Ljubezen

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Tudi naš ZKP pozna inkvizicijsko 'metodo' (pravilno: inkvizicijski postopek), saj je mešanica akuzatorno-inkvizicijskega postopnika.
En stavek, obilo netočnosti, Sluzasti. Želiš moje pripombe?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Tudi naš ZKP pozna inkvizicijsko 'metodo' (pravilno: inkvizicijski postopek), saj je mešanica akuzatorno-inkvizicijskega postopnika.
En stavek, obilo netočnosti, Sluzasti. Želiš moje pripombe?
Želim si jih ravno ne, lahko pa poskušaš plesati na tankem ledu... :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Kot veš, Sluzasti, je tudi SFRJ poznala kazensko inkvizicijsko metodo.
Seveda, nevernike je tudi SFRJ iztrebljala z ognjem in mečem.
Če stopaš po področju, ki ga ne obvladaš, bi moral biti skrajno previden, da se ne bi osmešil.
In psihološko zanimivo, glede obeh: nobenega zanikanja: torej izredno natančna diagnoza.
------------
Preberi še enkrat in se zamisli nad napakami
Obstajajo zgolj v tvoji specialni patološki želji.
, ki si si jih v svoji neizpodbitni popolnosti privoščil.
Ne da bi vedel.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Tudi naš ZKP pozna inkvizicijsko 'metodo' (pravilno: inkvizicijski postopek), saj je mešanica akuzatorno-inkvizicijskega postopnika.
En stavek, obilo netočnosti, Sluzasti. Želiš moje pripombe?
Želim si jih ravno ne, lahko pa poskušaš plesati na tankem ledu... :lol: :lol: :lol:
Ko si boš glede sebe na jasnem, mi lahko sporočiš. Vendar si zamudil, zato tvegaš, da boš moledoval zaman.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (rock) je napisal):
Želim si jih ravno ne, lahko pa poskušaš plesati na tankem ledu... :lol:
Ko si boš glede sebe na jasnem, mi lahko sporočiš. Vendar si zamudil, zato tvegaš, da boš moledoval zaman.
Moral bi biti na glavi šepast, če bi tebe za kaj "moledoval"; traparij je že brez tebe dovolj. Sicer pa, kdo se je ponujal, da bo dajal "pripombe"? Si se usral v gate, kot običajno? :lol: :lol: :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Rock napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Moja ljubezen nima z JK ničesar skupnega.
Potem si napačno vzgojen človek in nesrečen.
Rock napisal/-a: Vzpodbudil si me k še eni oceni.
Z eno potezo namerno užališ in sovražnika in prijatelja (da bi povzdignil sebe).
Si nevaren asocialnež s klavrno samopodobo.
Kaj ste šele verniki, ki se poistovetite z bogom in božjo resnico ? :)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal):
Želim si jih ravno ne, lahko pa poskušaš plesati na tankem ledu... :lol:
Ko si boš glede sebe na jasnem, mi lahko sporočiš. Vendar si zamudil, zato tvegaš, da boš moledoval zaman.
Moral bi biti na glavi šepast, če bi tebe za kaj "moledoval"; traparij je že brez tebe dovolj. Sicer pa, kdo se je ponujal, da bo dajal "pripombe"? Si se usral v gate, kot običajno? :lol: :lol: :lol:
Da ne želiš diskusije (videti mojih pripomb), zlahka razumem, tepec marksistični.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Moja ljubezen nima z JK ničesar skupnega.
Potem si napačno vzgojen človek in nesrečen.
Rock napisal/-a:[Vojko, v]zpodbudil si me k še eni oceni.
Z eno potezo namerno užališ in sovražnika in prijatelja (da bi povzdignil sebe).
Si nevaren asocialnež s klavrno samopodobo.
roberto11 napisal/-a:Kaj ste šele verniki, ki se poistovetite z bogom in božjo resnico ? :)
Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Rock napisal/-a:Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.
Kaj pa je sklicevanje na boga ali božjo ljubezen ter govorjenje v imenu boga, kot povzdigovanje sebe ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal):
Želim si jih ravno ne, lahko pa poskušaš plesati na tankem ledu... :lol:
Ko si boš glede sebe na jasnem, mi lahko sporočiš. Vendar si zamudil, zato tvegaš, da boš moledoval zaman.
Moral bi biti na glavi šepast, če bi tebe za kaj "moledoval"; traparij je že brez tebe dovolj. Sicer pa, kdo se je ponujal, da bo dajal "pripombe"? Si se usral v gate, kot običajno?
Da ne želiš diskusije (videti mojih pripomb), zlahka razumem, tepec marksistični.
Kot običajno, podtikanje in napačna interpretacija. Napisal sem le: "Želim si jih ravno ne.../ " (tvojih pripomb namreč, za katere že vnaprej vem, na kakšnem nivoju bodo). To preprosto pomeni, da si jih ne želim goreče, da ne hlepim po njih kot žejni v puščavi po vodi, te ne "moledujem" zanje, jih bom pa stoično poslušal, če že sitnariš in se ponujaš. To pa je svetlobna leta daleč od tvoje trditve, da si "ne želiš diskusije (videti mojih pripomb"... :lol: :lol: :lol:

Bolj bo res, da nisi sposoben sproducirati kakšnih tehtnih pripomb na mojo (sprovocirano) argumentacijo. To je sicer že splošno znana matrika tvojega obnašanja na forumu, kar so ugotovili vsi bistri forumaši... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Moja ljubezen nima z JK ničesar skupnega.
Potem si napačno vzgojen človek in nesrečen.
Rock napisal/-a:[Vojko, v]zpodbudil si me k še eni oceni.
Z eno potezo namerno užališ in sovražnika in prijatelja (da bi povzdignil sebe).
Si nevaren asocialnež s klavrno samopodobo.
roberto11 napisal/-a:Kaj ste šele verniki, ki se poistovetite z bogom in božjo resnico ? :)
Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

roberto11 napisal/-a:
Rock napisal/-a:Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.
Kaj pa je sklicevanje na boga ali božjo ljubezen ter govorjenje v imenu boga, kot povzdigovanje sebe ?
Govorjenje v imenu Boga seveda tudi odpade.

Priznavanje Višjega (Nedoumljivega) pa je priznavanje realnosti, je skrajno racionalno dejanje, je polno človeško dejanje; vključena je ljubezen, med drugim, tako do bližnjega kot do sovražnika.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Kot običajno, podtikanje in napačna interpretacija. Napisal sem le: "Želim si jih ravno ne.../ " (tvojih pripomb namreč, za katere že vnaprej vem, na kakšnem nivoju bodo). To preprosto pomeni, da si jih ne želim goreče, da ne hlepim po njih kot žejni v puščavi po vodi, te ne "moledujem" zanje, jih bom pa stoično poslušal, če že sitnariš in se ponujaš.
Naslednjič, če boš odprte glave in srca, in če si boš želel pripomb, in če jih bom pripravljen poslati, lahko morebiti računaš na komunikacijo.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Če stopaš po področju, ki ga ne obvladaš, bi moral biti skrajno previden, da se ne bi osmešil.
Če mislim drugače kot ti, še ne pomeni, da sem neveden.
Obstajajo zgolj v tvoji specialni patološki želji.
Pa smo spet tam.
Rock napisal/-a:Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.
panteízem filoz. nazor, ki istoveti boga s svetom, naravo (SSKJ)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Če stopaš po področju, ki ga ne obvladaš, bi moral biti skrajno previden, da se ne bi osmešil.
Če mislim drugače kot ti, še ne pomeni, da sem neveden.
Obstajajo zgolj v tvoji specialni patološki želji.
Pa smo spet tam.
Zadnjemu delu pasusa, ki je kritičen, si se izognil.
Rock napisal/-a:Poistovetenje z Bogom imenujemo panteizem, kar RKC doktrina ni.
panteízem filoz. nazor, ki istoveti boga s svetom, naravo (SSKJ)
Navedeno ni vsebina RKC doktrine (temveč 'panteízem' [za raven sskj zadovoljiva opredelitev], niti tvoj cit. pasus iz sskj tega - pravilno - ne trdi [tvoja drugačna insuniacija je zgolj tvoj napačen zaključek {tehnično napačno sklepanje iz sicer pravilnih premis = napaka v logičnem mišljenju}]).

Odgovori