Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

Klora
Prispevkov: 9
Pridružen: 1.12.2004 15:26
Kraj: Izola
Kontakt:

Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Klora »

Jaz verjamem. Ne moremo kar umret in konec.

Nerock
Prispevkov: 23
Pridružen: 4.6.2004 15:49

Odgovor Napisal/-a Nerock »

--------------------
Zadnjič spremenil Nerock, dne 21.6.2007 14:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Klora napisal/-a:Ne moremo kar umret in konec.
To je tako, kakor bi dejali, da svetloba ne more kar zmanjkati, ko ugasnemo luč.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ce reces "ne mores kar umret in konc" samo pomeni da se ne sprijaznis z usodo, da enkrat umres. Drgac mam pa eno teorijo (glej Forum: Zivimo, ali smo le sifre v dusevnem prostoru?) :oops: :roll:

koki
Prispevkov: 14
Pridružen: 1.12.2003 1:38
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koki »

Jaz tudi ne verjamem v reinkarnacijo...Človek umre in ga potem pač pojejo druge živali...

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

rus niet umret

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Aniviller napisal/-a:...samo pomeni da se ne sprijaznis z usodo, da enkrat umres.
Ja, vem. Vendar se zlahka sprijazniš s temo, ko ugasneš luč, kajne.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

meni se zdi sam pojem reinkarnacija sporen, ker v svojem bistvu zahteva bivanje duše v človeškem telesu, s čimer pa se ne strinjam. torej, v takšno reinkarnacijo ne verjamem.

Uporabniški avatar
rdeca kapica
Prispevkov: 7
Pridružen: 15.12.2004 20:32

Odgovor Napisal/-a rdeca kapica »

Ne verjamem v reinkarnacijo... (vsaj ne vecinoma - na trenutke pac cloveka zamika se kej druzga kot biologija... :wink: )
Vecinoma verjamem v to, da kemijsko, biolosko, fizikalni ipd. procesi v nasem telesu pac sprozajo neke reakcije, procese, whatever, ki jih mi dojemamo kot custva, razum, duso, sebe...ko umremo, teh povezav, interakcij, tega delovanja ni vec in tudi nas vec ni...najprej ni vec duse...pocasi pa se fizicnega ne...
dejansko živali tudi smo, vendar se 96% ljudi s tem dejstvom težko sooča
se dobro, da se najde se kdo, ki tako misli

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

...ki jih mi dojemamo kot custva, razum, duso, sebe...
kdo ali kaj pa je ta "mi" ki to dojema? s tem mislim to zadevo, ki te procese dojema kot duso, sebe itd.

nekje sem slišal, da mrtvecu še nekaj časa rastejo lasje in nohti..je mogoče, da se v njem odvijajo tudi mentalni procesi?

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

...pojdite na kaksno od tehnik regresije, ki jih je v SLO kar nekaj (pri zavesti ali hipnozi) da vas vrne nazaj. Dozivetje je ravno tako resnicno (in prepoznavno,...hudo realen deja-vu v drugi 'se vedno lastni, svoji' osebi, kjer sprejema-mo nam znane odlocitve v drugem prostoru, casu) kot obcutek dotika tipkovnice, okus caja, ki ga prijete zraven PCja, pogled na monitor in realen svet okrog.
Do takrat pa bodo vasa prepricanja samo sklepanja na podlagi dosezenega znanja. Realno lahko odgovori le tisti, ki je to ze pozkusil. Izkusnja je zelo osebna, intimna in nesugerirana.
LP

robespierre
Prispevkov: 65
Pridružen: 27.5.2004 23:47
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a robespierre »

kdo ali kaj pa je ta "mi" ki to dojema? s tem mislim to zadevo, ki te procese dojema kot duso, sebe itd.
He, je zanimivo, da obstaja zavest, kajne?
Recimo, da sem JAZ skupek molekul. To je torej ta JAZ ki obstaja. Nek pomen ima najbž še čas, skozi katerega "živimo".
Vendar, ali se JAZ, (pač tu konkretno sklepam po sebi) kot tipkam po tipkovnici in skušam nekaj POVEDATI oz. RAZMISLITI zavedam tega kupčka molekul, ki šibajo sem in tja? Ali ima dejstvo, da sem kupček molekul kakršnokoli zvezo s tem, da JAZ (pozor, ko to bereš misli nase) tukajle zdajle RAZMIŠLJAM?

Tu je cel kup težav. Najprej, ne vemo kaj pravzaprav materija oz. kupček molekul pomeni, kaj to je, ali je to različno od nič in ali obstajajo neki "zakoni", ki "urejajo" to materijo tako ali drugače. Potem, zakaj obstaja taka razlika med menoj in tole namizno svetilko, da jaz nekaj migam in RAZMIŠLJAM, ona pač samo stoji in ne naredi ničesar. In tako dalje in tako dalje.
Jaz ne bi sebe tako grdo postavil v nič in se primerjal s tole namizno svetilko (kupček molekul) prav brezvezna je in prav bedno tukaj stoji in ves čas čaka, da nekdo pritisne na gumb in jo prižge. Jaz sem nekaj več. (Boste rekli, lejga samovšečneža. :oops: )
In če sem nekaj več od svetilke, sem tudi nekaj več od vsake stvari, ki se jo lahko zavedam. Pa boste rekli, ne ne, ti si samo bolj zapleteno zgrajen iz molekul. Ja, ok, JAZ sem pa več od tistega "ti", ki ste ga uporabili, ko ste me s tem ogovorili. Za vas sem morda kupček molekul. Zase pa še zdaleč ne. In ker opažam, da se drugi podobno obnašate kot jaz menim, da je vsak od vas nekaj več od kupčka molekul.
Pa imamo dušo :)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

powerslave napisal/-a:Dozivetje je ravno tako resnicno
Doživetja so vedno resnična, problem je razlaga, ta je lahko povsem napačna.
Do takrat pa bodo vasa prepricanja samo sklepanja na podlagi dosezenega znanja.
Bolj važno od podlage se mi zdi resničnost (pravilnost) prepričanja.
Realno lahko odgovori le tisti, ki je to ze pozkusil.
Torej bi morali biti psihiatri sami duševni bolniki.
...nesugerirana
Kako je lahko hipnoza nesugreirana?
robespierre napisal/-a:In če sem nekaj več od svetilke, sem tudi nekaj več od vsake stvari, ki se jo lahko zavedam.
Tudi tako se lahko zavedaš, sklep pa vendarle ni nujno točen.
Pa boste rekli, ne ne, ti si samo bolj zapleteno zgrajen iz molekul. Ja, ok, JAZ sem pa več od tistega "ti", ki ste ga uporabili, ko ste me s tem ogovorili.
In ravno ta zapleteni sistem molekul ti omogoča misliti, da si nekaj več.
Za vas sem morda kupček molekul. Zase pa še zdaleč ne.
Čakaj no, saj s kupčkom molekul ne misliš na svojo svetilko?
Pa imamo dušo
Kaj misliš s tem?

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

Roman napisal/-a:Doživetja so vedno resnična, problem je razlaga, ta je lahko povsem napačna.
Ce si ti, sebi lastno resnicnost napacno razlagas, potem ne verjames niti sebi in je vso tvoje pisanje iskanje odgovorov, ki jih se nisi nasel.
Bolj važno od podlage se mi zdi resničnost (pravilnost) prepričanja.

Pa saj sem rekel, ko SE PREPOZNAS, VES DA SI TO DOZIVEL!
Potegni vzporednice s kaksnim VHS posnetkom, ko si bil se majhen. Eto, pogledas se na TV in se vzivis ter identificiras s situacijo v danem okolju in casu.
Realno lahko odgovori le tisti, ki je to ze pozkusil.
Torej bi morali biti psihiatri sami duševni bolniki.
Tukaj sploh nisi razumel kaj sem hotel povedati!



Glede nesugeriranosti:
Sem rekel da obstajata dve metodi, ker sem uporabil besedo "ali": 1.hipnoza ALI 2. pri popolni zavesti !!!!!
Sami odgovori so pri metodi (2) nesugerirani v tej meri, da preiskovanec sam podaja sliko dogajanja. Izprasevalcev namen je samo v obliki vprasanj: e.g. Kaj vidis? Kaj se dogaja? itd. in v obliki vodenja skozi postopek da se pride v taksno stanje (razsirjanje zavestnega misljenja v podzavest). Izprasevalec ne sugerira okolja v katerem se preiskovanec znajde.

Tvoj vecen problem Roman je neskoncno zastavljanje vprasanj na katere se opoteka tvoje razumsko misljenje. Na niti enega si ne mores odgovoriti, ce nekaj ne poizkusis, ker si v osnovi preprican drugace.
Do takrat pa veselo sprasevanje (neskoncno vrtanje) ti zelim. LP

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

hudo realen deja-vu v drugi 'se vedno lastni, svoji' osebi, kjer sprejema-mo nam znane odlocitve v drugem prostoru, casu
Kak to misliš, znane odločitve? da smo v v prejšnjih življenjih sprejemali enake odločitve kot v trenutnem ali da se samo tega spominjamo kakor se spominjamo doživetja posnetega na kaseto?

Odgovori