obrazložitev definicije "Hudič je...."

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Pivo še velja.
Dobro. :D :D
Vojko napisal/-a: Pogojno zaradi poesitis gravis... :D
hm. Tega še Google ne najde tako je izvirna tale "poesitis gravis". :roll: Lahko prosim pojasniš pomen ?
Poesia veš kaj pomeni, ne? Tista pripona "tis" pa je iz medicine (gingivitis, encefalitis, konjuktivitis, laringitis, itd.) in tudi (približno) veš, kaj pomeni. 'Gravis' pa se v medicini pravaja kot "težak, hud, resen".

Ring-a-bell? :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

Rock napisal/-a:
problemi napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne propagiraj Lacana, če ga ne razumeš.
Utemelji, prosim ...
...
Morda je običajna utemeljitev nepotrebna.
Morda ...
Kajti predpostavljam, da veš za večinsko mnenje o njegovem stilu, ki ga uporablja.
Poznam večinsko mnenje o nejgovem stilu. Praviloma ga izraža tista večina, kateri vsebina, katera je izražena s tem stilom, dela precej težav ...

Ampak, lepo po vrsti.

Rock, v svojem odgovoru na moj post si izjavil: "Ne propagiraj Lacana, če ga ne razumeš.", kjer lahko razberem (najmanj) dve trditvi, in sicer:
  1. da propagiram Lacana;
  2. da Lacana ne razumem.
odgovor:
  1. propagírati -am nedov. (ȋ) 1. načrtno razširjati, pojasnjevati politične, nazorske ideje z namenom, da se uresničijo: propagirati marksistične, revolucionarne ideje / propagirati za osvobodilno fronto agitirati / propagirati moderne načine kmetovanja 2. nav. slabš. namerno prikrivati, potvarjati kaj z namenom, da se politično, ideološko vpliva: sovražniki spet propagirajo 3. javno opozarjati na kaj, navadno z navajanjem dobrih lastnosti, z namenom pridobiti kupce, obiskovalce: propagirati nove izdelke; v časopisih propagirajo potovanja po Evropi propagíran -a -o: propagirani izdelek; zavračati propagirane ideje ♪ (SSKJ)

    Glede na pomen iz SSKJ, te prosim, kje je moč razbrati moje propagiranje Lacana?
  • Res je; Lacana ne razumem, vendar, da bi vedel na podlagi česa ti to trdiš, boš pač moral svojo trditev utemeljiti. Žal ti tu ne pomaga beg k nebulozam tipa:"Morda je običajna utemeljitev nepotrebna.", kajti pri tebi umanjka kakršna koli utemeljitev. In kot sem rekel, ko boš utemeljil zakaj jaz ne razumem Lacana, bom sam, pa tudi ostali, seveda tudi ti sam, torej bomo ugotovili, da pa ti razumeš Lacana. Saj je to povsem logično, zgolj tisti, ki razume, lahko pri drugih ugotavlja njih nerazumavanje.
A nasledji razlog je tehtnejši:


Da vidimo.
če za diskusijo prepišeš nek tekst, katerega vsebina so visokodoneči,
Kaj je tam visokodonečega? Sam nisem zapazil kaj takega ...
a nejasni pojmi,
Zdaj mi ni več jasno, praviš da so tebi pojmi nejasni - torej jih ne razumeš -, kako potem veš ali so ali ne jasni sogovorniku?
pri čemer ni izkazano, da so zaradi že obstoječih bolj klasičnih sploh potrebni,
Kaj meniš oziroma ali si izkazal, "da zaradi že obstoječih bolj klasičnih sploh potrebni"? Je to moč kje prebrati?
nakažeš, da si se odločil zateči po pomoč k avtorju znanega imena, pri čemer računaš, da zaradi njegovega ugleda, utemeljenega ali ne, ne boš naletel na ugovor.
Takšna moja predpostavka, sploh vsled dejstva, da se pogovarjam s teboj, bi bila docela nespametna.

Rock, tvoj argument, katerega označiš za tehtnejšega, je argument takšne vrste, kot bi nekdo, recimo Rozman, "pizdil" shrinku, ker pri svoji argumentaciji uporablja visokodoneče in ne ravno vsakomur jasne pojme znanega avtorja Einsteina, češ, "da zaradi njegovega ugleda, utemeljenega ali ne", ne najde ustreznega odgovora.

In nenazadnje, tvoj argument je problematiziral formo. Vsebine se tudi dotaknil nisi, in če je ta argument tehtnejši, kakšni so šele tisti manj tehtni ...
Tretji razlog: kar si napisal v svoj bran, ni pojasnilo, ampak neopredeljene ideje, ki najprej same potrebujejo utemeljitev.
Vprašaj Lacana, ti jih bo utemeljil, jaz ga ne razumem.

P.S.
Rock, če imaš kakšen vsebinski pomislek glede moje trditve (kratko):"z vstopom v kulturo, natančneje z vstopom v simbolno.", lahko nadaljujeva, drugače pa, hvala za pogovor, srečno ...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

Dislektikov odgovor možu, ki argumentirano razpravlja o filozofskih vprašanjih
OK razumem, da si dislektik, ampak sem čedalje bolj prepričan, da ni samo to!
Če greš na glavno stran foruma in poiščeš forumsko področje: "Moč čistega uma" boš videl, da spodaj piše...

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Mogoče najprej par stavkov, ravno toliko, da se spomniva, kako je pripeljalo do tvoje bravurozno ugotovljene diagnoze:

GJ: "Če se strinjava in rečeva, da je ustanovitev RKC hudičevo delo, dejanja nje služabnikov pa hudičevo delo."
Jaz: "Pa lahko se midva strinjava glede tega, lahko si celo na čelo tetovirava ta stavek, žal tega ne bova mogla utemeljiti. In ker sva na (poljudno) znanstvenem forumu in ne na "pozitivke.net", je potrebno svoje trditve argumentirati oziroma utemeljiti. Če to velja za Rozmana potem velja tudi za naju, ali ne?"*
GJ: "Ljubček golobček, nekako nisi kompatibilen v razmišljanju.
Če pogledaš kje sem odprl tole temo boš videl, da je to področje:"Moč čistega uma".
Za razliko od teme: obrazložitev definicije "Bog je....", ki je odprta na području: "Vprašanja za Einsteina
Jaz: "Kakšno zvezo ima kje odpreš temo? Očitno nisi pomislil, da je potrebno svoje trditve, četudi so napisane v izbi "Moč čistega uma", utemeljiti, jih argumentirati ..."
GJ: "OK razumem, da si dislektik, ampak sem čedalje bolj prepričan, da ni samo to!
Če greš na glavno stran foruma in poiščeš forumsko področje: "Moč čistega uma" boš videl, da spodaj piše... Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.

Skratka, podaš neko trditev, glede katere te opozorim, da je ne moreš utemeljiti, nakar me ti opozoriš, da si temo odprl v izbi "Moč čistega uma", kar s samim argumentiranjem (utemeljevanjem) nima nobene zveze in te na to tudi opozorim, pa me kljub temu hočeš nesramno odpraviti češ saj ti piše: "Moč čistega uma" ... "Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.".

Ugotovim lahko naslednje, GJ tebi se očitno ne bliska, da se na filozofska vprašanja in recimo, da tvoj uvodni post vsebuje tudi filozofska vprašanja, recimo (kratko): Ali hudič obstaja in ali imamo dobre dokaze za njegov obstoj?, odgovarja argumentirano, utemeljeno. V filozofiji mora biti, prav tako kot v naravoslovju, vsaka trditev podkrepljena z argumenti. Če ne si jo lahko vtakneš v ... Da pa tega ne razumeš je moč razbrati tudi iz naslednje tvoje izjave:"Vojko ne bodi nestrpen do drugače mislečih, saj smo na forumskem območju "moč čistega uma".".** WTF, pa ti dejansko misliš, da je v okviru razmišljanja in odgovarjanja na filozofska vprašanja, za razliko od naravoslovja, dovoljeno in enakovredno prav vsako kreketanje, pa smo potemtakem v okviru le teh primorani, za razliko recimo od fizike, biti povsem strpni?

Torej in s tem zaključim. Tudi v tej izbi boš svoje trditve moral utemeljiti, kakor veš in znaš pač, v nasprotnem tvoj razmislek ne bo vreden počenega groša ...

*stavki so na mestih slovnično popravljeni
**viewtopic.php?p=75049#p75049
Vse sem lepo utemeljil, le ti še ne razumeš, počakaj kakšen dan ali dva, da ti pride! V nasprotnem primeru pa le ponovno vprašaj !
GJ: "Če se strinjava in rečeva, da je ustanovitev RKC hudičevo delo, dejanja nje služabnikov pa hudičevo delo."

Evo sme počakal, sicer ne vem ali je minil dan ali dva, zato te bom ponovno vprašal: Ali lahko zgornjo trditev utemeljiš oziroma argumentiraš?


Manjša pomoč, da boš sploh vedel kaj ti je storiti - ups, pa saj si ti mož, ki argumentirano razpravlja o filozofskih vprašanjih, kaj pa mi je ...

utemeljíti: ... 2. narediti, da je kaj logično upravičeno: utemeljiti pritožbo, prošnjo, zahtevo; filozofsko, znanstveno utemeljiti trditev // navesti vzroke, razloge za kako dejanje, ravnanje, stanje: utemeljiti odpust z dela; svojo odsotnost je slabo utemeljil / utemeljiti izjavo; utemeljiti s številkami; svojega strahu ni znal razumsko utemeljiti
argumentírati -am nedov. in dov. (ȋ) utemeljevati, dokazovati kako trditev: argumentirati predlog; argumentirati s številkami
Se bojim, da je bilo to ta teden resnično tvoje edino razmišljanje, ter da si tako že izpolnil tedensko normo! :oops:
Je bilo sicer še eno, ampak manj pomembno, namreč razmišljal sem, kaj za vraga se s tabo pogovarjam o hudiču, čista izguba časa ... pa me je vendarle prepričalo, da si ti mož, ki argumentirano razpravlja o filozofskih vprašanjih ...
Če se že vračamo v srednji ve, potem se naj vrnejo tja tudi oni!
Glede vračanja govori zase. Če se sam vraščaš kamor koli, to ne pomeni, da se tudi jaz vračam tja. Imaš probleme z argumenti, namreč napačno iz posameznega posplošuješ na celoto (zmota prehitre posplošitve)
Seveda, ampak načela RKC so znana že stoletja, laganje, zavajanje in prilaščanje denarja ovčic ni dopustno! Vse to so hudičeva dela, torej je hudiča potrebno najti in ga izgnati, Vatikan je v preteklosti razvil prav posebne metode, bojda zelo učinkovite. Res ne vidim razloga zakaj jih tokrat ne bi preizkusil na svojih škofih, zgolj njihova pokora ne bo dovolj!
Čemu odebeljeno?
Seveda ...


Bejž, verjetno sledi ampak ... glej, pa res sledi ...
ampak načela RKC so znana že stoletja
Res so, in ...
Vse to so hudičeva dela
Čigava dela so to? Who the fuck is hudič?
torej je hudiča potrebno najti in ga izgnati
Izvoli, ti ga išči ... jaz bom pa med tem počakal in spil kakšno mrzlo osvežilno brezalkoholno pijačo ... Ko ga najdeš, sporoči ...
Vatikan je v preteklosti razvil prav posebne metode, bojda zelo učinkovite.
Tisti, ki so verjeli in vlagali oziroma investirali bi bili gotovo proti, no logično, bi jih zelo bolelo ...
Res ne vidim razloga zakaj jih tokrat ne bi preizkusil na svojih škofih
Navedeš prosim razlog, zakaj pa bi jih preizkusil na svojih škofih?
zgolj njihova pokora ne bo dovolj
Ne sodite
37 »Ne sodite in ne boste sojeni. Ne obsojajte in ne boste obsojeni. Odpuščajte in vam bo odpuščeno. 38 Dajajte in se vam bo dalo; dobro, potlačeno, potreseno in zvrhano mero vam bodo nasuli v naročje. S kakršno mero namreč merite, s takšno se vam bo odmerilo.«
41 Kaj vendar gledaš iver v očesu svojega brata, bruna v svojem očesu pa ne opaziš? 42 Kako moreš reči svojemu bratu: ›Pústi, brat, da vzamem iver, ki je v tvojem očesu,‹ če sam ne vidiš bruna v svojem očesu? Hinavec, odstrani najprej bruno iz svojega očesa in potem boš razločno videl odstraniti iver, ki je v očesu tvojega brata.« (Lk 6,37-38.41-42)
En lep dan vsem...
Tudi tebi, dobri mož GJ ...

P.S.
Ali rečeva še kakšno na temo etika, namreč o tem pravzaprav govoriva, ali pa tu končava in se ti zahvalim za pogovor ...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a:Dislektikov odgovor možu, ki argumentirano razpravlja o filozofskih vprašanjih
Odgovor je v celoti zmeden in ne povzame bistva, ker trgaš pomen misli iz konteksta...
Začetni primer:
problemi napisal/-a:ni RKC hudič, če se strinjava in rečeva, da hudič ne predstavlja slabo oziroma zlo osebo (subjekt), temveč hudič oziroma hudičeva pomenijo njih dejanja. Torej pridemo do tega, da ne moremo opredeljevati oseb kot takih za hudiča ali boga, to lahko počnemo zgolj za dejanja le teh.
Tukaj si zašel v jasno protislovje, no kakorkoli že...
Če se strinjava in rečeva, da je ustanovitev RKC hudičevo delo, dejanja nje služabnikov pa hudičevo delo.
In jaz sem ti povedal, da si zašel v protislovje, celo kam pripelje to razmišljanje sem ti nakazal.
RKC je v iskanju oseb prežetih s hudim duhom dobro poznana in inkvizicija je le eno izmed bolj znanih njenih ustanov, ki se ukvarjajo s krivoverstvom.

Že samo pohlep oziroma sla za denarjem je krivoverstvo! Vseh ostalih grehov ne bom našteval, si pa jih lahko prebereš v dnevnem časopisju, koliko so argumentirani pa se odloči sam.

Ovčica moja kaj ti ni jasno?
Beeee...
(Naprej nima smisla, da razglabljava, ker jaz ne maram beeejanja.)

P.S. Kar se tiče tvoje disleksije: opažam jo pri tvoji občasni zamenjavi/menjavi črk ali besed v stavkih, ki je tipična za dislektike. Nič slabega nisem hotel s tem povedati, ampak te zgolj opozoriti, da nisi jasen v svojih mislih.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

GJ napisal/-a:
problemi napisal/-a:Dislektikov odgovor možu, ki argumentirano razpravlja o filozofskih vprašanjih
Odgovor je v celoti zmeden in ne povzame bistva, ker trgaš pomen misli iz konteksta...
Začetni primer:
problemi napisal/-a:ni RKC hudič, če se strinjava in rečeva, da hudič ne predstavlja slabo oziroma zlo osebo (subjekt), temveč hudič oziroma hudičeva pomenijo njih dejanja. Torej pridemo do tega, da ne moremo opredeljevati oseb kot takih za hudiča ali boga, to lahko počnemo zgolj za dejanja le teh.
Tukaj si zašel v jasno protislovje, no kakorkoli že...
Če se strinjava in rečeva, da je ustanovitev RKC hudičevo delo, dejanja nje služabnikov pa hudičevo delo.
In jaz sem ti povedal, da si zašel v protislovje, celo kam pripelje to razmišljanje sem ti nakazal.
RKC je v iskanju oseb prežetih s hudim duhom dobro poznana in inkvizicija je le eno izmed bolj znanih njenih ustanov, ki se ukvarjajo s krivoverstvom.

Že samo pohlep oziroma sla za denarjem je krivoverstvo! Vseh ostalih grehov ne bom našteval, si pa jih lahko prebereš v dnevnem časopisju, koliko so argumentirani pa se odloči sam.

Ovčica moja kaj ti ni jasno?
Beeee...
(Naprej nima smisla, da razglabljava, ker jaz ne maram beeejanja.)

P.S. Kar se tiče tvoje disleksije: opažam jo pri tvoji občasni zamenjavi/menjavi črk ali besed v stavkih, ki je tipična za dislektike. Nič slabega nisem hotel s tem povedati, ampak te zgolj opozoriti, da nisi jasen v svojih mislih.
:!: :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:Odgovor je v celoti zmeden in ne povzame bistva, ker trgaš pomen misli iz konteksta...
Bojim se, no, ne da se bojim, vem da te tvoje dosedanje oglašanje na tem forumu ne "dela" za verodostojnega interpreta tujih misli.

Spusti se anđele, visoko letaš ... previsoko.
In jaz sem ti povedal, da si zašel v protislovje, celo kam pripelje to razmišljanje sem ti nakazal.
Žal nisi, namreč napisal si naslednje:
Aha, če govoriš o bogu govoriš o dobrem in če govoriš o hudiču govoriš o slabem.
Temu se reče: "problemi logika" :oops:
Torej je RKC hudič, če govoriš, recimo o njihovih propadlih investicijah in vlaganju v Sloveniji?"
kar sem v nadaljnih pogovorih pojasnil: "ni RKC hudič, če se strinjava in rečeva, da hudič ne predstavlja slabo oziroma zlo osebo (objekt), temveč hudič oziroma hudičeva pomenijo njih dejanja. In še ...

Poleg tega, ponovno povsem zgrešeno sklepaš - kot sem ti rekel, ti imaš hude probleme z argumentacijo in sklepanjem - in arbitrarno opredeliš investicije, bodisi da so uspešne, bodisi da so neuspešne (propadle), za nekaj slabega, ter na osnovi te zgrešene predpostavke ugotavljaš, da je RKC hudič.

Znova, GJ ali ti veš o čemu sem sploh govoril? Če želiš zvedeti si preberi pogovor med mano in Rockom. Ti bo bolj jasno ...
RKC je v iskanju oseb prežetih s hudim duhom dobro poznana in inkvizicija je le eno izmed bolj znanih njenih ustanov, ki se ukvarjajo s krivoverstvom.
Tipičen argument proti "slamnatemu možu". Izjava:"Iskanju oseb prežetih s hudim duhom in inkvizicija je le eno izmed bolj znanih njenih ustanov, ki se ukvarjajo s krivoverstvom", nima nikakršne zveze s tvojo - za enkrat še neutemeljeno - tezo "RKC je hudič zaradi propadlih investicij".

Skratka, ponovno, poduči se glede argumentov ...
Že samo pohlep oziroma sla za denarjem je krivoverstvo! Vseh ostalih grehov ne bom našteval, si pa jih lahko prebereš v dnevnem časopisju, koliko so argumentirani pa se odloči sam.
Še enkrat in upam zadnjič. V dosedanjem pogovoru nisi napisal, razen kreketanja o propadlih investicijah Mariborske nadškofije, niti besede o tem, zakaj smatraš (trdiš), da so investicije te nadškofije osnovane na pohlepu oziroma sli po denarju? Torej, utemelji - jaz resnično upam, da razumeš kaj te pozivam, čeprav nisem več prepričan - zakaj je takšno investiranje "pohlep oziroma sla po denarju". Sploh sled dejstva, da so se obnašali povsem v skladu z splošno sprejeto ekonomsko paradigmo.

Preberi si:"Enačba, zaradi katere je skoraj propadel kapitalizem" (http://www.kvarkadabra.net/article.php/ ... apitalizem)

Poleg tega, kar pa je za tebe očitno že prehud zalogaj, si pomislil, da Cerkev ne vodi nek pritlehen nagon oziroma pohlep po denarju, ampak da je tu šlo za "prefinjen" poskus Cerkve na slovenskem, po vzpostavitvi vzporednega sistema, kjer bi RKC v Sloveniji posedovala od privatnih osnovnih, srednjih šol, privatnih fakultet, privatnih zdravstvenih ustanov, privatne industrije, skratka, želeli so "državo v državi". Ti, mož ki utemeljeno razpravlja o filozofskih vprašanjih, se pa kot bebo zaletavaš v neki kao "pohlep po denarju". GJ, tebi se očitno ne bliska o kakšne vrste organizaciji je govora, ko je govora o RKC ... Nimaš ti pojma ...
Ovčica moja kaj ti ni jasno?
Sem ti že rekel, ni mi jasno kaj zgubljam čas s teboj ...
Beeee...
(Naprej nima smisla, da razglabljava, ker jaz ne maram beeejanja.)
Tako je GJ, ti kar beeeji naprej ...
P.S. Kar se tiče tvoje disleksije: opažam jo pri tvoji občasni zamenjavi/menjavi črk ali besed v stavkih, ki je tipična za dislektike. Nič slabega nisem hotel s tem povedati, ampak te zgolj opozoriti, da nisi jasen v svojih mislih.
Ajde ne seri ... bodi vsaj toliko moža, da če že žališ, se potem ne "vleci ven", ko neka "pizda od človeka" ...

Če nisem jasen v svojih mislih, me pač vprašaj, kaj sem mislil in ne ugibaj ... Se pa bom potrudil, da v bodoče tekst pred objavo, zgolj za tebe, slovnično popravim. Upam, da mi uspe ... disleksija jebiga

P.S.
Si pred postavitvijo diagnoze pomislil, zgolj pomislil, da gre za nekoga, ki je pač površen, ker prehitro tipka, a ni dovolj sposoben za takšno početje :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

GJ napisal/-a:P.S. Kar se tiče tvoje disleksije: opažam jo pri tvoji občasni zamenjavi/menjavi črk ali besed v stavkih, ki je tipična za dislektike. Nič slabega nisem hotel s tem povedati, ampak te zgolj opozoriti, da nisi jasen v svojih mislih
Informacija, ki je sprejeta in jo sprejemnik ne zmore jasno predelati, recimo, umestiti "logično" v svoj kontekst. O oddajniku ne moremo vedeti ničesar, kaj šele mu pripisati ne-jasnosti misli. :wink: No, lahko pa sporočimo, da nismo uspeli umestiti sprejete informacije (dojeti), a ne? :wink:
Problemi napisal/-a: Si pred postavitvijo diagnoze pomislil, zgolj pomislil, da gre za nekoga, ki je pač površen, ker prehitro tipka, a ni dovolj sposoben za takšno početje.
hm. Bolj vešč, kot sposoben, a ne ?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a:Znova, GJ ali ti veš o čemu sem sploh govoril? Če želiš zvedeti si preberi pogovor med mano in Rockom. Ti bo bolj jasno ...
Jasno mi je, da je Rock totalni "spranec"...
Jasno mi je, da so tudi tebe prali, in jasno mi je, da ti ni nič jasno... :oops:
problemi napisal/-a:tezo "RKC je hudič zaradi propadlih investicij".
Investicije so le vrh...
RKC je hudič oziroma je njegova last prosto po "problemi" logiki, oziroma zato ker pooseblja vseh sedem smrtnih grehov:
  • Superbia : napuh
    Avaritia : pohlep
    Luxuria : pohota in nečistost
    Ira : jeza
    Gula : požrešnost
    Invidia : zavist
    Acedia : lenoba
Še enkrat in upam zadnjič. V dosedanjem pogovoru nisi napisal, razen kreketanja o propadlih investicijah Mariborske nadškofije, niti besede o tem, zakaj smatraš (trdiš), da so investicije te nadškofije osnovane na pohlepu oziroma sli po denarju? Torej, utemelji - jaz resnično upam, da razumeš kaj te pozivam, čeprav nisem več prepričan - zakaj je takšno investiranje "pohlep oziroma sla po denarju". Sploh sled dejstva, da so se obnašali povsem v skladu z splošno sprejeto ekonomsko paradigmo.
Beeee, beeee....
Ovčice nimajo samopodobe. :oops:
Beri ovčica moja, beri. Recimo tole: http://www.times.si/gospodarstvo/po-pro ... 1b5b3.html
Ali pa tole: http://www.dnevnik.si/poslovni/novice/1042515128
Ali pa tole: http://www.slovenskenovice.si/novice/sl ... i-na-suhem
Pa tole: http://www.delo.si/novice/slovenija/sve ... nosti.html
Morda zgolj tale citat od tukaj :lol: :lol: :lol: : http://www.casnik.si/index.php/2012/05/ ... na-zemlji/
Danes lahko samo molimo, da bosta nadškofija in slovenska Cerkev v nastali situaciji ravnali tako, kot se za božjo ustanovo spodobi – samokritično, ponižno in z iskrenim namenom zadevo speljati čim manj boleče za upnike, vernike in duhovnike v župnijah.”
itd. itd.

Lep dan vsem ki mislijo tako...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:Jasno mi je, da je Rock totalni "spranec"...
Tebi ni popolnoma nič jasno, še to ne konec koncev, da te "pere" napuh, kljkub temu, da o temu veliko blebečeš. In tega ni moč razbrati zgolj iz tega pogovora ...
Jasno mi je, da so tudi tebe prali, in jasno mi je, da ti ni nič jasno... :oops:
So, res je, tudi prali so me. Zavedali so se in učili so me - očitno tebe ne -, da je higiena zelo pomembna. Če pa misliš na ideološko pranje, pa moram priznati, da sem imel veliko srečo in je pri meni govora o marksistični oziroma komunistični ideologiji. Pa pri tebi?
Investicije so le vrh...
GJ, povsem po nepotrebnem si bil nesramen ... zato bom pač drezal v tebe.

Torej, še enkrat, argumentiraj zakaj si investicije Mariborske nadškofije opredelil, kot poosebljenje vseh sedmih naglavnih grehov. To mi prosim utemelji in mi ne naštevaj, kaj je in kaj ni vrh ledene gore oziroma ne naštevaj mi sedmih naglavnih grehov, namreč o teh sem nekaj prebral. Prosim, ... hvala.
Beeee, beeee....
Ovčice nimajo samopodobe. :oops:
Tvoja samopodoba me ne zanima, ovca GJ - pa saj to je neverjetno, kako si v teh nekaj postih dokazal, kako velika ovca si pravzaprav ti, čeprav tu s tem pojmom označuješ druge - prosim, iskreno te prosim, da argumentiraš svoje trditve in me ne obsipavaš s članki, sploh ker si dobro pokazal širino svojega razmišljanja, ko nam/mi ponudiš članek (neo)liberalnega časopisa, ki se kao zgraža na početjem Mariborske nadškofije, in to isti časopis, ki bi, v primeru ugodnega izida "cerkvenih" investicij, le tem pel ode.

Beri ovčica moja, beri.
Berem, a kaj ko argumentov ne najdem ...

"Gostilniško naštevanje" citatov iz časopisov ne pomeni argumentirano razpravljati o filozofskih vprašanjih. Boš to lahko zapopadel?
Danes lahko samo molimo, da bosta nadškofija in slovenska Cerkev v nastali situaciji ravnali tako, kot se za božjo ustanovo spodobi – samokritično, ponižno in z iskrenim namenom zadevo speljati čim manj boleče za upnike, vernike in duhovnike v župnijah.”
Pa si ti sploh razumel kontekst citiranega članka? Si mogoče pomislil, da bi se vprašal, ali avtor članka dobro pozna tematiko o kateri komentira, namreč meni je takoj padla v oko uporaba termina Cerkev? In pa, zakaj manipuliraš s citati, saj avtor v nadaljevanju zapiše:

"... Dobro leto kasneje lahko ugotovimo, da se je Cerkev sicer v resnici odzvala samokritično in ponižno, tudi z namenom zadevo speljati kar najmanj boleče, a predvsem zase."

In tu bi, vsakdo, ki se trudi argumentirano razpravljati o filozofskih vprašanjih poskočil in bi vzkliknil, najmanj:"Pa saj je avtor članka ali trivialen ali je kontradiktoren, vsekakor pa sploh ne ve kaj pomeni Cerkev!". Zakaj trivialen, ja za božjo voljo logično, da Cerkev želi zase zadeve speljati čim manj boleče, saj Cerkev pomeni:

"Beseda Cerkev (pisana z veliko začetnico) označuje skupnost kristjanov in izhaja iz grške besede κυριακων: kyriakon, ki pomeni »pripadajoči Gospodu«, oziroma iz nekoliko kasnejše grške besede κυρικόν: kyrikon (okrajšava za κυρικόν δώμα: kyrikon doma), ki pomeni »Gospodova hiša«. Latinščina in za njo romanski jeziki so za isto stvarnost uporabili grško besedo εκκλησια: ekklesia, ki označuje »zbor« oz. »skupnost«.

Danes se beseda Cerkev uporablja v različnih pomenih, ki jih tukaj razvrstimo v tri enote:
  • Cerkev kot skupnost kristjanov skupaj z njenim ustanoviteljem Jezusom Kristusom: V tem najširšem pomenu besede Cerkev sestavljajo Jezus Kristus kot njena »glava« ter umrli kristjani in danes živeči verniki kot njeni »udje« ali člani. Po katoliškem in pravoslavnem nauku so umrli člani Cerkve bodisi pridruženi občestvu svetnikov v nebesih ali pa so še v procesu očiščevanja v vicah. Danes živeči kristjani so večinoma pripadniki Rimskokatoliške Cerkve, pravoslavnih Cerkva ali evangeličanskih oziroma protestantskih cerkvenih skupnosti.
  • V ožjem pomenu se beseda Cerkev uporablja za bolj ali manj organizirano skupnost živečih kristjanov ene krščanske veroizpovedi npr. za Rimskokatoliško Cerkev ali za Srbsko pravoslavno Cerkev. Takšna raba je precej pogosta in se običajno nanaša na večinsko Cerkev v nekem okolju, zato se beseda Cerkev v slovenskem prostoru velikokrat uporablja kot sopomenka za Rimskokatoliško Cerkev.
  • V najožjem pomenu beseda Cerkev označuje krajevno Cerkev, ki je lahko večja (npr. škofija) ali manjša skupnost kristjanov (npr. župnija).
" (http://sl.wikipedia.org/wiki/Cerkev_(organizacija))

Skratka Cerkev ne pomeni, papež in nekaj sto kardinalov, ter nadškofov, Cerkev pomeni: "Jezus Kristus kot njena »glava« ter umrli kristjani in danes živeči verniki kot njeni »udje« ali člani"[/i ]. (Ibid.)

Seveda lahko nekdo poreče, ja ampak saj niso trpeli zaradi njih zgrešenih investicij zgolj kristjani. Res je, čeprav so bili večinsko oškodovani ravno katoliški verniki, zato še enkrat, početja RKC ne odobravam in jih tu ne branim - kar je logično, saj kot, svetonazorsko gledano, komunist že v osnovi ne odobravam kapitalizem, pa ne zgolj takšne vrste kapitalizem, temveč kapitalizem na sploh - ampak od tistih, ki jih napadajo bi rad slišal kakovostne argumente in ne "populističnega" kreketanja v stilu kot se ga greš ti tu.

Lep dan vsem ki mislijo tako...


Lep dan vsem, ki mislijo ...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:hm. Bolj vešč, kot sposoben, a ne ?
Ja, bolj vešč, kot sposoben.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

problemi napisal/-a:
Rock napisal/-a:Tretji razlog: kar si napisal v svoj bran, ni pojasnilo, ampak neopredeljene ideje, ki najprej same potrebujejo utemeljitev.
Vprašaj Lacana, ti jih bo utemeljil, jaz ga ne razumem.
Dokler ga torej ne razumeš, ga ne propagiraj (ne poskušaj širiti njegovega vpliva, ker je to ob nerazumevanju kočljivo ravnanje).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
problemi napisal/-a:
Rock napisal/-a:Tretji razlog: kar si napisal v svoj bran, ni pojasnilo, ampak neopredeljene ideje, ki najprej same potrebujejo utemeljitev.
Vprašaj Lacana, ti jih bo utemeljil, jaz ga ne razumem.
Dokler ga torej ne razumeš, ga ne propagiraj (ne poskušaj širiti njegovega vpliva, ker je to ob nerazumevanju kočljivo ravnanje).
Tudi jaz ga ne. Jacques Lacan in Theory. Mogoče bi ti malce pokazal na potrebne poudarke, prosim :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Dokler ga torej ne razumeš, ga ne propagiraj (ne poskušaj širiti njegovega vpliva, ker je to ob nerazumevanju kočljivo ravnanje).
Tudi jaz ga ne. Mogoče bi ti malce pokazal na potrebne poudarke, prosim :roll:
Strukturalizem Lacana je potrebno poznati kot dejstvo, toda strukturalizem sam po sebi ni moje prvo zanimanje. (O "medsebojnih odnosih" kot strukturi govori v pravu teorija argumentacije - o tem pa, če želiš, lahko vprašaš kar koli.)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

Rock napisal/-a:Dokler ga torej ne razumeš, ga ne propagiraj (ne poskušaj širiti njegovega vpliva, ker je to ob nerazumevanju kočljivo ravnanje).
Rock, kako zdaj, nenadoma mi verjameš na besedo. Rečem, da ne razumem Lacana in ti to verjameš. Če pa bi rekel, da ga razumem, bi me pa pozval, da ti razlagam njega misli.

Ampak, po vrsti:
O "medsebojnih odnosih" kot strukturi govori v pravu teorija argumentacije - o tem pa, če želiš, lahko vprašaš kar koli
Zakaj se skušaš norčevati iz sogovornikov? Resnično misliš, da ti bo bargo nasedel in te o teoriji argumentacije kar koli vprašal?

Na mnoštvo pozivov, da podaš argument-e za izrečene trditve, smo bili deležni odgovorov v stilu: "Morda je običajna utemeljitev nepotrebna.". Skratka, praviloma smo deležni tvojega izmotavanja.

Ali na pravnem faksu dajo pozitivno oceno tudi, če se ti o teoriji argumentacije niti ne bliska, se pa izkažeš v izmotavanju?

Torej, še enkrat, upam da zadnjič, sploh ker gre pri tebi za odličnega poznavalca teorije argumentacije:
Ne propagiraj Lacana, če ga ne razumeš.


Utemelji, prosim ...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a:Torej, še enkrat, argumentiraj zakaj si investicije Mariborske nadškofije opredelil, kot poosebljenje vseh sedmih naglavnih grehov. To mi prosim utemelji in mi ne naštevaj, kaj je in kaj ni vrh ledene gore oziroma ne naštevaj mi sedmih naglavnih grehov, namreč o teh sem nekaj prebral. Prosim, ... hvala.
Kaj pa je bil namen investicij Mariborske nadškofije?
Kaj je bil namen holdingov Zvon ena in Zvon dva?
Od kje so dobili denar za napihovanje balona v katerem so se izgubili? (Govoriva od dveh delih denarja, ki je vreden skupaj skoraj 2 milijardi €!)
Zakaj niso odnehali že prej, ko so že vedeli, da ne morejo dobiti igre, luknja bi bila vsaj za 800 milijonov € manjša?

Odgovor je samo eden:
  • Superbia : napuh
    Avaritia : pohlep
    Luxuria : pohota in nečistost
    Ira : jeza
    Gula : požrešnost
    Invidia : zavist
    Acedia : lenoba
Kam boš dal še slo po oblasti, se pa sam odloči!

Lep večer...

Odgovori