Ali človeški možgani evoluirajo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

roberto11 napisal/-a:Problem, kako se soočiti s svojo minljivostjo.
Tega problema jaz nimam.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Mal smo že iz teme pa vseen. Hvala bogu smrti, edina poštena zadeva na tem svetu, nobenga ne sfali, čeprav tadobre prehit odpelje:).

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Problem, kako se soočiti s svojo minljivostjo.
Tega problema jaz nimam.
V svetih spisih je pa zapisano, da se bo treba še enkrat roditi. Še enkrat boš moral vstopiti v maternico (ni nujno da bo človeška) in to proti svoji volji. Nikoli ne boš prenehal obstajati.

http://vedabase.net/bg/2/20/en

http://vedabase.net/bg/2/27/en

http://bhagavadgitaasitis.com/8/6/en

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Med svetimi spisi in resničnostjo (tudi takratno) je razhajanje, ki se lahko meri v svetlobnih letih.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Ko ti bo bila zadnja ura, boš spoznal, da si se motil. Ampak takrat, bo že prepozno.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ob moji zadnji uri ne bo ta razdalja čisto nič krajša. Če se res motim (verjetnost za to je pač nična), potem je vedno čas da spregledam, domnevna samo telesna smrt pa je pri tem nepomemben dogodek.

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

Maeroc napisal/-a:
Popotnik napisal/-a:Višja inteligenca nikakor ni evolucijska prednost, prej obratno.
Zakaj? Inteligentno bitje bo svoje probleme rešilo hitreje. V zadnjem času sem sicer večkrat slišal tudi, da je poleg inteligence pomembna tudi kreativnost in kreativnost je res lahko vir novih rešitev, ampak eno in drugo gre zlahka z roko v roki. Neinteligentno bitje pa pri novih problemih rabi več časa, da jih reši, in je tako dlje časa prepuščen drugim vplivom (plenilci itd.)
Res me zanima, koliko potomcev imajo inteligentni in manj inteligentni. V primeru, da je res število otrok obratno sorazmerno z inteligenco, možgani evoluirajo in sicer v smeri nižje inteligence. Glede na to, da je čedalje več delovnih mest, ki zahtevajo čimvišjo kvalifikacijo (izobrazbo, iznajdlivost), bi si nekako želeli, da ne bi bilo tako. Vladajoče elite pa si najbrž želijo, da so ljudje čimbolj neumni, da lahko pač lažje manipulirajo z nami.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kar se tiče šole in inteligence. Ni nujno, da je manj šolan človek tudi manj intekigenten. Mogoče se pa iz ekonomskih, zdravstvenih, ali kakih
drugih objektivnih vzrokov ni mogel šolati. Se pa strinjam tisto o vladajočih elitah. Škoda je le to, da v sfere politike vabijo tudi univerzitetne
profesorje in le-ti nasedejo. Seveda je boljše, da vladajo intelektualci, kot debili. Zamerim pa politiki, da je pozabila svoje osnovno poslanstvo:
"Izpolnjevanje volje ljudstva". Pri vseh teh slabih alternativah v parlamentu, bi hitro verjel, da evoluiramo navzdol.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Zato imajo živali, ki veljajo za manj inteligentne, tudi manj problemov.
Seveda, prej ali slej jih kdo požre in to ni noben problem.
:D :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vsi poznamo te občutke,
ko nam bliska na trenutke bog
z rdečo krpo pred očmi.


Shrink, gate na glavo in si nag v kupeju. :lol:


EVA pravi tako se vse začne : Osnove, kako se bo končalo, se ti pa bliska, a ne?

Poglej, podnapisi zate ALL in ONE, ker vas ne morem več prešteti. :lol:

Kosovel, Srečko Kosovel v
Kons: 4
Integrali '26


Boston obsoja Einsteina.
Einstein je prepovedan.
Relativiteta nevarna?
V Berlinu zapirajo kitajske študente.
Kitajski študentje nevarni?
SHS menja vlado.
Dosti vlad je že menjala.
Francija.
Španija.
Maroko.
Frajtar terorizira.
Žandar terorizira.
Veliki ljudje živijo po svoje duše zakonih.
Majhni po paragrafih.

§ X: 14 dni v zapor.
§ Y: na vislice.
§ Z: v pregnanstvo.

21 let sem bil zaprt
10× na vislicah.
Pregnan sem za vedno.
Hej ljubica, ti bi jokala?
A jaz ne morem jokati.
Trd sem kot jeklo, ki mora srce prebosti. :cry:



Nina Simone - Sinnerman


But the rock cried out, I can't hide you
The rock cried out, I can't hide you
The rock cried out, I ain't gonna hide you guy
All along dem day
I said, rock, what's a matter with you rock?
Don't you see I need you, rock? :D

POWER!

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Hanuman napisal/-a:Ko ti bo bila zadnja ura, boš spoznal, da si se motil. Ampak takrat, bo že prepozno.
A to mislis ura na roki a ura na mobitelu :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bianko napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Ko ti bo bila zadnja ura, boš spoznal, da si se motil. Ampak takrat, bo že prepozno.
A to mislis ura na roki a ura na mobitelu :roll:
Na vaškem minare-, joj, pardon, hočem reči zvoniku! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

bianko napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Ko ti bo bila zadnja ura, boš spoznal, da si se motil. Ampak takrat, bo že prepozno.
A to mislis ura na roki a ura na mobitelu :roll:
Si mislil na TELEKOMU. :lol: Mobitel je mrtev. Joj,joj,joj. Take stvari se lahko dogajajo samo pri nas.
Crying wolf Enya
ENIGMA!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Popotnik napisal/-a:
Maeroc napisal/-a:
Popotnik napisal/-a:Višja inteligenca nikakor ni evolucijska prednost, prej obratno.
Zakaj? Inteligentno bitje bo svoje probleme rešilo hitreje. V zadnjem času sem sicer večkrat slišal tudi, da je poleg inteligence pomembna tudi kreativnost in kreativnost je res lahko vir novih rešitev, ampak eno in drugo gre zlahka z roko v roki. Neinteligentno bitje pa pri novih problemih rabi več časa, da jih reši, in je tako dlje časa prepuščen drugim vplivom (plenilci itd.)
Res me zanima, koliko potomcev imajo inteligentni in manj inteligentni. V primeru, da je res število otrok obratno sorazmerno z inteligenco, možgani evoluirajo in sicer v smeri nižje inteligence. Glede na to, da je čedalje več delovnih mest, ki zahtevajo čimvišjo kvalifikacijo (izobrazbo, iznajdlivost), bi si nekako želeli, da ne bi bilo tako. Vladajoče elite pa si najbrž želijo, da so ljudje čimbolj neumni, da lahko pač lažje manipulirajo z nami.
Vprašaj Shrinka koliko otrok imaš? :lol: :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ali človeški možgani evoluirajo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Popotnik napisal/-a:Višja inteligenca nikakor ni evolucijska prednost, prej obratno.
Maeroc napisal/-a: Zakaj? Inteligentno bitje bo svoje probleme rešilo hitreje. V zadnjem času sem sicer večkrat slišal tudi, da je poleg inteligence pomembna tudi kreativnost in kreativnost je res lahko vir novih rešitev, ampak eno in drugo gre zlahka z roko v roki. Neinteligentno bitje pa pri novih problemih rabi več časa, da jih reši, in je tako dlje časa prepuščen drugim vplivom (plenilci itd.)
Popotnik napisal/-a:Res me zanima, koliko potomcev imajo inteligentni in manj inteligentni. V primeru, da je res število otrok obratno sorazmerno z inteligenco, možgani evoluirajo in sicer v smeri nižje inteligence. Glede na to, da je čedalje več delovnih mest, ki zahtevajo čimvišjo kvalifikacijo (izobrazbo, iznajdlivost), bi si nekako želeli, da ne bi bilo tako. Vladajoče elite pa si najbrž želijo, da so ljudje čimbolj neumni, da lahko pač lažje manipulirajo z nami.
Vprašaj Shrinka koliko otrok imaš? :lol: :D
Da, nedemokratične vlade zatirajo intelektualizem (ni svobode misli; šolstvo je 'usmerjeno'; država vzpodbuja znanje samo do stopnje, da se dano življenje ohranja in le počasi razvija).

V demokratičnih državah pa morda velja: znanost je preresna, da bi jo smeli prepustiti znanstvenikom. - Velik blagoslov je moder vladar (tam obstaja Indija Koromandija).

Odgovori