Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. /.../
S tem se pa ne strinjam.
navedi mi eno religijo, v kateri ima ženska enako veljavo kot moški.
Ženska mora imeti enako veljavo kot moški?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Seveda. Dosti bolj prepričljivo, kot pa 'svete bukvice' ... :wink:
Instant zabava, neke vrste informativna zabava ateistov, samo, zaključek predavanja pa je neverjeten, presežek, ki meji, če že ne kar presega znanstveno fantastiko. :D
Čuj, kako bi se imenovala zvrst predstave, ki je vseskozi videti kot komedija in se presenetljivo konča kot znanstvena fantastika, čeprav gre v principu za tragedijo? :roll:
Kako bi se imenovala? V določenem smislu so kanonični Evangeliji in Komunistični manifest odlični, kajti sami vsebujejo ključ do rešitve.
(Odgovor je seveda: marksistični kameleon.)
O, rockec, dobrodošel nazaj! Madona, to so bile pa doslej najdaljše duhovne vaje! Vidim, da ste poleg kanoničnih Evangelijev študirali tudi najbolj vplivni manifest v zgodovini - Komunistični manifest - in pravilno ugotovili, da gre za 'odlično' branje ... 8)

Napredujete, to že moram reči ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. /.../
S tem se pa ne strinjam.
navedi mi eno religijo, v kateri ima ženska enako veljavo kot moški.
Ženska mora imeti enako veljavo kot moški?
Kje pa, rockec! Tvoj vzornik "sveti" Tomaž Akvinski (1225-1274) je 'pravilno' ugotovil:
"Ženska je napaka narave … s svojim presežkom vlage in s svojo podtemperaturo je telesno in duhovno … manjvredna … neke vrste pohabljen, zgrešen, spodletel moški … polno udejanjanje človeške vrste je samo moški." :lol: :lol:

Da mi ne boš očital, da je bil Tomaž kakšna izjema v tvoji cerkvi, mizogin, poglejva, kaj je menil o enakopravnosti žensk 'sv.' Avguštin iz Hipona (354-430), še ena korifeja teologije:
"Ženska je manjvredno bitje, ki je Bog ni ustvaril po svoji podobi. Naravnemu redu ustreza, da ženske služijo moškim."
"Največja čast, ki jo ima ženska, je zlasti ta, da se po njej rodijo moški." je modro 'ugotovil' Martin Luter, ustanovitelj evangeličanske cerkve. :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
oxlahunix napisal/-a:
osf napisal/-a: Če smem, izventelesna izkušnja predstavlja nevarnost. Lahko razložim zakaj.
Glede zavedanja v več prostorih hkrati bi lahko omenil komunikacijo entiteta:mi, več entitet:mi.
.....za žive sanje pa imam več info, lp
Z veseljem prisluhnem tvoji izventelesni izkušnji in zakaj si bil v nevarnosti.
Pri večprostorskem zavedanju govorim o eni zavesti, kjer ni zavedanja drugih entitet, samo zavedanje prostora, in objekta-ov in sebe v njem.
Primer: ležim doma na kavču, oči priprte, lahko se popraskam po ušesu, istočasno pa sem v svoji sobi iz otroštva in se igram z lego kockami in poslušam zvezdico zaspanko. Kaj se to nikomur ne dogaja?
Nisem doživel izventelesne izkušnje, menim da je nevarna za vsakogar.
Bom pojasnil:
- nekajkrat se mi je zgodilo, da sem opazoval okolje z zaprtimi očmi: zgledalo je kakor če bi lebdel in letel sem pa tja. Vse kr sem 'videl' z zaprtimi očmi je sovpadalo z realnostjo: osebe, reči, okolje.
- nisem bil izven telesa, ker sem se zavedal da kakor vedno sem v sebi
- mojster mi je povedal: entitete so se poigrale z menoj in mi podajale kr so vidle, se ne zgodi vsem
Zakaj ne gremo izven telesa?
Ker samo v trenutku smrti se to zgodi.
V vsakem primeru entitete vplivajo, odvisno katere so. Lahko doživljamo več 'situacij' skupaj, ampak le ena je realna, kajne?
V bistvu ne poznamo še naših sposobnosti in večkrat se prepričamo da vzrok nekega dogodka je eden, v resnici pa ni tako.
Si sledil knjigam SLAVINSKEGA?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Rock napisal/-a: Bog je Ljubezen.
Bog ni samò čustvo, je tudi materialen.

Hočeš reči, da praktično poznaš naravo bitja, ki mu splošno pravimo 'Bog'?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

Rock napisal/-a:
osf napisal/-a:
Rock napisal/-a: Bog je Ljubezen.
Bog ni samò čustvo, je tudi materialen.

Hočeš reči, da praktično poznaš naravo bitja, ki mu splošno pravimo 'Bog'?
Smo peta esenca ali ne?


Knjige slavinskega? Ne poznam, se bom pozanimal. Medtem pa je dobrodošel uvod...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. /.../
S tem se pa ne strinjam.
Boš povedal, zakaj ne, in kako bi bilo po tvoje? Ali pa boš najbolj pomembne stvari po svoji stari navadi preprosto zamolčal?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Instant zabava, neke vrste informativna zabava ateistov, samo, zaključek predavanja pa je neverjeten, presežek, ki meji, če že ne kar presega znanstveno fantastiko. :D
Čuj, kako bi se imenovala zvrst predstave, ki je vseskozi videti kot komedija in se presenetljivo konča kot znanstvena fantastika, čeprav gre v principu za tragedijo? :roll:
Kako bi se imenovala? V določenem smislu so kanonični Evangeliji in Komunistični manifest odlični, kajti sami vsebujejo ključ do rešitve.
(Odgovor je seveda: marksistični kameleon.)
O, rockec, dobrodošel nazaj! Madona, to so bile pa doslej najdaljše duhovne vaje! Vidim, da ste poleg kanoničnih Evangelijev študirali tudi najbolj vplivni manifest v zgodovini - Komunistični manifest - in pravilno ugotovili, da gre za 'odlično' branje ... 8)
Napredujete, to že moram reči ... :lol:
Pozdravljen, vojkec, kako lepo je zopet brati fantastične intelektualne umisleke!
Izkoriščam priložnost, da povprašam enega redkih ideoloških doslednežev:
velja za 'misleca tisočletja' tisto, kar demokratični mediji kot 'disclaimer' izrecno izpostavijo v svojih prispevkih (če prevedem iz angleščine), in sicer:
- govorimo o neznanstveni anketi
- rezultati nimajo statistične vrednosti
- rezultatov ne moremo šteti za stališča ... (teh in teh)?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. /.../
S tem se pa ne strinjam.
navedi mi eno religijo, v kateri ima ženska enako veljavo kot moški.
Ženska mora imeti enako veljavo kot moški?
Kje pa, rockec! Tvoj vzornik "sveti" Tomaž Akvinski (1225-1274) je 'pravilno' ugotovil:
"Ženska je napaka narave … s svojim presežkom vlage in s svojo podtemperaturo je telesno in duhovno … manjvredna … neke vrste pohabljen, zgrešen, spodletel moški … polno udejanjanje človeške vrste je samo moški." :lol: :lol:
Da mi ne boš očital, da je bil Tomaž kakšna izjema v tvoji cerkvi, mizogin, poglejva, kaj je menil o enakopravnosti žensk 'sv.' Avguštin iz Hipona (354-430), še ena korifeja teologije:
"Ženska je manjvredno bitje, ki je Bog ni ustvaril po svoji podobi. Naravnemu redu ustreza, da ženske služijo moškim."
"Največja čast, ki jo ima ženska, je zlasti ta, da se po njej rodijo moški." je modro 'ugotovil' Martin Luter, ustanovitelj evangeličanske cerkve. :lol: :lol:
Ah, vojkec, za razumevanje starih spisov ne zadostuje poznanje črk in gramatike; že dolgo tega obstajajo dognanja hermenevtike.
Za ilustracijo (lažje zadeve, novejšega datuma): naših ous (odločb ustavnega sodišča) naslovniki tudi 'ne znajo brati' ('niso sposobni razumeti za njih težavno sprejemljive materije') - neizvršenih odločb je kopica.
(Kaj praviš: neizvrševanje zakonov pomeni nered, ta vodi v anarhijo, ta pa je odlično izhodišče za revolucijo? - Morda veš: aktualni papež je že pred časom menil, da se je 3. svetovna vojna že začela. - Papež JPII pa - kratko - da je ti. svetovna finančna kriza leta 2008 morala objektivno nastati, zaradi prevelikega zadolževanja držav. Te navedeno spominja, da ni ničesar novega pod Soncem? Poznaš Novo zavezo? 'Ne morete služiti dvema gospodarjema', pravi J. - Moloh ni dober bog.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Rock napisal/-a:
osf napisal/-a: Bog ni samò čustvo, je tudi materialen.
Hočeš reči, da praktično poznaš naravo bitja, ki mu splošno pravimo 'Bog'?
Smo peta esenca ali ne?
To bi bila 'kvintesenca'. Kaj je to, bi povedali kemiki.
Teologi pravijo, da 'je človek krona stvarstva'.
Knjige slavinskega? Ne poznam, se bom pozanimal. Medtem pa je dobrodošel uvod...
SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne, v znanosti zaupanja ni. Ne v tem smislu. Edino zaupanje, ki v znanosti velja, je ta, da narava ne laže. /.../
S tem se pa ne strinjam.
Boš povedal, zakaj ne, in kako bi bilo po tvoje? Ali pa boš najbolj pomembne stvari po svoji stari navadi preprosto zamolčal?
Me grdiš, in potem pričakuješ posredovanje najpomembnejšega?

Kaj pa, če ti najprej substanciraš svoje trditve?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).
Podnapisi: Je ŠARLATAN, kajti le šarlatani pišejo o "astralni projekciji", "psihotroniki (parapsihologiji)", "psihični magiji", "duhovni alkimiji" in podobnih bedastočah.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).
Podnapisi: Je ŠARLATAN, kajti le šarlatani pišejo o "astralni projekciji", "psihotroniki (parapsihologiji)", "psihični magiji", "duhovni alkimiji" in podobnih bedastočah.
Njegove knjige so šle za med (še danes to velja).
E. je imel prav v svoji primerjavi med neumnostjo (ljudi) in vesoljem (njegovo neskončnostjo).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).
Podnapisi: Je ŠARLATAN, kajti le šarlatani pišejo o "astralni projekciji", "psihotroniki (parapsihologiji)", "psihični magiji", "duhovni alkimiji" in podobnih bedastočah.
Morda še tole: 'obsmrtna doživetja' so dejstvo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).
Podnapisi: Je ŠARLATAN, kajti le šarlatani pišejo o "astralni projekciji", "psihotroniki (parapsihologiji)", "psihični magiji", "duhovni alkimiji" in podobnih bedastočah.
Njegove knjige so šle za med (še danes to velja).
Tudi horoskopi in "šloganje" gredo za med, pa gre še vedno za šarlatanstvo. :lol:
E. je imel prav v svoji primerjavi med neumnostjo (ljudi) in vesoljem (njegovo neskončnostjo).
In ti si kronski dokaz za veljavnost prvega dela. :lol:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:SLAVINSKI je psiholog, pred leti je v srhrv napisal ogromno knjig (mdr. o astralni projekciji).
Podnapisi: Je ŠARLATAN, kajti le šarlatani pišejo o "astralni projekciji", "psihotroniki (parapsihologiji)", "psihični magiji", "duhovni alkimiji" in podobnih bedastočah.
Morda še tole: 'obsmrtna doživetja' so dejstvo.
Dejstvo za šarlatane in lahkoverneže, ki prvim nasedajo. :lol:

Odgovori