Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

mišljeno je bilo, da se zavemo samega sebe. Ampak to sploh ni toliko pomembno. Zakaj vi vsi, ki mislite, da ste pametni kar naprej iščete napako pri tistih, ki jih res zanimajo te stvari in se na tak način delate norca?! Ne vidim poante,...

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

nihce se ne dela norca. zakaj ne bi bilo dobro ohranjati vsaj nekoliko kriticen odnos do tako delikatnih spoznanj? saj sam ves kako pogosti so nategi in lazi na tem podrocju (npr. Cerkev z veliko). ce pa ideja ni konsistentna je lahko tudi v dobri veri napacna (npr. Zemlja je sredisce vesolja).

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

Alo!
Ej sej kritika je kul. Samo ne pa neke absurdne primerjave, ki so orodje za to. Dovolj o tem.

Ajde

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Na katero absurdno primerjavo si mislil?

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

In če ni moj sestavni del, čemu jo potem res potrebujem? Kot hrano?

mislil sem na tole,... Ampak zdaj re sdovolj o tem, raje pustimo drugim, da še napišejo kaj pametnega na temo.

Ajde

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Čakaj, čakaj, povej, kaj si našel absurdnega v mojih besedah.

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Nekra »

okej neda se mi brt usega kar ste že napisal,če bi bla prej kle bi sprot...moj mnenje:reinkarnacija obstaja sam v smislu narave spet.po smrti nej bi naše telo zgnil,se razgradil,spojil z zemljo,od tm postal hrana živalim,rastlinam,zrak...na nek način ubistvu za zmer ostanemo kle,v čist spremenjeni obliki :)
nej bi sm napisala zard takšnih prmerov k je ta:
Klora napisal/-a:Jaz verjamem. Ne moremo kar umret in konec.
ker nas je tega grozn strah.tok delamo,ustvarjamo pol pa s smrtjo kr konc usega...za nekatere nesprejemljivo dejstvo.pomojm so iz tega strahu faraoni mumificiral mrtve,da bi ohranil vsaj telo...zard tega še dons mrtve pokopavamo v krstah.na nek način jim preprečujejo takoj se spojit z zemljo kar je itak neizogibno...hm ugotavlam da se še sama tega bojim.najraj bi rekla da bom naročila drugim nej moje telo po smti sežgejo in pepel raztresejo km na kšn lep travnik,plažo sam je zmer še uno...nevem.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Prah si in v prah se povrneš.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

A kako se lahko povrneš, če si pa že?

Uporabniški avatar
Vžigalca
Prispevkov: 6
Pridružen: 19.4.2005 18:43
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Vžigalca »

(kot prvo upam, da ne ponavljam mišljenje koga drugega, sam se mi ne da brat celotne teme)

Zelo zanimivo zame, kar se tiče reinkarnacije:
najbolj mi je ostala v spominu Lobsangova knjiga Tretje oko, kjer opisuje, zakaj so v Tibetu verjeli v reinkarnacijo in še danes verjamejo. Takole opisuje (pišem po spominu): Astrologi pri njih so imeli pomembno mesto, ta veda je bila pri njih mnogo bolje razvita in nima nič skupnega z astrologijo na Zahodu. Tako so npr. izračunali na podlagi ure rojstva novorojenega otroka in ure smrti nekoga, kdo bi ta človek lahko bil (torej tisti, ki se je rodil).

Potem pa so leto in pol starega otroka testirali: v sobo kjer je bilo denimo 100 predmetov so dali med 100 predmetov tudi 10 predmetov, ki so bili last pokojnika. Nato so otroka pustili samega (da ne bi kakorkoli vplivali nanj), da izbere 10 stvari.

Če je "zadel" vsaj 8 od 10 osebnih stvari pokojnika, je bil to zanje zadosten dokaz, da gre za reinkarnacijo pokojnika. Če ni izbral, je to pač bil dokaz, da ne gre za reinkarnacijo.
Kaj pa vi ob tem pomislite?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ja opisan način je še v uporabi v sedanjosti (kolikor še to dovoljujejo Kitajci).
Vsak pomembnejši lama in tudi dalajlama je prepoznan tako.
Nisem prepričan če so astrologi (torej par pomembnejših lam) kaj dosti računali okoli tega. Trenutno se ne spomnim, če so tam karkoli težili k astrologiji, bi rekel bolj ne kot ja. Kolikor je meni znano, so se zanašali na vizije ali sanje.
Testiranje je potekalo tako da so dali na kup več istih predmetov (več skled, več molilnih vencev-mahl, več sprehajalnih palic, če jo je pokojnik imel) in če je otrok izbral pravilne, je bil prepoznan.
Bolj nenavadno je to, da so nekateri baje prepoznali stare prijatelje, lokacije...ampak to je že sumljivo :)
Vpliv je po moje vsekakor bil, po pomoti ali ne. Že to da so dali na izbiro več skled, prava je bila recima zdelana od prejšnjih generacij, ostale pa nove, za mene ni čisto korektno.

Kaj pa vi ob tem pomislite?
Nič kaj slabega. Običaj itak ne dokazuje reinkarnacije. Mislim da bi teste izvajali tako dolgo, dokler ne bi en otrok izbral pravih predmetov.
Je pa prepoznanemu otroku nudil lepše življenje.

Uporabniški avatar
Vžigalca
Prispevkov: 6
Pridružen: 19.4.2005 18:43
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Vžigalca »

mriz napisal/-a: Nisem prepričan če so astrologi (torej par pomembnejših lam) kaj dosti računali okoli tega. Trenutno se ne spomnim, če so tam karkoli težili k astrologiji, bi rekel bolj ne kot ja. Kolikor je meni znano, so se zanašali na vizije ali sanje.
Hja, v knjigi zagotovo omenja tudi astrologijo. Glede sanj in tega pa imaš prav. Vendar oni takšne sanje ne imenujejo "sanje", ampak astralna potovanja. Kako so dokazovali, da gre več kot za "sanje" v našem pomenu? V knjigi opisuje primer, ko so v neki jami vsi izginjali (jama, naj bi bila prehod, da si prišel v nek drug kraj...), torej pomrli. Potem pa je tisti, ki je bil vešč astralnega potovanja, šel v astralnem potovanju do te jame, točno pogledal, kje je zanka, da ljudje ne preživijo (npr. kak nevaren odsek, udor) in je nato v budnem stanju (no, oni sicer pravijo, da so sposobni v budnem stanju iti v astralno potovanje) narisal zemljevid. Naslednja "ekipa" ki je šla skozi jamo, se ga je držala in uspešno prišla na "skoznjo"...
Neverjetno mar ne? Ta astralna potovanja opisujejo tudi drugi (npr. ljudje, ki so jih zdravili z insulinskimi šoki, so baje pričali o podobnih doživetjih).
mriz napisal/-a: Vpliv je po moje vsekakor bil, po pomoti ali ne. Že to da so dali na izbiro več skled, prava je bila recima zdelana od prejšnjih generacij, ostale pa nove, za mene ni čisto korektno.
Se strinjam:) to precej stvari pojasni. In naseli dvom v verjetje v reinarnacijo...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vžigalca napisal/-a: Neverjetno mar ne? Ta astralna potovanja opisujejo tudi drugi (npr. ljudje, ki so jih zdravili z insulinskimi šoki, so baje pričali o podobnih doživetjih).
Hmm..
Pa ti veš koga in zakaj zdravijo z insulinskimi šoki?

Lep dan še naprej želim in to z ravno prav glukoze v krvi..

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ja Vžigalca Tibet je poln takih zgodb. Če so resnične, pa je vprašanje. Mislim da če bi kdo od nas spil kakšen njihov pravi čajček bi tudi "astralno potoval" :lol:
Vžigalca napisal/-a:In naseli dvom v verjetje v reinarnacijo...
Če ne prestane testa dvoma, nima kaj.

NiMoS
Prispevkov: 1
Pridružen: 5.5.2005 13:42
Kraj: mARIBOR
Kontakt:

Reinkarnacija!

Odgovor Napisal/-a NiMoS »

Zakaj ne verjeti v rteinkarnacijo?
Kako pa je vse nastalo. Se spomnnite velikega poka. Gdo pravi da je na svetu vse tako kot nam kažejo naša čutila. Kaj pa energija, kaj je z njo. Če današnja fizika velja energija ne more iz nič nastati in se ne more v nič spremeniti. Toraj reinkarnacija sploh ni vprašanje!

LP 8)

Odgovori