Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež, je pomanjkljivost. Saj ni poanta v kazni. Za človeka je pač zelo mučno in moralo jemajoče, če mora ob vsaki nesreči pomisliti, da si je sam kriv, pa čeprav ne ve, kaj je narobe storil. To je popolnoma zgrešen pristop k življenju.

Ob Desiderati pa si pozabil nekaj pomembnega: Besedilo pošlji vsaj 250 ljudem, če ne se ti bo v treh dneh zgodilo nekaj hudega.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

ZP, hvala, ker si tekst pesmi pripisal meni ali pa samo tako citiraš, saj je vseeno. To ni eden od lepo PPS oblikovanih mail tekstov za pošiljanje naprej. Nastal je leta 1692 od neznanega avtorja, potem pa si ga je polastil Max Ehrman.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Desiderata
Meni se take poceni in naivne bedarije prav gnusijo.
Poceni so prav tvoje izjave, žal. To si pravkar dokazal.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dol mi visi, kdo je zadevo napisal. Oglašuješ jo ti.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ne tako primitivno, proza je tudi umetnost.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Poceni so prav tvoje izjave, žal. To si pravkar dokazal.
Sem že prej pogledal info na wikipediji, kar pa očitno ni spremenilo mojega mnenja. Ampak, da bom bolj natančen - zdi se mi sprevrženo, da se nekaj tako osebnega, kot je način (čustvenega) dojemanja sveta in odzivanja nanj, spravlja v eksplicitni imperativ. Če potrebuješ in padaš na kaj takega, moraš biti totalni debil.

Sploh pa je tak naivni in radostni odnos do sveta možen samo skozi kronično nevednost (ali, kot predlaga dotično delo, ignoriranje) o dogajanju po svetu. Spet velja tisto, kar sem napisal par postov nazaj – če ni znanja, ni problemov.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a =) »

Vedež. "Tvoja" pesem ima napako. Napisana je za nezemljane.
Vedež napisal/-a:Spokojen hodi skozi trušč in naglico sveta in se spominjaj miru, ki ga najdeš le v tišini.
to me spominja na nekatere, ki lahko gredo mirno mimo ljudi, ki stegujejo roke, da bi jim pomagal...
Vedež napisal/-a:Kolikor je mogoče, bodi v dobrih odnosih z vsemi ljudmi.
Z ljudmi, ki so po mojih ocenah zgrešili na celi črti se ne družim... Slaba okolica vleče slaba dejanja.
Vedež napisal/-a:Svojo resnico pripoveduj mirno in jasno in prisluhni drugim, tudi neumnim in nevrednim, zakaj vsakdo ima svojo zgodbo.
Resnica je (po moje) vredna borbe.
Vedež napisal/-a:Izogibaj se bučnih, napadalnih ljudi, ker so breme za tvojo dušo.
...in celo življenje bodi cmerav otrok

itd., itd.


Ne, ne...saj (malo) pretiravam...
Pesem niti ni tako slaba, sam jo moraš gledat skozi posebna "očala"...
malce primitivno, če mene vprašaš...

:D Najboljši je Dr. House: "Upanje je za strahopetce."

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Ne tako primitivno, proza je tudi umetnost.
Ampak čakaj, saj nismo na literarnem forumu (drugič). :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Roman napisal/-a:Za človeka je pač zelo mučno in moralo jemajoče, če mora ob vsaki nesreči pomisliti, da si je sam kriv, pa čeprav ne ve, kaj je narobe storil. To je popolnoma zgrešen pristop k življenju.
Misel, da bodo zločinci kaznovani (kot je že lepo demonstriral sam Vedež) to neprijetnost očitno prevaga (pa tudi resno dvomim, da je kdorkoli, ki v karmo verjame, ob vsaki svoji nesreči ali doživetem zločinu toliko dosleden in fer, da svoje trpljenje dojema kot pravično in upravičeno). Kot si že napisal, tolažba in nič več.

=) napisal/-a:Pesem niti ni tako slaba, sam jo moraš gledat skozi posebna "očala"...
Skozi posebna očala še stalinizem ni tako slab, kajne? Ta pesem si posebnih očal ne zasluži.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:Saj ni poanta v kazni.
Ne ni poante, ker kazni ni.
Roman napisal/-a:Za človeka je pač zelo mučno in moralo jemajoče, če mora ob vsaki nesreči pomisliti, da si je sam kriv, pa čeprav ne ve, kaj je narobe storil.
Ta svet je demonski skoz in skoz in kamor prst vtakneš, postaneš demonski tudi sam - ubijanje živali, meso, razne intoksikacije, ženske, igre na srečo in razne spekulacije z denarjem so glavni razlogi za trpljenje. Internet je demonski, pa TV, računalniki, demonska so industrijska središča in trgovski centri, demonski je facebook,... Pravila igre so napisana v svetih spisih, če jih spoštuješ in jim dosledno slediš, se bo materialno trpljenje zmanjšalo na minimum, če pa si sovražen do svetih spisov in si domišljaš, da si neodvisen in da lahko delaš vse, kar te je volja, pa boš moral trpet - vsaka akcija ima svojo posledično reakcijo. (sam si si kriv)
Roman napisal/-a:pa čeprav ne ve, kaj je narobe storil.
Zato pa so napisani sveti spisi, da veš kaj lahko in kaj ne!

mriz napisal/-a: Misel, da bodo zločinci kaznovani (kot je že lepo demonstriral sam Vedež) to neprijetnost očitno prevaga (pa tudi resno dvomim, da je kdorkoli, ki v karmo verjame, ob vsaki svoji nesreči ali doživetem zločinu toliko dosleden in fer, da svoje trpljenje dojema kot pravično in upravičeno).
Mriz, sploh ni pomembno, kaj ti misliš in verjameš, zakon karme deluje tudi na tebe.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a =) »

Hanuman napisal/-a: Zato pa so napisani sveti spisi, da veš kaj lahko in kaj ne!
Marsikaj ti pove že sama psihologija. ne rabiš svetih spisov,da veš kaj je prav.
Hanuman napisal/-a:Mriz, sploh ni pomembno, kaj ti misliš in verjameš, zakon karme deluje tudi na tebe.
Hanuman, sploh ni pomembno, kaj ti misliš in verjameš, zakon fizike deluje tudi na tebe.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Mriz, sploh ni pomembno, kaj ti misliš in verjameš, zakon karme deluje tudi na tebe.
Hanuman, sploh ni pomembno, kaj ti misliš in verjameš, zakon fizike deluje tudi na tebe.
Verski nauki imajo to nesrečo, da so odvisni samo od posameznikovega verjetja - za vernika je svet takšen, kot ga dojema sam - in to ravno (in edino) zato, ker ga tako dojema sam. Že v tej temi smo priča trku dveh neskladnih verskih razlag - za Vedeža je karma v funkciji kazni, za Hanumana pa o kazni ne gre govoriti. In ker o kakih realno-preverljivih ali celo smiselnih vsebinah verskih naukov ne moremo govoriti (verski nauk vzpostavlja realnost, kot jo dojema vernik), se Hanuman (začuda) spet moti - to, kaj kdo misli in verjame, je pri verskih naukih zelo (oz. celo edino) pomembno.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Hanuman napisal/-a:Ta svet je demonski skoz in skoz in kamor prst vtakneš, postaneš demonski tudi sam - ubijanje živali, meso, razne intoksikacije, ženske, igre na srečo in razne spekulacije z denarjem so glavni razlogi za trpljenje. Internet je demonski, pa TV, računalniki, demonska so industrijska središča in trgovski centri, demonski je facebook,... Pravila igre so napisana v svetih spisih, če jih spoštuješ in jim dosledno slediš, se bo materialno trpljenje zmanjšalo na minimum, če pa si sovražen do svetih spisov in si domišljaš, da si neodvisen in da lahko delaš vse, kar te je volja, pa boš moral trpet - vsaka akcija ima svojo posledično reakcijo. (sam si si kriv)
Tudi sveti spisi so oblika komunikacije in potem takem tudi demonski. Mislim, da se boš v prihodnje še najboljše znašel med talibani. Pa jutri takoj internet odjavi :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ah, ubogi revež se tako nesebično žrtvuje za nas brezbožne in zločinske materialiste, da bi le uvideli njegovo specifično Absolutno Resnico, mi pa mu to vračamo z izpostavljanjem problemov njegovih razlag.

Čudno, da še za demonske ni (izrecno) označil resnih knjig, dvoma, vprašanj... no, čeprav je v njegovih očeh dvom enak sovražnosti do svetih knjig :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Mriz, moj prijatelj, če bi znal vsaj malo bolj opazovati sebe in svoje življenje, bi uvidel, da zakon karme deluje. Nobenih znanstvenih proti-argumentov še nisem slišal od tebe, sam bullshit. Moje razlage so kristalno jasne, če jih ne moreš razumet, ti pa ne morem pomagat. Bom molil zate.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Hanuman napisal/-a:... Moje razlage so kristalno jasne, če jih ne moreš razumet, ti pa ne morem pomagat. Bom molil zate.
Predrznost, ki ji ni para. :x :evil: :twisted:

Odgovori