Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Oprosti za nejasnost, Vojko, malce nerodno sem citiral Barga.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:V to verjameš?
Zakaj bi mi bilo treba verjeti. Saj so stvari jasne in veljajo tudi zate, pa čeprav se temu spoznanju upiraš.
Seveda ti ni treba verjeti, lahko veš, kar je očitno tvoje stanje ali pa si se morda zmotil v ločilu? :)
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Prav Andy, predlagam, skalarna polja in Higgsov bozon. hm.
Prav Bargo, skalarna polja sodijo v isto vrečo kot tvoja vera. Za HIggsov bozon pa moraš navesti še kak argument.
Kako ti sortiraš je lahko zanimivo, če seveda podaš kriterije, kar pa nisi storil. Higgsov bozon in interakcija z njim pač podeljuje maso elementom standardnega modela, ki morajo, po trenutni veri, vsi imeti maso 0, bo zadoščalo.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Videti je, da polni luknje na tradicionalen način in se tega ne zaveda, a ne?
Te ta trditev tolaži? Nisi opazil, kako luknje mašijo religije? Tudi tvoja.
Tolaži ne, me pa zabava, skoraj tako, kot tvoja ugotovitev o moji religiji. Kakšen dan, pravi Spot. :)
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: To je vendar očitna diskriminacija spolov po eni strani, po drugi pa potrditev zakona fizično močnejšega, a ne?
Itak, če jemlješ kot diskriminacijo spolov dejstvo, da tvoja žena nima penisa.
Aja, ti enačiš, preko očitne (strukturne) različnosti, različnost z pravicami. Veš, kar poraja se vprašanje, izkustveno vprašanje: "Kako to da Bog ni tudi ženska, če pa je vsemogočen?" :lol:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Skratka možak je zabaven, sprašujem se ali je šlo za gledališko predstavo in če, kakšne zvrsti je bila predstava, komedija, tragedija, ...
Bi enkrat za spremembo pometel pred svojim pragom?
Si opazil, da zmeraj, ko pade neka majhna kritika na ateiste, ti opozarjaš na moj prag in predlagaš pometanje. Veš kaj Roman, pometi kar TI, če tudi pred mojim pragom, ker JAZ nimam časa. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Bog je res komik.
Ja, pa sadist tudi.
Tudi ja, ker drugače ne bi bilo mazohistov. :lol:

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: God is at home, it's we who have gone out for a walk.
Kako prepričljive so prazne puhlice. Večina ljudi jim naseda.
Pusti ti večino, zanima me, če si nasedel tudi TI? in če ne, kako da ne?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: The first principle is that you must not fool yourself and you are the easiest person to fool.
To pa Richard pripoveduje tebi, seveda brez učinka. Kaj češ, tako se svet vrti.
Aja, jaz lepim Richarda ravno zato, da bi ga ti uporabil proti meni, se ti to ne zdi malce neverjetno? Ti skeptik TI!

Mimogrede, ni naključje, da ste se pojavila meister Eckart in meister Phillips v istem odzivu na Andy-ja.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:V to verjameš? :mrgreen: :mrgreen:
Seveda. Dosti bolj prepričljivo, kot pa 'svete bukvice' ... :wink:
Instant zabava, neke vrste informativna zabava ateistov, samo, zaključek predavanja pa je neverjeten, presežek, ki meji, če že ne kar presega znanstveno fantastiko. :D

Čuj, kako bi se imenovala zvrst predstave, ki je vseskozi videti kot komedija in se presenetljivo konča kot znanstvena fantastika, čeprav gre v principu za tragedijo? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:Oprosti za nejasnost, Vojko, malce nerodno sem citiral Barga.
:D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:V to verjameš? :mrgreen:
Seveda. Dosti bolj prepričljivo, kot pa 'svete bukvice' ... :wink:
Instant zabava, neke vrste informativna zabava ateistov, samo, zaključek predavanja pa je neverjeten, presežek, ki meji, če že ne kar presega znanstveno fantastiko. :D

Čuj, kako bi se imenovala zvrst predstave, ki je vseskozi videti kot komedija in se presenetljivo konča kot znanstvena fantastika, čeprav gre v principu za tragedijo? :roll:
To je vendar jasno: teater absurda! :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:Seveda ti ni treba verjeti
Hvala, sem se že ustrašil.
lahko veš
Saj ne veš, kaj to pomeni. Tudi takrat ne, ko sam zase zatrdiš, da veš.
kar je očitno tvoje stanje
Vednost ni stanje.
Kako ti sortiraš je lahko zanimivo, če seveda podaš kriterije, kar pa nisi storil.
Bom pa zdaj: verodostojnost. Zadovoljen?
Higgsov bozon in interakcija z njim pač podeljuje maso elementom standardnega modela, ki morajo, po trenutni veri, vsi imeti maso 0, bo zadoščalo.
Ne vem. Se ne spoznam na to. Le da ne gre za vero, pa čeprav se fiziki morda tudi motijo.
Tolaži ne, me pa zabava, skoraj tako, kot tvoja ugotovitev o moji religiji.
Vsaj nekaj.
Kakšen dan, pravi Spot.
Lepo ga pozdravi.
Aja, ti enačiš, preko očitne (strukturne) različnosti, različnost z pravicami.
Saj ne gre za pravice. Gre za različnost, pa ne le telesa. Kar pa se pravic tiče, jim po naukih tvoje religije pripada samo materinstvo. Moškim valdanje, ženskam rojevanje. Pravično, ni kaj.
Veš, kar poraja se vprašanje, izkustveno vprašanje: "Kako to da Bog ni tudi ženska, če pa je vsemogočen?"
Vprašanje seveda ni izkustveno. Teologi sicer trdijo, da bog nima spola, ampak verjetno poznaš kak film, kjer je bog ženskega spola.
Si opazil, da zmeraj, ko pade neka majhna kritika na ateiste, ti opozarjaš na moj prag in predlagaš pometanje.
Opozorilo je kajpak bob ob steno, kajne. Razlog je ta, da tvoje trditve v zvezi z vero preberem, pesmic pa ne. Ker so te v večini, se ob tvoje smeti večinoma niti ne spotaknem. To pa še ne pomeni, da jih ni.
Veš kaj Roman, pometi kar TI, če tudi pred mojim pragom, ker JAZ nimam časa.
Veš, Bargo, lagati ni lepo, celo tudi v tvoji religiji ne. Kdor bere Kvarkadabrin forum, vidi, da imaš časa na pretek, toliko, da ne veš, kam z njim.
Tudi ja, ker drugače ne bi bilo mazohistov.
V to verjameš?
Pusti ti večino
Ne morem, je pretežka.
zanima me, če si nasedel tudi TI?
Se ti res zdi, da delim s teboj lahkovernost?
in če ne, kako da ne?
Nisem lahkoveren.
Aja, jaz lepim Richarda ravno zato, da bi ga ti uporabil proti meni, se ti to ne zdi malce neverjetno?
Niti ne, če si mazohist.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Seveda. Dosti bolj prepričljivo, kot pa 'svete bukvice' ...
Instant zabava, neke vrste informativna zabava ateistov, samo, zaključek predavanja pa je neverjeten, presežek, ki meji, če že ne kar presega znanstveno fantastiko.

Čuj, kako bi se imenovala zvrst predstave, ki je vseskozi videti kot komedija in se presenetljivo konča kot znanstvena fantastika, čeprav gre v principu za tragedijo? :roll:
To je vendar jasno: teater absurda!
A tako, no ja, potem velja pogledati tole: Waiting for Godot full play

Stop! Back! Stop! Turn! Think! 8)

Given the existence as uttered forth in the public works of Puncher and Wattmann of a personal God quaquaquaqua with white beard quaquaquaqua outside time without extension who from the heights of divine apathia divine athambia divine aphasia loves us dearly with some exceptions for reasons unknown but time will tell and suffers like the divine Miranda with those who for reasons unknown but time will tell are plunged in torment plunged in fire whose fire flames if that continues and who can doubt it will fire the firmament that is to say blast hell to heaven so blue still and calm so calm with a calm which even though intermittent is better than nothing but not so fast and considering what is more that as a result of the labors left unfinished crowned by the Acacacacademy of Anthropopopometry of Essy-in-Possy of Testew and Cunard it is established beyond all doubt all other doubt than that which clings to the labors of men that as a result of the labors unfinished of Testew and Cunnard it is established as hereinafter but not so fast for reasons unknown that as a result of the public works of Puncher and Wattmann it is established beyond all doubt that in view of the labors of Fartov and Belcher left unfinished for reasons unknown of Testew and Cunard left unfinished it is established what many deny that man in Possy of Testew and Cunard that man in Essy that man in short that man in brief in spite of the strides of alimentation and defecation wastes and pines wastes and pines and concurrently simultaneously what is more for reasons unknown in spite of the strides of physical culture the practice of sports such as tennis football running cycling swimming flying floating riding gliding conating camogie skating tennis of all kinds dying flying sports of all sorts autumn summer winter winter tennis of all kinds hockey of all sorts penicillin and succedanea in a word I resume flying gliding golf over nine and eighteen holes tennis of all sorts in a word for reasons unknown in Feckham Peckham Fulham Clapham namely concurrently simultaneously what is more for reasons unknown but time will tell fades away I resume Fulham Clapham in a word the dead loss per head since the death of Bishop Berkeley being to the tune of one inch four ounce per head approximately by and large more or less to the nearest decimal good measure round figures stark naked in the stockinged feet in Connemara in a word for reasons unknown no matter what matter the facts are there and considering what is more much more grave that in the light of the labors lost of Steinweg and Peterman it appears what is more much more grave that in the light the light the light of the labors lost of Steinweg and Peterman that in the plains in the mountains by the seas by the rivers running water running fire the air is the same and then the earth namely the air and then the earth in the great cold the great dark the air and the earth abode of stones in the great cold alas alas in the year of their Lord six hundred and something the air the earth the sea the earth abode of stones in the great deeps the great cold on sea on land and in the air I resume for reasons unknown in spite of the tennis the facts are there but time will tell I resume alas alas on on in short in fine on on abode of stones who can doubt it I resume but not so fast I resume the skull fading fading fading and concurrently simultaneously what is more for reasons unknown in spite of the tennis on on the beard the flames the tears the stones so blue so calm alas alas on on the skull the skull the skull the skull in Connemara in spite of the tennis the labors abandoned left unfinished graver still abode of stones in a word I resume alas alas abandoned unfinished the skull the skull in Connemara in spite of the tennis the skull alas the stones Cunard (mêlée, final vociferations)

:roll:

His hat! :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ah, ti si tisti z zanko okoli vratu. Zdaj mi je vse jasno. Še dobro, da si navedel besedilo, ker je posnetek nekaj časa brez zvoka.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Seveda ti ni treba verjeti
Hvala, sem se že ustrašil.
lahko veš
Saj ne veš, kaj to pomeni. Tudi takrat ne, ko sam zase zatrdiš, da veš.
No ja, če bi vedel da vem potem ne bi mogel reči, vem, da nič ne vem. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: kar je očitno tvoje stanje
Vednost ni stanje.
Stanja ni, kot dogodkov ne, oboje je utvara vendar TI si vedel, ker si ugotovil, da ti ni treba verjeti in sedaj ne veš in spet verjameš ali kako? :roll:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kako ti sortiraš je lahko zanimivo, če seveda podaš kriterije, kar pa nisi storil.
Bom pa zdaj: verodostojnost. Zadovoljen?
Ne, ker s tem nizom ni mogoče urejati, je potrebno pogledati definicijo:

SSKJ
verodostójnost -i ž (ọ́) knjiž. lastnost, značilnost verodostojnega:
verodostojnost priče / verodostojnost podatkov

verodostójen -jna -o prid., verodostójnejši (ọ́ ọ) knjiž. ki mu je verjeti:
verodostojna priča / verodostojni podatki / barvni filmi omogočajo verodostojnejšo
podobo stvarnosti bolj resnično, prepričljivo

verodostójno prisl.: verodostojno opisati kaj

in tudi to ne pomaga. Torej zaupaš Andy-ju?

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Higgsov bozon in interakcija z njim pač podeljuje maso elementom standardnega modela, ki morajo, po trenutni veri, vsi imeti maso 0, bo zadoščalo.
Ne vem. Se ne spoznam na to.
Sedaj veš, ker ti je bilo povedano. Vprašaj Merlina, če bo pri volji bo potrdil, ker to mu je veliko lažje potrditi, kot vztrajati v njegovi veri glede kozmološke konstante.

Roman napisal/-a: Le da ne gre za vero, pa čeprav se fiziki morda tudi motijo.
Seveda gre za vero, celotna znanost bazira na domnevah, verjetju, kot je tebi ljubše. :wink:

Roman napisal/-a: Lepo ga pozdravi.
Spot mijavka.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, ti enačiš, preko očitne (strukturne) različnosti, različnost z pravicami.
Saj ne gre za pravice. Gre za različnost, pa ne le telesa. Kar pa se pravic tiče, jim po naukih tvoje religije pripada samo materinstvo. Moškim valdanje, ženskam rojevanje. Pravično, ni kaj.
Katera je že moja religija?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Veš, kar poraja se vprašanje, izkustveno vprašanje: "Kako to da Bog ni tudi ženska, če pa je vsemogočen?"
Vprašanje seveda ni izkustveno. Teologi sicer trdijo, da bog nima spola, ampak verjetno poznaš kak film, kjer je bog ženskega spola.
Seveda je izkustveno vprašanje! Mislim, da se spet izgubljaš.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Si opazil, da zmeraj, ko pade neka majhna kritika na ateiste, ti opozarjaš na moj prag in predlagaš pometanje.
Opozorilo je kajpak bob ob steno, kajne. Razlog je ta, da tvoje trditve v zvezi z vero preberem, pesmic pa ne. Ker so te v večini, se ob tvoje smeti večinoma niti ne spotaknem. To pa še ne pomeni, da jih ni.
Veš kaj Roman, pometi kar TI, če tudi pred mojim pragom, ker JAZ nimam časa.
Veš, Bargo, lagati ni lepo, celo tudi v tvoji religiji ne. Kdor bere Kvarkadabrin forum, vidi, da imaš časa na pretek, toliko, da ne veš, kam z njim.
Časa imava vendar enako, vsota celotnega časa se mogoče malce razlikuje, vendar tega verjetno nisi imel v mislih. Aja, Katera je že moja religija?

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tudi ja, ker drugače ne bi bilo mazohistov.
V to verjameš?
Tega pa res ni potrebno verjeti, saj velja, 0 in 1 in nekaj vmes.
Roman napisal/-a:
Pusti ti večino
Ne morem, je pretežka.
zanima me, če si nasedel tudi TI?
Se ti res zdi, da delim s teboj lahkovernost?
Ne morem vedeti, ker ne vem, kaj je lahkovernost.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: in če ne, kako da ne?
Nisem lahkoveren.
Kako se pa imenuje tisti, ki ni lahkoveren?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, jaz lepim Richarda ravno zato, da bi ga ti uporabil proti meni, se ti to ne zdi malce neverjetno?
Niti ne, če si mazohist.
Ta pa je mogočna in če drži potem si ti zagotovo sadist, ki sprejemaš moje predloge, neke vrste vodljiva domina. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Ah, ti si tisti z zanko okoli vratu. Zdaj mi je vse jasno. Še dobro, da si navedel besedilo, ker je posnetek nekaj časa brez zvoka.
No ja, če tako misliš. Naj še dodam tale izsek. :wink:
A first look at WAITING FOR GODOT.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, "vero" v fizikalnih razlagah, ki si jih je po imbecilnih pesniških/podučiteljskih interpretacijah moč celo lastiti, vidijo le neizobraženci tvojega in kompanjonovega kova. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Veš kaj, pesniški trol, "vero" v fizikalnih razlagah vidijo le neizobraženci tvojega in kompanjonovega kova.
No, ko boš v laboratoriju ali pod nadzorovanimi pogoji poustvaril bigbang, bom nekaterim tvojim razlagam verjel tudi sam, dotlej pa lahko ti, kot edini samooklicani izobraženec, veruješ v verjetje, da ti bo nekoč uspelo. :D

In kot sva že pri veri, povej, kakšne rezultate dajejo "testni delci v praznem vesolju, ki se širi?" :lol:

Nitka iz Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?
Shrink: Testni delci so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi.
Bargo: Veš testne realnosti ni zato tudi testnih delcev ne more biti.

shrink napisal/-a: Veš kaj, pesniški trol, "vero" v fizikalnih razlagah, ki si jih je po imbecilnih pesniških/podučiteljskih interpretacijah moč celo lastiti, ...
Kako pride da lahko tako pretiravaš? :roll: Videti je, kot da bi nekdo predlagal patentiranje vesolja? Predvidevam, da ne boš našel tega, ki tako interpretira, kot opažate vi. :lol:

Patentni uradnik se reži in pravi, nič ne bo, Merlin. 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, ko bo tvoji pesniški pameti potegnilo, da NE gre za moje razlage, ampak za razlage, ki jih ponuja fizika, se boš morda nehal smešiti z imbecilnimi interpretacijami (sicer značilne tudi za tvojega jodlarskega kompanjona), da moram karkoli sam "dokazovati" oz. po pesniško: "poustvarjati". :lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:kar je očitno tvoje stanje
Vednost ni stanje.
Stanja ni ...
In to je očitno moje stanje? Spet ga biksaš.
... vendar TI si vedel, ker si ugotovil, da ti ni treba verjeti in sedaj ne veš in spet verjameš ali kako?
Res nisi ničesar razumel?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kako ti sortiraš je lahko zanimivo, če seveda podaš kriterije, kar pa nisi storil.
Bom pa zdaj: verodostojnost. Zadovoljen?
Ne, ker s tem nizom ni mogoče urejati
Seveda je. Preveri še enkrat.
Torej zaupaš Andy-ju?
Kako to misliš? Saj ne gre za religijo.
Seveda gre za vero, celotna znanost bazira na domnevah, verjetju, kot je tebi ljubše.
Slovenščina ti ne gre. Ne vem, zakaj enačiš domnevanje z verjetjem.
Katera je že moja religija?
Če ti ne veš, ti pa ne morem pomagati.
Seveda je izkustveno vprašanje!
Ja? Za katero izkustvo pa pri tem gre?
Mislim, da se spet izgubljaš.
Poceni tolažba. Tudi prav.
Katera je že moja religija?
Glej zgoraj.
Tega pa res ni potrebno verjeti, saj velja, 0 in 1 in nekaj vmes.
Tvoje siceršnje besede pravijo drugače. Ampak tega sem že navajen.
Ne morem vedeti, ker ne vem, kaj je lahkovernost.
Sem te že posvaril pred laganjem.
Kako se pa imenuje tisti, ki ni lahkoveren?
Po imenu sprašuješ? Hecno.
Ta pa je mogočna in če drži potem si ti zagotovo sadist, ki sprejemaš moje predloge, neke vrste vodljiva domina.
Tvoja jasnost presega vse meje.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Bargo: V to verjameš?
Roman: Zakaj bi mi bilo treba verjeti. Saj so stvari jasne in veljajo tudi zate, pa čeprav se temu spoznanju upiraš.
Bargo: Seveda ti ni treba verjeti, lahko veš, kar je očitno tvoje stanje ali pa si se morda zmotil v ločilu? :)


Seveda ti ni treba verjeti ... Roman: Hvala, sem se že ustrašil. Bargo: Prosim!

... lahko veš ... Roman: Saj ne veš, kaj to pomeni. Tudi takrat ne, ko sam zase zatrdiš, da veš.
Bargo: No ja, če bi vedel da vem potem ne bi mogel reči, vem, da nič ne vem. :wink:


...kar je očitno tvoje stanje. Roman: Vednost ni stanje.
Bargo: Stanja ni, kot dogodkov ne, oboje je utvara vendar TI si vedel, ker si ugotovil, da ti ni treba verjeti in sedaj ne veš in spet verjameš ali kako?

Stanja ni ... Roman: In to je očitno moje stanje? Spet ga biksaš.

Ne, ga ne biksam, kar ne pretiravaj s "spet". Kar poglej, saj je očitno, da je to tvoje stanje zavesti, ne verjameš, ker ti ni potrebno/nujno verjeti in prav to imaš v zavesti, kar veš ali pa tudi ne. :)

Bargo: ... vendar TI si vedel, ker si ugotovil, da ti ni treba verjeti in sedaj ne veš in spet verjameš ali kako?
Roman: Res nisi ničesar razumel?

Nikar ne pretiravaj z "ničesar", nekaj sem že razumel, vidiš celo pobarval sem ti, da lahko razumeš tudi ti, česar sam ne razumem. :)

SSKJ:
Verjeti:
1. biti prepričan, da je povedano, navedeno v skladu z resnico: opravičil se je, da
je bolan, pa tega niso verjeli; teh govoric ne verjamejo; ne verjame zgodbi o njegovi
rešitvi; vse verjame; sam verjame, kar govori

2. biti prepričan o možnosti, obstoju česa domnevanega, predpostavljanega,
napovedovanega:

védeti vém nedov. (ẹ́)
1. imeti kaj v zavesti a) na osnovi zaznav, obveščenosti:
2. imeti v zavesti bistvene značilnosti česa na osnovi lastnih izkušenj: t

Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Torej zaupaš Andy-ju?
Kako to misliš? Saj ne gre za religijo.
No ja, saj ni zaupanje samo stvar znotraj religije, je tudi znotraj znanosti, še več, zaupanje je potrebno v naravi, ki bazira ne določenosti, kar privede do negotovosti.

Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Seveda gre za vero, celotna znanost bazira na domnevah, verjetju, kot je tebi ljubše.
Slovenščina ti ne gre. Ne vem, zakaj enačiš domnevanje z verjetjem.
Boš ti povedal ključno razliko med domnevanjem in verjetjem, prosim, in tako podkrepil svoje pomisleke?

Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Katera je že moja religija?
Če ti ne veš, ti pa ne morem pomagati
Seveda ne morem vedeti, katero si mi TI pripisal (Roman: " Kar pa se pravic tiče, jim po naukih tvoje religije pripada samo materinstvo"), kako bi le vedel, ko pa jih je Vojko evidentiral preko 4000. :lol:
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Katera je že moja religija?
Glej zgoraj.
Gledam, ni kaj videti in ne pomaga. Pomagalo bo, ko ti ubesediš katero si mi pripisal/določil, torej?
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ne morem vedeti, ker ne vem, kaj je lahkovernost.
Sem te že posvaril pred laganjem.
Si, pa sprenevedanja si me obtožil in tudi laganja si me že osumil, predpisal si mi religijo in določil lahkovernost. Veš, se samo čudim.
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Kako se pa imenuje tisti, ki ni lahkoveren?
Po imenu sprašuješ? Hecno.
No, mislil sem, kako imenujemo nekoga, ki nima lastnosti lahkovernosti?
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ta pa je mogočna in če drži potem si ti zagotovo sadist, ki sprejemaš moje predloge, neke vrste vodljiva domina.
Tvoja jasnost presega vse meje.
Se opravičujem, samo očitno je da ne more držati, torej nisem mazohist in zato imam težave s sadisti. Veš, če kaj, potem se bom ja znal proti svojemu orožju boriti.

Odgovori