Zakaj gre vse k vragu

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Zaradi:
-Pomankanja vere.
-Ljudje ne delajo tistega kar se od njih pričakuje, ampak samo tekajo za denarjem, oziroma tisto delajo, kar se trenutno izplača.
-Ljudje so zmanipulirani preko medijev in vplivanja na misli.
- Napuha.
-Zaradi strahu pred smrtjo nimajo pokončne drže.
-Kraje.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

hm, pomanjkanje vere, kako to misliš?

razdelaj napuh, želim konkreten primer.


kaj se od mene pričakuje? in kaj od tebe?

napiši kaj več.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

KsanTipa napisal/-a:hm, pomanjkanje vere, kako to misliš?

razdelaj napuh, želim konkreten primer.


kaj se od mene pričakuje? in kaj od tebe?

napiši kaj več.
Jaz še zmeraj stojim za stališčem, da se brez Jezusa ne da storiti kaj pametnega. To se mi potrjuje vsak dan znova, ko delam.
Napuh je nasprotje ponižnosti. Če si napuhnjenih misli, boš vedno nergal čez šefa, ne boš ga ubogal in delo ne bo narejeno. Če je takih več ljudi bo rezultat slabo finančno stanje v podjetju in posledično bankrot.
Kaj se od človeka pričakuje?
-Od študenta, da diplomira.
-Od narkomana, da pusti drogo.
-Od sadjarja, da skrbi za svoja drevesa.
-Od očeta, da je zgleden oče.
itd.
Mogoče ni vedno lahko, ampak se izide. Kristjani verujemo, da nam ni treba skrbeti kaj bomo jedli in oblekli. Treba je samo nositi svoj križ, to je pa tisto delati kar se mora. In kar sem ti zgoraj napisal.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:hm, pomanjkanje vere, kako to misliš?

razdelaj napuh, želim konkreten primer.


kaj se od mene pričakuje? in kaj od tebe?

napiši kaj več.
Priporočam ti, da prebereš nekaj Lukčevih 'cvetk', prej ko se zapleteš z njim v poskus kakšnega resnega diskurza... :wink:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Vojko nobeden človek ni 100 odstoten. Verjetno iščete nekoga, ki je, ampak ta je odšel že pred 2000 leti.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a problemi »

LUKEC napisal/-a:Vojko nobeden človek ni 100 odstoten. Verjetno iščete nekoga, ki je, ampak ta je odšel že pred 2000 leti.
LUKEC, ni odšel, zakaj dvomiš?

Jezus je rekel: "Jaz sem svetloba, ki je nad vsemi. Jaz sem Vse: iz mene je Vse izšlo in k meni se je Vse vrnilo. Razcepite kos lesa, in jaz sem tam. Dvignite kamen, in našli me boste tam." (Tomažev Evangelij)

odgovor na tvoje prvo vprašanje pa tudi najdeš v besedah tebi svetega:

Jezus je rekel: "Glejte, sejalec je šel ven, si napolnil roko (s semeni) in jih odvrgel. Nekaj jih je padlo na pot in prišle so ptice ter jih pobrale. Nekaj jih je padlo na skalo in ta niso pognala korenin v zemljo in klasje ni vzklilo proti nebu. Nekaj jih je padlo v trnje, ki je seme zadušilo, in pojedel ga je črv. Preostala pa so padla na dobro zemljo in proti nebu je pognal dober sadež: obrodil je šestdeset- in stodvajstekratno." (Ibid.)

Ne dvomi, veruj!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Vojko nobeden človek ni 100 odstoten. Verjetno iščete nekoga, ki je, ampak ta je odšel že pred 2000 leti.
LUKEC, ni odšel, zakaj dvomiš?

Jezus je rekel: "Jaz sem svetloba, ki je nad vsemi. Jaz sem Vse: iz mene je Vse izšlo in k meni se je Vse vrnilo. Razcepite kos lesa, in jaz sem tam. Dvignite kamen, in našli me boste tam." (Tomažev Evangelij)

odgovor na tvoje prvo vprašanje pa tudi najdeš v besedah tebi svetega:

Jezus je rekel: "Glejte, sejalec je šel ven, si napolnil roko (s semeni) in jih odvrgel. Nekaj jih je padlo na pot in prišle so ptice ter jih pobrale. Nekaj jih je padlo na skalo in ta niso pognala korenin v zemljo in klasje ni vzklilo proti nebu. Nekaj jih je padlo v trnje, ki je seme zadušilo, in pojedel ga je črv. Preostala pa so padla na dobro zemljo in proti nebu je pognal dober sadež: obrodil je šestdeset- in stodvajstekratno." (Ibid.)

Ne dvomi, veruj!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a vojko »

LUKEC napisal/-a:Vojko nobeden človek ni 100 odstoten. Verjetno iščete nekoga, ki je, ampak ta je odšel že pred 2000 leti.
Misliš na IQ=100? :lol:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

LUKEC napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:hm, pomanjkanje vere, kako to misliš?

razdelaj napuh, želim konkreten primer.


kaj se od mene pričakuje? in kaj od tebe?

napiši kaj več.
Jaz še zmeraj stojim za stališčem, da se brez Jezusa ne da storiti kaj pametnega. To se mi potrjuje vsak dan znova, ko delam.
Napuh je nasprotje ponižnosti. Če si napuhnjenih misli, boš vedno nergal čez šefa, ne boš ga ubogal in delo ne bo narejeno. Če je takih več ljudi bo rezultat slabo finančno stanje v podjetju in posledično bankrot.
Kaj se od človeka pričakuje?
-Od študenta, da diplomira.
-Od narkomana, da pusti drogo.
-Od sadjarja, da skrbi za svoja drevesa.
-Od očeta, da je zgleden oče.
itd.
Mogoče ni vedno lahko, ampak se izide. Kristjani verujemo, da nam ni treba skrbeti kaj bomo jedli in oblekli. Treba je samo nositi svoj križ, to je pa tisto delati kar se mora. In kar sem ti zgoraj napisal.

Lukec, spoštujem tvojo ljubezen do JK in tudi to, da si tako zelo veren. No, naj ti zapišem naslednje; moje osebne izkušnje so, da bolj ko so osebe verne, bolj so žleht, bolj nestrpne ..... ljubezni, o kateri je govoril JK, ne poznajo. So polne predsodkov, ljubosumnosti. Žal je cerkev izničila vse tisto o čemer je JK pridigal. In verjemi, da se obrača v grobu. JK ljudi ni delil na tiste, ki so vredni njegove ljubezni in tiste, ki niso. A kaj danes dela cerkev? Točno to!!! Dokler bodo iz svojih prižnic pljuvali po drugače mislečih, čutečih, živečih in usmerjenih - so zame navadne nule. Da o odnosu do žensk ne govorim!!!! Denar, napuh, materializem, moč, širjenje političnega vpliva - to zanima današnjo cerkev. Ostalo je le še krinka ....Bila sem v programu Zdravniki brez meja v Afriki - tam ljudje umirajo zaradi Aidsa, ki bi se zlahkoto preprečil s kondomom ..... a tega tamkajšnji misionarji ne želijo zapovedati!!! Na bruhanje mi gre!!!

Lukec, ti si naivnež in take cerkev potrebuje, obrite in postrižene ovčke. JK te ne bi bil vesel, ker on hoče razmišljujočega človeka .....

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Kdo govori o cerkvi?

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Lukec, pa zakaj potrebuješ JK? Ali ti ljubezni in ostalih vrednot ne bi mogel razviti brez JK?

In dokler bo cerkev delovala v njegovem imenu, je to zame isto ....

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a problemi »

LUKEC napisal/-a:Kdo govori o cerkvi?
Zdaj, če je to tvoje vprašanje iskreno, potem si gotovo storil veliko dobrega za sebe. Ohrani distanco od institucije, ki nima z iskreno vero popolnoma nič skupnega, saj:

"Jezus je rekel: "Če vam voditelji pravijo: 'Glejte, Kraljestvo je na nebu', potem bodo ptice z neba (tam) pred vami. Če vam pravijo: '(Kraljestvo) je v morju', potem bodo ribe (tam) pred vami. Toda Kraljestvo je v vas in izven vas. Ko boste spoznali sebe, vas bodo spoznali in vedeli boste, da ste otroci živega Očeta. Če pa sebe ne spoznate, bivate v revščini in ste revščina." (Tomažev Evangelij, 3)

in

Jezus je rekel: "Gorje farizejem, zakaj podobni so psu, ki leži pri koritu za živino. Sam ne jé iz njega niti ne pusti, da bi (iz njega) jedla živina." (Ibid., 102)

in če ponovim:

"Jezus je rekel: "Jaz sem svetloba, ki je nad vsemi. Jaz sem Vse: iz mene je Vse izšlo in k meni se je Vse vrnilo. Razcepite kos lesa, in jaz sem tam. Dvignite kamen, in našli me boste tam." (Ibid., 77)

je to pravzaprav "zapoved", da se njega cerkev ne sme konstituirati oziroma zavzeti formo institucije. Namreč, zelo dobro je videl, kaj naredi določena (zgrešena) struktura v primeru "tempeljske" institucije.

Jezus na nek način tudi izrecno prepove dogmatizem, ki ga je terjala instutuizirana cerkev, saj:

"Jezus je rekel: "Kdor išče, naj ne odneha iskati, dokler ne najde. Ko bo našel, se bo vznemiril, in ko se bo vznemiril, se bo čudil. In potem bo kraljeval nad vsem." (Ibid., 2)

in

"Jezus je rekel: "Spoznaj, kar je pred tvojim licem, in razodelo se ti bo, kar je skrito pred teboj. Zakaj ničesar skritega ni, kar se ne bo razkrilo." (Ibid., 5)

in

"Jezus je odvrnil: "Ne lažite in ne počnite tega, kar sovražite, zakaj pred nebesi je vse razkrito. Ničesar skritega namreč ni, kar se ne bo razodelo, in ničesar zakritega, kar bo ostalo nerazkrito." (ibid., 6)

Tu Jezus dobesedno da prav vsem tistim, ki so tako skozi zgodovino kot tudi danes raziskovali, spoznavali, se ob tem vznemirili, se čudili. Ravno včeraj sem na YouTube gledal zanimiv dokumentarec "Richard Feynman - The World from another point of view"
(https://www.youtube.com/watch?v=zgJPjG4KJYQ) kjer pravi, da ga je tudi čudenje spodbujalo k vedno novim raziskavam.

Konec koncev je po moji presoji, kolikor pač poznam svetovno literaturo, Tomažev Evangelij prvi komunistični tekst v zgodovini človeštva. Ni čudno, da ga etablirana cerkev z vso silo zavrača. To seveda ne pomeni, da bi se moral komunizem utemeljevati na tem vrhunskem delu, saj je vendarle preteklo mnogo stoletij od nastanka tega dela, in smo v tem času prišli do mnogih spoznanj, vendarle pa tekst ponuja dobro osnovo za mirno in plodno sobivanje vernih - s poudarkom, da morajo zavračati institucije, recimo RKC - in ateistov.
Zadnjič spremenil problemi, dne 12.4.2015 10:08, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a problemi »

KsanTipa napisal/-a:Lukec, pa zakaj potrebuješ JK? Ali ti ljubezni in ostalih vrednot ne bi mogel razviti brez JK?
Obrniva vprašanje, ali vera v Jezusa oziroma njegov nauk nujno onemogoča razviti ljubezen in ostale vrednote? Verjetno ni problem osebna vera nekoga, problem so institucije in ideologija teh institucij.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a derik »

KsanTipa napisal/-a:Lukec, pa zakaj potrebuješ JK? Ali ti ljubezni in ostalih vrednot ne bi mogel razviti brez JK?
Ko enkrat zveš za nauk, ni več stanja brez. Razen, če je šlo vse mimo tebe. Če pa še nikoli nisi slišal, potem pač ni nujno, da potrebuješ. A čim začneš razmišljati, kar večina tudi stori, se splača prisluhniti pametnim.

Čigavi nauki pa tebi, KsanTipa, pomagajo, če smem vprašati? Ali pa ti morda vse to glede ljubezni in vrednot uspeva kar spontano?

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Zakaj gre vse k vragu

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

derik napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Lukec, pa zakaj potrebuješ JK? Ali ti ljubezni in ostalih vrednot ne bi mogel razviti brez JK?
Ko enkrat zveš za nauk, ni več stanja brez. Razen, če je šlo vse mimo tebe. Če pa še nikoli nisi slišal, potem pač ni nujno, da potrebuješ. A čim začneš razmišljati, kar večina tudi stori, se splača prisluhniti pametnim.

Čigavi nauki pa tebi, KsanTipa, pomagajo, če smem vprašati? Ali pa ti morda vse to glede ljubezni in vrednot uspeva kar spontano?

O čem začnem razmišljati? O nauku JK? Je tu sploh še kaj prostora za razmišljati?

Čigavi nauki meni pomagajo? Preprosta kmečka pamet ..... ne rabim slišati nauk JK, da zmorem ljubiti ipd ....

Odgovori