrecno dovoli). A za standard pogovornega foruma niso dovolj jasne, bi rekel.
In če govoriš o "krutosti" - s tem uvajaš v naravo smotrnost. - Toda le-te pa ne priznavaš?
-------------
Preberi še enkrat. Rekel sem, da krutost narave ni odvisna od človeka, ne pa, da je narava kruta.
Ne glede na to, kaj si dejansko hotel reči - govoril si o naravi in krutosti. - In če se ne želiš izogniti postavljenemu aspektu, potem bi moral vztrajati pri prvotnem kriteriju, in kriterij vsebinsko zapolniti, sicer je smisel izjave neopredeljiv.
In če bi bila narava "kruta" - zakaj praviš, da je to nekaj slabega?
----------
Ker je trpljenje nekaj slabega, krutost pa je povzročanje trpljenja.
Jaz vidim dobrost trpljenja v tem, ker je človek svoboden - kajti razen "trpljenja v podobi narave" sicer ne bi bilo sankcije zoper tistega človeka, ki bi se odločil za hudobije in ne za dobro.
Gorje tedaj slabotnemu, zaupajočemu, delovnemu človeku.
Še to, vprašalnica "zakaj" v resnici sprašuje po vzroku, po namenu sprašuje "čemu". Če seveda želimo biti natančni. Večinoma pa se res prva vprašalnica navezuje na oba pomena, ampak iz tega izvira tudi marsikateri nesporazum.
Se gotovo strinjam, zakaj sprašuje po vzroku, čemu po namenu.

Toda pripomba je po mojem mn. nepotrebna.
Kajti problemi je omenjal "zakaj", "kako" in "namen".
In iz konteksta se jasno vidi, po mojem mn., da je imel v mislih "smotrnost", in zato njegov "zakaj" ni meril na goli mehanizem nekega dogajanja, ampak na smisel dogajanja.

Zaklenjeno