Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Prodaja iluzije je nateg, vendar če človek vztraja....

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Še tole: kupujem vedno le od tistih, ki mislijo, da jim duša nič ne pomeni.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež, v čem je finta kapljice krvi? Ali to naredi moj podpis za več vrednega?

Koliko denarja imaš preveč?
igy napisal/-a:Prodaja iluzije je nateg, vendar če človek vztraja....
Mogoče ne bi bilo slabo odpret en biznis okoli tega. Navsezadnje, poglej kam je prišla Cerkev...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mriz napisal/-a:Em... baje ne. Lucifer (hudič) ni bil produkt božje želje po slabem, ampak je bil produkt svoje svobodne volje.

Ali pa je ustvaril 'slabo' da bi on lahko bil 'dobro'?
Ve se le, da prej ni bil zadovoljen s samim seboj, ker se ni mogel primerjati z nikomer.
Moj odgovor na tisto trditev prijatelja je bil da si je bog moral ustvariti neke vrste zrcalo, da je postal to kar je. Si imel to v mislih?
Seveda..:lol:
mriz napisal/-a:Aja, to še: zakaj bi častili hudiča ki je vpeljal minljivost, ko se na drugi strani ravno minljivosti hočemo znebiti?
Kdo se hoče znebiti minljivosti?
Si samomorilec?
Saj imaš dušo večno? Boš po smrti zadovoljen, ko niti tega zadovoljstva ne boš mogel čutiti?

Zakaj častimo hudiča?

Brez minljivosti ni spoznanja.
Brez spoznanja ni čaščenja.


Vera nas uči, da smo vsi mi božji otroci, vendar je to samo delna resnica, povsem enako smo tudi hudičevi otroci. (Obred krsta naj bi nagnil tehtnico.)

Lep dan želim..

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Še tole: kupujem vedno le od tistih, ki mislijo, da jim duša nič ne pomeni.
Dej, dej..
Tako ali tako si se že izdal.. :twisted:

Mriz in ostali, koliko je po veše vredna ena sama samcata kapljica tvoje krvi?
Če greš na krvodajalsko akcijo ti jo vzamejo nekaj deci litrov.

Lepo prosim, povejte svojo ceno!!!

Lep dan želim..

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Vedež....koliko ponujaš zanjo...?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a: Kdo se hoče znebiti minljivosti?
Si samomorilec?
Saj imaš dušo večno?
Okoli duše sem že povedal svoje, da je ravno ona (njena ideja, iluzija) posledica težnje po ne-minljivosti.
Boš po smrti zadovoljen, ko niti tega zadovoljstva ne boš mogel čutiti?
Bolj težko bom karkoli, ker me ne bo.
Vera nas uči, da smo vsi mi božji otroci, vendar je to samo delna resnica, povsem enako smo tudi hudičevi otroci. (Obred krsta naj bi nagnil tehtnico.)
Čemu pa služi obred krsta kot pa za prekinitev stika z hudičem (njegovim vplivom, njegovim 'načinom')?

Mriz in ostali, koliko je po veše vredna ena sama samcata kapljica tvoje krvi?
Če greš na krvodajalsko akcijo ti jo vzamejo nekaj deci litrov.
Mah kapljica ni vredna nič, vreden je Vedežev zanos iz katerega bi rad izcuzal koliko bo šlo :lol:

Cene pa ne bom postavil jaz, da se ne bom zasral (=dal nižjo, kot je Vedež pripravljen plačat).

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Prodal pa mi boš tako ali tako nekaj kar "misliš", da nimaš.
Problem je drugje: izkazalo se bo, da ne kupuješ tistega, kar jaz mislim, da nimam.

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Kapljica krvi niti ni tako poceni, vendar se za količinske popuste lahko zmenimo. Koliko pa ponujaš, Vedež?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Jaz ne bom kupil vaših duš, he he, kako ste dobesedno vzeli. Morda vam bo to ponudil kdo drug, seveda če boste želeli.

Vse se je začelo iz bistvenega vprašanja: Naj se javijo tisti, ki čisto zares "mislijo", da nimajo duše.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

...eh......začel si sicer dobro....

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Je pa nekaj: človek se mora zavedati, da ima dušo. Kdor se tega ne zaveda, naj pomislim ... se pač ne zaveda. (lahko, da jo je že prodal, PA NE VE) :lol:

Kje smo ? Ne bo daleč od resnice, bolj v peklu kot v nebesih. ha, ha, ha

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo vsem,saj ste skoraj,kar vas je aktivnih tu pri dušah.Kot izgleda že mora nekaj biti na tem.Zanimivo mi je vprašanje ki ga je zastavil eden od vas:

4. Kje obstaja duša, saj je z našimi čutili ne moremo zaznati?

Duša je zelo širok pojem zato tudi toliko debate.Če se omejimo na zgornje vprašanje in preidemo z našimi mislimi na oprejemljivejše stvari,kaj kmalu vidimo, da se v resnici nekaj dogaja v našem telesu,pa naj bo to podnevi ali ponoči.Lahko so to vsakodnevni dogodki,branje knjig,samo delo,zabava...itd in tudi sanje.In kaj pri vsem tem čutimo? Zaenkrat je važno da se nekaj dogaja,vsaj tako lahko sklepamo.Od kje pa informacije? Teh stvari ne vidimo,ne slišimo,da ne govorim o otipljivosti,vonju in podobno.Vendarle naše telo sprejema vse to, torej obstajajo čutila v našem telesu.Za dušo so to možgani,edini ki so v telesu sposobni razlikovati prihajajoče signale.
Toliko za danes,drugič pa še o samem naslovu - pomenu besede reinkarnacija in kaj se dejansko dogaja.Mislim pa da ima vsakdo od vas pravico razmišljati po svojem prepričanju.
Lep večer

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj zdaj, ne bo nič s prodajo? Vedež, si se malo uštel? :twisted:


Celica, rahlo sem zmeden :)
Od kje pa informacije? Teh stvari ne vidimo,ne slišimo,da ne govorim o otipljivosti,vonju in podobno.
Ne, informacije so posledica gledanja, poslušanja, tipanja itd. In to informacije pridejo iz obdelave podatkov od zunaj (pa od znotraj). Podatki se obdelujejo v možganih, kjer so potem shranjene tudi informacije.

Kakšno vlogo ima pri tem duša, zakaj bi bila nujna za delovanje takega sistema?


Bi pa zelo rad slišal tvojo verzijo poteka reinkarnacije...

Henrix
Prispevkov: 13
Pridružen: 6.5.2006 20:59

Odgovor Napisal/-a Henrix »

Sodeč po komentarjih se čuti tihi spopad med znanostjo in religijo.
Zmaga pa religija, zakaj?

Religija je opij za ljudstvo in večina ljudi bo raje poslušala v smeri religije, kot pa znanosti.

Sicer pa prodam svojo dušo za XXX.XXX.XXX Itak ni nič vredna, saj je ne morem prenseti drugi osebi, ker je sploh ni.

Neki Kitajec je na ebayu objavil oglas, da prodaja svojo dušo, že se je par kupcev zagrelo za to, dokler ni en ponudil najvišjo ceno(ne spomnim se koliko je bila). Kasneje pa so pristojni te strani ugotovili, da je oglas neprimeren, saj duše ni mogoče prenesti drugi osebi. Po pravu gledanost je tu problem možnosti posla. Saj taka vrsta posla ni mogoča.

Odgovori