Ljubezen

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Bargo, ti mu boš težko pomagal.
Lahko pa pomaga tebi, jodlarski podučitelj: naj ti prilepi link na kak imbecilen video, ti mu pa seveda vrni prijaznost. :lol:

Za take kompanjonske prijaznosti pa je najbolje, da si jih izmenjujeta intimno. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargon napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, bargon, če se zavedaš, da se ti ne sanja o statistiki in se ti tudi nikoli ne bo, potem si naredi uslugo: nikar več ne pesni v zvezi z njo - tako se boš izognil sprožanju salv smeha pri tistih, ki se jim količkaj sanja o njej. :lol:
Spet napačno zaključuješ. Izrazil sem dvom, da se mi bo sanjalo o statistiki. Videti je, da ti lucidno sanjaš o statistiki, ali kako? Zanima me, če se po takšnih sanjah zbudiš v potu ali z nasmeškom na obrazu?
Drugače pa, pravijo, da je smeh pol zdravja in vesel sem, če ti lahko tako ali drugače pomagam. :wink:
Očitno se ti tudi ne sanja, kakšen je ekspresiven pomen te besede, bargon: kar poglej v SSKJ. :lol:
Očitno si v besedi s seboj, tudi ko sanjaš o statistiki.
shrink napisal/-a: Napačnih sklepov pa v zvezi s tabo ne more biti: niti sanja se ti ne o statistiki in tvojim pesniškim komentarjem v zvezi z njo se bom vselej smejal; v to ne more biti dvoma, pesniški nakladač. :lol:
Tvoje prepričanje je neomajno in imaš prav, pa saj sem ti že vendar povedal, da se mi ne sanja o statistiki. Pozabljaš, modri mož.

Pesnik je napisal:
Smeh kralja DADE
na lesenem konjičku.
Hi, hi.
Pum.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a shrink »

Očitno še naprej pesniš, bargon, kar sicer lahko samo koristi tvoji trolarski statistiki. :lol:

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

LUKEC napisal/-a:Verjamete v ljubezen, ki je zedinjena v osebi Jezusa Kristusa?
Jaz ja.
... Da samo odgovorim na originalno vprašanje te teme. Jaz ne verjamem. Verjamem v verski način življenja, ki uči ljubiti, spoštovati, itd.
Kaj sploh je zedinjena ljubezen v osebi Jezusa Kristusa??

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

mirko_77 napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Verjamete v ljubezen, ki je zedinjena v osebi Jezusa Kristusa?
Jaz ja.
... Da samo odgovorim na originalno vprašanje te teme. Jaz ne verjamem. Verjamem v verski način življenja, ki uči ljubiti, spoštovati, itd.
Kaj tebi pomeni 'krščanska ljubezen', in znotraj tega: 'Ljubite sovražnike!'

Češnja23
Prispevkov: 8
Pridružen: 8.7.2014 10:35

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Češnja23 »

Roman napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Verjamete v ljubezen, ki je zedinjena v osebi Jezusa Kristusa?
Moja ljubezen nima z JK ničesar skupnega.
Se popolnoma strinjam... nič skupnega!!!

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Popolnoma napačno, Preprosti: izvirna napaka je v tem, da otrok NE vzgajamo v znanstvenem, racionalističnem duhu, ampak jih kmalu po rojstvu (večinoma za vse življenje!) stigmatiziramo z verskimi inicializacijskimi obredi (krst, sunetiranje, ipd.). Ta pedobaptizem je seveda hud in nemoralen ter protiustaven poseg v otrokove pravice, saj otrok ne more odločati o teh obredih. Tako je od čistega naključja, kje se bo rodil odvisno, ali bo vse življenje nosil stigmo kristjana, muslimana, Žida ali šintoista. V primitivnih in nasilnih religijah kot je npr. islam se izstop in/ali prehod v drugo vero kaznuje s smrtjo!

To, kar sem napisal seveda nima popolnoma nič z ustavno zajamčeno svobodo vesti in veroizpovedi. Ko je mladostnik star 18 let in pridobi poslovno sposobnost, pa naj se po svoji vesti odloči, ali bo vstopil v kakšno versko sekto. Prepričan pa sem, da bi bili 'božji hrami' prazni, če bi uveljavili načelo o prepovedi pedobaptizma. :lol:[/quote]

Vojko, nekaj bi dodala; ogniti se krščanskim vrednotam ali nauku, je pri nas nemogoče. Že v vrtcu otroke idoktrinirajo, saj otroci domov prinesejo jajčka, ki so jih pobarvali, se pogovarjajo o Miklavžu, o Božičku ipd ..... krščanstvo je povsod prisotno. V šolah učitelji opravičijo učence pri preizkusu znanj, saj so se prejšnje dni učili za birmo ipd....... :( in kaj naredit' ? Iti v šole, popizdit nad učiteljico ....pri nas doma ni bila nikoli prisotna beseda Bog, JK, pa je nečak iz šole prinesel zgodbice o njegovem vstajenju, pa rojstvu in spraševal, kaj to pomeni, če je Marija devica .....

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 856
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a celica »

KsanTipa
Pametni se vse naučijo in tisto kar otrok sprašuje tudi obrazložijo na podlagi svojih znanj.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:Popolnoma napačno, Preprosti: izvirna napaka je v tem, da otrok NE vzgajamo v znanstvenem, racionalističnem duhu, ampak jih kmalu po rojstvu (večinoma za vse življenje!) stigmatiziramo z verskimi inicializacijskimi obredi (krst, sunetiranje, ipd.). Ta pedobaptizem je seveda hud in nemoralen ter protiustaven poseg v otrokove pravice, saj otrok ne more odločati o teh obredih. Tako je od čistega naključja, kje se bo rodil odvisno, ali bo vse življenje nosil stigmo kristjana, muslimana, Žida ali šintoista. V primitivnih in nasilnih religijah kot je npr. islam se izstop in/ali prehod v drugo vero kaznuje s smrtjo!

To, kar sem napisal seveda nima popolnoma nič z ustavno zajamčeno svobodo vesti in veroizpovedi. Ko je mladostnik star 18 let in pridobi poslovno sposobnost, pa naj se po svoji vesti odloči, ali bo vstopil v kakšno versko sekto. Prepričan pa sem, da bi bili 'božji hrami' prazni, če bi uveljavili načelo o prepovedi pedobaptizma. :lol:

Vojko, nekaj bi dodala; ogniti se krščanskim vrednotam ali nauku, je pri nas nemogoče. Že v vrtcu otroke idoktrinirajo, saj otroci domov prinesejo jajčka, ki so jih pobarvali, se pogovarjajo o Miklavžu, o Božičku ipd ..... krščanstvo je povsod prisotno. V šolah učitelji opravičijo učence pri preizkusu znanj, saj so se prejšnje dni učili za birmo ipd....... :( in kaj naredit' ? Iti v šole, popizdit nad učiteljico ....pri nas doma ni bila nikoli prisotna beseda Bog, JK, pa je nečak iz šole prinesel zgodbice o njegovem vstajenju, pa rojstvu in spraševal, kaj to pomeni, če je Marija devica .....
K tvojemu (odličnemu :!: ) 'dodatku' nimam kaj za pristaviti. Podpišem z obema rokama... že kar nekaj časa nisem na tem forumu prebral tako jasnih in enoznačnih misli o religiji... :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa, bojim se da so tvoji argumenti šibki. Pojdiva po vrsti:
Popolnoma napačno, Preprosti: izvirna napaka je v tem, da otrok NE vzgajamo v znanstvenem, racionalističnem duhu,
Kaj je z ateisti? Verjetno neupravičeno posplošiš?
ampak jih kmalu po rojstvu (večinoma za vse življenje!) stigmatiziramo z verskimi inicializacijskimi obredi (krst, sunetiranje, ipd.).
Na podlagi česa trdiš, da je verski iniciacijski obred stigmatizacija posameznika? Starša sta me krstila, pa ne čutim, da bi bil zaradi tega na kakršen koli način stigmatiziran. Praviš, da je obredno obrezovanje stigmatiziranje, ali je potem takem obrezovanje iz zdravstvenih razlogov tudi stigmatiziranje posameznika?

Da ne bo pomote, sem proti kakršnim koli iniciacijskim obredom, tudi tistim, kot ko so me tam konec sedemdesetih vključili med Titove pionirje.
Ta pedobaptizem je seveda hud in nemoralen ter protiustaven poseg v otrokove pravice, saj otrok ne more odločati o teh obredih.


Ali ne gre tu za moraliziranje? Mnoštvo različnih stvari poznamo o katerih pač ne odloča otrok, recimo ali otrok lahko odloči, ali bo šel v šolo ali ne, ali bo vegan ali vegetarijanec ali vsejed itd ...
Tako je od čistega naključja, kje se bo rodil odvisno, ali bo vse življenje nosil stigmo kristjana, muslimana, Žida ali šintoista.


Od čistega naključja je odvisno tudi ali bo sirota ali ne, ali se bo lahko (nemoteno) šolal ali ne? Ali ni biti otrok sirota dejansko stigma, ki jo ta občuti, tako notranje kot tudi v odnosu z okolico. Skratka, naključnost je tu irelevantna.
V primitivnih in nasilnih religijah kot je npr. islam se izstop in/ali prehod v drugo vero kaznuje s smrtjo!
Mislim, da pretiravaš oziroma neupravičeno posplošuješ. Konec koncev poznamo tudi sisteme, ki so zavračali religije, pa so mnogi svoj izstop ali odklon od ideologije, ki je hegemonizirala politično, plačali z življenjem.

Poleg tega bi težko trdil, da je islam sam po sebi primitivna religija. Pokukaj malce v zgodovino islama in preberi o vplivu le tega na razvoj znanosti (matematika, filozofija, medicina).
To, kar sem napisal seveda nima popolnoma nič z ustavno zajamčeno svobodo vesti in veroizpovedi.
Kako zdaj? Z ustavo zajamčena svoboda vesti in veroizpovedi se tiče tudi iniciacije posameznika.
Ko je mladostnik star 18 let in pridobi poslovno sposobnost, pa naj se po svoji vesti odloči, ali bo vstopil v kakšno versko sekto.


Huh, ali lahko to trditev posplošiš? Koliko stvari je, za katere bi prav tako, lahko rekli, ko je mladostnik star 18 let ... In pa zakaj 18 let, zakaj ne 16 ali 21?
Prepričan pa sem, da bi bili 'božji hrami' prazni, če bi uveljavili načelo o prepovedi pedobaptizma. :lol:
Božji hrami bodo prazni, če sploh kdaj, ko se bo vzpostavila alternativna ideologija. Niso dovolj samo znanstvena dognanja, temveč in predvsem tudi alternativni družbeni diskurzi, alternativna etika itd. Dokler pa bomo živeli v družbi znotraj katerih odnose v največji meri determinira kapitalistični način produkcije, se pa bojim da bodo takšni in drugačni božji hrami vedno bolj polni.

Skratka, trk dveh ideologij, kjer ena skuša s šibkimi argumenti "tolči" po drugi. Verjamem, da znaš in zmoreš bolje ... :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi, to, na kar si repliciral, so vojkovi argumenti, na katere je tudi KsanTipa replicirala, kar tudi kaže

Koda: Izberi vse

[/quote]
vmes.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:problemi, to, na kar si repliciral, so vojkovi argumenti, na katere je tudi KsanTipa replicirala, kar tudi kaže

Koda: Izberi vse

[/quote]
vmes.
Huh, hvala shrink. Zdaj vidim, da je želela pravzaprav citirati vojka. Ma mi je bilo malce čudno, da bi Rocka imenovala Preprosti, ampak ...

KsanTipa, opravičujem se ti, ker sem tiste šibke argumente pripisal tebi, četudi se z le temi, glede na komentar, zelo verjetno strinjaš. :oops:

P.S.
Tudi tvoj komentar sicer v enem delu ni povsem natančen, namreč različni zajčki, pobarvana jajca, darila ob Miklavž ali Božičku nimajo veliko skupnega, pravzaprav nič, s krščanskimi teologijami :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:problemi, to, na kar si repliciral, so vojkovi argumenti, na katere je tudi KsanTipa replicirala, kar tudi kaže

Koda: Izberi vse

[/quote]
vmes.
Huh, hvala shrink. Zdaj vidim, da je želela pravzaprav citirati vojka. Ma mi je bilo malce čudno, da bi Rocka imenovala Preprosti, ampak ...

KsanTipa, opravičujem se ti, ker sem tiste šibke argumente pripisal tebi, četudi se z le temi, glede na komentar, zelo verjetno strinjaš.

P.S.
Tudi tvoj komentar sicer v enem delu ni povsem natančen, namreč različni zajčki, pobarvana jajca, darila ob Miklavž ali Božičku nimajo veliko skupnega, pravzaprav nič, s krščanskimi teologijami :)
Spet me cukaš za rokav, ko bom pa repliciral, se boš pa cmeril in se skušal po nojevsko skriti pred mojimi argumenti, na katere znaš itak - v pomanjkanju resnih konraargumentov - odgovarjati pretežno ad hominem.

Če pustim vse druge forumaše ob strani pa je kljub temu zelo pomenljivo, da se je popolnoma nova, neobremenjena in po njenih oglašanjih sodeč zelo inteligentna in razgledana forumašica takoj in v celoti strinjala z mojimi 'šibkimi' argumenti ("Vojko, nekaj bi dodala.../"').

Raje si oglej svoje 'protiargumente'! Posebej zabavno in infantilno je tvoje čudenje nad tem, da "je verski iniciacijski obred stigmatizacija posameznika"... :lol: Če ti to ni jasno, potem ti glede religioznosti še marsikaj ni jasno. :lol:

Posebno 'močne' so tudi tvoje paralele med prisilnim in protiustavnim pedobaptizmom in recimo nezmožnostjo "otroka, da lahko odloči, ali bo šel v šolo ali ne, ali bo vegan ali vegetarijanec ali vsejed". :lol:

Tvoje nepoznavanje bistva islama je sicer notorično in je že bilo deležno ustrezne obravnave na tem forumu.

Ko stopaš v bran islamu ("Poleg tega bi težko trdil, da je islam sam po sebi primitivna religija. Pokukaj malce v zgodovino islama in preberi o vplivu le tega na razvoj znanosti (matematika, filozofija, medicina)', delaš to na podlagi še posebej 'šibkih argumentov' (beri: ignorance).

Če bo in ko bo gospodična KsanTipa sledila tvojemu nasvetu in "pokukala malce v zgodovino islama", bo kaj hitro ugotovila, je bil ves napredek npr. v matematiki, filozofiji, medicini in sploh znanosti v islamskih državah dosežen ne zaradi islama - ampak zaradi njegovega nespoštovanja, zavračanja njegove scientofobije, torej islamu navkljub.

Morda ti dam v tvojem vehementnem nasprotovanju (skoraj) vsemu, kar napišem celo kdaj prav; problem je v tem, problemi, da sva v očitni in nesorazmerni manjšini... :lol:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:problemi, to, na kar si repliciral, so vojkovi argumenti, na katere je tudi KsanTipa replicirala, kar tudi kaže

Koda: Izberi vse

[/quote]
vmes.
Huh, hvala shrink. Zdaj vidim, da je želela pravzaprav citirati vojka. Ma mi je bilo malce čudno, da bi Rocka imenovala Preprosti, ampak ...

KsanTipa, opravičujem se ti, ker sem tiste šibke argumente pripisal tebi, četudi se z le temi, glede na komentar, zelo verjetno strinjaš. :oops:

P.S.
Tudi tvoj komentar sicer v enem delu ni povsem natančen, namreč različni zajčki, pobarvana jajca, darila ob Miklavž ali Božičku nimajo veliko skupnega, pravzaprav nič, s krščanskimi teologijami :)
a) Ja nimajo, a jih danes preprost človek tu v Sloveniji povezuje s tem a ne? In seveda, da mi ni prav, da futrajo s tem otroke že v vrtcu .....
b) opravičilo sprejeto

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Če bo in ko bo gospodična KsanTipa sledila tvojemu nasvetu in "pokukala malce v zgodovino islama", bo kaj hitro ugotovila, je bil ves napredek npr. v matematiki, filozofiji, medicini in sploh znanosti v islamskih državah dosežen ne zaradi islama - ampak zaradi njegovega nespoštovanja, zavračanja njegove scientofobije, torej islamu navkljub.

Ne vem, kateri del mi je bolj všeč, to da sem gospodična :oops: ali to, da mi želiš odpreti nova obzorja .............. :wink:

Mislim, da vsi tu na forumu (no, vsaj upam) vemo, kakšne zasluge imajo Arabci in konec koncev, kaki umi so tam živeli; osebno bi izpostavila Ibn Rušda (ne vem, a se čisto tako napiše), njegove komentarje k delu Aristotla .....sama Islama kot religije ne poznam - priznam in je ne morem komentirati, tam kjer ženske nimamo svojega (zasluženega) mesta, tja ne zahajam ....

Ksanti ...

Odgovori