Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Veš kaj, pesniški trol, ko bo tvoji pesniški pameti potegnilo, da NE gre za moje razlage, ampak za razlage, ki jih ponuja fizika, se boš morda nehal smešiti z imbecilnimi interpretacijami (sicer značilne tudi za tvojega jodlarskega kompanjona), da moram karkoli sam "dokazovati" oz. po pesniško: "poustvarjati". :lol: :lol:
Saj Merlin, seveda si nisi sam zamislil tiste razlage z kozmološko konstantno, samo izbral pa si jo sam in trdil in še trdiš (, a ne?), da je prav ta tista prava, ki jih ponuja fizika, torej, vernik, po duši. :lol: :D
Ni slabo, sploh ni slabo. 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, ničesar nisem "izbral", kot to imbecilno interpretiraš sam in tvoj podučitelj trolej-smolej: navedel sem razlago, ki je splošno sprejeta v moderni kozmologiji. Če se z njo pesniki in šarlatani ne strinjajo oz. jo celo imbecilno enačijo z "vero" ali "pop fiziko", pač njihov pesniški oz. šarlatanski problem. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinkolino!
Bargo ti je lepo povedal!
Za več možnih razlag, ki jih ponuja fizika za določen problem, ti izbereš eno - tebi najbolj všečno, najbolj razširjeno, "uradno",... . Čeprav vsi resni fiziki ob svojih pogledih povejo, da je več možnih razlag, ti propagiraš samo svojo izbrano razlago, teorijo. Zato pravimo, da je to tvoja razlaga in zato tudi utemelji, da je ta tvoja edina možna, ali pa priznaj in informiraj javnost, da je za določen problem možnih več razlag in s tem tisti problem ni dokončno rešen. Priporočamo ti, da vsaj našteješ tudi druge možnosti , ob tem pa argumentiraš, zakaj ti verjameš eni, drugim pa ne.

Bo šlo - ali pa prosi tršico, da ti tole bolj preprosto razloži in ponazori s kakšnimi dejanji, s katerimi na več načinov prideš do istega :lol:

:idea:

Asinus Ürinkolino - obkroži že prostor, ki se ne širi / širi!

Slika
Zadnjič spremenil smolejleo, dne 10.1.2017 10:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:SSKJ
Potrudil si se, bargo. Si opazil, da je pri "verjeti" pomemben izraz "biti prepričan", pri "domnevati" pa ne. Res gre v obeh primerih za nedokazane stvari, a razliko si menda že sam opazil. Kar se tiče glagola "vedeti", je še vedno vprašanje skladnosti tega, kar imamo v zavesti, s tem, kar je resnično.
... saj ni zaupanje samo stvar znotraj religije, je tudi znotraj znanosti ...
Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. Vse drugo je treba jemati kritično, vse drugo se sme (in je priporočljivo) preverjati, tudi poskusiti sesuti. Seveda ti nihče ne more preprečiti, da do znanstvenih izsledkov zavzameš stališče vere, ampak to ne spada v isti koš.
... zaupanje je potrebno v naravi, ki bazira ne določenosti, kar privede do negotovosti.
Zaupanje je potrebno, da (predvsem sesalska) vrsta obstane. Brez tega zaupanja do roditeljev se mladiči ne bi naučili živeti. Kakšno zaupanje pa je potrebno za preživetje rib? Si imel v mislih kakšno drugo zaupanje?
Boš ti povedal ključno razliko med domnevanjem in verjetjem, prosim, in tako podkrepil svoje pomisleke?
Glej zgoraj.
Seveda ne morem vedeti, katero si mi TI pripisal
Upam, da lahko veš, katero si si sam pripisal. Sicer pa je očiten tvoj trud, da svojega verskega prepričanja ne bi izdal. Ti je nerodno?
(Roman: " Kar pa se pravic tiče, jim po naukih tvoje religije pripada samo materinstvo"), kako bi le vedel, ko pa jih je Vojko evidentiral preko 4000.
Nisem vedel, da se je Vojko ukvarjal z evidentiranjem religij. 4000? Torej si 3999-kraten ateist, to je kar 99,975%. Pa saj niti ni važno, kam se uvrščaš, navedi mi eno religijo, v kateri ima ženska enako veljavo kot moški.
Si, pa sprenevedanja si me obtožil in tudi laganja si me že osumil, predpisal si mi religijo in določil lahkovernost. Veš, se samo čudim.
Poskusi razumeti. S čudenjem ne prideš daleč.
No, mislil sem, kako imenujemo nekoga, ki nima lastnosti lahkovernosti?
Lahko ga imenuješ Roman, če želiš. Tako kot lahko lahkovernega imenuješ Bargo.
Veš, če kaj, potem se bom ja znal proti svojemu orožju boriti.
Katero je tvoje orožje? Očitno imaš Kvarkadabro za bojišče.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda, jodlarski trol, tvoj kompanjon pesniški trol je "lepo povedal", kako šarlatani razumete znanost in takšno "šarlatansko nabijanje" so drugi forumaši, ki so seveda za razliko od vaju fizikalno izobraženi, lepo komentirali:
gcn64 napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Torej Asinus šrinkel, zavedaj se, da sta dve možni hipotezi ali teoriji enakovredni (saj veš, katere pogoje mora kaj takega izpolnjevati), pa naj eni verjame 99,97 % učenjakov, drugi pa le peščica. Večina nima vedno prav!
Tipično šarlatansko nabijanje lol
in
Motore napisal/-a:Dokazano je da obstaja nekaj kar poimenujemo temna snov in temna energija. To ni stvar interpretacije, to so dejstva. Stvari, ki jih imaš ti za nedokazane so tipična posledica neizobraženosti.
Sedaj pa kar naprej še-malo-trolej-smolej z imbecilnimi predstavami in razumevanjem znanosti, seveda v prvi osebi množine; torej v imenu vseh šarlatanskih pameti, ki se skrivajo v tvojem podstrešju, ali pa v imenu vseh šarlatanskih kompanjonov. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinkolino, ti si šarlatanko in za to so trdni dokazi tu na forumu!

Trdil si, da je premosorazmerje
shrink napisal/-a:Hah, podučitelj osmoljenileo, s to OŠ definicijo lahko utrujaš le kratkohlačnike (h katerim pa ti, glede na zadnje bolestno oglašanje, upam, ne pustijo več blizu), prema sorazmernost pa v splošnem ustreza:

\(\Delta y=k\Delta x \Rightarrow y_2-y_1=k(x_2-x_1)\)

čemur jasno ustreza linearna funkcija \(y=kx+n\) za dve poljubni točki \(T_1(x_1,y_1)\) in \(T_2(x_2,y_2)\).

Zatorej, moteni trol, marš nazaj v svojo klet in glede na izkazano motenost čim dlje od šolskega okolja. :!:
Zakoplji se globoko v pesek - in zgornji stavek seveda velja zate. Sam si si zapisal -Zatorej, moteni trol, marš nazaj v svojo klet in glede na izkazano motenost čim dlje od šolskega okolja.

V vseh buklah in vsi, ki se vsaj malo spoznajo na matematiko vejo, da je premosorazmerje y = kx in samo y = kx pika!

Ti pa fantaziraj, ovinkari, pojasnuj, .. seveda kot pravi šarlatanko, da je ta splošno priznana definicija hm,hm, hm, tvoja pa tista prava!

Vidiš Šrinkolino - s tem dokatuješ in je dokazano - šarlatanko si ti!

In šrinkolinko - šarlatanko, kolikokrat naj še ponovimo Derik, Zajc, jaz , pa še kdo, ki se ni hotel vmešavati, se je pa smejal tvoji motenosti!
smolejleo napisal/-a:Še enkrat Šrinkel - linearna funkcija v splošnem ni premo sorazmerje!

Tu se izobrazi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Proportio ... thematics)




Samo homogena linearna funkcija je premosorazmernost - \(y=kx\) in ne kakor je napisal Šrinkel \(y=kx+n\)

Sedaj se pa izmikaj kolikor hočeš - ti kakaš skozi usta in namesto, da bi se zahvali za poduk, nehvaležno še naprej mešaš svojo gnojnico!

:arrow:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

O temni energiji in temni snovi moraš pa tudi že vedeti, da nista edini možni razlagi za pojasnitev določenih pojavov. Oboje je še na spisku nerešenih problemov fizike.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_u ... in_physics

Torej .... zamisli se in se nehaj smešiti. Ti in še kakšen tvoj kvakec!

:arrow:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:SSKJ
Potrudil si se, bargo.
Seveda sem se, ker sem bil primoran. :) Vendar, kako že gre, moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.
Roman napisal/-a: Si opazil, da je pri "verjeti" pomemben izraz "biti prepričan", pri "domnevati" pa ne. Res gre v obeh primerih za nedokazane stvari, a razliko si menda že sam opazil. Kar se tiče glagola "vedeti", je še vedno vprašanje skladnosti tega, kar imamo v zavesti, s tem, kar je resnično.
Tako je, skladnost ugotoviš enostavno tako, da narediš in če se dogaja to kar si imel v zavesti, ja potem, deluje, a ne?
Samo vedi nekaj, ko se dogaja delovanje je zavest že naprej, daleč naprej. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: ... saj ni zaupanje samo stvar znotraj religije, je tudi znotraj znanosti ...
Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. Vse drugo je treba jemati kritično, vse drugo se sme (in je priporočljivo) preverjati, tudi poskusiti sesuti. Seveda ti nihče ne more preprečiti, da do znanstvenih izsledkov zavzameš stališče vere, ampak to ne spada v isti koš.
Če ti tako praviš, naj bo tako, da zaupanja v znanosti ni in da narava ne laže, samo vedi, narava izvaja znanost, kajti vse kar je je narava, verjamem, da nisi tega pozabil in če tako, potem si že itak izgubil preden si sploh začel. :)
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: ... zaupanje je potrebno v naravi, ki bazira ne določenosti, kar privede do negotovosti.
Zaupanje je potrebno, da (predvsem sesalska) vrsta obstane. Brez tega zaupanja do roditeljev se mladiči ne bi naučili živeti. Kakšno zaupanje pa je potrebno za preživetje rib? Si imel v mislih kakšno drugo zaupanje?
Poglej ali vidiš, praviš, da bi se naj sesalci učili živeti, ribe pa preživeti, pač glede na zaupanje. Ni pošteno do rib in še manj do narave, ki omogoča življenje brez učenja ter zahteva učenje za ohranjanje življenja. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Boš ti povedal ključno razliko med domnevanjem in verjetjem, prosim, in tako podkrepil svoje pomisleke?
Glej zgoraj.
Skupna je torej nedokazanost. Recimo, da je prepričanost neke vrste lokalna in trenutna gotovost, mogoče na mesto gotovosti rečeva stopnja gotovosti in jo kvantificirava z 95% resničnosti. :lol:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda ne morem vedeti, katero si mi TI pripisal
Upam, da lahko veš, katero si si sam pripisal. Sicer pa je očiten tvoj trud, da svojega verskega prepričanja ne bi izdal. Ti je nerodno?
Tvoje upanje je žal prazno in mislim, da spet pretiravaš.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: (Roman: " Kar pa se pravic tiče, jim po naukih tvoje religije pripada samo materinstvo"), kako bi le vedel, ko pa jih je Vojko evidentiral preko 4000.
Nisem vedel, da se je Vojko ukvarjal z evidentiranjem religij. 4000? Torej si 3999-kraten ateist, to je kar 99,975%. Pa saj niti ni važno, kam se
uvrščaš, navedi mi eno religijo, v kateri ima ženska enako veljavo kot moški.
Ne vem, Vojko jih pozna, on jih je vendar evidentiral več 1000 in nekaj jih je celo navedel. No, pravi, da ga to ne zanima, samo verjetno njegova radovednost zadošča, da bi lahko podal kakšen primer. No počakajva torej na Vojka.

Nitka iz Medzvezdna potovanja
Vojko: Vsaka od cca 4.000 religij, ki obstajajo, namreč zase trdi, da je edina pravilna, da edino tisti, ki verjamejo v njen nabor halucinacij, imajo prav.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Si, pa sprenevedanja si me obtožil in tudi laganja si me že osumil, predpisal si mi religijo in določil lahkovernost. Veš, se samo čudim.
Poskusi razumeti. S čudenjem ne prideš daleč.
Saj se trudim, celo sam si opazil moj trud.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: No, mislil sem, kako imenujemo nekoga, ki nima lastnosti lahkovernosti?
Lahko ga imenuješ Roman, če želiš. Tako kot lahko lahkovernega imenuješ Bargo.
Lahko bi, samo to bo zagotovo povzročilo zmed in zategadelj raje ne.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Veš, če kaj, potem se bom ja znal proti svojemu orožju boriti.
Katero je tvoje orožje? Očitno imaš Kvarkadabro za bojišče.
Seveda ne.
Zadnjič spremenil bargo, dne 10.1.2017 18:51, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, še-malo-trolej-smolej, kdo se v resnici smeši na tem forumu, je vsakomur količkaj pismenemu jasno:
gcn64 napisal/-a:Smolej, kaj še vedno jočeš, ker noben fizikalno izobražen nikoli ne pritrdi tebi? :lol:
smolejleo napisal/-a:Razumljivost "fizike" je nedvomno povezana z osebnim prepričanjem.
:lol:
smolejleo napisal/-a:Tebi, Asinus Šrinkel je seveda vse jasno in to temelji na tvojem osebnem (zmotnem) prepričanju, da je samo tvoja razlaga edina in pravilna.
Katera pa bo, tvoja?
sprememba kinetične energije - sunek sile
:lol:
smolejleo napisal/-a:Velikokrat imaš seveda prav, saj prepišeš uradno sprejete ali najbolj razširjene teorije. To ti pa ne pomaga veliko, saj napisanega - prepisanega večinoma ne razumeš, vsekakor pa ne ločiš med naukom, teorijo, tezo, hipotezo.
...tu se najlepše vidi, da nimaš najmanjšega pojma o Shrinkovih odgovorih uporabnikom, ki iščejo fizikalno in/ali matematično pomoč -> razlog je seveda tvoja fizikalno - matematična nepismenost...
smolejleo napisal/-a:Torej Asinus šrinkel, zavedaj se, da sta dve možni hipotezi ali teoriji enakovredni (saj veš, katere pogoje mora kaj takega izpolnjevati), pa naj eni verjame 99,97 % učenjakov, drugi pa le peščica. Večina nima vedno prav!
Tipično šarlatansko nabijanje lol

Seveda, vsak ki ima vsaj malo pojma o fiziki je kvakec, ti ko si na tem forumu dokazal le to, da še branjevke na tržnici bolje razumejo najenostavnejše fizikalne probleme, si pa velepamet (kateri pa žal nihče ne "sledi" lol )...

Ti pa še kr lepi debilne slike, s tem zgolj potrjuješ moje zgornje zaključke...
in:
Motore napisal/-a:Dokazano je da obstaja nekaj kar poimenujemo temna snov in temna energija. To ni stvar interpretacije, to so dejstva. Stvari, ki jih imaš ti za nedokazane so tipična posledica neizobraženosti.
smolejleo napisal/-a:pa prosim, nisem vam dovolil, da me tikate, saj nisem ne vaš šolarček ne vaš prijatelj.
Ker smo uporabniki tega foruma anonimni, ni prav nobene škode če se med seboj tikamo. Vsaj pri meni se to ne bo spremenilo.
:lol:

Kar se tiče tvojega repetitivnega imbecilnega jokcanja v zvezi s "premo sorazmernostjo", pa sem že davno pojasnil, ampak tvoja "cvangsštorung" pamet se pač še naprej zaganja kot stekel pes. Toliko o motenosti.

V zvezi s temno snovjo in energijo pa si oglej više Motorejev schnellkurs. Vsakomur pismenemu je jasno, da "kvakaš" le sam, ker si pač glede moderne kozmologije notorno neizobražen unterlerer, katerega fah je pranje dud in slinčkov.

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinkolino!
Spet isto smetenje - vse si že pojasnil. In Motore tudi ve več povedati kot je pa priznano - res si šef Kvakcov. Podn!

8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motore je povedal natanko to, kar je vsakomur pismenemu jasno: da si neizobražen, jodlarski trol. :lol:

Sicer pa ne skrbi, trolej-smolej, spet boš na verigi prej ali slej, zato raje "podn" trolaj v jodlariji onkraj. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:Šrinkolino!
Bargo ti je lepo povedal!
Za več možnih razlag, ki jih ponuja fizika za določen problem, ti izbereš eno - tebi najbolj všečno, najbolj razširjeno, "uradno",... . Čeprav vsi resni fiziki ob svojih pogledih povejo, da je več možnih razlag, ti propagiraš samo svojo izbrano razlago, teorijo. Zato pravimo, da je to tvoja razlaga in zato tudi utemelji, da je ta tvoja edina možna, ali pa priznaj in informiraj javnost, da je za določen problem možnih več razlag in s tem tisti problem ni dokončno rešen. Priporočamo ti, da vsaj našteješ tudi druge možnosti , ob tem pa argumentiraš, zakaj ti verjameš eni, drugim pa ne.

Bo šlo - ali pa prosi tršico, da ti tole bolj preprosto razloži in ponazori s kakšnimi dejanji, s katerimi na več načinov prideš do istega :lol:

:idea:

Asinus Ürinkolino - obkroži že prostor, ki se ne širi / širi!

Slika
Tam, kjer se nahaja Shrink, se baje prostor zanj krči, pot je določena, konča se v (.). :lol:

Amazing Grace (ft. Alex Boyé) | The Five Strings
Let’s grow together, heal together,
Find true strength from one another.
Smiles be many tears are few
May all your dreams come back to you
It’s a brand new day, a brand new way
I sing like a bird brother fly away.
Above the mountains up to the skies
My dreams last forever.
8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Pišsev(.), pesniški trol. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
Tam, kjer se nahaja Shrink, se baje prostor zanj krči, pot je določena, konča se v (.). :lol:
Prostor se mu krči, teža mu je pa tako narasla, da ga okolica težko prenaša. Dobro, da tu brez problema narediš križ čeznj - X in ni ga več. Pomisli, da bi imel takega v družini ali kolektivu.

https://www.youtube.com/watch?v=KnQGs24U1e8


:wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vesta kaj, trola, lahko se križata kje drugje (tudi medsebojno), kajti na tem forumu ni prostora za vajino šarlatansko smetenje. :lol:

Sicer pa kar trolajta naprej; bosta videla, kako se bo končalo: s krčenjem vajinih postov in profilov, seveda - s prvim imata oba že izkušnje, o drugem pa lahko bargo 2.0 kaj pove. :lol:

Odgovori