Jezus

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Brez Jezusa se ne da ničesar storiti.
Roman napisal/-a:Vse, kar sem naredil, nisem naredil z njim, torej se da.
Rock napisal/-a:Vsega nisi naredil z 'J. pomočjo' - torej, nekaj pa vendarle.
Pomembno priznanje.
vojko napisal/-a:Preprosti, pusti že enkrat tega (J.)anšo na miru! Človek je v stresu v zaporu, vsega pa vendarle ni "naredil"...
Uporabljaš Marxovo legendo, Prismoda?
Ne Marxovo, J.-legendo...:lol: :lol: :lol:

Tudi ti si postal legenda v hall of stupidity, Preprosti. :lol:
Ali, kot je rekla Edith Sitwell:
"I am patient with stupidity but not with those who are proud of it." :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Motore »

Roman napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Brez Jezusa se ne da ničesar storiti.
Vse, kar sem naredil, nisem naredil z njim, torej se da.
Kdor Romanovo izjavo razume tako
Rock napisal/-a: Vsega nisi naredil z 'J. pomočjo' - torej, nekaj pa vendarle.
Pomembno priznanje.
ima probleme z razumevanjem. Namreč izjava: vse kar sem naredil (v življenju), nisem naredil z Jezusovo pomočjo NI ENAKA izjavi: Vsega, razen nekaterih stvari nisem naredil z Jezusovo pomočjo.
Sicer je pri Rocku slabo razumevanje in obračanje sogovornikovih besed pogosta praksa, tako da se niti ne čudim preveč.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:bi moral seveda uporabiti genitiv
To pa je tudi edina točna pripomba v tvojem postu.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Motore napisal/-a:
Roman napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Brez Jezusa se ne da ničesar storiti.
Vse, kar sem naredil, nisem naredil z njim, torej se da.
Kdor Romanovo izjavo razume tako
Rock napisal/-a: Vsega nisi naredil z 'J. pomočjo' - torej, nekaj pa vendarle.
Pomembno priznanje.
ima probleme z razumevanjem. Namreč izjava: vse kar sem naredil (v življenju), nisem naredil z Jezusovo pomočjo NI ENAKA izjavi: Vsega, razen nekaterih stvari nisem naredil z Jezusovo pomočjo.
Seveda, ni enaka. Lepo si poudaril Romanov spodrsljaj.
(Pri sebi pa si pozabil na eno vejico, ampak to ocenim kot nebistveno napako.)

Glede na nestrokovne komentarje spominjam na predlog: kdo bo angažiral kvalificirane lektorje?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (rock) je napisal:
"/...kdo bo angažiral kvalificirane lektorje?"
Ja, saj je vendar jasno: tisti, ki imajo težave z materinščino... :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal:
"/...kdo bo angažiral kvalificirane lektorje?"
Ja, saj je vendar jasno: tisti, ki imajo težave z materinščino... :lol: :lol: :lol:
Prvi in Izbranec si ti, Vojkosrav Kumrovaški! Prosi Lukeca, da ti tole lektorira:

vojko napisal/-a: Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici mislil...

:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal:
"/...kdo bo angažiral kvalificirane lektorje?"
Ja, saj je vendar jasno: tisti, ki imajo težave z materinščino... :lol: :lol:
Prvi in Izbranec si ti, Vojkosrav Kumrovaški! Prosi Lukeca :lol: :lol: , da ti tole lektorira:

vojko napisal/-a: Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici mislil...

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Ej Vojkosrav, malo spoštovanja do lokalne materinščine bi pa lahko imel:
pes, peseka, peseku, ...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Ej Vojkosrav, malo spoštovanja do lokalne materinščine bi pa lahko imel:
pes, peseka, peseku, ...
Sklanjaš samostalnik 'pes' ali samostalnik 'pesek'? Pri psu gre namreč takole:
1. moška sklanjatev
Sklon\število Ednina Dvojina Množina
Imenovalnik pes psa psi
Rodilnik psa psov psov
Dajalnik psu psoma psom
Tožilnik psa psa pse
Mestnik o psu o psih o psih
Orodnik s psom s psoma s psi

Če pa sklanjaš samostalnik 'pesek', pa gre takole:
1. moška sklanjatev

ednina dvojina množina
imenovalnik pesek peska peski
rodilnik peska peskov peskov
dajalnik pesku peskoma peskom
tožilnik pesek peska peske
mestnik pesku peskih peskih
orodnik peskom peskoma peski

Zdaj pa, mali Leo, menim, da je bilo dovolj primerov! Poskusi sam z imenom 'Lukec'! Bo šlo? Kar počasi... :lol: :lol:

P.S. Kar pa se tiče spoštovanja do "lokalne materinščine" (predpostavljam, da se za tem neologizmom skriva termin 'narečje' :lol: ), jo/ga zelo spoštujem. Malo manj spakedranščino, ki jo trosiš po forumu, še najmanj pa avtorje takšnega zaničevalnega odnosa do svojega jezika... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Ej Vojkosrav, malo spoštovanja do lokalne materinščine bi pa lahko imel:
pes, peseka, peseku, ...
/.../
Če pa sklanjaš samostalnik 'pesek', pa gre takole:
1. moška sklanjatev
ednina dvojina množina
imenovalnik pesek peska peski
rodilnik peska peskov peskov
dajalnik pesku peskoma peskom
tožilnik pesek peska peske
mestnik pesku peskih peskih
orodnik peskom peskoma peski
Napake so naslednje:

- 'pesek' (sinonim s kamenjem) - je množinski samostalnik.
Dvojino in množino ima samo izjemoma.

- 'pesek' (mali pes) pa se sklanja drugače.

- kot pedagog (partijski zvezni kumrovški) nisi navedel različnih pomenov, kar je za ljubiteljskega popravljalca neodpustljiv spodrsljaj.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Ej Vojkosrav, malo spoštovanja do lokalne materinščine bi pa lahko imel:
pes, peseka, peseku, ...
/.../
Če pa sklanjaš samostalnik 'pesek', pa gre takole:
1. moška sklanjatev
ednina dvojina množina
imenovalnik pesek peska peski
rodilnik peska peskov peskov
dajalnik pesku peskoma peskom
tožilnik pesek peska peske
mestnik pesku peskih peskih
orodnik peskom peskoma peski
Napake so naslednje:

- 'pesek' (sinonim s kamenjem) - je množinski samostalnik.
Dvojino in množino ima samo izjemoma.

- 'pesek' (mali pes) pa se sklanja drugače.

- kot pedagog (partijski zvezni kumrovški) nisi navedel različnih pomenov, kar je za ljubiteljskega popravljalca neodpustljiv spodrsljaj.
Veseli me, da si ugotovil, da je vse, kar sem navedel - pravilno. Kot običajno... :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Ej Vojkosrav, malo spoštovanja do lokalne materinščine bi pa lahko imel:
pes, peseka, peseku, ...
Sklanjaš samostalnik 'pes' ali samostalnik 'pesek'? Pri psu gre namreč takole:
1. moška sklanjatev
Sklon\število Ednina Dvojina Množina
Imenovalnik pes psa psi
Rodilnik psa psov psov
Dajalnik psu psoma psom
Tožilnik psa psa pse
Mestnik o psu o psih o psih
Orodnik s psom s psoma s psi

Če pa sklanjaš samostalnik 'pesek', pa gre takole:
1. moška sklanjatev

ednina dvojina množina
imenovalnik pesek peska peski
rodilnik peska peskov peskov
dajalnik pesku peskoma peskom
tožilnik pesek peska peske
mestnik pesku peskih peskih
orodnik peskom peskoma peski

Zdaj pa, mali Leo, menim, da je bilo dovolj primerov! Poskusi sam z imenom 'Lukec'! Bo šlo? Kar počasi... :lol: :lol:

P.S. Kar pa se tiče spoštovanja do "lokalne materinščine" (predpostavljam, da se za tem neologizmom skriva termin 'narečje' :lol: ), jo/ga zelo spoštujem. Malo manj spakedranščino, ki jo trosiš po forumu, še najmanj pa avtorje takšnega zaničevalnega odnosa do svojega jezika... :lol:
Nisem vedel, da sklanjanje gre. Z Lukecom bo že šlo, sicer ne vem kam, ti pa pazi da ti ne bo ušlo, ko bo potrebno nekam iti.

Vidim Vojkosrav Kumrovaški, da se učiš sklanjati - priden. To je seveda tudi potrebno, kar poglej, kakšne neumnosti pišeš - to je prava spakedravščina (za tiste ob Dravi):
vojko napisal/-a:
vojkosrav je napisal/-a:
Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'.

ali
vojko napisal/-a: Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici mislil

Sedaj pa tam v Limbušu vzemi kakšen svoj star salamin in ga nesi sosedi, pa boš slišal, kaj ti bo rekla: kaj ga meni ponujaš, ali si ga za našega peseka prineso!? (za našega psička prinesel)

Zato sem ti napisal, da imej malo več spoštovanja do lokalne materinščine - dialekta, tudi to je jezik in to zelo lep jezik.

Za takega slamantičnega experta in Kumrovaškega predavatlna z večimi diplomami, ter Bilječanskega kontraadmirala bi pričakoval malo več branja med vrsticami - žalostno, da ti je potrebno vse narisati, drugače nič ne razumeš.

Nič hudega - sedaj jaz razumem, zakaj je državnost Yugovine tako klavrno propadla - ti si to državnost predaval u Kumrovaški Sorboni - ni moglo biti drugače. Selekcija je tudi tu opravila svoje - malo pozno, pa vseeno.




:idea:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

Leo Koroški je napisal:
Nisem vedel, da sklanjanje gre.
Gre, gre. Mora greti... :lol:

Z Lukecom bo že šlo, sicer ne vem kam, ti pa pazi da ti ne bo ušlo, ko bo potrebno nekam iti.

Vidim Vojkosrav Kumrovaški, da se učiš sklanjati - priden. To je seveda tudi potrebno, kar poglej, kakšne neumnosti pišeš - to je prava spakedravščina (za tiste ob Dravi):
Leo moj moteni, še ena gratis lekcija zate iz slovenskega pravopisa:
SSKJ :spakedranščina spakedránščina -e ž (ā) slabš. jezikovno spremenjena, popačena govorica: govoriti v spakedranščini / predmestna spakedranščina

Ko vtipkaš tvoj imbecilni neologizem "spakedravščina", je odziv SSKJ takle: :shock:
Sedaj pa tam v Limbušu vzemi kakšen svoj star salamin in ga nesi sosedi, pa boš slišal, kaj ti bo rekla: kaj ga meni ponujaš, ali si ga za našega peseka prineso!? (za našega psička prinesel)
Quod licet Iovi, non licet bovi, moj moteni Leo! Ali v simplified edition zate: kar se govori in kakor se govori v Rovtah ali Limbušu (za tvojo osebno informacijo: ne stanujem več tam) ali Spodnjem Kašlju, ni primerno za javni forum. To sicer naučijo že tretješolčke... :lol:
Zato sem ti napisal, da imej malo več spoštovanja do lokalne materinščine - dialekta, tudi to je jezik in to zelo lep jezik.
Na to butasto in deplasirano pripombo sem ti izčrpno odgovoril, moj moteni Leo. Spet gledaš skozi okno na sosedov vrt, kjer rijejo svinje?
Za takega slamantičnega experta in Kumrovaškega predavatlna z večimi diplomami, ter Bilječanskega kontraadmirala bi pričakoval malo več branja med vrsticami - žalostno, da ti je potrebno vse narisati, drugače nič ne razumeš.

Nič hudega - sedaj jaz razumem, zakaj je državnost Yugovine tako klavrno propadla - ti si to državnost predaval u Kumrovaški Sorboni - ni moglo biti drugače. Selekcija je tudi tu opravila svoje - malo pozno, pa vseeno.
Prav dolgočasen si, moj moteni Leo. Predlagam ti, da vse to lepo napišeš na transparent in ga vsakokrat, ko bova v diskusiji, samo dvigneš... :lol:

Kako kaj zdravje, moteni Leo? :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Kako kaj zdravje, moteni Leo? :lol:
To ti dobro veš, ti znaš diagnosticirati na daljavo, saj si opravil EN izpit. Hudo je to, da je kovačeva kobila vedno bosa, pa osel in kvakec tudi.

PS: spakedranščina - spakedravščina / ti ne bom risal, ti pa predlagam, da začneš jesti česen! :(

Še nekaj mesecev nazaj si bil kar :idea: sogovornik, sedaj pa - dobro, da imaš tisti EN izpit, bo potrebna avtodiagnoza.

Pa ne začni s puško kositi!

:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Kako kaj zdravje, moteni Leo? :lol:
To ti dobro veš, ti znaš diagnosticirati na daljavo, saj si opravil EN izpit. Hudo je to, da je kovačeva kobila vedno bosa, pa osel in kvakec tudi.

PS: spakedranščina - spakedravščina / ti ne bom risal, ti pa predlagam, da začneš jesti česen!

Še nekaj mesecev nazaj si bil kar :idea: sogovornik, sedaj pa - dobro, da imaš tisti EN izpit, bo potrebna avtodiagnoza.

Pa ne začni s puško kositi!

:lol:
Samo tole, Leo moteni: kaj že pomeni "EN izpit"? Morda 'Elektro Nevtralen'? Ali pa 'Ekološko Naraven'? Ali celo 'English-Nepali'? :lol:

P.S. Hvala za predlagano terapijo s česnom. Je tebi pomagala? :lol:

Odgovori