Vera in obstoj

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.

Zivljenjsko polje in energija

sem misleci kup mesa s kostmi
15
56%
verjamem da sem mnogo vec
12
44%
 
Skupaj glasov: 27

GregPoz
Prispevkov: 6
Pridružen: 6.8.2003 10:15
Kraj: KP
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GregPoz »

Kar mi gre pošteno na živce pri teh verskih floskulah, je, da hočejo skozi vso nit debate ohranjati neko mističnost, zatekajo se k nekim višjim sferam kot opravičilo za lastno ignoranco, in ob tem postajajo že bedno smešni. OK, pripravljen sem razmišljati, da je npr. prostor-čas kot se ga zavedamo v bistvu le tri do štirimenzionalna projekcija nekega širšega prostora, ali da je morda ves ta nam znani svet le odsev nekega energijskega procesa nekje drugje, ali pa da je vse skupaj res Matrix :D ... Zagotovo pa mi gre lahko le na smeh (ali na jok) ob vse preveč očitno egocentrično-mistično-magičnih razlagah, ki jih ponujajo vere, religije, ter samooklicani razširjevalci "edine prave resnice".

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Sprašujem se, če imate vsi verniki težnjo k trditvam katere se izkažejo za (zavedno?) lažnive in za katere nočete priznati napake...
Ne vem kateri vsi verniki so v tej tvoji množici.

A ti misliš, da ne lažeš sam sebi in drugim? Fantje in dekleta, ne tako resno jemat vsega.

Citiram:
Zagotovo pa mi gre lahko le na smeh (ali na jok) ob vse preveč očitno egocentrično-mistično-magičnih razlagah, ki jih ponujajo vere, religije, ter samooklicani razširjevalci "edine prave resnice".

Saj ti ni nujno poglabljati se v nekaj, kar se ti trenutno ne zdi pomembno, vendar vidim, da že na poti iskanja (tudi samega sebe).

:D :D :D Lep pozdrav vsem.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Ne vem kateri vsi verniki so v tej tvoji množici.
Hm, eden ki ga poznam, res ni takšen. Verjetno ste lažnivci samo en del vernikov.
A ti misliš, da ne lažeš sam sebi in drugim?
Ne, saj lagati pomeni zavedno širiti napačne informacije. Če se izkaže, da sem povedal kaj napačnega ali neresničnega, se za to opravičim.
Fantje in dekleta, ne tako resno jemat vsega.
Imaš prav, ti in ap-čiha sta mi dokazala da vaju ne smem jemati resno. Zakaj sta potem sploh na tem forumu?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kaj sem pa "po tvoje" povedal neresničnega in kot praviš lažnjivega za kar bi se moral opravičevati?

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

-"Imaš prav, ti in ap-čiha sta mi dokazala da vaju ne smem jemati resno. Zakaj sta potem sploh na tem forumu?"

Torej si le pogruntal :lol: . Kaj si pa pričakoval glede na tvoj način komunikacije :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Kaj sem pa "po tvoje" povedal neresničnega in kot praviš lažnjivega za kar bi se moral opravičevati?
A bom moral vse še enkrat kopirati? Preberi si prejšnjo stran, če se ne spomniš.
ap-čiha napisal/-a:Torej si le pogruntal
Uh, ne še. Imam pa mogoče celo približno sliko.
Kaj si pa pričakoval glede na tvoj način komunikacije
To kar sem pričakoval, sem (nažalost) dobil.

Odgovori