Razumeti, vedeti, spoznati naravo vesolja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

mriz napisal/-a:Torej čim več slabega doživiš, tem bolj moder si.
Prav, a kaj tedaj pomeni biti moder? Razumevajoče gledati na trpljenje? Se ne sekirati zaradi tega? Se znati varovati pred slabim (in potencialno zaustaviti rast modrosti)? Biti pripravljen na vse, kar se ti pripeti?
A so zato vsi filozofi tako zateženi?
Kdo pa pravi, da so filozofi modri? Po definiciji so samo ljubitelji modrosti. Kaj pa mi drugi, ki nismo filozofi? No, amaterji.
Tisti ki spadajo v razred odprtih bi lahko rekli da duševno rast prinašajo pozitivne izkušnje.
Morda. Morda pa za one druge velja, da želijo na racionalen način obiti trpljenje.
Torej, enim je prijetnejše verjeti, drugim prijetnejše dvomiti.
Hm, definiraj "prijetnejše".

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Prva dva stavka sta sicer bila mišljena bolj v hecu kot zares a vseeno:
Verjetno obe skrajnosti po svoje opisujeta modrega človeka. Za tiste odprte se mi zdi da imajo za modrece učitelje duhovnosti, jogije, lame, karkoli podobnega z nekim višjim položajem v njihovi hierarhiji. Za drugo skrajnost, torej dvomljivce, pa nisem prepričan. Mogoče bi za to stran kaj o modrecu lahko povedal ti? Potem pa bi lahko iskali vzporednice.
Roman napisal/-a:Morda. Morda pa za one druge velja, da želijo na racionalen način obiti trpljenje.
Trpljenje hočeta premagat obe strani. Na podlagi izkušenj v zgodnjem življenju pa je lahko odvisno na kakšen način ga pramagujejo (če ga).

Roman napisal/-a:Hm, definiraj "prijetnejše".
Hm...mogoče se iz tega zdi da odprti verjamejo vsepovprek. Temu čist tako ni tako da morajo vseeno obstajati neka pravila kaj bodo verjeli.
Ampak če gledamo kakšnega verskega fanatika, bo svojo ekstazo doživel ko bo izbrisal dvom. Torej je za njega prijetnejše, če samo verjame brez pomislekov, brez dvoma.

Ninka_girl
Prispevkov: 1
Pridružen: 3.5.2006 16:06
Kraj: Zreče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ninka_girl »

Lp!
Tukaj sem nova in me zanima, če bi mi lahko kdo od vas pomagal.Zanima me če kdo ve katero ljudstvo oz. ljudstva so uporabljali ali še uporabljajo fraktale :shock:

Papa, hvala že v naprej
:wink:

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

a ni to bolj moderna pogruntavscina.. neskoncnen obseg pa ploscina 0.. ne vem ce se je ze kasno ljudstvo s takimi idejami ubadalo, sej matematika takrat ni bla tako razvita

fmf
Prispevkov: 210
Pridružen: 28.6.2012 16:02

Re: Razumeti, vedeti, spoznati naravo vesolja

Odgovor Napisal/-a fmf »

Živjo....(Boolova algebra)
kako naj tole poenostavim: I5=V1'*V2'*V3'*V4'+V1'*V2*V3'*V4'+V1'*V2*V3*V4'+V1'*V2'*V3'*V4.

Prišlo naj bi: V3'*V1'+V3*V2*V1'.

' je znak za negacijo

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Razumeti, vedeti, spoznati naravo vesolja

Odgovor Napisal/-a agata »

Jaz grem vedno za nosom. Muči pa me nekaj, ena questiona- vse družboslovne znanosti se opirajo na iste avtorje,a se imenujejo različno- npr. sociologija, psihologija, pedagogika- bolj alj manj iste reference- in tako postavljam tezo, da ne gre za različne znanstvene paradigme al pa kakorkoli fino in ffancy se imenujejo. da gre za različna politična prepričanja..... :?:

Odgovori