Najpametnejši človek

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:
shrink napisal/-a:Glede fizike bi se kar oprl na skalo, ki jo je ponudil Landau:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lev_Landau

To sicer ni inteligenčna skala, je pa skala dosežkov.

P.S. Če bi se že moral odločati, s kom na kavo, bi izbral najboljšo šahistko vseh časov: Judit Polgar. Namesto da bi kramljal, bi z njo zaigral partijo šaha. 8)
žžžJa , se strinjam.

Meni osebno dela "pametnega" celotna podoba, torej ne sama ozka usmerjenost na nekem področju, temveč tudi to, da se zna zasukat, ko je treba v življenju, karizma, obvladanje tudi drugih področij, sicer taka oseba hitro zapade v tragičen konec - Tesla in verjetno še kdo drug...........
Tip moških, ki bi ustrezal tvojemu opisu, je izumrl, ali pa je vsaj na robu izumrtja... :D
Ah dej dej, nad moškimi ni nikoli za obupat' ...... :wink:

Ne, resno - potrebno bi bila lestvica, kjer bi kot zgolj "golo, torej merljivo" pamet šteli še ustvarjalnost, kreativnost, tovrstno inteligenco. Recimo književniki - eno so pravi "norci", kako dobro obvladajo jezik, slikarji, glasbeniki ipd.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

[

Kaj pa veš, lahko da bi bila njegov najljubši golobček........... :oops: :wink:[/quote]

Spadaš, vidim, v kategorijo pametnih žensk po Sokratovi klasifikaciji. Presenečaš me z odličnim poznavanjem (v tem primeru biografije Tesle - tvoja opazka o golobih) široke tematike (mimogrede, to je definicija za široko splošno razgledanost)

Za zdaj: prav dobro (9)... :D[/quote]


oooooooo Vojko, ti pa tako prijazen, se bom še raznežila ............ :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a: Ne, resno - potrebno bi bila lestvica, kjer bi kot zgolj "golo, torej merljivo" pamet šteli še ustvarjalnost, kreativnost, tovrstno inteligenco. Recimo književniki - eno so pravi "norci", kako dobro obvladajo jezik, slikarji, glasbeniki ipd.
Kakšne lestvice, KsanTipa. :shock: Kreativnost se ne da izmeriti, če kaj, se izmeri lahko samo uporabnost, pa še ta je odvisna od trenutnih okoliščin. Takšne in drugačne lestvice, bi pripeljale v še večje enoumje. Vlečejo odstopanja, povprečje se prilagaja. :wink:
Vojko napisal/-a: Za zdaj: prav dobro (9)... :D
Vidim, da se učiš, samo se še nisi naučil. Samo odlično je komaj dovolj dobro za V. Poznaš tisto: "Če bi bil moški sam sredi gozda in bi postavil trditev, ali bi imel vsaj takrat prav ?" :D

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Bargo, morda sem se nerodno izrazila, želela sem poudariti le to, da, vsaj meni osebno, ne pomeni inteligenca le nekaj, kar je izmerljivo, temveč tudi tisto nekaj ..........

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:Bargo, morda sem se nerodno izrazila, želela sem poudariti le to, da, vsaj meni osebno, ne pomeni inteligenca le nekaj, kar je izmerljivo, temveč tudi tisto nekaj ..........
Aha, če tako, potem gre verjetno za žensko intuicijo, ki se zmeraj pravilno odloči. :wink:

Saj veš, da smo vas nedolgo tega prištevali še k naravi? :oops:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Bargo, morda sem se nerodno izrazila, želela sem poudariti le to, da, vsaj meni osebno, ne pomeni inteligenca le nekaj, kar je izmerljivo, temveč tudi tisto nekaj ..........
Aha, če tako, potem gre verjetno za žensko intuicijo, ki se zmeraj pravilno odloči. :wink:

Bargo, ja recimo da je to intuicija, ki ima večkrat prav.

Dokler me je Soki ubogal ali poslušal, je vse štimalo, potem ga je pa začel sračkati po Agori in je bilo, kar je bilo. :?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aha, če tako, potem gre verjetno za žensko intuicijo, ki se zmeraj pravilno odloči. :wink:
Bargo, ja recimo da je to intuicija, ki ima večkrat prav.

Dokler me je Soki ubogal ali poslušal, je vse štimalo, potem ga je pa začel sračkati po Agori in je bilo, kar je bilo. :?
No vidiš tudi tokrat intuicija ni zatajila. Ko zagrmi tudi dežuje. :D

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Ajde Bargo, impresioniraj me s svojo izbiro, s kom bi šel na kofe? :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:Ajde Bargo, impresioniraj me s svojo izbiro, s kom bi šel na kofe? :D
Kot sem napisal:

"Čaj z Lao Tzu, pipa s Sedečim bikom in cigara z C.G. Jungom, poker z Žukovom in klavir z Heissenbergom ter golf z Albertom."

Na kavo pa z Alan Turingom, John von Neumann in John Conway. :wink:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Včasih so me res pametni ljudje fascinirali, sedaj pa ne več. Ker v življenju je treba veliko več kot samo to da si pameten.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

LUKEC napisal/-a:Včasih so me res pametni ljudje fascinirali, sedaj pa ne več. Ker v življenju je treba veliko več kot samo to da si pameten.

moraš biti lep????? :wink: :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:[Na kavo pa z Alan Turingom, John von Neumann in John Conway. :wink:
8)

Se vam lahko pridružim? :D

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Ajde Bargo, impresioniraj me s svojo izbiro, s kom bi šel na kofe? :D
Kot sem napisal:

"Čaj z Lao Tzu, pipa s Sedečim bikom in cigara z C.G. Jungom, poker z Žukovom in klavir z Heissenbergom ter golf z Albertom."

Na kavo pa z Alan Turingom, John von Neumann in John Conway. :wink:

pa kaj je to, sami tipi ..........

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa napisal/-a:pa kaj je to, sami tipi ..........
"Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek." (A. Einstein) :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:
bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Ajde Bargo, impresioniraj me s svojo izbiro, s kom bi šel na kofe? :D
Kot sem napisal:

"Čaj z Lao Tzu, pipa s Sedečim bikom in cigara z C.G. Jungom, poker z Žukovom in klavir z Heissenbergom ter golf z Albertom."

Na kavo pa z Alan Turingom, John von Neumann in John Conway. :wink:

pa kaj je to, sami tipi ..........
Dobro no: Lise Meitner, Vera Rubin, Hannah Arendt, Ksantipa, ... :wink:

Odgovori