Ljubezen

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa napisal/-a:Verjamem, da je bilo življenje žensk svobodnejše, a današnji produkt te religije, mi ni všeč, niti malo .... tako da je ta religija pri meni na seznamu NO GO...........
Seveda, pri meni so tako vse religije "no go". Ampak skušajmo zadeve obravnavati kolikor toliko objektivno.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Verjamem, da je bilo življenje žensk svobodnejše, a današnji produkt te religije, mi ni všeč, niti malo .... tako da je ta religija pri meni na seznamu NO GO...........
Seveda, pri meni so tako vse religije "no go". Ampak skušajmo zadeve obravnavati kolikor toliko objektivno.
Dejstvo je, da v nekaj moraš verjeti, ker vsega, s čim si seznanjen, ni mogoče vedeti.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Verjamem, da je bilo življenje žensk svobodnejše, a današnji produkt te religije, mi ni všeč, niti malo .... tako da je ta religija pri meni na seznamu NO GO...........
Seveda, pri meni so tako vse religije "no go". Ampak skušajmo zadeve obravnavati kolikor toliko objektivno.
Dejstvo je, da v nekaj moraš verjeti, ker vsega, s čim si seznanjen, ni mogoče vedeti.
v nekaj verjeti in religija zame osebno ni isto ..............

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:
bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:
Seveda, pri meni so tako vse religije "no go". Ampak skušajmo zadeve obravnavati kolikor toliko objektivno.
Dejstvo je, da v nekaj moraš verjeti, ker vsega, s čim si seznanjen, ni mogoče vedeti.
v nekaj verjeti in religija zame osebno ni isto ..............
Ja, v čem vidiš razliko?

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

pri meni osebno, v nekaj verjeti pride znotraj mene, religija je zunaj mene, je nekaj s čimer se srečam,je vsiljena, je "podarjena", je narekovana, me v nekaj sili, me omejuje, tudi nagradi, a od mene terja neka pravila ..........

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:pri meni osebno, v nekaj verjeti pride znotraj mene, religija je zunaj mene, je nekaj s čimer se srečam,je vsiljena, je "podarjena", je narekovana, me v nekaj sili, me omejuje, tudi nagradi, a od mene terja neka pravila ..........
Prav, ravno ta razdelitev na znotraj in zunaj omogoča življenje, vendar brez prehajanja/pretakanja ni mogoče ohranjati navidezne delitve. Dovoljeno, potrebno/želeno je izbirati, kaj lahko/mora preiti v notranjost in kaj ostane zunaj.
Seveda pa lahko samo tisto, kar preide v notranjost, vgrajeno v neko novo strukturo notranjosti, ki se odloča, kaj in kako bo sprejemala v prihodnosti.
Pomisel na virus(živ ali mrtev?), ki je sprejet v notranjost in preide v notranjost celice je zanimiva. :lol: Skratka, včasih moraš nekaj izvreči, čeprav je bilo predhodno sprejeto. :wink:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Ja, a če bi živela na nekem otoku, zunaj civilizacije, se ne bi srečala z nobeno religijo in do JK (recimo) ne bi čutila ničesar, nič ..... to prihaja od zunaj, je naučeno, sprejeto, .......

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa napisal/-a:Ja, a če bi živela na nekem otoku, zunaj civilizacije, se ne bi srečala z nobeno religijo in do JK (recimo) ne bi čutila ničesar, nič ..... to prihaja od zunaj, je naučeno, sprejeto, .......
Ja, ampak vse je naučeno, sprejeto, prav vse.

Tvoj prejšnji post sem razumel, kot da govoriš o svobodni volji, kot da si izven družbenega vpliva oziroma vpliva različnih ideologij. Sem te napačno razumel?

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

problemi napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Ja, a če bi živela na nekem otoku, zunaj civilizacije, se ne bi srečala z nobeno religijo in do JK (recimo) ne bi čutila ničesar, nič ..... to prihaja od zunaj, je naučeno, sprejeto, .......
Ja, ampak vse je naučeno, sprejeto, prav vse.

Tvoj prejšnji post sem razumel, kot da govoriš o svobodni volji, kot da si izven družbenega vpliva oziroma vpliva različnih ideologij. Sem te napačno razumel?
kako misliš, vse je naučeno? to mi malo razdelaj ..... to se mi zdi zelo simpl ....zakaj potem vse ljudi ne naučimo "dobro" ....? ali narobe razmišljam??? :?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:Ja, a če bi živela na nekem otoku, zunaj civilizacije,
Živela? Veš, živeti ni tako preprosto, je potrebno ohranjati lastno dinamiko in se boriti proti entropiji. :wink:
KsanTipa napisal/-a: se ne bi srečala z nobeno religijo in do JK (recimo) ne bi čutila ničesar
Srečala bi se s seboj in z vso preteklostjo izbiranja, ki je vgrajena vate. Veš, KsanTipa, ko si prišla na svet, je ta že bil dolgo tukaj. :D
KsanTipa napisal/-a: , nič ..... to prihaja od zunaj, je naučeno, sprejeto, .......
Drugače pa.
Mi vendar smo civilizacija, ki smo prav zaradi vere in bivanja na otokih, kreirali različne kulture, različne ideologije, z bogovi ali brez njih. Sedaj je morje upadlo in otoki so postali kopno. (internet!)

Vojko pravi, da verjame v enega boga manj, verjame v večno borbo, ki poteka v naravi in sicer takšno, da najbolj prilagodljivi zmagajo.
Komu se prilagajamo, ko smo začeli prilagajati okolje? :roll:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa napisal/-a:kako misliš, vse je naučeno? to mi malo razdelaj ..... to se mi zdi zelo simpl ....zakaj potem vse ljudi ne naučimo "dobro" ....? ali narobe razmišljam??? :?
Tudi "slabo" je naučeno. :wink:

Vzemiva za primer enojajčna dvojčka. Takoj po rojstvu bi ju ločili, enega bi dali v vzgojo dobrohotni, drugega pa recimo v družino neonacistov, obe družini bi bili tudi ateistični. Kaj misliš v kakšni osebnosti bi se razvila? Seveda zgolj ugibamo, ampak ... In pa, obravnavajmo zgolj osebnosti v smislu strpen/nestrpen do drugih in drugačnih.

P.S.
Tu seveda poenostavljam, saj je potrebno upoštevati tudi vpliv drugih ideoloških aparatov države (npr. šola), ampak ne komplicirajmo :)

Aja, še to seveda, zakaj vseh ljudi ne naučimo "dobro". Zaradi tega, ker imamo različne percepcije glede "dobrega". Praviloma vsakdo od nas smatra, da mlade uči k dobremu, četudi ga uči, da gleda izključno za svojo korist, ne glede na žrtve ostalih. Tak starš pač smatra, da je to dobro njegovemu otroku ...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Živela? Veš, živeti ni tako preprosto, je potrebno ohranjati lastno dinamiko in se boriti proti entropiji. :wink:
Joj prijatelj, ti pa tvoje ohranjanje dinamike in boj proti entropiji :)
Srečala bi se s seboj in z vso preteklostjo izbiranja, ki je vgrajena vate. Veš, KsanTipa, ko si prišla na svet, je ta že bil dolgo tukaj. :D


O kakšni preteklosti izbiranja govoriš. Sicer, kolikor bi povsem sama bivala na nekem otoku in tako celo preživela, ne pomeni da mogoče sama ne bi prišla do določenega koncepta, katerega bi lahko, če ne kompliciramo, opredelili kot religijski, ampak verjetnost za to je izredno izredno majhna. problem je jezik, ki sploh omogoči kakršno koli razmišljanje, kaj šele o tako kompleksnih konceptih.

To, da je bil svet že dolgo tukaj je povsem nepomembno ...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:kako misliš, vse je naučeno?
DNK je vseboval del informacij, da si privekala na svet (posteljica!), drugi del si omejeno lahko izbiraš sama, sprva lahko izbiraš samo iz tistega sveta, ki ti je predstavljen. Če ti kaj ni všeč, pač padeš v jok, če ti je, se smejiš. Simpl ne. :wink:
KsanTipa napisal/-a: to mi malo razdelaj .....
Videti je, da si sedaj že sistem, ki išče argumente za svoj notranji svet. :wink:
KsanTipa napisal/-a: to se mi zdi zelo simpl ....
Saj tudi je.
KsanTipa napisal/-a: zakaj potem vse ljudi ne naučimo "dobro" ....?
Ker očitno ne vemo in ne smemo/moremo vedeti, kaj dobro je. Ampak nam gre kar dobro, samo poglej kam smo prispeli. Zavedati smo se začeli, da smo zelo majhni in zelo podobni, skoraj enaki. Vso življenje na zemlji namreč bazira na enakem jeziku, štiriškem kodu (Adenin, Citozin, Gvanin in Timin). :wink:
KsanTipa napisal/-a: ali narobe razmišljam??? :?
Važno je da razmišljaš, kar je že samo po sebi dobro, če ne drugega, ti to početje lahko pomaga pri tem, da te ne ujame Alzheimer. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Srečala bi se s seboj in z vso preteklostjo izbiranja, ki je vgrajena vate. Veš, KsanTipa, ko si prišla na svet, je ta že bil dolgo tukaj. :D

O kakšni preteklosti izbiranja govoriš.

Vgrajeni v DNK.
problemi napisal/-a: Sicer, kolikor bi povsem sama bivala na nekem otoku in tako celo preživela, ne pomeni da mogoče sama ne bi prišla do določenega koncepta, katerega bi lahko, če ne kompliciramo, opredelili kot religijski, ampak verjetnost za to je izredno izredno majhna. problem je jezik, ki sploh omogoči kakršno koli razmišljanje, kaj šele o tako kompleksnih konceptih.

Sposobnost jezika je že vgrajena, potencial, ki omogoča nepredstavljivo. Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta." :wink:
problemi napisal/-a: To, da je bil svet že dolgo tukaj je povsem nepomembno ...
Pa še kako je pomembno. Kako si se pojavil TI?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Vgrajeni v DNK.


Torej DNK izbira?
Sposobnost jezika je že vgrajena, potencial, ki omogoča nepredstavljivo.
Seveda, ampak sposobnost jezika še en pomeni, da se izoliranemu posamezniku razvije tudi govorica do te stopnje, da lahko artikulirano premišlja kompleksne koncepte.
Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta."
Torej bi bil njen svet zelo zelo omejen. :wink:
Pa še kako je pomembno. Kako si se pojavil TI?
Za ostale je medicina dovolj natančno pojasnila kako so se pojavili. Jaz sem pač čudež ... :)

Ampak govorim ti, da je nepomembno za njeno sposobnost misliti nek religijski koncept.

Odgovori