obrazložitev definicije "Hudič je...."

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Odgovor je dokaj enostaven: "zadnji delec stvarnosti" je produkt racionalnega (nezmotljivega) filozofskega preudarka.
hm. Zame je videti precej komplicirano. Če dovoliš, bi postavil nekaj vprašanj.
Delec je nekaj kar obstaja.
Kdo izvaja ta proces racionalnega (nezmotljivega) filozofskega preudarka? In kaj je rezultat tega procesa, da je enak "delcu", ki obstaja?
Najprej boš pojasnil svoj svetovni versko-ateistični nazor.

Glede tvoje skromnosti pa: pojasnilo zavračam. Tvojega stila večkrat ne odobravam, toda vsebinsko se ne zgleduješ po tistih, ki vežejo otrobe.
Spet si začel pretiravati. Nič ne bom, sploh pa ne svetovnega. Poglej, povedal sem ti podobno geslo agnostik in podal link na zagovor, kjer se začne z "Čustev in razuma ne moreš ločiti". Potem smo od vere prišli vse do verjetja, ki mimogrede, kvantificira vero. Tako ponavadi z 0.05, redkeje z 0.01! (rastros, za matematike :wink:) Mislim, da me je motore pozival, da mu dokažem, da je vera vgrajena v matematiko. Evo, sedaj lahko to spozna, če ga še zanima. Malce sem tudi jezen, ker zmeraj nekaj zahtevaš, sam pa velikokrat ne uslišiš mojih prošenj. Še zmeraj me zanima Trinitačnost ali kako se že temu reče. :roll:

Nekaj si lahko prebereš tudi tukaj, če želiš.
Čustev in razuma ne moreš ločiti!
Zadnjič spremenil bargo, dne 17.7.2013 23:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Najprej boš pojasnil svoj svetovni versko-ateistični nazor.
Glede tvoje skromnosti pa: pojasnilo zavračam. Tvojega stila večkrat ne odobravam, toda vsebinsko se ne zgleduješ po tistih, ki vežejo otrobe.
Spet si začel pretiravati. Nič ne bom, sploh pa ne svetovnega. Poglej, povedal sem ti podobno geslo agnostik in podal link na zagovor, kjer se začne z "Čustev in razuma ne moreš ločiti". Potem smo od vere prišli vse do verjetja, ki mimogrede, kvantificira vero. Tako ponavadi z 0.05, redkeje z 0.01! (rastros, za matematike :wink:) Mislim, da me je motore pozival, da mu dokažem, da je vera vgrajena v matematiko. Evo, sedaj lahko to spozna, če ga še zanima. Malce sem tudi jezen, ker zmeraj nekaj zahtevaš, sam pa velikokrat ne uslišiš mojih prošenj. Še zmeraj me zanima Trinitačnost ali kako se že temu reče. :roll:
Poglej, povedal sem ti podobno geslo agnostik in podal link na zagovor, kjer se začne z "Čustev in razuma ne moreš ločiti". Potem smo od vere prišli vse do verjetja, ki mimogrede, kvantificira vero. Tako ponavadi z 0.05, redkeje z 0.01! (rastros, za matematike :wink:) Mislim, da me je motore pozival, da mu dokažem, da je vera vgrajena v matematiko. Evo, sedaj lahko to spozna, če ga še zanima.

To ni ustrezna razlaga filozofskega nazora.

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Najprej boš pojasnil svoj svetovni versko-ateistični nazor.
Poglej, povedal sem ti podobno geslo agnostik in podal link na zagovor, kjer se začne z "Čustev in razuma ne moreš ločiti". Potem smo od vere prišli vse do verjetja, ki mimogrede, kvantificira vero. Tako ponavadi z 0.05, redkeje z 0.01! (rastros, za matematike :wink:) Mislim, da me je motore pozival, da mu dokažem, da je vera vgrajena v matematiko. Evo, sedaj lahko to spozna, če ga še zanima.

Dobro. Lahko jo torej izboljšaš, če želiš. :wink:

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Je, je, še kako je, nedeljski pravnik.
No, zaupaj mi, nedeljski pravnik: kako sholastiki merijo količino konjskih iztrebkov?
Kje je tvoje mesto, nedeljski pravnik, menda odlično kaže ta citat enega komentatorja na RKC forumu:
:shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
Kvazinaravoslovec, ne delaj umetnih problemov. Ker v pretežni večini očitno in konstantno ne zmoreš dati normalnih razlag, raje molči. In ostani v družbi sebi enakih.
Saj ni nobenega problema za ostale: si pač hobi pravnik, ki čisla filozofe, ki so svoj čas preštevali zobe konju, brez da bi mu pogledali v usta. Seveda, ko omenjaš konjske iztrebke, se naravno pojavi vprašanje, kako sholastiki merijo količino konjskih iztrebkov; torej? :lol:

Seveda sem ti že n-krat svetoval, da lastne kvazivosti ne projeciraš na ostale.

Glede normalnosti razlag pa: zate so bili še "ulomki za telebane" nenormalno težek zalogaj, zato je očitno, da ostajaš v družbi sebi enakih neizobraženih hobistov, ki še OŠ matematike dovolj dobro ne obvladajo. :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
ogabni stvor napisal/-a: Kako pa kaj tvoja angleščina, Lili? Je ta tudi distrofirala, kot tista siva gmota? Očitno ne znaš več prevesti enostavnega stavka, zato boš zelo težko "dosegel osebno in skupnostno uveljavitev", ki si jo tako obupno želiš, da se že mesece izpostavljaš posmehu na poljudnoznastvenem forumu...
Mislim, da ni več daleč dan, ko boš postal nesmrten, vpisal se boš med anekdotične smešne figure in ljudje se bodo pogovarjali: "Veš kaj, večjo traparijo pa lahko napiše samo še rock!" Ali: "Zadnjič sem poslušal znanca, ki je čvekal takšne rockizme, da smo popadali dol!"
Če me primerjaš z bivšim predsednikom Bushem, moram reči, da nimam nič proti.

(Možna bi bila še ena asociacija: Trocki. Tu imam sicer nekatere pomisleke; toda je nasprotoval it. fašizmu in tajnemu paktu med SZ in Nemčijo.)
Videti je, da ti še zdaj ni 'potegnilo' glede mojega citata in se zdaj svoji sramoti glede nepoznavanja srednješolske angleščine skušaš (po stari, dobri farški navadi) preprosto izogniti s pobegom skozi zadnja vrata. :lol:
Navedel sem ti tole globoko resnico v tebi očitno čisto neznanem jeziku:
I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours.

Ti si v svoji sveti ignoranci in pristni butalski maniri (da je treba na še tako lepo in logično povedano misel pljuniti in jo popackati s "konjskimi izrebki", če ni v skladu s 'svetimi' spisi) samozadovoljno zakrakal:
Večji nesmisel (oseba sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje) človek težko napiše.

To je seveda takoj opazil Roman in te ošvrknil: "Se zavedaš, da nisi čisto nič razumel?"

Ker vidim, da še vedno živiš v grešni nevednosti in smešnem prepričanju (značilnem za vse verske fanatike), da imaš prav, te moram (ponovno) javno razkrinkati in urbi et orbi pokazati tvoje fenomenalno pomanjkanje vsakršnega znanja, tokrat za spremembo angleščine, ki si jo nekajkrat upal celo copy/paste navajati.
Torej, Lili Ignoramus, prevod gornje misli se v našem žlahtnem materinem jeziku glasi:

Zagovarjam tezo, da sva oba ateista. Jaz samo verjamem v enega boga manj kot ti. Ko boš razumel, zakaj sem opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega.

Za normalne ljudi z IQ>85 je ta misel popolnoma razumljiva in logična, zate pa, ki si končal izobraževanje pri katekizmu za birmo, pa je seveda potreben komentar in razlaga.
Torej, Lili Ignoramus, poanta te lepe in poučne misli v simplified edition za slow-minded verske sprance pa je naslednja: Ker ti verjameš v enega samega boga (vsaj predpostavljam, da si pristaš prismodarije, ki se ji učeno reče monoteizem), jaz pa v enega manj, jaz verjamem v…no, Lili računstvo za prvi razred…ena manj ena je…saj bo šlo, malo pomisli…tako je!!! Jaz verjamem v 0 ( z besedo: nič) bogov, ergo…ergo sem ateist!!!!!!!!!

Lili, ljudje, ki verjamemo v 0 bogov, smo namreč ateisti!

Od vas revčkov z zaostalo družbeno zavestjo se razlikujemo med drugim tudi po tem, da smo "opustili vse ostale možne bogove", ki zdaj pozabljeni in naplavljeni ležijo v kakšnem samotnem zalivu človeškega praznoverja in jim ne vemo več niti imena, njega dni pa so jim ljudje postavljali ogromne kičaste templje, klečali pred njimi, jim darovali svoje otroke in sestre, se pobijali zaradi njih in jih prosili za rešitev svojih težav in "duš". :lol:

Torej, revček nerazsvetljeni, ko boš razumel, "zakaj sem opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega", se pravi, zakaj sem se vrnil v naravno stanje duha, ki sem ga imel ob rojstvu in katerega so me v otroštvu oropali brez mojega pristanka "inženirji duš" in me naredili za kristjana, budista, muslimana. :lol:

Še vedno vztrajaš pri trapariji, ki si jo napisal /"Večji nesmisel (oseba sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje) človek težko napiše"/? Namreč, "oseba, ki sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje" v tej povedi NE OBSTAJA, je non existo, je plod tvoje vročične in deformirane domišljije, ali pa – kar je še slabše! – katastrofalnega neznanja osnovnošolske angleščine… :lol:

Če tole ne bo pomaga, greva v peskovnik… :lol:

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Majhen popravek, Vojko:
Ko boš razumel, zakaj si opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Roman napisal/-a:Majhen popravek, Vojko:
Ko boš razumel, zakaj si opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega.
Seveda, mea culpa. Hvala za popravek (in za pazljivo branje)! :D

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

V izogib nesporazumom in na Romanovo ljubeznivo opozorilo na moj 'šlampasti' prevod še enkrat objavljam popravljeni post. Opravičujem se forumašem za kiks!

Videti je, da ti še zdaj ni 'potegnilo' glede mojega citata in se zdaj svoji sramoti glede nepoznavanja srednješolske angleščine skušaš (po stari, dobri farški navadi) preprosto izogniti s pobegom skozi zadnja vrata. :lol:

Navedel sem ti tole globoko resnico v tebi očitno čisto neznanem jeziku:
I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours.

Ti si v svoji sveti ignoranci in pristni butalski maniri (da je treba na še tako lepo in logično povedano misel pljuniti in jo popackati s "konjskimi izrebki", če ni v skladu s 'svetimi' spisi) samozadovoljno zakrakal:

Večji nesmisel (oseba sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje) človek težko napiše.

To je seveda takoj opazil Roman in te ošvrknil: "Se zavedaš, da nisi čisto nič razumel?"

Ker vidim, da še vedno živiš v grešni nevednosti in smešnem prepričanju (značilnem za vse verske fanatike), da imaš prav, te moram (ponovno) javno razkrinkati in urbi et orbi pokazati tvoje fenomenalno pomanjkanje vsakršnega znanja, tokrat za spremembo angleščine, ki si jo nekajkrat upal celo copy/paste navajati.
Torej, Lili Ignoramus, prevod gornje misli se v našem žlahtnem materinem jeziku glasi:

Zagovarjam tezo, da sva oba ateista. Jaz samo verjamem v enega boga manj kot ti. Ko boš razumel, zakaj si opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega.

Za normalne ljudi z IQ>85 je ta misel popolnoma razumljiva in logična, zate pa, ki si končal izobraževanje pri katekizmu za birmo, pa je seveda potreben komentar in razlaga.

Torej, Lili Ignoramus, poanta te lepe in poučne misli v simplified edition za slow-minded verske sprance pa je naslednja: Ker ti verjameš v enega samega boga (vsaj predpostavljam, da si pristaš prismodarije, ki se ji učeno reče monoteizem), jaz pa v enega manj, jaz verjamem v…no, Lili računstvo za prvi razred…ena manj ena je…saj bo šlo, malo pomisli…tako je!!! Jaz verjamem v 0 ( z besedo: nič) bogov, ergo…ergo sem ateist!!!!!!!!!

Lili, ljudje, ki verjamemo v 0 bogov, smo namreč ateisti!

Od vas revčkov z zaostalo družbeno zavestjo se razlikujemo med drugim tudi po tem, da smo "opustili vse ostale možne bogove", ki zdaj pozabljeni in naplavljeni ležijo v kakšnem samotnem zalivu človeškega praznoverja in jim ne vemo več niti imena, njega dni pa so jim ljudje postavljali ogromne kičaste templje, klečali pred njimi, jim darovali svoje otroke in sestre, se pobijali zaradi njih in jih prosili za rešitev svojih težav in "duš". :lol:

Torej, revček nerazsvetljeni, ko boš razumel, "zakaj si opustil vse ostale možne bogove, boš razumel, zakaj sem opustil tvojega", se pravi, zakaj sem se vrnil v naravno stanje duha, ki sem ga imel ob rojstvu in katerega so me v otroštvu oropali brez mojega pristanka "inženirji duš" in me naredili za kristjana, budista, muslimana. :lol:

Še vedno vztrajaš pri trapariji, ki si jo napisal /"Večji nesmisel (oseba sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje) človek težko napiše"/? Namreč, "oseba, ki sama zase trdi, da je ateist, a da hkrati veruje" v tej povedi NE OBSTAJA, je non existo, je plod tvoje vročične in deformirane domišljije, ali pa – kar je še slabše! – katastrofalnega neznanja osnovnošolske angleščine… :lol:

Če tole ne bo pomaga, greva v peskovnik… :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:V izogib nesporazumom in na Romanovo ljubeznivo opozorilo na moj 'šlampasti' prevod še enkrat objavljam popravljeni post. Opravičujem se forumašem za kiks!
Ah, saj nisi spremenil nič bistvenega. :wink: Če sem odkrit, napaka sploh ni bila napaka temveč izboljšava. :D :D

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Dobro. Lahko jo torej izboljšaš, če želiš. :wink:
Ne predpostavljam pomena nejasnih stavkov.
Imaš pa dolžnost, da odpraviš pomensko kaotičnost, kajti posegaš v integritetno dostojanstvenost bralca.

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:Potem smo od vere prišli vse do verjetja, ki mimogrede, kvantificira vero. Tako ponavadi z 0.05, redkeje z 0.01! (rastros, za matematike :wink:) Mislim, da me je motore pozival, da mu dokažem, da je vera vgrajena v matematiko. Evo, sedaj lahko to spozna, če ga še zanima.
Očitno mešaš stopnjo značilnosti statističnega testa \(\alpha\) z varianco \(\sigma^2\). Priporočam, da najprej osvežiš (ali osvojiš) osnovne pojme, preden nakladaš o matematiki (v kateremkoli smislu).

Rock

ostudni otrob napisal/-a:Videti je, da ti še zdaj ni 'potegnilo' glede mojega citata in se zdaj svoji sramoti glede nepoznavanja srednješolske angleščine skušaš (po stari, dobri farški navadi) preprosto izogniti s pobegom skozi zadnja vrata. :lol:
Z vztrajanjem pri napakah, in ki so raznovrstne in številne, poudarjaš svoje samo-smešenje (v filozofiji ima ta napaka celo posebno ime: ignoratio elenchi):

1.
»I just believe in« – torej veruje, torej ni ateist

2.
»ljudje, ki verjamemo v 0 bogov« – zgolj potrjuješ nesmisel;
če verjameš v nekaj, nisi ateist;
če sicer verjameš v ničlo, to neposredno ne škoduje nikomur, in ni pogojev za prisilno duševno zdravljenje

3.
Roman je prav tako ugotovil napako (in ki so jo že priznal): napačno si se postavil v vlogo sogovornika (»zakaj sem opustil« – »zakaj si opustil«)
(Opomba: ker si kasneje napako z novim postom popravil, lahko točko 3 šteješ za ne več aktualno.)

4.
Sam angleški tekst je slovnično napačen (in posledično kaže na mediokriteto vsebinskih idej avtorja):
one fewer god – »few« se uporablja za samostalnike, ki so števni, »god« pa je edninska oblika

5.
»I just believe in one fewer god than you do.« – če avtor veruje, in če veruje v 1 boga manj kot sogovornik, potem sogovornik veruje v najmanj 2 boga; in če avtor veruje v 1 boga manj, veruje torej v najmanj 1 boga, torej ne more biti ateist

Zato sem mogel duhovito napisati:

Lahko mi upravičeno čestitaš. (Sem bil namreč predvideval tvoj možni ugovor, toda sem ugotovil, da so argumenti zanesljivi, in da z oceno smem javno razkrinkati šarlatanstvo.)
Zadnjič spremenil Rock, dne 18.7.2013 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Rock

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:V izogib nesporazumom in na Romanovo ljubeznivo opozorilo na moj 'šlampasti' prevod še enkrat objavljam popravljeni post. Opravičujem se forumašem za kiks!
Ah, saj nisi spremenil nič bistvenega. :wink: Če sem odkrit, napaka sploh ni bila napaka temveč izboljšava. :D :D
Naj pripomnim:
Vojko, morda sicer podzavestno, kljub vsemu konstantno govori o verovanju v takšni ali drugačni povezavi.
Psihologi postanejo na take "spodrsljaje" hitro pozorni (ker so lahko zelo povedni).
Kaj misliš, kaj bi zaključili?

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Naj pripomnim:
Vojko, morda sicer podzavestno, kljub vsemu konstantno govori o verovanju v takšni ali drugačni povezavi.
Psihologi postanejo na take "spodrsljaje" hitro pozorni (ker so lahko zelo povedni).
Žal ne vem. Veš ti ?

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ah [Vojko], saj nisi spremenil nič bistvenega. :wink: Če sem odkrit, napaka sploh ni bila napaka temveč izboljšava. :D :D
Naj pripomnim:
Žal ne vem. Veš ti ?
Ocenil si, da sprememba ni bila napaka, ampak izboljšava. Torej razpolagaš z znanjem.
Se ne želiš izjasniti?

Odgovori