REŠIMO SLOVENIJO

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Pa smo spet tam. Nekateri verjamejo eni teoriji, drugi drugi, itn.
Za kontra bi lahko linkal nxn prispevkov in vedno več znanstvenikov (resnih, izobraženih, ...), ki ne verjamejo več teoriji o prapoku. V bistvu je pa tak odgovor "priznanega experta shrinka" , da dokaže svojo preproščino
shrink napisal/-a: shrink je napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
ignoranca in posmeh ne samo meni, ampak celemu forumu. Namesto da bi stvar razložil (kaj je že kvarkadabra) , za odgovor pošlje link (to je pa zares instant besedilo) angleškega članka, ki z največjim licimerstvom in gorečnostjo zagovarja uradno teorijo. Tu pa lahko zapišeš enakost " Napihovanje balončkov = Pumpanje ljudi"
Pa še zate in samo zate, mogoče se boš kaj naučil iz tega čudovitega prizora, čudovitega igralca, če zamenjaš balonček z vesoljem, političnega norca pa z znanstvenim - to lahko delamo samo z modelom, z resničnostjo NE
http://www.youtube.com/watch?v=IJOuoyoMhj8

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Zadnjič spremenil smolejleo, dne 12.7.2013 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ja, ja, ja! :wink: Iz naše perspektive, pomeni naš 4D prostor-čas! Vse je znotraj te "kroglice", lahko jo imenuješ tudi balon ali mehurček, če želiš. Tudi iz 2D točke na neki ploskvi, verjetno nebi bilo strašno narobe. :oops: Mi ne moremo ven iz tega, ker je to naš 4D prostor-čas v katerem smo in ta prostor-čas je nastal(razvil, odvil, ...) iz ..... (recimo (2D+1) bran!). Lahko bi rekli, da je nastala naša 3D struktura, ki jo mi znotraj imenujemo Vesolje,a ne ?
Lahko pa mi ti pokažeš, kje znotraj članka je bistvo tvojih zanikanj, ker jaz očitno ne vidim?
Lahko! Tule je:
This balloon analogy should not be stretched too far.
From our point of view outside the balloon, the expansion of
the curved two-dimensional rubber is possible only because
it is embedded in three-dimensional space. Within the third
dimension, the balloon has a center, and its surface expands
into the surrounding air as it inflates. One might conclude
that the expansion of our three-dimensional space requires
the presence of a fourth dimension. But in Einstein’s general
theory of relativity, the foundation of modern cosmology,
space is dynamic. It can expand, shrink and curve without
being embedded in a higher-dimensional space.
In this sense, the universe is self-contained.

:wink:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojko, saj si imel dobro primerjavo - smo samo ribe v Savi pod Dravskim mostom, hudo bi bilo, če bi bili zlate ribice v Borutovem balonu - bi še manj razumeli svet okoli nas.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Vojko, saj si imel dobro primerjavo - smo samo ribe v Savi pod Dravskim mostom :?: :?: :shock: , hudo bi bilo, če bi bili zlate ribice v Borutovem balonu - bi še manj razumeli svet okoli nas.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Pa smo spet tam. Nekateri verjamejo eni teoriji, drugi drugi, itn.
Narobe, neizobraženi hobist: tvoji "instant teoriji" nihče ne verjame. Slika
Za kontra bi lahko linkal nxn prispevkov in vedno več znanstvenikov (resnih, izobraženih, ...), ki ne verjamejo več teoriji o prapoku.
No, kar naštej jih. Slika
V bistvu je pa tak odgovor "priznanega experta shrinka" , da dokaže svojo preproščino
shrink napisal/-a: shrink je napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
ignoranca in posmeh ne samo meni, ampak celemu forumu.
Že n-krat sem ti povedal, da je to trenutno prevladujoči pogled v kozmologiji in če s tem, hobi kozmolog osmoljenileo, nisi seznanjen, si pač navaden ignorant, ki se mu lahko samo smejemo. Slika
Namesto da bi stvar razložil (kaj je že kvarkadabra) , za odgovor pošlje link (to je pa zares instant besedilo) angleškega članka, ki z največjim licimerstvom in gorečnostjo zagovarja uradno teorijo.
Hobi kozmologu sem ponudil že več schnellkursov, ampak ti pač niso zalegli. Tudi svetoval sem mu, da se končno izobrazi, ampak tega ne želi storiti, zato bo pač ostal neizobražen hobist in se temu primerno smešil s svojimi šarlatanskimi "instant" teorijami. Slika

Seveda ni prvič, da neizobraženi hobist uradnim razlagam in uradni znanosti pripisuje "gorečnost" in podobno (in naj si nabavi že enkrat SSKJ; morda bo celo uspel zapisati prav: licemerstvo Slika), ampak s tem vedno znova dokazuje tipično šarlatansko pojavnost. Slika
Tu pa lahko zapišeš enakost " Napihovanje balončkov = Pumpanje ljudi"
Napihni raje svojo pamet in jo napumpaj z izobrazbo, da se ne boš več smešil s šarlatanskimi imbecilnostmi. Slika
Pa še zate in samo zate, mogoče se boš kaj naučil iz tega čudovitega prizora, čudovitega igralca, če zamenjaš balonček z vesoljem, političnega norca pa z znanstvenim - to lahko delamo samo z modelom, z resničnostjo NE
Zamenjaj ti delovni zvezek Spoznavanje narave za kak učbenik kozmologije: morda ne boš več resničnosti (t.j. širjenja vesolja) "razlagal" preko Arhimeda. Slika Slika Slika

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ja, ja, ja! :wink: Iz naše perspektive, pomeni naš 4D prostor-čas! Vse je znotraj te "kroglice", lahko jo imenuješ tudi balon ali mehurček, če želiš. Tudi iz 2D točke na neki ploskvi, verjetno nebi bilo strašno narobe. :oops: Mi ne moremo ven iz tega, ker je to naš 4D prostor-čas v katerem smo in ta prostor-čas je nastal(razvil, odvil, ...) iz ..... (recimo (2D+1) bran!). Lahko bi rekli, da je nastala naša 3D struktura, ki jo mi znotraj imenujemo Vesolje,a ne ?
Lahko pa mi ti pokažeš, kje znotraj članka je bistvo tvojih zanikanj, ker jaz očitno ne vidim?
Lahko! Tule je:
This balloon analogy should not be stretched too far.
From our point of view outside the balloon, the expansion of
the curved two-dimensional rubber is possible only because
it is embedded in three-dimensional space
. Within the third
dimension, the balloon has a center, and its surface expands
into the surrounding air as it inflates. One might conclude
that the expansion of our three-dimensional space requires
the presence of a fourth dimension. But in Einstein’s general
theory of relativity, the foundation of modern cosmology,
space is dynamic. It can expand, shrink and curve without
being embedded in a higher-dimensional space.
In this sense, the universe is self-contained.
Ja in? Vidiš kje v moji zgodbi 5D? Tale center tega balona, pa ne moremo izračunati, tudi če si še tako želimo, ali pač? Pošlji fizika v zgradbo. Nato zapri zgradbo in mu povej, da ga ne spustiš ven, preden ne izračuna pravilnega masnega središča zgradbe. Recimo, da mu priznaš zidarsko toleranco ob objavi rezultata. :lol: Misliš bo prišel živ ven? :wink: Bojim se, da ti v tem primeru niti Shrink ne more pomagati. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:Bojim se, da ti v tem primeru niti Shrink ne more pomagati. :lol:
Pomagaj si sam in se izobrazi, tako da ne boš več nakladal o "znotraj/zunaj vesolja". :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:Bojim se, da ti v tem primeru niti Shrink ne more pomagati. :lol:
Pomagaj si sam in se izobrazi, tako da ne boš več nakladal o "znotraj/zunaj vesolja". :lol:
Mogoče jaz nakladam, videti je da ti dodajaš in še malce preoblikuješ. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:Bojim se, da ti v tem primeru niti Shrink ne more pomagati. :lol:
Pomagaj si sam in se izobrazi, tako da ne boš več nakladal o "znotraj/zunaj vesolja". :lol:
Nimam kaj dodati... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:Bojim se, da ti v tem primeru niti Shrink ne more pomagati. :lol:
Pomagaj si sam in se izobrazi, tako da ne boš več nakladal o "znotraj/zunaj vesolja". :lol:
Nimam kaj dodati... :wink:
No, tu mogoče res ne. :D Me pa zanima, če ti mogoče misliš(verjameš), da je mogoče rešiti nalogo z izračunom "masnim središčem od znotraj"? :mrgreen: Tudi glede "znanja" še nisi ničesar smiselnega povedal tako, da ...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
No, tu mogoče res ne. :D Me pa zanima, če ti mogoče misliš(verjameš), da je mogoče rešiti nalogo z izračunom "masnim središčem od znotraj"?
:?:
Tudi glede "znanja" še nisi ničesar smiselnega povedal tako, da ...
Takoj za tabo... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
No, tu mogoče res ne. Me pa zanima, če ti mogoče misliš(verjameš), da je mogoče rešiti nalogo z izračunom "masnim središčem od znotraj"?
:?:
Ne razumem, kaj ti ni razumljivo. Naloga je bila vendar preprosta:
Pošlji fizika v zgradbo. Nato zapri zgradbo in mu povej, da ga ne spustiš ven, preden ne izračuna pravilnega masnega središča zgradbe. Recimo, da mu priznaš zidarsko toleranco ob objavi rezultata. :lol: Misliš bo prišel živ ven?

Bojim se, da lahko, fizika iz te naloge, osvobodi samo tvoja milost ?! :D :D
vojko napisal/-a:
Tudi glede "znanja" še nisi ničesar smiselnega povedal tako, da ...
Takoj za tabo... :D
Zakaj takoj ne poveš, da se ti moje izhodišče ne zdi smiselno? Zakaj meniš, da je izjava : "Znanje je nekaj, kar loči živo od neživega" nesmiselna?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
No, tu mogoče res ne. Me pa zanima, če ti mogoče misliš(verjameš), da je mogoče rešiti nalogo z izračunom "masnim središčem od znotraj"?
:?:
Ne razumem, kaj ti ni razumljivo. Naloga je bila vendar preprosta:
Pošlji fizika v zgradbo. Nato zapri zgradbo in mu povej, da ga ne spustiš ven, preden ne izračuna pravilnega masnega središča zgradbe. Recimo, da mu priznaš zidarsko toleranco ob objavi rezultata. :lol: Misliš bo prišel živ ven?

Bojim se, da lahko, fizika iz te naloge, osvobodi samo tvoja milost ?! :D
vojko napisal/-a:
Tudi glede "znanja" še nisi ničesar smiselnega povedal tako, da ...
Takoj za tabo... :D
Zakaj takoj ne poveš, da se ti moje izhodišče ne zdi smiselno? Zakaj meniš, da je izjava : "Znanje je nekaj, kar loči živo od neživega" nesmiselna?
1. vesolje ni zgradba, kamor bi pošiljali fizike...
2. ker nisva enoznačno definirala, kaj je "znanje"... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Bojim se, da lahko, fizika iz te naloge, osvobodi samo tvoja milost ?!
1. vesolje ni zgradba, kamor bi pošiljali fizike...
Seveda, ne. 8) Lahko pa rečeva, da se je v Vesolju sestavila "materija" v nekaj, kar prepoznamo in imenujemo HSS in znotraj te skupine HSS so se pojavili "šovinisti", ki se sami imenujejo fiziki. Torej fiziki so se izdelali v vesolju, a ne? :D Kdo jim je sedaj kriv, da ne zmorejo izračunati središča (vesolja)"zgradbe" v kateri so se znašli? :wink:

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Zakaj takoj ne poveš, da se ti moje izhodišče ne zdi smiselno? Zakaj meniš, da je izjava : "Znanje je nekaj, kar loči živo od neživega" nesmiselna?
2. ker nisva enoznačno definirala, kaj je "znanje"... :wink:
No, jaz sem dal kar sem lahko v danem trenutku. Sem mislil, da boš ti kaj dodal in še mogoče kdo drug, da vidimo kako "visoko" lahko zgradimo. :oops:
Moraš priznati, da sem kar globoko zarezal, a ne?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: REŠIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Seveda, ne. Lahko pa rečeva, da se je v Vesolju sestavila "materija" v nekaj, kar prepoznamo in imenujemo HSS in znotraj te skupine HSS so se pojavili "šovinisti", ki se sami imenujejo fiziki. Torej fiziki so se izdelali v vesolju, a ne? Kdo jim je sedaj kriv, da ne zmorejo izračunati središča (vesolja)"zgradbe" v kateri so se znašli?
Ne da se ga "izračunati", ker je središče Vesolja povsod… :D

Za ono spredaj pa ne vem, kaj naj rečem, mislim o fizikih "šovinistih"… :shock:
No, jaz sem dal kar sem lahko v danem trenutku. Sem mislil, da boš ti kaj dodal in še mogoče kdo drug, da vidimo kako "visoko" lahko zgradimo. :oops:
Moraš priznati, da sem kar globoko zarezal, a ne?
Ja, precej globoko si "zarezal" tokrat… :D

Odgovori