Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Pozdrav vsem rezidentom foruma,
ze dolgo nisem nic bral ali sodeloval na forumu, pa me je pred kratkim zaneslo na Kvarkadabro.

Zal ugotavljam, da so na forumu prisotni enaki nacini "debatiranja" kot pred nekaj leti, nekaj racionalistov* se ukvarja z raznoraznimi neumnostmi, ki jih v obliki idej ali specificnega nacina razmisljanja na forum plasirajo dobro ulezani uporabniki.
Razumem, da gre za prepad v razmisljanju in je pogosto nemogoce doseci neka soglasja ali kompromise, a zal ugotaljam da se racionalisti na koncu lahko samo salijo na racun nepremisljenosti "ulezancev".
Iskreno me tako stanje ne pritegne h kakrsnemkoli sodelovanju, pravzaprav gre za razlog za mojo vecletno odsotnost s foruma.

Ob tem forumskem fenomenu se mi porajajo vprasanja tipa: ali je kakorkoli smiselno truditi se priblizati neko znanje(body of knowledge) ljudem, ki imajo raje samopotrjevanje kot nadgrajevanje svojega omejenega znanja?

Ker po nekaj letih vidim, da se ni NIC spremenilo.

To je zgolj opazka, ne se prevec obregati vanjo...

Lep vecer vsem

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a vojko »

NoSee napisal/-a:Pozdrav vsem rezidentom foruma,
ze dolgo nisem nic bral ali sodeloval na forumu, pa me je pred kratkim zaneslo na Kvarkadabro.

Zal ugotavljam, da so na forumu prisotni enaki nacini "debatiranja" kot pred nekaj leti, nekaj racionalistov* se ukvarja z raznoraznimi neumnostmi, ki jih v obliki idej ali specificnega nacina razmisljanja na forum plasirajo dobro ulezani uporabniki.
Razumem, da gre za prepad v razmisljanju in je pogosto nemogoce doseci neka soglasja ali kompromise, a zal ugotaljam da se racionalisti na koncu lahko samo salijo na racun nepremisljenosti "ulezancev".
Iskreno me tako stanje ne pritegne h kakrsnemkoli sodelovanju, pravzaprav gre za razlog za mojo vecletno odsotnost s foruma.

Ob tem forumskem fenomenu se mi porajajo vprasanja tipa: ali je kakorkoli smiselno truditi se priblizati neko znanje(body of knowledge) ljudem, ki imajo raje samopotrjevanje kot nadgrajevanje svojega omejenega znanja?

Ker po nekaj letih vidim, da se ni NIC spremenilo.

To je zgolj opazka, ne se prevec obregati vanjo...

Lep vecer vsem
Sploh se ne mislim obregati ob tvojo opazko; zanima pa me, kaj se je zgodilo s tvojimi ščž-ji? :wink:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a derik »

NooSee napisal/-a:Iskreno me tako stanje ne pritegne h kakrsnemkoli sodelovanju, pravzaprav gre za razlog za mojo vecletno odsotnost s foruma.
Sodeluj, pa boš prispeval k boljši kvaliteti :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a Rock »

NoSee napisal/-a:nekaj racionalistov* se ukvarja z
Pojasnilne opombe 'pod črto' ni. Je tekst pomotoma prekopiran?

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a NoSee »

vojko napisal/-a:...zanima pa me, kaj se je zgodilo s tvojimi ščž-ji? :wink:
Spada v kategorijo "NIC se ni spremenilo" :)
Vecinoma pisem v ang. pa mi je precej lazje tako, ce pride do resne potrebe po dolocitvi ali je res c=č, potem to po obcutku napisem. Drugace pa ne.
Upam, da ne moti prevec.

Rock napisal/-a:Pojasnilne opombe 'pod črto' ni. Je tekst pomotoma prekopiran?
Res ni opombe, gre za pomoto(pozabo), ki je nastala med premisljanjem o tekstu, ki ni prekopiran.
Pardon za zdrs.

derik napisal/-a:Sodeluj, pa boš prispeval k boljši* kvaliteti :D
Vse bo odvisno od casa in potrpljenja. Trenutna bilanca ne omogoca nekega resnega ukvarjanja s tem.
Prav tu je izpostavljen problem, ki ga odpira ta tema - kaksen input za nek konstanten output?

*it's all relative:)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kvarkadabra forum - nekaj posebnega

Odgovor Napisal/-a vojko »

NoSee je napisal:
vojko napisal/-a:...zanima pa me, kaj se je zgodilo s tvojimi ščž-ji?
Spada v kategorijo "NIC se ni spremenilo"
Vecinoma pisem v ang. pa mi je precej lazje tako, ce pride do resne potrebe po dolocitvi ali je res c=č, potem to po obcutku napisem. Drugace pa ne.
Upam, da ne moti prevec.
Ne ne moti prevec, dokler si doma iz Ljubljane. Huje bi bilo , ce bi stanoval v Zg. Scavnici in bi se poleti kopal v bliznji recici Scavnici ... :lol:

Ne morem si kaj, da ti ne bi povedal resnične anekdote iz povojnega Maribora. Znani mariborski sodnik in lovec ter sploh veseljak O. Cvirn je ustrelil srnjaka. Imel je VW hrošča, ki je imel strašno majhen prtljažnik, zato ga je privezal kar na streho. Malo okajen se je ustavil pred hotelom Orel v centru mesta in zavil v lokal, da s prijatelji zalijejo trofejo. Ko se je vrnil, je ob avtu stal miličnik, ki je imel isto govorno napako kot tvoj računalnik. Stopil je k sodniku in v uradnem tonu dejal: "Tovaris, storili ste dva prekrska. Napacno parkiranje in prevoz divjadi na strehi. Kazen je 200 Din!"

Sodnik ga je dobrohotno pogledal in dejal: "Ali me ne poznate? Jaz sem sodnik Cvirn!"

Miličnik pa mu je strumno odgovoril: "Me nic ne briga, ali ste cvirn ali spaga, placali boste! :D

Odgovori