Ali lahko beremo misli ?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

kob napisal/-a:nama z bratom je to že večkrat uspelo
mene tudi zanima več o tem :)

Aniviller napisal/-a:Je kar v redu da imamo svojo zasebnost vsaj v glavi!
Ja, bo držalo.. mislim da bi mene že zdavnaj zaprli če bi vedeli kakšne stvari mi rojijo po glavi :lol:

Ja če bi lahko brali misli, bi bilo zasliševanje sovražnikov ali kakšnih vohunov dosti lažje...glede na težavnost izvedbe pa bi osebno zaenkrat rajši vztrajal pri puljenju nohtov :lol:

Uporabniški avatar
vid
Prispevkov: 89
Pridružen: 4.2.2005 21:58
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vid »

A pa drgac misls, da bi blo tko preprosto?
mhm.. po mojem, je stvar mal bl zakomlicirana :)
sej je useen.
A mi zan mrbit kdo povedat, kak to da ce naprimer:
1) mi kdo rece besedo cifra mi za trenutek poblisne stevilka 9. ampak ce bi bilo treba cifro zapisat, pa bi zapisal randomly kero kol? A to zato, ker je prvi miselni proces poseldica ikusnje, spomina, whatever, drugo pa...?
2)ce pa mi kdo rece besedo stevilka mi pa v glavi poblisne stevilka 1. Operiram(pisem, itd.) pa lahko potem z vsemi? a je med 1) in 2) kera povezava?
A bi lohka rekl, da najprej potece nevronski signal v del mozganov za spomin (izkustvo), potem pa zacne delovati nek drug del mozganov, ki z podatki iz spomina(obujenimi) operira.
Ce je to res, potem bi z mozganskim zemljevidom, lahko videli le tiste misli, ki so trajno (ali pa tudi ne) uskladiščene v našem spominu, kajne.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ja edini način izvedbe branja misli, ki je bil v tej temi do zdaj omenjen, se mi
zdi trenutno kar preveč zakompliciran...

Jaz si glede na prejšnje poste izdelavo možganskega zemljevida predstavljam kot slike kombinacij aktivnih celic v možganih ob vsaki mali hudičevi misli. Naprimer, ko misliš recimo na skodelico kave, imaš v glavi določeno kombinacijo aktivnih možg. celic. Vendar, glede na to da imaš verjetno na to skodelico kave istočasno kakšne asociacije, bi pravzaprav morali izolirat samo tisti del, ki predstavlja kavo, ne? Tu je že prvi problem izdelave možganskega zemljevida, kako ta del natančno izolirat?

rekel bi na sigurno možgani najprej preverijo v spominu če je tam not že kaj podobnega s tem, s čimer imaš trenutno opravka. sicer pa, ob procesu branja misli
bi itak brali samo spomin..če ne dolgoročnega, pa kratkoročnega.

Uporabniški avatar
vid
Prispevkov: 89
Pridružen: 4.2.2005 21:58
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vid »

ampak ce bi bral samo spomin, pol bi lohka blo to uporabno samo v dolgorocnih programih, ki se zanimajo predvsem za pretekla dejanja.
mozgnaski zemljevid, bi bil pa pol kr en dolg filmcek. To bi pomenl, da bi mi moral snemat sogovornikove mozgane in hkrati opazovati njegove misli in besede.
jst bi se pocutu nazga :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Za začetek bi bil zelo zadovoljen samo z branjem spomina :) . Ko pa bojo možgane bolj razumeli..no, mogoče jih že..ne sledim tem raziskavam.
Seveda, najprej skeniranje, da bi imeli vse kombinacije, potem pa branje.
Jaz se takoj javim za poskusnega zajca :D

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Če bi imeli možnost, kaj bi bili izbrali:

- Razpolaganje z sposobnostjo branja misli ipd. po naravni poti - kot
človeku lastna lastnost ali

- Posedovanje aparature, ki zgornje omogoča,

Obe možnosti zahtevata input: prva - pozornostni trening, druga pa pridobitvena sredstva.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Izbral bi posedovanje aparature, saj bi se jo teoretično celo dalo naredit. Pa tudi če se je ne bi dalo naredit, bi bolj užival sledenju teh raziskav kot pa pozornostnemu treningu.
Preko pozornosti ne bi mogel dosečt popolnega branja misli. Človek ima sposobnost da nezavedno bere nezavedne znake telesa drugih, prav tako lahko kakšni mojstri borilnih veščin med samo borbo "napovejo" naslednji udarec nasprotnika.To se sicer dogaja prehitro, da bi lahko o tem sploh razmišljal oziroma zavedno razmišljanje ravno moti. To pa ni branje misli, kot je bilo mišljeno v tej temi.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Preko pozornosti ne bi mogel dosečt popolnega branja misli.
Kako pa veš? Si naredil raziskavo, poskus in sedaj nizaš rezultate?
Si seznanjen z rezultati kakšnega poskusa ustanove Petropavlovskemu institutu podobnih dejavnosti?

Načeloma imaš pa prav. Misli bi bilo težko brati.
Prej bi bilo možno pridobivanje vtisov, kot informacijskih paketov, iz možganov partnerja.

Je pa še ena finta, ki povzroči, da partner verjame, da obvladaš branje misli. To je vsiljevanje vtisov.
Oz. tistih vplivov, ki vtise povzročajo.
Partnerju vtis vsiliš, on ga sprejme, tj. se mu pojavi v glavi, ti ga pa pravi trenutek glasno navedeš. Prejemnik si misli (zmotno), da si navedel
njegovo lastno misel.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Kako pa veš? Si naredil raziskavo, poskus in sedaj nizaš rezultate?
Si seznanjen z rezultati kakšnega poskusa ustanove Petropavlovskemu institutu podobnih dejavnosti?
Saj ne vem, tako sklepam po informacijah, ki jih imam na razpolago. Z rezultati poskusov iz omenjene ustanove nisem seznanjen, bi pa bil vesel če bi jih ti delil z menoj.
Prej bi bilo možno pridobivanje vtisov, kot informacijskih paketov, iz možganov partnerja.
Direktno iz možganov ne bi rekel. Informacije o vrsti misli dobivamo iz izraza na obrazu, kretnjah, tonu govora, itd. To še nam je baje ostalo od časov življenja v gozdu.

Finta, ki si jo omenil, ni nič drugega kot izkoriščanje zgoraj navedenih lastnosti človeka v zabavo, a ne?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Finta, ki si jo omenil, ni nič drugega kot izkoriščanje zgoraj navedenih lastnosti človeka v zabavo, a ne?
Mogoče. Pred leti se je v Reviji "Tajne" pisalo o psihotronskih napravah in objavljeno je bilo nekaj letakov raznih proizvajalcev.
Med drugimi tudi od Firme "SuperScience", ki je tržila nekakšen Mindmachine, ki se je imenoval: Extremely Low Frequency (ELF) Generator.
Sam sem enega takih nabavil za taktratnih $400. Naprava je oddajala v radiusu do 15m EM-valovanje frekvenc do 32 Hz, določljivo na tretjo decimalko natančno.
Zraven so bili navedeni frekvenčni intervali, ki naj bi povzročali različne "Fenomene" od Astralnih projekcij, telepatije, pomiritve, zdravilstva, ufo-komunikacije,...

Nekaj spremnih besed je namigovalo, da so morebiti obstajale raziskave za vse kaj drugega kot pa za zabavo. Npr. za manipuliranje, vsajanje tujih idej/vzgibov, ki naj bi jih subjekt prepoznal kot lastna, torej OK.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Zraven so bili navedeni frekvenčni intervali, ki naj bi povzročali različne "Fenomene" od Astralnih projekcij, telepatije, pomiritve, zdravilstva, ufo-komunikacije,...
Verjetno tile frekvenčni intervali povzročajo samo občutek teh fenomenov. Pač vržejo možgane iz tira, v drugo stanje. Kul, elektromagnetna droga :lol:
Npr. za manipuliranje, vsajanje tujih idej/vzgibov, ki naj bi jih subjekt prepoznal kot lastna,...
Saj pravim, za zabavo :D . No, mogoče še ima kakšen vojaški potencial, a ne.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Verjetno tile frekvenčni intervali povzročajo samo občutek teh fenomenov. Pač vržejo možgane iz tira, v drugo stanje. Kul, elektromagnetna droga
Hm, ali si že slišal za mindmachine in podobne aparate, tudi mini izvedbe za vzpostavitev zdravilnega polja v telesu?

Blizu novi diagnosticirni napravi, s katero pošljejo skozi telo šibki tok, na monitorju pa potem "čitajo" obolele dele relesa, oz. tudi posamezne organe, ki imajo že spremenjene lastnosti, ki se jih da odčitati z omenjeno aparaturo, bolezenskih znakov pa še ni. (!)
Zadnji je bilo na TV.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Hm, ali si že slišal za mindmachine in podobne aparate, tudi mini izvedbe za vzpostavitev zdravilnega polja v telesu?
Kaj pa bi naj bilo to "zdravilno polje"? A če grem pod vpliv tega stroja, se bom rešil prehlada?
Blizu novi diagnosticirni napravi, s katero pošljejo skozi telo šibki tok, na monitorju pa potem "čitajo" obolele dele relesa, oz. tudi posamezne organe, ki imajo že spremenjene lastnosti, ki se jih da odčitati z omenjeno aparaturo, bolezenskih znakov pa še ni. (!)
A diagnosticirno napravo enačiš z zdravilno napravo?
Človeški organi so materialna zadeva, torej so podrejeno zakonom fizike/kemije. Skozi organe teče (blagi) tok, tako kot skozi celo človeško telo.
Če je tako, ima vsak organ vzpostavljeno svoje EM polje, ki v določenih stanjih ustreza razmeram zdravega, normalnega organa. V primeru sprememb, anomalij, se mogoče to EM polje spremeni in ta naprava te spremembe odčitava. Kaj je tukaj nadnaravnega, ne fizikalno dokazljivega (seveda v primeru, da se ne motim)?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Kaj pa bi naj bilo to "zdravilno polje"? A če grem pod vpliv tega stroja, se bom rešil prehlada?
Tako je, seveda pod pogojem, da je prehlad mogoče ozdraviti z EM delovanjem.
A diagnosticirno napravo enačiš z zdravilno napravo?
Da, v tem primeru, da. Pri zadevi je nekako tako, kot relacija med elektromotorjem in generatorjem. Lahko enačim? Torej enačim.
Če je tako, ima vsak organ vzpostavljeno svoje EM polje, ki v določenih stanjih ustreza razmeram zdravega, normalnega organa. V primeru sprememb, anomalij, se mogoče to EM polje spremeni in ta naprava te spremembe odčitava. Kaj je tukaj nadnaravnega, ne fizikalno dokazljivega (seveda v primeru, da se ne motim)?
Da, vidiš, ta naprava odčitava, ona prej pa oddaja in vzpostavlja zdravilno EM polje - tisto frekvenco, ki jo določen organ "prepoznava" kot sebi lastno v normalnem, naravnem stanju. In tako preide iz stanja "narobe" v stanje "prav" in se pozdravi pred pojavom bolezni.

To je kar se zdravljenja tiče.
Em polje določene frkvence lahko prebudi (beri - naredi bolj očitne, zaznavne, kontroljive) tudi nekatere lastnosti, kot so ESP.
Experimenti so bili, pozna kdo rezultate?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Tako je, seveda pod pogojem, da je prehlad mogoče ozdraviti z EM delovanjem.
Si že slišal za placebo?
Da, v tem primeru, da. Pri zadevi je nekako tako, kot relacija med elektromotorjem in generatorjem. Lahko enačim? Torej enačim.
Ne bi rekel da je tako. Če ta naprava bere stanje EM polja, še ne pomeni da ga lahko spremeni. Dvomim tudi da bi lahko z EM valovanjem spremenili mehansko sestavo stvari, ki "bolano" EM polje oddaja.
Da, vidiš, ta naprava odčitava, ona prej pa oddaja in vzpostavlja zdravilno EM polje - tisto frekvenco, ki jo določen organ "prepoznava" kot sebi lastno v normalnem, naravnem stanju. In tako preide iz stanja "narobe" v stanje "prav" in se pozdravi pred pojavom bolezni.
Ta prehod iz narobe v prav me bega. Kako bi naj to potekalo? Kako se spremeni mehanska sestava (ne na kvantnem nivoju) samo pod vplivom EM polja?
Em polje določene frkvence lahko prebudi (beri - naredi bolj očitne, zaznavne, kontroljive) tudi nekatere lastnosti, kot so ESP.
Ne bi rekel. EM valovanje določene frekvence te zadene, da si domišljaš. A potem ti meniš da je vsak ki je jedel LSD videl resnične škrate ali, kot mi je en razlagal, lebdeče paradižnike okoli sebe?

Odgovori