Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
13.2.2017 7:05
shrink napisal/-a:
12.2.2017 19:03
osf napisal/-a:
12.2.2017 18:44

loči t.i. jedrsko izgorevanje od izgorevanja, ker dokazuješ neznanje
"Jedrsko izgorevanje" ne obstaja, nevedni trol, s takšnimi izrazi pa le dokazuješ, kako si neizobražen in s svojo spakedranščino neinteligenten.
za helij3 imaš link, ki ga enostavno nisi prebralo: govori o Kitajski, ne o fukushimi - link enostavno dokazuje da ti in vojko sta neizobraženo zasmehovala obstoj te oblike helija
Ne sprenevedaj se, trol, nakladal si o tem, da reaktorji v Fukushimi delujejo na vodik. Vodik in helij pa v splošnem nimata zveze z delovanjem jedrskih elektrarn in dokler to ne bo potegnilo tvoji moteni pameti, se boš pač imbecilno smešil kot forumski norček.
o uranu pač, dokazuješ da nimaš pojma
Je rekel nevedni trol, ki halucinira, da jedrske elektrarne delujejo na "vodik in helij".
šrink je že spustilo helij 3, potem bo obračalo vse argumente v popolnem kaosu.
Pa koga bi ti rad farbal, nepismeni in neizobraženi trol? Vsakdo pismen lahko vidi, da sem ti namenil schnellkurs:

viewtopic.php?p=117126#p117126

kjer omenjam 3He v jedrski fuziji vodika v helij. Seveda pa to nima zveze s tvojimi šarlatanskimi halucinacijami o "izgorevanju vodika", še manj pa z jedrskimi elektrarnami, za katere si imbecilno prepričan, da "delujejo na vodik."

In potem bi ti še rad nakladal o "obračanju argumentov"? :lol:
kakor vedno si pričakujem ne odgovor od šarlatana/ke shrink:
koliko elektrike proizvedemo s 1000g vodika?

CENZURA/ka se (že mesece) izogiba odgovoru, ker očitno ne zna.
Šarlatan si le sam, polpismeni picciotto (ki še obrazila za spol ni zmožen pravilno uporabiti), na kar konstantno kaže tvoja šarlatanska besedna solata, katere primer je viden zgoraj in spodaj:
sedaj pomisli:
z uranom bi država dosegla monetarno neodvisnost????

niti če bi z uranom proizvajala plutonij.
:lol:

Da še enkrat pomislim: ja, gornje besedne solate si še povprečen kratkohlačnik ne bi upal privoščiti. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
13.2.2017 7:07
vojko napisal/-a:
12.2.2017 19:39
osf napisal/-a:
12.2.2017 18:31


nimaš smisla za humor, zato ne razumeš

saj veš tisto o postržku...
Ne, lažnivi osf, ne 'vem tiste o postržku' ... :lol:
Povej nam, no, kako že gre?
ne govorim o vicu, govorim o tvoji kolajni za nesmrtno nakladanje.
:shock:

Iz tvoje: "saj veš tisto o postržku", sem upravičeno sklepal, da gre za šalo ali pa za pravljico, lažnivi osf ... :lol:
Če ni ne eno, niti drugo, potem čivkni, o čem sploh govoriš, lažnivi osf ? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
13.2.2017 7:11
vojko napisal/-a:
12.2.2017 19:46
osf napisal/-a:
12.2.2017 18:44


loči t.i. jedrsko izgorevanje od izgorevanja, ker dokazuješ neznanje

za helij3 imaš link, ki ga enostavno nisi prebralo: govori o Kitajski, ne o fukushimi - link enostavno dokazuje da ti in vojko sta neizobraženo zasmehovala obstoj te oblike helija

o uranu pač, dokazuješ da nimaš pojma
Upava lahko samo, da naju gospod Helij3 ne bo tožil, ker sva tako nemarno in 'neizobraženo zasmehovala njegov obstoj' ... :lol:
Če bi se pa to slučajno zgodilo, te bova najela za advokata, saj si dokazal, da o gospodu heliju3 (4,5,6,7,8,9, n-1, n) veš vse in še več ... :lol:

Wikipedia 1, vojko 0

kar nakladaj s številkami, cela skupščina je opazila tvojo šarlatanstvo.
Dovoli logično nujno vprašanje, lažnivi osf: kdaj se pa ta 'cela skupščina' :lol: sestaja? Ali zaseda permanentno, da opazi vse in ji nič ne uide? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
13.2.2017 15:36
osf napisal/-a:
13.2.2017 7:11
vojko napisal/-a:
12.2.2017 19:46


Upava lahko samo, da naju gospod Helij3 ne bo tožil, ker sva tako nemarno in 'neizobraženo zasmehovala njegov obstoj' ... :lol:
Če bi se pa to slučajno zgodilo, te bova najela za advokata, saj si dokazal, da o gospodu heliju3 (4,5,6,7,8,9, n-1, n) veš vse in še več ... :lol:

Wikipedia 1, vojko 0

kar nakladaj s številkami, cela skupščina je opazila tvojo šarlatanstvo.
Dovoli logično nujno vprašanje, lažnivi osf: kdaj se pa ta 'cela skupščina' :lol: sestaja? Ali zaseda permanentno, da opazi vse in ji nič ne uide? :lol:
pojasni, dokaži spomin in ne obračaj, (600.000 ogledov 9950 postov)

poleg tega ne me posnemat, sem ti rekel prej jaz, da si lažnjivec.

Re: NLP nad Bonifiko v Kopru

CitiramOdgovor 17.12.2016 13:24


Re: Čudeži in znanost

CitiramOdgovor 18.8.2015 17:29


Znaš zakaj sem citiral zgornje odgovore ali si pozabil?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
15.2.2017 23:04
vojko napisal/-a:
13.2.2017 15:36
osf napisal/-a:
13.2.2017 7:11



Wikipedia 1, vojko 0

kar nakladaj s številkami, cela skupščina je opazila tvojo šarlatanstvo.
Dovoli logično nujno vprašanje, lažnivi osf: kdaj se pa ta 'cela skupščina' :lol: sestaja? Ali zaseda permanentno, da opazi vse in ji nič ne uide?
pojasni, dokaži spomin in ne obračaj, (600.000 ogledov 9950 postov)

poleg tega ne me posnemat, sem ti rekel prej jaz, da si lažnjivec. :lol:

Re: NLP nad Bonifiko v Kopru

CitiramOdgovor 17.12.2016 13:24


Re: Čudeži in znanost

CitiramOdgovor 18.8.2015 17:29


Znaš zakaj sem citiral zgornje odgovore ali si pozabil?
Kako kaj (duševno) zdravje zadnje čase, lažnivi osf? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
15.2.2017 23:40
osf napisal/-a:
15.2.2017 23:04
vojko napisal/-a:
13.2.2017 15:36

Dovoli logično nujno vprašanje, lažnivi osf: kdaj se pa ta 'cela skupščina' :lol: sestaja? Ali zaseda permanentno, da opazi vse in ji nič ne uide?
pojasni, dokaži spomin in ne obračaj, (600.000 ogledov 9950 postov)

poleg tega ne me posnemat, sem ti rekel prej jaz, da si lažnjivec. :lol:

Re: NLP nad Bonifiko v Kopru

CitiramOdgovor 17.12.2016 13:24


Re: Čudeži in znanost

CitiramOdgovor 18.8.2015 17:29


Znaš zakaj sem citiral zgornje odgovore ali si pozabil?
Kako kaj (duševno) zdravje zadnje čase, lažnivi osf? :lol:
Izmikanje priznanega lažnjivca, pojasni citirane poste.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
16.2.2017 15:08
vojko napisal/-a:
15.2.2017 23:40
osf napisal/-a:
15.2.2017 23:04


pojasni, dokaži spomin in ne obračaj, (600.000 ogledov 9950 postov)

poleg tega ne me posnemat, sem ti rekel prej jaz, da si lažnjivec.

Re: NLP nad Bonifiko v Kopru

CitiramOdgovor 17.12.2016 13:24


Re: Čudeži in znanost

CitiramOdgovor 18.8.2015 17:29


Znaš zakaj sem citiral zgornje odgovore ali si pozabil?
Kako kaj (duševno) zdravje zadnje čase, lažnivi osf?
Izmikanje priznanega lažnjivca, pojasni citirane poste.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
10.2.2017 21:39
Rock napisal/-a:
10.2.2017 19:45
Se ne strinjam s tvojim razmišljanjem.
Tega sploh ne bi bilo treba omeniti. Jaso mi je, da se ne strinjaš. To seveda ne pomeni, da imaš prav, niti da se motiš.
Je trditev, da je vsak človek umrljiv, aksiom?
Recimo. Še posebej, če to izključuje posmrtno življenje (že izraz sam je prvovrsten paradoks).
Pieteta pomeni, da bom za časa življenja spoštovan
Če tako praviš.
in da sem zgolj zato, ker sem človeško bitje (ne glede na svoje napake), tudi po smrti upravičen do minimalnega dostojanstva.
Povej zdaj, kaj je tisto, kar je upravičeno do minimalnega dostojanstva? Tvojega "jaza" po smrti ni več. Kako je lahko nekaj, česar ni, upravičeno do kakršnegakoli dostojanstva? Jaz sem predlagal spomine in dela, zdi pa se mi (vsaj na ta način mi ugovarjaš), da ti prisegaš na kosti in pepel.
Toda kosti naj se ne prešteva - kar se je zgodilo (v času okupacije obstoječemu zlu, nasilju 4 okupatorjev, dodati še hujše zlo), da je irelevantno.
Ponovim:
ne strinjam se s sprenevedavim razmišljanjem (tako nacistična Nemčija, kot boljševistična SZ sta družno začeli 2. svetovno vojno), ki v resnici zagovarja še večjo negativnost (pred ustanovitvijo OZN so bile represalije, tudi streljanje talcev, dopustne).
Morda poznaš 'Antigono'.
-------------
Poznam.
-------------
Vatikan je bil tisti, ki je javno in pravočasno razkrinkal 'nove stvari'.
-------------------
Kje pa se to vidi?
Ne ceniš okrožnice De rerum novarum? (Slovensko: O novih stvareh.)
Pomoč bežečim nacistom je namreč dejstvo.
---------------
Navedi konkretno, katera pomoč nacistom te moti, in bova diskutirala.
---------------
Dvomim, da bova res diskutirala. No, pa ti za pokušino ponudim tole: https://www.theguardian.com/world/2011/ ... -documents.
Nerealno je pričakovati popolnost v območju sekularnosti: pomembna je temeljna usmeritev.
In tu je Vatikan ravnal uspešno, in več kot modro (obsodil je tako nacizem, kot komunizem).
Če se demokratične velesile ne bi zanašale na možnost, da se bosta nacizem in komunizem medsebojno nevtralizirala - bi morda do 2. sv. vojne sploh ne prišlo.
Serijski morilec ubije mnoge, jaz tega nimam za normalno.
---------------
Normalnost je stvar statistike. Mislim, da se noben serijski morilec statistično ne more primerjati s političnimi umori. Da ne omenjam Svetega pisma, ki je polno pobijanja.
Se ne strinjam.
V krogu zlikovcev so poniglavosti normalne (tako je v zunanjih razmerjih; pa tudi med seboj si ne zaupajo).
Biblija: svoj čas je bila pretežna večina ljudstva šolsko neizobražena, Cerkev zato ni dopuščala samostojnega branja svetih spisov;
danes je drugače, toda biblični spisi so še naprej sveti (Biblija je neprekosljiv učbenik življenja); svet tekst zahteva ustrezno razlago.
Meniš, da bi moral ta dejstva sprejemati? Mi to predlagaš?
------------
Normalno. 'Fait acompli' (izvršeno dejstvo) je potrebno upoštevati - sicer ni upati na soliden conclusio.
--------------
Kaj pa se potem pritožuješ?
Zakaj se torej ne strinjaš z mano?
Ja, na tvoji strani trdijo, da je trpljenje nekaj dobrega.
---------------
Na čem temelji tvoj sklep?
---------------
Na tvojih besedah. Saj zagovarjaš tvojo stran?
Si besede pravilno razumel?
Menim, da tu dobesedna razlaga ni na mestu.
-------------
Ah, Rock, ali sva pri mnogih samovoljnih interpretacijah, ki imajo namen likati in loščiti sveta besedila?
Sveti teksti žele ohraniti (mukoma pridobljena) védenja, upoštevajoč velik manevrski prostor človeka.
Nisem, sem pa preskočil "sinhronocitetno naravo", ker tega skupaj z nepoznavanjem vzrokov za cunamije nisem mogel resno vzeti.
----------
Jaz sem mislil povsem resno.
------------
Povsem resno ti svetujem, da svojo zmoto spregledaš.
NASA je vrhunska organizacija - toda je doživela žal tudi precej žrtev, ali ne?
Veš, kaj pomeni nemški Fachidiot?
-----------
Misliš s tem mene ali sebe?
----------------
bi se morda odločil za SOKRATOVO učeno nevednost.
---------------
Ne vem, če se lahko o tem odločaš. Da bi lahko bil učeno neveden, bi moral bistveno razširiti svoje obzorje. Ja, vem, da se ne strinjaš s tem.
SOKRAT je izredno cenil znanje.
Vatikanska okrožnica Fides et ratio je po m. mn. tudi imenitna.
In nimam absolutno nič proti, da pokažeš svojo resnico.
Domnevam, da te shrink ne bo podprl.
------------
Njemu dol maha, kaj se midva prepirava. Kar pomeni, da je pametnejši od obeh.
Rekel bi, da je pri multidisciplinarnosti toleranca conditio sine qua non.
V take debate se resni (astro)fiziki ne vtikajo.
--------------
Jaz mislim ravno obratno.
------------------
Štejejo samo dokazi. Navedi fizika, ki je posegel v najino debato.
Saj! (Ali so odgnani?)
Lahko pa poiščeš kak verodostojni internetni vir. Morda http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/fa ... index.html.
----------------
Predlagam, da natančneje ugotavljaš, kaj pomeni kakšen podatek.
--------------
"Global magnetic field" je ravno to, o čemer je tekla beseda.
Odgovoril sem zgoraj pri NASI.
In še:
- NASA je Luno uvrstila pod planete;
- raziskave v zvezi z magnetnim poljem vesoljskih teles je izvajal tudi še kdo drug (npr. Univerza Leeds).
v teoriji je problem znan (Kdo bo čuval čuvaje?)
-------------
V praksi pa velja, da moč vodi v korupcijo.
Naloga prava je, da zagotovi pravice in naloži dolžnosti.
toda teorija mora poznati tudi odgovor
---------------
Pa ga?
Jaz mislim, da znanje (npr. teorija države) ni problem.
v praksi je mnogo držav (od 200, kolikor jih danes obstaja), kjer je problem zadovoljivo rešen.
--------------
Definiraj zadovoljivo.
Mirno lahko pogledam v Biblijo: Vse ustvarjeno je bilo dobro, zelo dobro.
(Moja op.: če bi bilo 'odlično' - ali ne bi človeštvo zakrnelo?)
Menim, da je odgovor: obstajati mora vsaj kritična masa ljudi, ki meni, da etika/temeljne pravice ni(so) stvar dogovora.
-------------
Hm, saj to diši po komunizmu.
Če imaš v mislih naravno pravo, so partijske direktive nepotrebne.
Resolucija EU parlamenta iz leta 2009 o nedemokratičnih režimih vseh vrst je v uradno Slovenijo vstopila le fragmentarno.
En arbitrarni izsek iz omenjene resolucije:
" /.../ Evropa ne bo združena, če ne bo sposobna oblikovati enotnega pogleda na svojo zgodovino, če ne bo priznala nacizma, stalinizma ter fašističnih in komunističnih režimov kot skupne zapuščine in če ne bo izvedla poštenih in poglobljenih razprav o njihovih zločinih v prejšnjem stoletju /.../"

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
11.2.2017 11:35
Rock napisal/-a:
10.2.2017 16:57
shrink napisal/-a:
10.2.2017 16:13
Smešiš se le sam, nedeljski pravnik: s klasično nevednostjo in neizobraženostjo - cunamiji so popolnoma napovedljivi. :lol:
Kvazinaravoslovec: ne razumeš.
(Preberi si npr. v angl. Wikip. - je dovolj dobro opisano [problemi so vsaj implicitno nakazani].)
Problemi, ki jih vidijo fizikalni neizobraženci, kot si sam, nedeljski pravnik, seveda ne obstajajo. A ti potegne, ned. prav.? :lol:
Sèdi v oslovsko klop, kvazinaravoslovec!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
11.2.2017 11:39
vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:33
Rock napisal/-a:
10.2.2017 6:03
Seveda, lahko postavljaš taka vprašanja. Toda brez predsodkov. Dokler ne poznamo celote, ne smemo soditi ne celote, ne dela.
(Npr. ob potresu, in če je v območju morja, lahko pride do tsunamija, ki pa je 'sinhronocitetne narave', kar pomeni, da vzrokov za tsunami še ne poznamo dobro. - Domnevamo pa že lahko, da je Zemljino magnetno polje - pri čemer take magnetnosti drugi planeti nimajo! - za obstoj človeštva nujno. Toda zaradi istega mehanizma, ki ohranja omenjeno magnetnost, obstajajo tudi potresi. Potres kot tak je za človeka relativno nenevaren - nevaren je za produkte, ki jih je proizvedel (hiše, mostovi, nebotičniki, itd.) - Torej, na potres ne smemo gledati kot na nekaj slabega, ravno obratno.)
:shock: :lol:
Rockec, s temle umotvorom si pa preskočil lastno senco! Toliko 'močnih' nam nisi natresel v enem odstavku že zelo, zelo dolgo ...
Ste to jemali na duhovnih vajah? Kar zmrazi me, ko pomislim, da se te bo lotil shrink in ti izprašil 'lederhozne' ... :lol:
Gornje v rdeči barvi je šarlatansko nakladanje, ki ni vredno komentarja. Ned. prav. Rock s tem le potrjuje svoje "naravno" gravitiranje k šarlatanstvu. :lol:

Reakcija, tipična za kvazinaravoslovca.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
11.2.2017 17:16
Rock napisal/-a:
11.2.2017 4:15
vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:25
To kar ti v svoji zaostali družbeni zavesti doživljaš kot 'zavajanje', je v resnici 'razsvetljevanje' ... :lol:
Izkoristi 100% popust na vseživljenjsko izobraževanje, ki ti ga serviramo ... :lol:
100 % popust? Torej darilo.
Boj se Danajcev, četudi ...
Seveda je darilo! Nimaš toliko denarja, da bi plačal vse gratis lekcije, ki si jih bil deležen ... Namesto, da bi svojim tutorjem, ki te skušajo/mo izvleči iz teme neznanja in iz bukoličnih virtualnih svetov Zbirke zgodbic, pel Hosano, se zmrduješ in skušaš biti včasih celo nespoštljiv ... :lol:
Recimo, nekaj misli [poudarki so moji] v povzetku iz Resolucije EU parlamenta iz leta 2009 o nedemokratičnih režimih vseh vrst:

Evropski parlament /.../ je prepričan, da bi /.../ obsežno prevrednotenje evropske zgodovine /.../ okrepilo evropsko združevanje;

treba je ohraniti spomin na tragično preteklost Evrope, da se počastijo žrtve, obsodijo storilci in položijo temelji za spravo, ki bo temeljila na resnici in spominu;

so v srednje- in vzhodnoevropskih državah izkusili tako komunizem kot nacizem;

je treba spodbujati razumevanje za dvojno diktatorsko zapuščino teh držav;

[Evropski parlament] poudarja pomen ohranjanja spomina na preteklost, saj brez resnice in spomina ni sprave.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
11.2.2017 17:47
Rockec je napisal:
Bi moral Vatikan blagosloviti pakt o nenapadanju iz 1939 (sklenjen med nacisti in komunisti)?
Ne! Moral bi se baviti s tem, kar razglaša za svoje 'poslanstvo': po najkrajši poti ekspresno spravljati duše svojih ovčk v nebesa, ne pa se vtikati v politično strateške mednarodne zadeve, kjer je seveda spreten in graciozen kot slon v trgovini s porcelanom ... :lol: Če pa že mora kaj 'blagosljavljati', naj to počne kot doslej, ko je blagoslavljal konje, krave, velikonočne pirhe, množico svojih občudovalcev pred Vatikansko palačo, dolgolase motoriste, ... :lol: Že veliki Galileo ga je podučil: "The Bible teaches us how to go to heaven, not how the heavens go." :lol: :lol:
Morda veš, vojkec: nuncij (diplomatski predstavnik Sv. sedeža) ima med diplomatskimi predstavniki držav iz naslova kurtoazije prvo mesto.
Glede GALILEIA: ni bil tako velik; kajti bil je (z ozirom na tedanje znanje) tudi nerazumljivo trmast/neznanstven.
Bi moral Vatikan blagosloviti tajni protokol k temu paktu? (Sicer pa ne gre samo za ta dva akta.)
----------------
Ne! Moral bi se baviti s tem, kar razglaša za svoje 'poslanstvo': po najkrajši poti ekspresno spravljati duše svojih ovčk v nebesa, ne pa se vtikati v politično strateške mednarodne zadeve, kjer je seveda spreten in graciozen kot slon v trgovini s porcelanom ... Če pa že mora kaj 'blagosljavljati', naj to počne kot doslej, ko je blagoslavljal konje, krave, velikonočne pirhe, množico svojih občudovalcev pred Vatikansko palačo, dolgolase motoriste, ...
SZ je več desetletij tajila obstoj tajnega protokola; pakt uživa zaslombo aktualne ruske politike.
Slovenski komunisti so začeli moriti po navodilih iz Moskve lastne so-brate - iz ideoloških razlogov.
V Sloveniji bo obstajala vladavina prava, ko resnica ne bo več pastorek.
Bi moral Vatikan blagosloviti Hitlerja in Stalina, ki sta kot agresorja družno začela 2. sv. vojno (si razkosala Poljsko, in nato napadla druge države [med drugimi je bila napadena in okupirana tudi kr. Jugoslavija])?
--------------------
Ne! Moral bi se baviti s tem, kar razglaša za svoje 'poslanstvo': po najkrajši poti ekspresno spravljati duše svojih ovčk v nebesa, ne pa se vtikati v politično strateške mednarodne zadeve, kjer je seveda spreten in graciozen kot slon v trgovini s porcelanom ... Če pa že mora kaj 'blagosljavljati', naj to počne kot doslej, ko je blagoslavljal konje, krave, velikonočne pirhe, množico svojih občudovalcev pred Vatikansko palačo, dolgolase motoriste, ...
RKC ima premišljeno, uravnoteženo strategijo. Zato ima svetovni ugled.
Lažeš!
To ni WIKIPEDIJINO stališče o papežu, temveč o publicistu Johnu CORNWELLU.
-------------------
Ni lepo, da po nemarnem podtikaš ljudem laži. Citat, ki sem ga objavil iz wikipedije, je dobeseden in se začne:
Cornwell argued that Pius's .../
Si analfabet?! Kaj hočeš pravzaprav? Vem, da boli resnica o tvojih ljubljenih papežih, a zgodovina jih prikazuje v objektivni luči, ne pa kot jih vidijo zaslepljeni verniki religije, katere šefi so. Ne vleci me za jezik, da ne bom še enkrat objavil svinjarij, ki so jih počeli skoraj vsi tvoji 'božji namestniki' na Zemlji. Dovolj je bilo, da se nam je enkrat obračal želodec ob neizrekljivih perverznostih in ogabnostih, ki so jih počeli ... 8)
Ne znaš prevesti 'Cornwell argued that ...'?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
18.2.2017 7:55
shrink napisal/-a:
11.2.2017 11:35
Rock napisal/-a:
10.2.2017 16:57

Kvazinaravoslovec: ne razumeš.
(Preberi si npr. v angl. Wikip. - je dovolj dobro opisano [problemi so vsaj implicitno nakazani].)
Problemi, ki jih vidijo fizikalni neizobraženci, kot si sam, nedeljski pravnik, seveda ne obstajajo. A ti potegne, ned. prav.? :lol:
Sèdi v oslovsko klop, kvazinaravoslovec!
Dies solis advocatus: Quid nunc te, asine, litteras doceam? :lol:
Rock napisal/-a:
18.2.2017 8:00
shrink napisal/-a:
11.2.2017 11:39
Gornje v rdeči barvi je šarlatansko nakladanje, ki ni vredno komentarja. Ned. prav. Rock s tem le potrjuje svoje "naravno" gravitiranje k šarlatanstvu.
Reakcija, tipična za kvazinaravoslovca.
Dies solis advocatus: Stultus stultitiam semper putat esse sophiam. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
11.2.2017 17:51
Rock napisal/-a:
11.2.2017 6:02
vojko napisal/-a:
10.2.2017 20:50
Kje pa, rockec! Spet si usekal za (konjski) noht mimo!
FRAN te pouči: nasprotje od priljubljenosti je
nèpriljúbljenost -i ž (ȅ-ú) stanje nepriljubljenega človeka: zavedal se je svoje nepriljubljenosti / nepriljubljenost dimnikarskega poklica ♪
nèpriljúbljen -a -o prid. (ȅ-ú) ki ni priljubljen: biti, postati nepriljubljen; splošno nepriljubljen človek / ta predmet je med dijaki zelo nepriljubljen ♪ :lol:
Tavtologija trenutno ni aktualna.
O kakšni tavtologiji spet momljaš, rockec?! :lol:
Moja intervencija se je omejila na opozorilo, da nasprotje priljubljenosti ni 'asocialnost, antisocialnost', kot si izvolil v svoji blaženi nevednosti zapisati ... :lol:
Res imaš probleme ali z branjem ali pa z razumevanjem prebranega; verjetno pa kar z obojim ... Od kdaj pa to motnjo opažaš? :lol:
Kaj, če bi nekoliko zmanjšal mišljenjsko rigidnost?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojkec napisal/-a:Ad1) Hočeš reči, da je bila božja volja (katerega od 4.000 bogov že?), da si se rodil tu nekje, kjer je zaostala družbena zavest pač privzela to konkretno lokalno formo (katolicizem)? Da je bilo to v 'božjem načrtu' že od 'stvarjenja' naprej? :lol:
Valim ti božje skale na (napačno) pot.
Ad2) O čem pa jecljaš?! Kakšna medvedja usluga, pri Mariji Snežni, rockec???!!! Priobčil sem ti preprosto in vsem jasno dejstvo, da so vse religije po svojem bistvu (verovanje v stvarjenje, nadnaravno, 'večno življenje po smrti', čudeže in podobna čudaštva) enake. Vse so le variacije na isto temo.
Poleg tega opletaš z latinskimi pravnimi izreki, o katerih nimaš pojma. Znano načelo inkvizicijskega kazenskega postopka, da je priznanje obdolženca kraljica dokazov, se v latinščini glasi: Confessio est regina probationum ... :lol:
Je povsem realistično, ko prepoznaš, kako je kvantiteta prinesla zmago nad političnim zmazkom.
Vendar priznanje ni relevantno, ker je prepozno.
Ad3) Če je celotno človeštvo po tvojem prepričanju 'naivno', ga je pač potrebno zamenjati ... :lol:
Koliko komunistov je bilo v SFRJ? 10 %?
Bolj ekonomična solucija je nevtralizirati nekoristni tujek.
Ad4) Seveda spet napačno. Pravilno je: Opredelitev STALINIZMA se glasi: zloraba lastnosti človeka. :lol:
Stalinizem je ena od pojavnih oblik teoretičnega marksizma (alias: političnega pamfleta).
Ad5) Mi na pamet ne pade! Ne postavljaj kapcioznih in sugestivnih vprašanj! Ignoriral bom pa tvoje zaletavanje v komunizem in njegovo enačenje z marksizmom ... :lol:
Zopet primerek neurejenih misli: kapciozna vprašanja spadajo v višji red sugestivnih vprašanj.

Odgovori