Matematika v pravu?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Kakšen katekizemski izraz pa je to "afriška paraopica", Preprosti? :lol:


Afriška paraopica = ljubkovalna oznaka. Alias: Sluzasti.
A tako... smo že mislili, da si v kakšnem farškem seminarju slišal, da je bog pred 4.000 leti ustvaril poleg tebe tudi "afriško paraopico"... ampak to diši po paranormalnih pojavih... :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:A tako... smo že mislili, da si v kakšnem farškem seminarju slišal, da je bog pred 4.000 leti ustvaril poleg tebe tudi "afriško paraopico"... ampak to diši po paranormalnih pojavih... :lol: :lol: :lol: :lol:

Odlično, Sluzasti. Tudi jaz postajam zadovoljen nad tvojim napredkom. Si zopet zadel! Darwinistična teorija = paranormalni pojav.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:A tako... smo že mislili, da si v kakšnem farškem seminarju slišal, da je bog pred 4.000 leti ustvaril poleg tebe tudi "afriško paraopico"... ampak to diši po paranormalnih pojavih... :lol:

Odlično, Sluzasti. Tudi jaz postajam zadovoljen nad tvojim napredkom. Si zopet zadel! Darwinistična teorija = paranormalni pojav.
Kot običajno si skočil prej, kot si rekel Hop! Če boš še desetkrat prebral moj stavek (v manj poskusih ne bo šlo, ker si zabit "k' štirna"), boš ugotovil, da se 'paranormalno' nanaša na "/u/stvarjenje" tebe in tvoje "paraopice"... Sicer pa ne vem, zakaj bi izdvojili kot paranormalno samo primer s tvojo "afriško paraopico", ker je pri vašem združenju zagovornikov zaostale družbene zavesti itak vse paranormalno... :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Kot običajno si skočil prej, kot si rekel Hop! Če boš še desetkrat prebral moj stavek (v manj poskusih ne bo šlo, ker si zabit "k' štirna"), boš ugotovil, da se 'paranormalno' nanaša na "/u/stvarjenje" tebe in tvoje "paraopice"... Sicer pa ne vem, zakaj bi izdvojili kot paranormalno samo primer s tvojo "afriško paraopico", ker je pri vašem združenju zagovornikov zaostale družbene zavesti itak vse paranormalno... :lol: :lol: :lol: :lol:

Sluzasti:
zopet bingo!

Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:(Hawking je v eni svojih poljudno-znanstvenih knjig smel v dogovoru z založbo uporabiti le eno formulo. Knjiga je bila velika uspešnica.)
To je le tvoja imbecilna nedeljskopravna interpretacija: Hawking se je zato sam odločil, nobena založba pa nobenemu avtorju ne določa, koliko formul sme uporabiti v svoji knjigi. :lol:
Za Kvazinaravoslovca in Sluzastega:

V slovenski izdaji, od S.W. Hawking, Kratka zgodovina časa, DMFA, 1994, prevod U. Kalčič, pravi Hawking na str. 7:

"Nekdo mi je rekel, da bo vsaka enačba /.../ za polovico zmanjšala prodajo. Sklenil sem torej, da ne bo nobenih enačb - vendar sem nazadnje eno vendarle vstavil /.../"

Kdor pozna ego vrhunskih znanstvenikov, profitni interes poslovnega sveta in konkretno ozadje nastajanja knjige, upoštevajoč tudi, da se pogovarjamo ne o originalu, ampak o prevodu - ve, kaj pomeni javni eksplicitni zapis avtorja 'nekdo mi je rekel', 'da ne bo nobenih enačb' in 'vendar sem nazadnje eno vendarle vstavil'.
-------------------

(Sem pa v knjižnici preveril sorodne knjige. Odkril sem zanimivost:

Ob desetletnici, torej leta 1998, naj bi izšla razširjena verzija [slovenski prevod, DMFA, 2003]: na strani 7 Hawking pravi, da je najpomembnejše dejstvo, da z vesoljem "upravlja zbir razumskih zakonitosti, ki jih lahko odkrijemo in razumemo".

St.grški filozofi so govorili o 'logosu'.)
A si si prebral pri vojku, kako je tvoja nedeljskopravna logika spet padla na izpitu, nedeljski pravnik? Sklepam, da ja, saj je kar naenkrat utihnila. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Kot običajno si skočil prej, kot si rekel Hop! Če boš še desetkrat prebral moj stavek (v manj poskusih ne bo šlo, ker si zabit "k' štirna"), boš ugotovil, da se 'paranormalno' nanaša na "/u/stvarjenje" tebe in tvoje "paraopice"... Sicer pa ne vem, zakaj bi izdvojili kot paranormalno samo primer s tvojo "afriško paraopico", ker je pri vašem združenju zagovornikov zaostale družbene zavesti itak vse paranormalno... :lol:

Sluzasti:
zopet bingo!

Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.
Preprosti, prevedi to besedno solato v slovenščino, če želiš dialog. Kaj te muči? :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Kot običajno si skočil prej, kot si rekel Hop! Če boš še desetkrat prebral moj stavek (v manj poskusih ne bo šlo, ker si zabit "k' štirna"), boš ugotovil, da se 'paranormalno' nanaša na "/u/stvarjenje" tebe in tvoje "paraopice"... Sicer pa ne vem, zakaj bi izdvojili kot paranormalno samo primer s tvojo "afriško paraopico", ker je pri vašem združenju zagovornikov zaostale družbene zavesti itak vse paranormalno... :lol:
Sluzasti:
zopet bingo!
Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.
Preprosti, prevedi to besedno solato v slovenščino, če želiš dialog. Kaj te muči? :lol: :lol: :lol:
Tuhtaj in doumi. In se oglasi, Sluzasti, če boš začutil potrebo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Še ena okoliščina pri eksaktnih kvazinaravoslovcih (Hawkingova želva):

- ob desetletnici, torej leta 1998, naj bi izšla razširjena angleška verzija [slovenski prevod, DMFA, 2003]: v kolofonu slovenskega prevoda je oznaka "1988" kot oznaka letnice izdaje, torej za 10 premalo
- je to namerna napaka, in kaj skriva? Kršitev avtorskih pravic, ki rezultira v 'zaslužku' društva? DMFA je 2. izdajo hotelo prikazati kot ponatis 1. izdaje?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Še ena okoliščina pri eksaktnih kvazinaravoslovcih (Hawkingova želva):

- ob desetletnici, torej leta 1998, naj bi izšla razširjena angleška verzija [slovenski prevod, DMFA, 2003]: v kolofonu slovenskega prevoda je oznaka "1988" kot oznaka letnice izdaje, torej za 10 premalo
- je to namerna napaka, in kaj skriva? Kršitev avtorskih pravic, ki rezultira v 'zaslužku' društva? DMFA je 2. izdajo hotelo prikazati kot ponatis 1. izdaje?
Gotovo gre za namerno napako, ki so jo sponzorirale CIA, KGB in Tajno društvo PGC... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (Rock) je napisal:
zopet bingo!
Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.
Preprosti, prevedi to besedno solato v slovenščino, če želiš dialog. Kaj te muči? :lol: :lol: :lol
Tuhtaj in doumi. In se oglasi, Sluzasti, če boš začutil potrebo.
Čas je preveč dragocen, da bi "tuhtal" in dešifriral besedno solato analfabeta, ki ni sposoben napisati enostavnega, vsem razumljivega stavka v materinščini... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Še ena okoliščina pri eksaktnih kvazinaravoslovcih (Hawkingova želva):

- ob desetletnici, torej leta 1998, naj bi izšla razširjena angleška verzija [slovenski prevod, DMFA, 2003]: v kolofonu slovenskega prevoda je oznaka "1988" kot oznaka letnice izdaje, torej za 10 premalo
- je to namerna napaka, in kaj skriva? Kršitev avtorskih pravic, ki rezultira v 'zaslužku' društva? DMFA je 2. izdajo hotelo prikazati kot ponatis 1. izdaje?
Gotovo gre za namerno napako, ki so jo sponzorirale CIA, KGB in Tajno društvo PGC... :lol: :lol: :lol:


Odlično, Kvazipravnik.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti (Rock) je napisal:
zopet bingo!
Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.
Preprosti, prevedi to besedno solato v slovenščino, če želiš dialog. Kaj te muči? :lol: :lol: :lol
Tuhtaj in doumi. In se oglasi, Sluzasti, če boš začutil potrebo.
Čas je preveč dragocen, da bi "tuhtal" in dešifriral besedno solato analfabeta, ki ni sposoben napisati enostavnega, vsem razumljivega stavka v materinščini... :lol:


Odlično, Kvazipravnik.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti (Rock) je napisal:
zopet bingo!
Paranormalno: tudi številni fosilni in drugi ostanki primatov kot predniki h.s.s.
Preprosti, prevedi to besedno solato v slovenščino, če želiš dialog. Kaj te muči?
Tuhtaj in doumi. In se oglasi, Sluzasti, če boš začutil potrebo.
Čas je preveč dragocen, da bi "tuhtal" in dešifriral besedno solato analfabeta, ki ni sposoben napisati enostavnega, vsem razumljivega stavka v materinščini... :lol:


Odlično, Kvazipravnik.
Se nisi zmotil, Preprosti? Ta častni in laskavi naziv pripada že dolgo časa tebi... :lol: :lol: :lol:
Če ne verjameš, vprašaj shrinka... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Se nisi zmotil, Preprosti? Ta častni in laskavi naziv pripada že dolgo časa tebi... :lol: :lol: :lol:
Če ne verjameš, vprašaj shrinka... :lol:


Zadostuje, da sem dal občutiti enemu od obeh kozlov.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Se nisi zmotil, Preprosti? Ta častni in laskavi naziv pripada že dolgo časa tebi...
Če ne verjameš, vprašaj shrinka... :lol:


Zadostuje, da sem dal občutiti enemu od obeh kozlov.
Ja Preprosti, kaj si pa "dal občutiti"? :lol:

Nihče namreč nič ne čuti...:lol: :lol: :lol:

Odgovori