Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:One who can see that all activities are performed by the body, which is created of material nature, and sees that the self does nothing, actually sees.
To je angl. prevod gornjega teksta? Ki je v sanskrtu? Kam spada to učenje, v Vede, jogo?
PURPORT
This body is made by /.../ The self, however, is outside all these bodily activities. /.../
Zakaj in čemu potem sploh 'self'?
Ne v 'jogo', rock, to "učenje" spada v 'jogurt', kot vsako 'učenje' podobne baže in provenience... :lol:
Ko postane zanimivo, se oglasi ogabni Stvor brez argumentacije.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (Rock) je napisal:
Kam spada to učenje, v Vede, jogo[/color]?
PURPORT
This body is made by /.../ The self, however, is outside all these bodily activities. /.../
Zakaj in čemu potem sploh 'self'?
Ne v 'jogo', rock, to "učenje" spada v 'jogurt', kot vsako 'učenje' podobne baže in provenience... :lol
Ko postane zanimivo, se oglasi ogabni Stvor brez argumentacije.


Spet si prvi vrgel kamen, Preprosti. Pazi, da ne bo postalo še bolj 'zanimivo'... :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Spet si prvi vrgel kamen, Preprosti. Pazi, da ne bo postalo še bolj 'zanimivo'... :lol: :lol:
Pazi, Stvor, da ne postaneš še bolj ostuden.

(Slabo presojaš, kamna nisem nikoli odložil. Čakal sem na primerno priložnost (ko kvantiteta preraste v kvaliteto)).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Spet si prvi vrgel kamen, Preprosti. Pazi, da ne bo postalo še bolj 'zanimivo'... :lol: :lol:
Pazi, Stvor, da ne postaneš še bolj ostuden.

(Slabo presojaš, kamna nisem nikoli odložil. Čakal sem na primerno priložnost (ko kvantiteta preraste v kvaliteto)).
No, ker me vlečeš za jezik, pa mi analiziraj tale Hanumanov prilepljeni tekst in mi povej, kaj je v njem racionalnega, oz. kaj vsaj od daleč diši po zdravorazumskem razmišljanju:

prakṛtyaiva ca karmāṇi
kriyamāṇāni sarvaśaḥ
yaḥ paśyati tathātmānam
akartāraḿ sa paśyati

One who can see that all activities are performed by the body, which is created of material nature, and sees that the self does nothing, actually sees.

PURPORT
This body is made by material nature under the direction of the Supersoul, and whatever activities are going on in respect to one's body are not his doing. Whatever one is supposed to do, either for happiness or for distress, one is forced to do because of the bodily constitution. The self, however, is outside all these bodily activities. This body is given according to one's past desires. To fulfill desires, one is given the body, with which he acts accordingly. Practically speaking, the body is a machine, designed by the Supreme Lord, to fulfill desires. Because of desires, one is put into difficult circumstances to suffer or to enjoy. This transcendental vision of the living entity, when developed, makes one separate from bodily activities. One who has such a vision is an actual seer.


Ali ni vse to besedna solata brez repa in glave, za katero je škoda papirja, na katerem je napisana? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Spet si prvi vrgel kamen, Preprosti. Pazi, da ne bo postalo še bolj 'zanimivo'... :lol: :lol:
Pazi, Stvor, da ne postaneš še bolj ostuden.
(Slabo presojaš, kamna nisem nikoli odložil. Čakal sem na primerno priložnost (ko kvantiteta preraste v kvaliteto))
No, ker me vlečeš za jezik, pa mi analiziraj tale Hanumanov prilepljeni tekst in mi povej, kaj je v njem racionalnega, oz. kaj vsaj od daleč diši po zdravorazumskem razmišljanju:
prakṛtyaiva ca karmāṇi
kriyamāṇāni sarvaśaḥ
yaḥ paśyati tathātmānam
akartāraḿ sa paśyati
One who can see that all activities are performed by the body, which is created of material nature, and sees that the self does nothing, actually sees.

/.../
Ali ni vse to besedna solata brez repa in glave, za katero je škoda papirja, na katerem je napisana? :lol:
Počakajmo na H. odgovor.

Načelno pa si v zmoti.
Sveti teksti do redigirani na poseben način:
nezrela oseba (oseba brez izdelanih etičnih stališč, in zato potencialno nevarna) ima tekst za absurden (npr. svet je bil ustvarjen v 6 dneh), in ga takoj odloži.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (Rock) je napisal:
Ali ni vse to besedna solata brez repa in glave, za katero je škoda papirja, na katerem je napisana?

Počakajmo na H. odgovor.

Načelno pa si v zmoti.
Sveti teksti do redigirani na poseben način:
nezrela oseba (oseba brez izdelanih etičnih stališč, in zato potencialno nevarna) ima tekst za absurden (npr. svet je bil ustvarjen v 6 dneh), in ga takoj odloži.
Seveda, jasno, kakopak: 'počakajmo', 'bomo videli', blablablablabla... :lol:

Torej Preprosti, ti se imaš za "zrelo" osebo samo zato, ker se ti tekst, ki klati v nebo vpijoče neumnosti ("npr.svet je bil ustvarjen v 6 dneh"), NE zdi absurden in ga "ne odložiš takoj"???? :lol:

Vsi mi ostali pa, ki menimo, da so to kolosalne absurdnosti, pa smo 'nezrele osebe brez izdelanih etičnih stališč, in zato potencialno nevarne'?! :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Vsi mi ostali pa, ki menimo, da so to kolosalne absurdnosti, pa smo 'nezrele osebe brez izdelanih etičnih stališč, in zato potencialno nevarne'?!
Da, ogabni Stvor.
Pravilno si povzel.

Iz prava poznaš: Kdo bo čuval čuvarje?

Državniki na najvišjih funkcijah morajo biti moralni vzor.
Njihova ravnanja se najstrožje presojajo (kajti imajo visoko plačo + privilegije + odločajo o usodi drugih):
v bistvu, če se porodi najmanjši sum, imajo oni dokazno breme;
če menijo, da se ne bodo mogli popolnoma razbremeniti, odstopijo takoj.
Sicer, pravna kazenska 'indična sodba' (to je postal pri nas moden izraz) je tu pravilo (da sicer sploh pride do pravnega postopka, je v normalnih državah izjema).

Biblija - je nad ustavo. Vsebuje integralno znanje. Znanje je moč. Človek je svoboden. Pisci so želeli dvoje: javno posredovati učenje vsem; in preprečiti zlorabo. (Zato J.: Hvalim Te, da si razodel 'malim' in prikril môčnikom; poslušajo, pa ne slišijo; kdor more razumeti, naj razume; itd.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vsi mi ostali pa, ki menimo, da so to kolosalne absurdnosti, pa smo 'nezrele osebe brez izdelanih etičnih stališč, in zato potencialno nevarne'?!
Da, ogabni Stvor.
Pravilno si povzel.

Iz prava poznaš: Kdo bo čuval čuvarje?

Državniki na najvišjih funkcijah morajo biti moralni vzor.
Njihova ravnanja se najstrožje presojajo (kajti imajo visoko plačo + privilegije + odločajo o usodi drugih):
v bistvu, če se porodi najmanjši sum, imajo oni dokazno breme;
če menijo, da se ne bodo mogli popolnoma razbremeniti, odstopijo takoj.
Sicer, pravna kazenska 'indična sodba' (to je postal pri nas moden izraz) je tu pravilo (da sicer sploh pride do pravnega postopka, je v normalnih državah izjema).

Biblija - je nad ustavo. Vsebuje integralno znanje. Znanje je moč. Človek je svoboden. Pisci so želeli dvoje: javno posredovati učenje vsem; in preprečiti zlorabo. (Zato J.: Hvalim Te, da si razodel 'malim' in prikril môčnikom; poslušajo, pa ne slišijo; kdor more razumeti, naj razume; itd.)
:lol: :lol: :lol: :lol:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Rock, ti si najboljsi primer kognitivne disonance.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

V resnici marsikdo (večina ljudi na svetu) meni (z biblijskimi besedami): Boga je potrebno bolj poslušati kot cesarja.
Pravo: naravno-pravna usmeritev.
Filozofija: idealistični monizem.
Teorija države ('politično pravo' [cf politična ekonomija]): obstaja pravica do upora zoper oblast.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bianko napisal/-a:Rock, ti si najboljsi primer kognitivne disonance.
Bull's eye! :D :!: :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:V resnici marsikdo (večina ljudi na svetu) meni (z biblijskimi besedami): Boga je potrebno bolj poslušati kot cesarja.
Pravo: naravno-pravna usmeritev.
Filozofija: idealistični monizem.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teorija države ('politično pravo' [cf politična ekonomija]): obstaja pravica do upora zoper oblast.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj je v zvezi s "pravom" Rocka že davno bilo jasno: "naravno pravo" pač omogoča tudi pritožbo k najvišji instanci - k nebeškemu diktatorju. Narazložljivi misterij pa je, zakaj tega v pravni praksi ni moč zaslediti. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

'Nerazložljiv' misterij je 'renesansa' naravnega prava v Nürnbergu (v kazenskih zadevah!) in zavračanje resolucije EU parlamenta o totalitarizmih s strani Slovenije in v Sloveniji nepregon zločinov zoper humanost (tu je pozitivno-pravno drugače: so nezastarljiva) - in 10 mrd. bančna finančna izguba (kljub splošnim in posebnim organom nadzora in pregona).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:'Nerazložljiv' misterij je 'renesansa' naravnega prava v Nürnbergu (v kazenskih zadevah!) in zavračanje resolucije EU parlamenta o totalitarizmih s strani Slovenije in v Sloveniji nepregon zločinov zoper humanost (tu je pozitivno-pravno drugače: so nezastarljiva) - in 10 mrd. bančna finančna izguba (kljub splošnim in posebnim organom nadzora in pregona).
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odgovori