Vzgoja ali pedagogija pojma

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

agata napisal/-a:Zatočišče najdemo v ljubezni in edina dolžnost je misliti egalitarni aksiom oz. pravičnost alias komunizem, Jezus nam govori ravno o tem, mar ne?
Skladno s tvojimi parametri - je kakšna oblika vladavine?
Anarhija? Teokratska država?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Zamudil si, Sluzasti Otrob, 'znanstveni socializem' že dolgo ni več aktualen. Cenjen pa ni bil nikoli.
Kaj sem zamudil, Lili Preprosti? Od kod nenadoma "znanstveni socializem"???????? Govorili smo o J. in s. in takih prigodnih rečeh...
Jezus Kristus je po nauku RKC pravi Bog, in ne prigodno bitje, kot si na primer ti.
Podpišem z obema rokama: "Jezus Kristus je po nauku RKC pravi Bog.../" :lol:

Alah je po nauku islama pravi bog...
Buda je po nauku budizma pravi bog...
Mitra je po nauku mitraizma pravi bog...
Jahve je po nauku Judaizma pravi bog...
(Pokojni) Haile Selasi je po nauku rastafarianizma pravi bog...

.
.
.
.
4.199..........
4.200........ :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

agata napisal/-a:Zatočišče najdemo v ljubezni in edina dolžnost je misliti egalitarni aksiom oz. pravičnost alias komunizem, Jezus nam govori ravno o tem, mar ne?
No, J. in K. M. tudi... :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Podpišem z obema rokama: "Jezus Kristus je po nauku RKC pravi Bog.../" :lol:
Alah je po nauku islama pravi bog...
Buda je po nauku budizma pravi bog...
Mitra je po nauku mitraizma pravi bog...
Jahve je po nauku Judaizma pravi bog...
(Pokojni) Haile Selasi je po nauku rastafarianizma pravi bog...
Glede budizma zopet učiš krivo vero.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Mene sprašuješ po alternativni instituciji RKC? Ne vem. Me pa zanima zakaj potrebujemo RKC?
Hočeš reči, da bi ukinil tudi pravoslavne in evangeličanske cerkve, muslimani ne smejo graditi v Ljubljani, itd?
Seveda ne, od kod ti takšna ideja. :evil: Me pa še zmeraj zanima zakaj potrebujemo RKC?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Mene sprašuješ po alternativni instituciji RKC? Ne vem. Me pa zanima zakaj potrebujemo RKC?
Hočeš reči, da bi ukinil tudi pravoslavne in evangeličanske cerkve, muslimani ne smejo graditi v Ljubljani, itd?
Seveda ne, od kod ti takšna ideja. :evil: Me pa še zmeraj zanima zakaj potrebujemo RKC?

To nisi rimo-katoličan (nisi krščen)?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: To nisi rimo-katoličan (nisi krščen)?
Sem. Kako vezo ima to? Me pa še zmeraj zanima zakaj potrebujemo RKC?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Podpišem z obema rokama: "Jezus Kristus je po nauku RKC pravi Bog.../" Alah je po nauku islama pravi bog...
Buda je po nauku budizma pravi bog...
Mitra je po nauku mitraizma pravi bog...
Jahve je po nauku Judaizma pravi bog...
(Pokojni) Haile Selasi je po nauku rastafarianizma pravi bog...
Glede budizma zopet učiš krivo vero.
A ostalih 4.199 pa je v redu? :lol: :lol: :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a problemi »

Rock napisal/-a:Ne veš, kaj govoriš.
A, vidim da sem na pravi poti.

V dispoziciji koga pa je odgovornost, seveda praviloma? No, ko smo že pri "praviloma", kaj je v primeru, ko pa je, in pa kateri primeri so to?
Kot bi se ciciban podstopil ocenjevati višjo matematiko.
In to ocenjuje, kdo? Ti? Ja, res je, na pravi poti sem.
(Smeš sicer uporabiti že obstoječe termine, in jim arbitrarno določiti drugačen pomen


Bejž? Evo, hvala za to dovoljenje.
- toda se potem ne smeš prevarantsko vrniti v izhodiščni sistem,


Utemelji! Seveda mislim na utemeljitev moje prevarantske vrnitve v izhodiščni sistem.
ampak si dolžan eksplicitno razglasiti svoj novi izum.


Ne gre za moj nov izum, temveč za mojo refleksijo glede pojma odgovornost. Si postal povsem mehanicističen? No verjetno, vidim da te interesirajo klanci.
Utegneš pa naleteti na kakega kompanjona.)
Družba je dobrodošla. Praviloma.
Za kazensko odgovornost sta odločilna dva elementa, intelektualni in voljni.
Ne zanima me, kot sem že napisal, kazensko odgovornost. Namesto, da ugotavljaš glede cicibanov in matematike se raje zberi in zamisli nad svojim vztrajnim hegemoniziranjem tega pojma z diskurzom pravne znanosti.
Kazenska odgovornost je praviloma subjektivna (ne objektivna).
Glede razumevanja pojma odgovornost mi je to malo mar.
Prištevnost vsakega pa predpostavljamo.
Pravo mi stvar 'družbenega dogovora', ampak objektivne nujnosti, spoznatne z razumom. (BTW, pravo na primer ne priznava ekonomsko-političnega pajdašstva.)
Objektivne nujnosti? Hudirja, od kod le ta nujnost? Pa še objektivna je. Spoznatne z razumom in od boga dane. Mi želiš to reči? Ampak ne glede na to, je ta tvoj pogled povsem antropocentričen, torej zgrešen. Pa še to, tako mimogrede, preberi si še enkrat cel tisti odgovor, pa me ne boš več utrujal s podtikanji in odgovori, ki so povsem "mimo".
Pravo je tekom stoletij ugotovilo, da je smiselno razlikovati več vrst skrbnosti (diligentia).
Super za Pravo. Dober tale Pravo, živi zelo dolgo, kot Broj 1, pa se skozi stoletja (samo)popravlja. Torej, kdo je ugotavljal?
Na podlagi dejanskega primera:
ker je gorski vodnik nadaljeval pot s celotno skupino, čeprav je ugotovil, da nekateri niso ustrezno pripravljeni, niti opremljeni, je kriv za nesrečo, ki se je kasneje pripetila enemu iz skupine zaradi opisane lastne slabe pripravljenosti in opremljenosti.
Gorski vodnik je, po moje, ravnal odgovorno. Se je zmotil v oceni sposobnosti članov skupine, vendar je pred odločitvijo posedoval dovolj znanja, da se je pravzaprav smel odločiti. Vsi se motimo.

Ali je ponesrečeni ravnal odgovorno? Ali se je pozanimal, torej pridobil znanje/vedenje o tem, ali sta njegova pripravljenost in oprema - glede pripravljenosti mora tako sam vedeti, kaj naj ga vodnik pred potjo testira - ustrezna. V primeru, da bi ga vodnik opozoril, da ni, bi ravnal odgovorno, če na pot ne bi šel. Odgovorno bi ravnal, tudi če bi mu vodnik, rekel da oprema ni ustrezna, a bi se na pot vendarle odpravil. Ni nobene nuje, da se mu kaj pripeti. Torej, v obeh primerih se je prej informiral, in se na podlagi tega odločil. V primeru, da se pa pri vodniku ali pa kje drugje sploh ni pozanimal glede pripravljenosti in opreme, je njegova odločitev glede poti povsem neodgovorna. In če že hočeš, pravo v tem primeru stori zgolj to, da za njegovo neodgovornost obremeni drugega, strokovno osebo. Ta drugi mora vedeti zanj. In potem pridemo do tega, da drugi vedo za nas. Recimo, da država ve, kaj je za nas najbolje. Namreč, mi** smo neodgovorni. Mi se ne informiramo, mi se tega pravzaprav niti ne želimo*, ne želimo vedeti, ne želimo biti odgovorni. In tako pridemo do cerkva, religij. Te prav tako vedo za nas oziroma za verne. Tudi večina vernikov se ne informira. Tega si ne želijo. Take jih je naredil hegemon. Ti verniki so tudi neodgovorni. Se ne informirajo, ne preberejo, kaj pravi recimo znanost. Povsem neodgovorno ...

*seveda nas take "naredi" hegemon z ideologijo
**seveda ne generaliziram, med nami so tudi povsem odgovorne osebe

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ti nisi rimo-katoličan (nisi krščen)?
Sem. Kako vezo ima to? Me pa še zmeraj zanima zakaj potrebujemo RKC?
Ali črtiš zgolj RKC, drugih religij ne?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: Gorski vodnik je, po moje, ravnal odgovorno. Se je zmotil v oceni sposobnosti članov skupine, vendar je pred odločitvijo posedoval dovolj znanja, da se je pravzaprav smel odločiti. Vsi se motimo.

Ali je ponesrečeni ravnal odgovorno? Ali se je pozanimal, torej pridobil znanje/vedenje o tem, ali sta njegova pripravljenost in oprema - glede pripravljenosti mora tako sam vedeti, kaj naj ga vodnik pred potjo testira - ustrezna. V primeru, da bi ga vodnik opozoril, da ni, bi ravnal odgovorno, če na pot ne bi šel. Odgovorno bi ravnal, tudi če bi mu vodnik, rekel da oprema ni ustrezna, a bi se na pot vendarle odpravil. Ni nobene nuje, da se mu kaj pripeti. Torej, v obeh primerih se je prej informiral, in se na podlagi tega odločil. V primeru, da se pa pri vodniku ali pa kje drugje sploh ni pozanimal glede pripravljenosti in opreme, je njegova odločitev glede poti povsem neodgovorna. In če že hočeš, pravo v tem primeru stori zgolj to, da za njegovo neodgovornost obremeni drugega, strokovno osebo. Ta drugi mora vedeti zanj. In potem pridemo do tega, da drugi vedo za nas. Recimo, da država ve, kaj je za nas najbolje. Namreč, mi** smo neodgovorni. Mi se ne informiramo, mi se tega pravzaprav niti ne želimo*, ne želimo vedeti, ne želimo biti odgovorni. In tako pridemo do cerkva, religij. Te prav tako vedo za nas oziroma za verne. Tudi večina vernikov se ne informira. Tega si ne želijo. Take jih je naredil hegemon. Ti verniki so tudi neodgovorni. Se ne informirajo, ne preberejo, kaj pravi recimo znanost. Povsem neodgovorno ...

*seveda nas take "naredi" hegemon z ideologijo
**seveda ne generaliziram, med nami so tudi povsem odgovorne osebe
Ah, problemi, prijatelj moj. Tako preprosto in tako resnično. :wink:

Pri vsem tem me zanima Kje in Kako informirati?

To, da je vsebina lončka za vročo kavo vroča, vendar ne rabi pisati na lončku za vročo kavo, ali pač? :roll:
Zadnjič spremenil bargo, dne 30.12.2013 1:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ti nisi rimo-katoličan (nisi krščen)?
Sem. Kako vezo ima to? Me pa še zmeraj zanima zakaj potrebujemo RKC?
Ali črtiš zgolj RKC, drugih religij ne?
Ničesar ne črtim. Saj ne gre za religije, od kod ti te ideje! Vprašanje je bilo preprosto: Zakaj potrebujemo RKC?
Če ne želiš, nočeš ali ne znaš odgovoriti, pusti ali pa povej, da ne. Simpl, drži se svojih navodil, ki si jih napisal.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Glede budizma zopet učiš krivo vero.
A ostalih 4.199 pa je v redu? :lol: :lol: :lol:
Za ostale si uporabil različno količino pikic - torej diskriminacija.
Uporabil si dva smeškota - torej žalitev verskih čustev.
Razen omenjenega sploh nisi ničesar napisal - torej podcenjevanje.

Potrebna bo še dolga prevzgoja, preden boš upravičen do odpustnice.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

problemi napisal/-a:
Rock napisal/-a: - toda se potem ne smeš prevarantsko vrniti v izhodiščni sistem,
Utemelji! Seveda mislim na utemeljitev moje prevarantske vrnitve v izhodiščni sistem
Tvoj kritični stavek je naslednji (poudarek je moj):

"Skratka, četudi bi se nekdo odločil recimo napačno, bi bila njegova odločitev odgovorna, če bi se pred le to dovolj informiral."

Govoriš o informiranju, torej o znanju, to pa je v zvezi z malomarnostjo (npr. zavestno si mm, če veš, da lahko nastane prepovedana posledica, a lahkomiselno misliš, da ne bo nastala). Tu si v izhodiščnem sistemu, tvoja 'odgovornost' pa je tvoj novum. S tem je glavni dokaz uspel. - Potrebno bi bilo še ugotoviti, ali je tvoja prevarantskost naklepna, zavestno mm, ali nezavestno mm. (To bi se v življenjskem primeru ugotovilo v kazenski preiskavi.)

Na podlagi dejanskega primera:
ker je gorski vodnik nadaljeval pot s celotno skupino, čeprav je ugotovil, da nekateri niso ustrezno pripravljeni, niti opremljeni, je kriv za nesrečo, ki se je kasneje pripetila enemu iz skupine zaradi opisane lastne slabe pripravljenosti in opremljenosti.
---------------
Gorski vodnik je, po moje, ravnal odgovorno.
Gorski vodnik zasluži očitke. On se šteje za strokovnjaka, zato se njegova skrbnost (diligentia) presoja strožje. Moral bi vse nepripravljene in neopremljene takoj izločiti iz skupine. S tem bi se ekskulpiral. (Če bi izločeni nadaljevali pot, bi pravo štelo, da niso več pod posebnim varstvom vodnika.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vzgoja ali pedagogija pojma

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Ah, problemi, prijatelj moj. Tako preprosto in tako resnično. :wink:
Pri vsem tem me zanima Kje in Kako informirati?
To, da je vsebina lončka za vročo kavo vroča, vendar ne rabi pisati na lončku za vročo kavo, ali pač? :roll:
Če si pogledaš embalažo od McD., vidiš natisnjeno opozorilo. Zaradi nekega J v tej zvezi.

Odgovori