Matematika v pravu?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:"pravne tehnikalije kot je npr. 'absolutna bistvena kršitev procesnega prava',"
Napaka.
Pravilno je uporabiti prislov, ne pridevnik. Pravilno je zato: 'absolutno bistvena kršitev procesnega prava'.
Napaka.
Pravilno je uporabiti pridevnik, ne prislov. Pravilno je zato: 'absolutna bistvena kršitev procesnega prava'.
Zgledi:
Ne.
Ne razumeš pravnih konceptov.
Čitaj ZPP (za osnovo).
Čitaj komentar k ZPP (za razlago).
Čitaj teorijo (za razlago).

(Ne razumeš niti jezikoslovja: navedel si Tribuno iz leta 1962. - Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? Ob priliki ti bom nato po potrebi sporočil zaključek.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (Rock) je napisal:
Ne razumeš pravnih konceptov.
:lol:
Čitaj ZPP (za osnovo).Čitaj komentar k ZPP (za razlago).
:lol:
Čitaj teorijo (za razlago).
:lol:
(Ne razumeš niti jezikoslovja: navedel si Tribuno iz leta 1962. - Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? Ob priliki ti bom nato po potrebi sporočil zaključek.)
:lol:

Izrabljam priliko in potrebo in ti zaključek sporočam že sedaj: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Izrabljam priliko in potrebo in ti zaključek sporočam že sedaj: :lol:


Si zopet hotel goljufati?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Izrabljam priliko in potrebo in ti zaključek sporočam že sedaj: :lol:


Si zopet hotel goljufati?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'?
Si spet v kotu, kaj Preprosti? Ves čas si v defenzivi...ti tvoj duhec nič ne pomaga? :lol: :lol:
Ne razumem, kako vedno znova siliš na področje (lingvistika), kjer smo ti že n-krat dokazali, da si diletant? :lol: To ne kaže ravno na nadpovprečni IQ, Preprosti... Prej na mejnega... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Submarine :D Jack in cigara! :D

Čuj, kdaj si bil pri frizerju?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Si spet v kotu, kaj Preprosti? Ves čas si v defenzivi...ti tvoj duhec nič ne pomaga? :lol: :lol:
Ne razumem, kako vedno znova siliš na področje (lingvistika), kjer smo ti že n-krat dokazali, da si diletant? :lol: To ne kaže ravno na nadpovprečni IQ, Preprosti... Prej na mejnega... :lol:
Si zopet hotel goljufati, Sluzasti?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Tretjič]

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Si spet v kotu, kaj Preprosti? Ves čas si v defenzivi...ti tvoj duhec nič ne pomaga?
Ne razumem, kako vedno znova siliš na področje (lingvistika), kjer smo ti že n-krat dokazali, da si diletant? :lol: To ne kaže ravno na nadpovprečni IQ, Preprosti... Prej na mejnega... :lol:
Si zopet hotel goljufati, Sluzasti?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Tretjič]
Meni goljufije niso potrebne za dokazovanje mojega imidža... :lol:

Kaj sem že hotel reči...aha, Preprosti, imaš kakšen substancialni odgovor na tole:

Napaka.
Pravilno je uporabiti pridevnik, ne prislov. Pravilno je zato: 'absolutna bistvena kršitev procesnega prava'.

Zgledi:
Stranka v pritožbi ni dolžna obrazlagati in pravno opredeliti ABSOLUTNE (torej ne: ABSOLUTNO) bistvene kršitve. http://www.pogodba-pogodbe.info/pritozba-zoper-sodbo/#

Tak preizkus pa je seveda v procesnem pogledu izredno omejen, saj izključuje uveljavljanje vseh relativnih bistvenih kršitev postopka, ki so vplivale ali bi mogle vplivati na odločanje, in nekaterih absolutnih (torej ne: ABSOLUTNO) bistvenih kršitev postopka a iz drugega odstavka 354. člena ZPP. http://odlocitve.us-rs.si/usrs/us-odl.n ... %20Ude.pdf

- po uradni dolžnosti: pravilnost uporabe materialnega prava in absolutne (torej ne: ABSOLUTNO) bistvene kršitve iz 1., 2., 3., 6., 7., 11. točke.

sodba - absolutna (torej ne: ABSOLUTNO) bistvena kršitev določb pravdnega postopka
Podana je absolutna (torej ne: ABSOLUTNO) bistvena kršitev določb pravdnega postopka iz člena 354/II tč.13 v zv. s členom 381 ZPP http://www.sodisce.si/vismb/odlocitve/45983/#

Institut: absolutna (torej ne: ABSOLUTNO) bistvena kršitev - stroški postopka

II I Ps 813/2005 absolutne (torej ne: ABSOLUTNO) bistvene kršitve določb pravdnega postopka - res iudicata - trditvena podlaga - meje postavljenega tožbenega zahtevka - povrnitev premoženjske škode - nedenarni zahtevek - vzpostavitev prejšnjega stanja - restitucija Civilni oddelek CIVILNO PROCESNO PRAVO - ODŠKODNINSKO PRAVO 23.2.2006

Sodba II Ips 701/2005 absolutna (torej ne: ABSOLUTNO) bistvena kršitev pravdnega postopka - že razsojena stvar - res iudicata - ugovor omejene zavarovalne vsote - valorizacija zavarovalne vsote - namen obveznega zavarovanja http://www.iusinfo.si/Judikati/KazaloSo ... eaiA%3D%3D

itd., itd, ad infinitum.

Citirani so judikati najvišjih sodnih instanc, Preprosti.

Kakor običajno, se je tudi tokrat tvoj izlet na področje lingvistike končal klavrno. Več sreče prihodnjič.

Prijateljski nasvet: ne smeši se s spuščanjem v stvari, ki jim nisi dorasel. Raje ostani pri katekizmu za birmance…
:lol:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a bianko »

vojko napisal/-a:Kakor običajno, se je tudi tokrat tvoj izlet na področje lingvistike končal klavrno. Več sreče prihodnjič.
Tukaj tudi sreča obupa. Čudež je edina rešitev :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Morfologija, kot del lingvistike!

Rock, poglej 3, trojka, dobro, vendar za odlično, bo potrebno še kaj pokazati. Saj veš: »Resnica ni nikdar tako težka, da ji ne bi mogli pogledati v oči!«.
Prav dobro je tole Vojko. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bianko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kakor običajno, se je tudi tokrat tvoj izlet na področje lingvistike končal klavrno. Več sreče prihodnjič.
Tukaj tudi sreča obupa. Čudež je edina rešitev :D
:D :!:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:Morfologija, kot del lingvistike!

Rock, poglej 3, trojka, dobro, vendar za odlično, bo potrebno še kaj pokazati. Saj veš: »Resnica ni nikdar tako težka, da ji ne bi mogli pogledati v oči!«.
Prav dobro je tole Vojko. :D
Bianko, mir v razredu. No, Bianko povej, zakaj se tako prešerno smejiš? :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:Morfologija, kot del lingvistike!

Rock, poglej 3, trojka, dobro, vendar za odlično, bo potrebno še kaj pokazati. Saj veš: »Resnica ni nikdar tako težka, da ji ne bi mogli pogledati v oči!«.
Prav dobro je tole Vojko. :D
:D :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Meni goljufije niso potrebne za dokazovanje mojega imidža... :lol:
Kaj sem že hotel reči...aha, Preprosti, imaš kakšen substancialni odgovor na tole:
Najprej ti:
Si zopet hotel goljufati, Sluzasti?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Četrtič]

[Tvoji judikati so irelevantni.]

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Meni goljufije niso potrebne za dokazovanje mojega imidža... :lol:
Kaj sem že hotel reči...aha, Preprosti, imaš kakšen substancialni odgovor na tole:
Najprej ti:
Si zopet hotel goljufati, Sluzasti?

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Četrtič]

[Tvoji judikati so irelevantni.]
Torej nimaš "substancialnega odgovora" na neizpodbitne dokaze o tvojem diletantskem poskusu dociranja o lingvistiki in slovnici? :lol: :lol:

Zakaj tega ne priznaš javno, kot moški, ampak cviliš o nekakšnih številkah, kot kmečka bunka? :lol:

P.S. Citirani judikati niso "moji", ampak so jih sprejeli sodniki najvišjih sodnih instanc, zato moraš nanje nasloviti svojo 'ugotovitev, da "so irelevantni"...:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematika v pravu?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Meni goljufije niso potrebne za dokazovanje mojega imidža... :lol:
Kaj sem že hotel reči...aha, Preprosti, imaš kakšen substancialni odgovor na tole:
Najprej ti:
Si zopet hotel goljufati, Sluzasti?
Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Četrtič]
[Tvoji judikati so irelevantni.]
Torej nimaš "substancialnega odgovora" na neizpodbitne dokaze o tvojem diletantskem poskusu dociranja o lingvistiki in slovnici? :lol: :lol:
Zakaj tega ne priznaš javno, kot moški, ampak cviliš o nekakšnih številkah, kot kmečka bunka? :lol:
P.S. Citirani judikati niso "moji", ampak so jih sprejeli sodniki najvišjih sodnih instanc, zato moraš nanje nasloviti svojo 'ugotovitev, da "so irelevantni"...:lol:
Najprej ti, goljuf Sluzasti.

Ponovim:
Na kateri strani zadevne številke naj bi bil 'citat'? [Petič]

[Tvoji judikati so irelevantni. - Potem neizpodbitno prejmeš substancialni dokaz z obrestmi.]

Odgovori