Smisel življenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vedež napisal/-a:Trije ste se podali navzkrižno skoraj v vse rubrike. Konfrontacijam ni videti konca, tema pa se že dolgo vrti okoli istih stvari ...
Le kdo bo prvi popustil oziroma se naveličal.
Kar mene zadeva, sem v precepu (dilemi) (dilema ali precep predpostavlja dve možnosti, a obe sta slabi):
takšna konfrontacija je neekonomična;
po drugi strani se zdi, da tisti, ki obmolči, pritrjuje.
(Rešitev te pravniške situacije sicer obstaja: molk pomeni strinjanje samo, če obstaja dolžnost ugovora, aktivnosti.)

Vendar, vseeno, postopek je v danem primeru v bistvu predpisan: administratorji ne reagirajo, zato želim s samoobrambo nadaljevati.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Vedež napisal/-a:Trije ste se podali navzkrižno skoraj v vse rubrike. Konfrontacijam ni videti konca, tema pa se že dolgo vrti okoli istih stvari ...
Le kdo bo prvi popustil oziroma se naveličal.
Kar mene zadeva, sem v precepu (dilemi) (dilema ali precep predpostavlja dve možnosti, a obe sta slabi):
takšna konfrontacija je neekonomična;
po drugi strani se zdi, da tisti, ki obmolči, pritrjuje.
(Rešitev te pravniške situacije sicer obstaja: molk pomeni strinjanje samo, če obstaja dolžnost ugovora, aktivnosti.)

Vendar, vseeno, postopek je v danem primeru v bistvu predpisan: administratorji ne reagirajo, zato želim s samoobrambo nadaljevati.
Kje pa so horde napadalcev, ki te napadajo, pa zato "želiš samoobrambo nadaljevati"? Si spet pri zgodbicah iz železne dobe? Božje trombe donijo, neverniki so navalili, Preprosti pa na Rosinantu juriša na mline na veter... :lol: :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

shrink napisal/-a:Le kako bom lahko zanikal dejstvo, (ne)Ved(n)ež, če te bo odpeljal Nibiru, tako da se ne boš več imbecilno oglašal na forumu?

P.S. Seveda, ko se boš nehal oglašati, to ne bo posledica bližnjih srečanj n-te vrste ali posredovanja MiB, ampak le ukrepanja onih v belih haljah.
Se je imbecilno oglasil kralj imbecilnega kontra trolanja, ki ne more ničesar pametnejšega izkašljat.

Si mi pa končno odprl oči, ti pacek narcisek pokvarjen.

Pobrskajte - nečimrnost, večvrednostni kompleks, kdor se bo potrudil, bo izvedel kam vodi ta pot. :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:
shrink napisal/-a:Le kako bom lahko zanikal dejstvo, (ne)Ved(n)ež, če te bo odpeljal Nibiru, tako da se ne boš več imbecilno oglašal na forumu?

P.S. Seveda, ko se boš nehal oglašati, to ne bo posledica bližnjih srečanj n-te vrste ali posredovanja MiB, ampak le ukrepanja onih v belih haljah.
Se je imbecilno oglasil kralj imbecilnega kontra trolanja :lol: , ki ne more ničesar pametnejšega izkašljat. :lol:

Si mi pa končno odprl oči, ti pacek narcisek pokvarjen. :lol:
Pobrskajte - nečimrnost, večvrednostni kompleks, kdor se bo potrudil, bo izvedel kam vodi ta pot. :lol: :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Vojko, to je forum. Raje poskusi razumeti, kar sem povedal. Tip je psiho, brez slovničnih napak. :lol:

Dovolj je njegove imbecilnosti. Imbecili so vsi, razen njega (po njegovem mnenju), (pre)samovšečnega zmerljivca in arogantneža. Kot sem rekel, pobrskaj in smernice so na dlani ... :lol: :lol: Izrojeno in sprijeno do konca.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Vojko, to je forum.
To je bil forum, dokler niso vanj začeli smetiti psevdoznanstveniki, samooklicani duhovni svetovalci in taki, ki se čutijo poslani drugim soliti pamet. Da ne bo nesporazuma, ničesar nimam proti njim, dokler se obnašajo spodobno. Ampak na takem forumu nujno in upravičeno doživijo zavrnitev, na katerega se vedno neprimerno odzovejo. Od takrat naprej je tak forum le že pljuvalnik. To, na kateri strani vidiš izrojenost, pove o tebi več, kot si želiš.
Izrojeno in sprijeno do konca.
Sam hodim na Kvarkadabro manj zaradi znanosti, bolj zaradi pričakovanih zanimivih pogovorov, ki so bližje filozofiji. Pri tem sem spoznal, da se z nekaterimi enostavno ne da pogovarjati. Pa me niti najmanj ne moti, da kdo misli drugače kot jaz. Kaj me moti, sem verjetno večkrat povedal, in to je največ, kar lahko naredim. Razen seveda, da obmolknem.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman napisal/-a:To, na kateri strani vidiš izrojenost, pove o tebi več, kot si želiš.
Ne Roman, nisem ksenofob. Sem strpen do vseh drugačnih. Na ksenofobijo sem hotel le opozoriti, zdaj pa kdor razume, naj razume, kdor pa ne, pa tudi prav.

Kar poglej nazaj, še preden se novinec zave, kam je prišel, ga psiho začne obmetavati z vsemi možnimi kontroverznimi izrazi tipa duševne zaostalosti (imbecil, debil, idiot). Označi ga za šarlatana, še preden je novinec sposoben dojeti, kaj to sploh pomeni. Svojo nečimrnorst in večvrednostni kompleks pokaže dosti prej, predenj se novinec zave kaj ga je doletelo. Tu in tam mu kdo od novincev pove svoje. Potem pa ti obsojaš "šarlatane", ki jih je sam ustvaril, kako mu vračajo opazke. Povem ti, vsi šarlatani so tu nastali zaradi njega. Z zmerjanjem hrani predvsem sebe proti njim in krog se vrti.

Kdo je torej pričel ksenofobijo na forumu? Šrink ni kriv, je pač takšen po naravi in nič mu ne zamerim. Pač nima razvite čustvene inteligence.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Sem šel gledat malo nazaj in kolikor sem lahko videl, so se zadeve večinoma začele precej normalno in kulturno, dokler ni bilo jasno, kam pes taco moli. Prve žaljive besede so prišle s strani šarlatanov, ki nikakor niso bili sposobni mirno prenesti dejstva, da se motijo. Do ocene o motenosti je prišlo šele potem, ko je ta postala očitna. Shrink ni ustvaril šarlatanov. Niti enega. Šarlatani so taki že prišli na Kvarkadabro, kot kaže z zelo vzvišenim namenom tem bebavim naravoslovcem dopovedati, da se vsi po vrsti, kljub mnogim eksperimentom in raziskavam, ki dosledno potrjujejo ustaljene teorije, motijo. Vmes padajo tudi teorije zarot, fantastika, religije, preseneča pa me, da nobeden od teh ne pride na forum vprašati, kje je v svojem premišljevanju in razumevanju naredil napako. Vojno sicer vmes poskušajo ublažiti humorni vložki, ampak forum je nepopravljivo posvinjan in sprašujem se, kaj sploh počnem tu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:Sem šel gledat malo nazaj in kolikor sem lahko videl, so se zadeve večinoma začele precej normalno in kulturno, dokler ni bilo jasno, kam pes taco moli. Prve žaljive besede so prišle s strani šarlatanov, ki nikakor niso bili sposobni mirno prenesti dejstva, da se motijo. Do ocene o motenosti je prišlo šele potem, ko je ta postala očitna. Shrink ni ustvaril šarlatanov. Niti enega. Šarlatani so taki že prišli na Kvarkadabro, kot kaže z zelo vzvišenim namenom tem bebavim naravoslovcem dopovedati, da se vsi po vrsti, kljub mnogim eksperimentom in raziskavam, ki dosledno potrjujejo ustaljene teorije, motijo. Vmes padajo tudi teorije zarot, fantastika, religije, preseneča pa me, da nobeden od teh ne pride na forum vprašati, kje je v svojem premišljevanju in razumevanju naredil napako. Vojno sicer vmes poskušajo ublažiti humorni vložki, ampak forum je nepopravljivo posvinjan in sprašujem se, kaj sploh počnem tu.

S povedanim se v načelu strinjam, dodal bi le ilustracijo tega, kar praviš in sicer z nedavnim primerom showtek in rozman.

Showteka je kot nadebudnega novega (in vsaj temeljno fizikalno izobraženega) forumaša zapletel v svoje pajčevine sarlatan rozman. Kot ptica ujeda namreč čaka na nove forumaše in jim začne prodajati meglo, ves vzhičen da je sploh dobil kakšnega sogovornika.

Že po treh postih je showtek resignirano ugotovil: "Tvoje izjave so zelo fizikalno ne korektne."

In nekaj postov naprej: "Pa sem se ujel v past in nisem stvari razmislil do konca."

Če ga motore in shrink ne bi opozorila, s kom ima opravka, bi se dobronamerni fant kobacal v živem pesku rozmanovih fantazmagorij verjetno še sedaj.

Njegovo oglašanje se je končalo žalostno: "Sej mi je vedno bol žal da ga nisem poslušal..." (mislil je motorejevo svarilo).

Kdo je zdaj tu "samovšečni zmerljivec in arogantnež", ki "svojo nečimrnost in večvrednostni kompleks pokaže dosti prej, preden se novinec zave kaj ga je doletelo"?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

A spet imbecilno jokcaš, (ne)Ved(n)ež? :lol:

Sicer ti je že Roman odlično repliciral, ampak treba je povedati, da sploh ni prvič, da si dobil takšno repliko z njegove strani: na takšen imbecilen način si namreč že jokcal v preteklosti.

Seveda se sam ne mislim ponavljati, zato bom na to tvoje zimzeleno imbecilno jokcanje (saj razlikuješ med oznako "imbecilno jokcanje" in "imbecil", k'ne, (ne)Ved(n)ež? :lol: ) pač prilepil replike (vmes je tudi Romanova, ki kaže na to, kako si imbecilno repetitiven :lol: ) iz preteklosti:
shrink napisal/-a:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:vojko izmisli si svoje zmerljivke in ne uporabljaj šrinkopatske.
Da si (ne)Ved(n)ež, je dejstvo, seveda pa je povsem nerelevantno, kako sam (seveda kot tipični šarlatani, ki radi jokcajo o zmerjanju) dojemaš to oznako.
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Zdaj pa marš nazaj k znanosti in tvojem prepričanju o neobstoju boga, samo za božjo voljo, prenehaj se spakowati kot šrink.
Če se kdo spakuje na tem forumu, to počnejo šarlatani tvojega kova, ki radi "onanirajo" s svojimi predstavami (sam konkretno z "igro").
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Vesel sem, da se je zameril Bargu. Bargo je dolgo, predolgo prenašal tega norčavega zmerljivca.
Dej, nehi no, (ne)Ved(n)ež: ali bargon goji zamero, ali ne, se to na njegovem smetenju sploh ne pozna (v zadnjem času ravno tako smeti kot pred kakšnim letom), bi ti pa moralo biti jasno, koliko mi je mar za to: toliko kot za tvoja šarlatanska jokcanja.
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:A ne vidiš, da se šrink hrani s šarlatani. Brez šarlatanov, šrink ne obstaja./.../Za šrinka so vsi bedaki razen njega, le poskusi se mu postaviti z eno samo mislijo po robu, pa boš videl, da si CENZURA tudi sam.
Hah, (ne)Ved(n)ež, naj to tvoje "izvirno" jokcanje opremim z Romanovo repliko:
Roman napisal/-a:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Čeprav se niti ne zaveda, je glavni krivec za pojavnost šarlatanov na kvarkadabri ravno on - šrink.
Ha, ha, ukinimo Shrinka in šarlatani bodo izginili. Ali pa, naredimo Shrinka šarlatanom prijaznega in šarlatani bodo spoznali svoje zmote in se začeli učiti fizike. Kaj si res tako naiven? Kakor da bi hoteli zmanjšati prenaseljenost z iztrebljanjem štorkelj?
:lol:
shrink napisal/-a:Hah, (ne)Ved(n)ež, vse lepo in prav bi bilo, če bi se tvoja pamet spomnila, da je na eno in isto "onaniranje" v zadnjih dveh postih že davno bila deležna ustreznih replik:
shrink napisal/-a:Heh, "drugače misleči", t.j. šarlatani, ki nakladajo brez osnove ali ponujajo neobstoječe dokaze (kot to sam počneš), si zaslužijo šibo.
Tipično (ne)Ve(d)neževo jokcanje, ki ga neprestano ponavlja. Že n-krat sem mu povedal: nevedneži, ki pričakujejo, da bodo njihova šarlatanska nakladanja tipa: "Vse je igra!", "Prihaja Nibiru!", "Jutri bo konec sveta!" na poljudno-znanstvenem forumu obravnavana enakovredno in s spoštovanjem, se hudo motijo. Deležni bodo le šibe in posmeha; ravno tako šarlatani, ki smetijo s psevdoznanstvenimi pogledi, šarlatanskimi teorijami in neosnovanimi kritikami.
shrink napisal/-a:(ne)Ved(n)ež spet tipično jokca o pomanjkanju spoštovanja in bontona do šarlatanov -hja, hudirja, le kako lahko nevedneži pričakujejo spoštljivo obravnavo, ko pa npr. vsak konec leta napovedujejo kataklizmo (mimogrede, (ne)Vednež, a se lani prav nič ni dogodilo?
:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nasvet za nedeljskega pravnika: obrni se na lečečega zdravnika, ki ti bo vse pojasnil; tudi prognozo, da se ti ne bo več treba braniti, ker ne boš več trolal. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Vedež napisal/-a:Trije ste se podali navzkrižno skoraj v vse rubrike. Konfrontacijam ni videti konca, tema pa se že dolgo vrti okoli istih stvari ...
Le kdo bo prvi popustil oziroma se naveličal.
Kar mene zadeva, sem v precepu (dilemi) (dilema ali precep predpostavlja dve možnosti, a obe sta slabi):
takšna konfrontacija je neekonomična;
po drugi strani se zdi, da tisti, ki obmolči, pritrjuje.
(Rešitev te pravniške situacije sicer obstaja: molk pomeni strinjanje samo, če obstaja dolžnost ugovora, aktivnosti.)
Vendar, vseeno, postopek je v danem primeru v bistvu predpisan: administratorji ne reagirajo, zato želim s samoobrambo nadaljevati.
Kje pa so horde napadalcev, ki te napadajo, pa zato "želiš samoobrambo nadaljevati"? Si spet pri zgodbicah iz železne dobe? Božje trombe donijo, neverniki so navalili, Preprosti pa na Rosinantu juriša na mline na veter... :lol: :lol:
Ti si eden od barbarov, Sluzavec.
Brez izgledov na uspeh.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vedež napisal/-a:
Roman napisal/-a:To, na kateri strani vidiš izrojenost, pove o tebi več, kot si želiš.
Ne Roman, nisem ksenofob. Sem strpen do vseh drugačnih. Na ksenofobijo sem hotel le opozoriti, zdaj pa kdor razume, naj razume, kdor pa ne, pa tudi prav.
Kar poglej nazaj, še preden se novinec zave, kam je prišel, ga psiho začne obmetavati z vsemi možnimi kontroverznimi izrazi tipa duševne zaostalosti (imbecil, debil, idiot). Označi ga za šarlatana, še preden je novinec sposoben dojeti, kaj to sploh pomeni. Svojo nečimrnorst in večvrednostni kompleks pokaže dosti prej, predenj se novinec zave kaj ga je doletelo. Tu in tam mu kdo od novincev pove svoje. Potem pa ti obsojaš "šarlatane", ki jih je sam ustvaril, kako mu vračajo opazke. Povem ti, vsi šarlatani so tu nastali zaradi njega. Z zmerjanjem hrani predvsem sebe proti njim in krog se vrti.
Znabiti, da bo to držalo: shrink je - iz določenega razloga - obremenjen s frustracijo: na povsem splošnem nivoju psihološko ne zmore prenesti drugačen standard razmišljanja.
Recimo zelo konkretno: pred časom je bil izpit za pridobitev vozniškega dovoljenja strožji (zaradi psihološkega testa); shrink morda vozniškega dovoljenja ne bi mogel dobiti.
Kdo je torej pričel ksenofobijo na forumu? Šrink ni kriv, je pač takšen po naravi in nič mu ne zamerim. Pač nima razvite čustvene inteligence.
Če bi shrink prejel grožnjo od administratorja, da - na primer - en teden ne bo smel pisati na Kv., bi naslednji dan 'ozdravel'.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Brez izgledov na uspeh.
Falanga smešnih prikazni, ki jih druži zaostala družbena zavest in ki jurišajo na mline na veter (beri: razum in znanost) so bile že od vsega začetka "brez izgledov na uspeh"... :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Sem šel gledat malo nazaj in kolikor sem lahko videl, so se zadeve večinoma začele precej normalno in kulturno, dokler ni bilo jasno, kam pes taco moli. Prve žaljive besede so prišle s strani šarlatanov, ki nikakor niso bili sposobni mirno prenesti dejstva, da se motijo.
Z žalitvami da so pričeli 'šarlatani'?
Navedi konkretno, da bo možno preveriti, koliko resnice je v napisanih besedah.

Pa tudi, če novi udeleženec odgovori z žalitvijo - bi Kv. morala ravnati po lastnih pravilih:
žalitelja se najprej opozori, morda ga je zgolj zaneslo;
administator ima na voljo paleto sankcij;
ena od možnosti je tudi v tem, da 'skrbnik' določene teme javno prenese debato v poseben podforum, če oceni, da prispevek, kljub predhodnemu opozorilu, vsebinsko ne dosega Kv. standarda.

Ni pa pravilno, da adinistrator tolerira 'izmenjavo žaljenja', ali da tolerira 'zavrnitev' dane teze z žalitvijo, ali da tolerira 'zavrnitev' dane teze z abstraktno dogmatiko.

Odgovori