Vzgoja ali pedagogija pojma

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Britev je rdeča.
Rdeča je kri.
Vrtnica je tudi lahko rdeča. :wink:
Ali nagelj.

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: so včasih govorili v Cerkvah revnim- da je Bog hotel, da so revni in bogati
----------
Princip, ki izhaja iz navedenega, je resničen. Neenakost omogoča življenje in razvoj (= napredek; negativni potek imenujemo na primer regresija). Naloga oblasti (države): da prepreči preveliko neenakost (revščina vodi v nemire).
----------
Kako je mogoče, da religija zagovarja neenakost, kot temelj za življenje. Kakšna je to religija? Sodelovanje in
konkurenca ter pomoč bi moralo biti geslo.
----------------
Življenje je žal paradoks. Tako kot enakost in konkurenca. Zato govorimo o 'svetobolju'.
-----------
Ne. Življenje je dinamika.
-------
Ne, življenje je minus in plus.
---------
Bi bilo kar hitro konec. Manjka še nekaj, a ne?
Niti ne.
O potrošnikih sva že govorila.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kerubi so nižji čin med angeli (Ja, bargo, tudi v nebesih vlada vojaška hierarhije! V vojski bi jim ustrezal čin poročnika, serafi so podporočniki) :lol: . Po krščanski mitologiji bi naj igrali vlogo čuvajev pred vrati raja, drevesa življenja in z meči naj bi čuvali prestol svojega vladarja (boga).

Cherubim are one of the ranks of the different ranks of the company of angel spoken of in Hebrews 12:22 which have an indefinite number. It is important to know the classification of angels to better understand the organization of GOD.

There are thought to be nine celestial orders of Angels: Colossians 1:16

1. Seraphim
2. Cherubim
3. Thrones
4. Dominions
5. Principalities
6. Powers
7. Virtues (Falsely Suggested)
8. Archangels
9. Guardian Angels

svetobolje -a s (o) nazor, ki izraža bolečino, žalost zaradi neskladja med idealom in resničnostjo, hotenjem in dosegljivostjo tega.
Svetobolje je 'iznajdba' romantike v slovstvu in v bistvu pomeni melanholičen odnos do sveta, pri nas ga je posebno gojil Cankar. :D
Vidim, da obvladaš. Če mi še poveš pred kom čuvajo vladarja, potem začnem še sam trenirati. Kaj jaz vse zamujam.
Po moje pred nami, ateisti. A če kdo pride z AK 47, ga bodo kerubi težko ubranili z meči. Oborožitev jim je očitno ostala na stopnji izpred 2.000 let...Mislim, glede na šefovo deklarirano vsemogočnost bi jih že lahko oborožil s čim drugim... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal/-a:
Britev je rdeča.Rdeča je kri.Vrtnica je tudi lahko rdeča. :wink:

Ali nagelj.
Saj ne morem verjeti! Kako globok filozofski diskurz! Da človek strmi!

Rdeč je mak. Rdeča je zastava. Rdeča je zvezda. :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:bargo je napisal/-a:
Britev je rdeča.Rdeča je kri.Vrtnica je tudi lahko rdeča.

Ali nagelj.
Saj ne morem verjeti! Kako globok filozofski diskurz! Da človek strmi!

Rdeč je mak. Rdeča je zastava. Rdeča je zvezda. :lol: :lol:
Še posebej RDEČA je tista oddaljena ZVEZDA, kjer oddaljenost računamo po PRT, STR ali Newtonu, odvisno od oddaljenosti. :shock: :D
No, pa na 6 krako, z petkotnikom v sredini, ne gre pozabiti, čebelice kar kličejo. :wink:
Kome je srce crveno in belo?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:bargo je napisal/-a:
Britev je rdeča.Rdeča je kri.Vrtnica je tudi lahko rdeča.

Ali nagelj.
Saj ne morem verjeti! Kako globok filozofski diskurz! Da človek strmi!

Rdeč je mak. Rdeča je zastava. Rdeča je zvezda.
Še posebej RDEČA je tista oddaljena ZVEZDA, kjer oddaljenost računamo po PRT, STR ali Newtonu, odvisno od oddaljenosti.
No, pa na 6 krako, z petkotnikom v sredini, ne gre pozabiti, čebelice kar kličejo.
Kome je srce crveno in belo?
Schoen gesagt, ampak kaj je to "na 6 krako"?

Veš kaj, tisto z naštevanjem rdečih predmetov je bilo carsko...Že dolgo se nisem tako od srca nasmejal! :lol: Moj vnuk v prvem razredu ravno 'študira' to temo in reči moram, da mu gre celo bolje kot vama... :lol:

Ampak s temle dialogom sta skoraj posekala onega z naštevanjem rdečih predmetov:
Življenje je žal paradoks. Tako kot enakost in konkurenca. Zato govorimo o 'svetobolju'.
-----------
Ne. Življenje je dinamika.
-------
Ne, življenje je minus in plus.
---------
Bi bilo kar hitro konec. Manjka še nekaj, a ne?

Niti ne.
:lol: :lol:

Nadaljujta v tem stilu, zabava je vrhunska! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Britev je rdeča.
------------
Rdeča je kri.
------------
Vrtnica je tudi lahko rdeča.
------------
Ali nagelj.
------------
Saj ne morem verjeti! Kako globok filozofski diskurz! Da človek strmi!
Rdeč je mak. Rdeča je zastava. Rdeča je zvezda.
------------

Še posebej RDEČA je tista oddaljena ZVEZDA, kjer oddaljenost računamo po PRT, STR ali Newtonu, odvisno od oddaljenosti.
No, pa na 6 krako, z petkotnikom v sredini, ne gre pozabiti, čebelice kar kličejo.
Kome je srce crveno in belo?
Schoen gesagt, ampak kaj je to "na 6 krako"?

Veš kaj, tisto z naštevanjem rdečih predmetov je bilo carsko...Že dolgo se nisem tako od srca nasmejal! :lol: Moj vnuk v prvem razredu ravno 'študira' to temo in reči moram, da mu gre celo bolje kot vama... :lol:
Me veseli, "Ovo što si mi ti omogučio, niko mi ne bi omogučio. Šta? .... PAMTI PA VRATI!" :wink:
Pride

6 različnih vlog, 6 minut, .... "Sad se seti svega što sam te učio, al dobro se seti!" ... Ljudska prava su moj fah, Limone. Zato sam se školovao.
vojko napisal/-a: Ampak s temle dialogom sta skoraj posekala onega z naštevanjem rdečih predmetov:
Ne mi reči, da je to za hladen union ? :roll:
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.1.2014 13:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Britev je rdeča.
------------
Rdeča je kri.
------------
Vrtnica je tudi lahko rdeča.
------------
Ali nagelj.
------------
Saj ne morem verjeti! Kako globok filozofski diskurz! Da človek strmi!
Rdeč je mak. Rdeča je zastava. Rdeča je zvezda.
------------

Še posebej RDEČA je tista oddaljena ZVEZDA, kjer oddaljenost računamo po PRT, STR ali Newtonu, odvisno od oddaljenosti.
No, pa na 6 krako, z petkotnikom v sredini, ne gre pozabiti, čebelice kar kličejo.
Kome je srce crveno in belo?
Schoen gesagt, ampak kaj je to "na 6 krako"?

Veš kaj, tisto z naštevanjem rdečih predmetov je bilo carsko...Že dolgo se nisem tako od srca nasmejal! :lol: Moj vnuk v prvem razredu ravno 'študira' to temo in reči moram, da mu gre celo bolje kot vama... :lol:
Me veseli, "Ovo što si mi ti omogučio, niko mi ne bi omogučio. Šta? .... PAMTI PA VRATI!" :wink:
Pride

6 različnih vlog, 6 minut, .... "Sad se seti svega što sam te učio, al dobro se seti!"
vojko napisal/-a: Ampak s temle dialogom sta skoraj posekala onega z naštevanjem rdečih predmetov:
Ne mi reči, da je to za hladen union ? :roll:
It's a deal! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

Torej, kerubi so bili omenjeni tukaj v "vzgoji ali pedagogija pojma". Na nek način je to vzgoja in dan danajšnji je vrag vzel šalo in smo pač tukaj.
Rock napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Kako je že z kerubi, ki branijo drevo?
Povej.
Ti si uvedel keruba in predpostavil utopijo na podlagi ocene, da baje nisem mečevalec. Poglej:
bargo: Kakšna krona neki. Boš videl, če (ko) pridejo "zeleni" in samo upaš lahko, da nimajo svojega boga takšnega, kot ga ti opisuješ/predstavljaš. Vse kar bo ostalo od tvojih domislic bo paradiž, ki ga bodo videli/želeli tudi "zeleni".

Rock: Le brez skrbi. Pomisli na 'kačo', 'spoznanje' in 'življenje'.
Postal boš kakor eden od njih, ki se sprehajajo v vetrcu in nadzirajo - če boš premagal keruba. A to je utopija, saj nisi mečevalec.

Bargo: Veš, sem prebral BUREK. :D Kakšne "kače",..., kaj so to keruba. Bi se moral spomniti mečevanja? :shock:


Vojko: Kerubi so nižji čin med angeli (Ja, bargo, tudi v nebesih vlada vojaška hierarhije! V vojski bi jim ustrezal čin poročnika, serafi so podporočniki) . Po krščanski mitologiji bi naj igrali vlogo čuvajev pred vrati raja, drevesa življenja in z meči naj bi čuvali prestol svojega vladarja (boga).

Cherubim are one of the ranks of the different ranks of the company of angel spoken of in Hebrews 12:22 which have an indefinite number. It is important to know the classification of angels to better understand the organization of GOD.

There are thought to be nine celestial orders of Angels: Colossians 1:16

1. Seraphim
2. Cherubim
3. Thrones
4. Dominions
5. Principalities
6. Powers
7. Virtues (Falsely Suggested)
8. Archangels
9. Guardian Angels


Bargo: Vidim, da obvladaš. Če mi še poveš pred kom čuvajo vladarja, potem začnem še sam trenirati. Kaj jaz vse zamujam.
Torej, boš povedal kaj o teh kerubih in mečevanju z njimi? :roll: Opažam tudi, da je rang samo do 9, kar malo manjka do 12, natanko 3. Zakaj ravno 9 stopenj?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Kako je že z kerubi, ki branijo drevo?
Povej.
Ti si uvedel keruba in predpostavil utopijo na podlagi ocene, da baje nisem mečevalec. Poglej: /.../
1.
Žal se ne spominjam.
Iz katerega leta je bila najina diskusija?
Glede na to, kar si od tam prepisal, bi domneval, da je bila tedanja diskusija o povsem drugačni temi.
Dokler ni jasen kontekst, je povezovanje napačno.

2.
Pismo Kološanom in Pismo Hebrejcem je del Nove zaveze (za Jude je ta del Sv. Pisma zelo drugačne narave, kot njihovi sveti spisi), zadevni kerubi izvirajo iz Geneze (kar je v bistvu judovski spis).
vojkovo zaključevanje je zato - dokler se ne preveri utemeljenost kombinacije judovske Postave in krščanske Nove zaveze - napačno in pomeni nestrokovnost.

Odgovori