Najpametnejši človek

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
Kaibutsu
Prispevkov: 39
Pridružen: 21.5.2010 18:12

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a Kaibutsu »

Eh, to se meni zdi tako relativna zadeva.. Pa še vedno se jo prepogosto zamenjuje z znanjem.
Po eni strani ljudje, ki imajo možgane skoraj kot računalnike, ki se igrajo s številkami, kot da ni nič, pa vendar so na kakšnem drugačnem, filozofskem področju popolnoma nesposobni do take mere, da ti ne delujejo niti najmanj inteligentni.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Se popolnoma strinjam s Kaibutsu. Pravzaprav z večino sodelujočih. Ljudje imamo različna nagnjenja in prepričan sem, da na različnih področjih
kažemo različne nivoje inteligentnosti. Znanja so samo krema na torti. Na dolgi rok pomagajo človeštvu v pozitivo tudi pri rasti inteligence
celega človeštva. Mislim, da vsak človek nosi svoje vesolje v svoji glavi. Iz teh svetov dajemo sogovornikom svoje misli. V prijateljski komunikaciji
se trudimo ponuditi čimveč. Pri gradnji teh svetov pa je inteligenca nedvomno zelo prisotna. In krasno je, da je posledično tudi določena diverziteta.

Uporabniški avatar
Mitko
Prispevkov: 3
Pridružen: 20.1.2011 11:31
Kraj: Celje

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a Mitko »

Kot so že predhodniki napisali, bi bilo na takšno vprašanje res težko odgovorit, saj ima vsak posameznik svoje mnenje, sploh pa je težko to izmeriti na nek splošen način.

svizec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7.5.2011 22:38

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a svizec »

v današnjem času bi rekel da kar hawking

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

V redu, vidim, da ste skoraj vsi mnenja, da IQ ni ključen za to temo. Torej, ni pomemnbo kakšen IQ ima nekdo? Pa si zamislite nekoga, ki ima IQ 70. Ali lahko ta oseba naedi nekaj res zelo pametnega? Nekaj posebnega? Lahko je nadarjen umetnik, športnik, ali pa kaj podobnega. Zagotovo pa ne bo znanstvenik, fizik, matematik, zdravnik,... Mislim, da vsi ki trdite, da IQ ni tako pomemben tudi sami nimate ravno visok IQ.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a Rock »

gcn64 napisal/-a:Pustimo ocene ob strani. Popolnoma se strinjam, da to ni nikakršno merilo za inteligentnost. Podobno kot kakšni IQ testi.
V osnovni šoli (kot tudi kasneje) se da marsikatero stvar napiflat. Družboslovne predmete PRECEJ bolj kot naravoslovne. Tako da je treba ločiti tudi med temi stvarmi... lp
Trditev glede družboslovja drži le navidez, resnica je obratna.

Kdor se uči na pamet, ni pravi učenec. In je vseeno, ali je predmet učenja zgodovina nekega obdobja ali matematična formula.
Pomembno je znati odgovoriti na vprašanje "zakaj".

Tu pa nastopi dejanska razlika. V naravoslovju velja mehanicističen princip, v družboslovju vrednostni.

Po mojem mnenju je ideal na primer fizik, ki pa zna razmišljati več kot le ozko.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Kdor se uči na pamet, ni pravi učenec. In je vseeno, ali je predmet učenja zgodovina nekega obdobja ali matematična formula.
Pomembno je znati odgovoriti na vprašanje "zakaj".
Aha, za RKC molitve bognedaj, da bi se jih učili zgolj na pamet. RKC dogme pa so seveda šolski primer odgovorov na "zakaj".
Tu pa nastopi dejanska razlika. V naravoslovju velja mehanicističen princip, v družboslovju vrednostni.

Razlika je, da pri prvem ni moč najti pravljic o samorogih.
Po mojem mnenju je ideal na primer fizik, ki pa zna razmišljati več kot le ozko.
Za fizika je religiozno-eksistencialna širina nerelevantna. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
gcn64 napisal/-a:Pustimo ocene ob strani. Popolnoma se strinjam, da to ni nikakršno merilo za inteligentnost. Podobno kot kakšni IQ testi.
V osnovni šoli (kot tudi kasneje) se da marsikatero stvar napiflat. Družboslovne predmete PRECEJ bolj kot naravoslovne. Tako da je treba ločiti tudi med temi stvarmi... lp
Trditev glede družboslovja drži le navidez, resnica je obratna.

Kdor se uči na pamet, ni pravi učenec. In je vseeno, ali je predmet učenja zgodovina nekega obdobja ali matematična formula.
Pomembno je znati odgovoriti na vprašanje "zakaj".

Tu pa nastopi dejanska razlika. V naravoslovju velja mehanicističen princip, v družboslovju vrednostni.

Po mojem mnenju je ideal na primer fizik, ki pa zna razmišljati več kot le ozko.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

voltair
Prispevkov: 10
Pridružen: 30.4.2013 11:01

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a voltair »

Pamet človeka ni povezana samo z intelegenco kot IQ, temveč tudi s čustveno, duševno in telesno intelegenco. Primer tega je študija nekega psihologa v Ameriki, ki je zbral vse otroke z IQ-jem višjim od 140. Zanimivo je, da, ko je spremljal njihova življenja, jih večina v življenju ni uspela oz. so imeli le povprečen uspeh.Tudi ljudje z IQ- jem 190 niso dobili nobelove nagrade. Poleg tega pa so začeli uporabljati tudi test inspiracij in domislic pri katerem se "geniji" ponavadi odrežejo slabše kot tisti z nižjim IQ- jem. Za prodorno branje o intelegenci človeka priporočam knjigo Malcolma Gladwella: Prebojniki.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

gcn64 napisal/-a:Kolikor sem do sedaj brskal tale forum, še te teme nisem opazil. V bistvu se gre za to, da vsak napiše, kdo je zanj najpametnejši človek vseh časov.
Če začnem kar jaz, bi rekel da kakšen fizik, recimo Einstein ali Newton. Pa tudi Hawking bi pasal tule zraven :) .
Skratka, napišite vaša mnenja :D

Einstein :roll: če drži pol tistega, kar piše o njem osebno, je bil kretenčina v privat življenju, jst bi mu že dala vetra, če bi bila Mileva :twisted:

Kje smo pa tu ženske?


Absolutno dam glas za mojega SOKRATA .......... :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:
gcn64 napisal/-a:Kolikor sem do sedaj brskal tale forum, še te teme nisem opazil. V bistvu se gre za to, da vsak napiše, kdo je zanj najpametnejši človek vseh časov.
Če začnem kar jaz, bi rekel da kakšen fizik, recimo Einstein ali Newton. Pa tudi Hawking bi pasal tule zraven :) .
Skratka, napišite vaša mnenja

Einstein :roll: če drži pol tistega, kar piše o njem osebno, je bil kretenčina v privat življenju, jst bi mu že dala vetra, če bi bila Mileva :twisted:

Kje smo pa tu ženske?


Absolutno dam glas za mojega SOKRATA .......... :D
Jaz pa za njegovo ženo KsanTipo... :D

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Sicer bi se pa kar strinjala s tabo, saj za vsakim možičkom stoji ženka, mojga Sokija sem morala dnevno na to opozarjat' .... edino kar je vedel, je to, da ne ve nič in tu sem nastopila jaz........ :lol: :twisted:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:Sicer bi se pa kar strinjala s tabo, saj za vsakim možičkom stoji ženka, mojga Sokija sem morala dnevno na to opozarjat' .... edino kar je vedel, je to, da ne ve nič in tu sem nastopila jaz........ :lol: :twisted:
Iz slabih izkušenj s svojo ženo, je nekoč dal prijatelju, ki ga je poprosil za nasvet glede poroke, tale moder nasvet:
“Ne bi ti mogel priporočiti nobene ženske. Z izbiranjem tako ne dosežeš ničesar. Če je lepa, te bo varala; če je grda, ti ne bo ugajala; če vzameš revno, boš propadel; če pa bogato, ti bo ukazovala; če je pametnejša od tebe, te bo prezirala, če je omejena, ti bo neznosna.” :wink:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Sicer bi se pa kar strinjala s tabo, saj za vsakim možičkom stoji ženka, mojga Sokija sem morala dnevno na to opozarjat' .... edino kar je vedel, je to, da ne ve nič in tu sem nastopila jaz........ :lol: :twisted:
Iz slabih izkušenj s svojo ženo, je nekoč dal prijatelju, ki ga je poprosil za nasvet glede poroke, tale moder nasvet:
“Ne bi ti mogel priporočiti nobene ženske. Z izbiranjem tako ne dosežeš ničesar. Če je lepa, te bo varala; če je grda, ti ne bo ugajala; če vzameš revno, boš propadel; če pa bogato, ti bo ukazovala; če je pametnejša od tebe, te bo prezirala, če je omejena, ti bo neznosna.” :wink:

Upam, da si, ali da boš upošteval ta nasvet .... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Najpametnejši človek

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:
vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Sicer bi se pa kar strinjala s tabo, saj za vsakim možičkom stoji ženka, mojga Sokija sem morala dnevno na to opozarjat' .... edino kar je vedel, je to, da ne ve nič in tu sem nastopila jaz........ :lol: :twisted:
Iz slabih izkušenj s svojo ženo, je nekoč dal prijatelju, ki ga je poprosil za nasvet glede poroke, tale moder nasvet:
“Ne bi ti mogel priporočiti nobene ženske. Z izbiranjem tako ne dosežeš ničesar. Če je lepa, te bo varala; če je grda, ti ne bo ugajala; če vzameš revno, boš propadel; če pa bogato, ti bo ukazovala; če je pametnejša od tebe, te bo prezirala, če je omejena, ti bo neznosna.” :wink:

Upam, da si, ali da boš upošteval ta nasvet .... :lol:
Nisem... :?

Odgovori