Religija

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Katera vera je zate najboljša?

Budizem
16
23%
Hinduizem
3
4%
Islam
0
Brez glasov
Krščanstvo
19
27%
Drugo
33
46%
 
Skupaj glasov: 71

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Seveda je celibat nerazumen, saj človek le zaradi neke prisile in verovanja, škodi samemu sebi.
Pa tudi drugim, saj se spolna energija zaradi nerazumnega delovanja, potem izraža na prostaške načine.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Ali je po tvoje vera "nerazumna"? Kaj ti sploh pomeni pojem "vera"?
To sem že večkrat napisal, kaj mi pomeni.

Vera je verovanje v nek ideal, ki pa sploh ni pomembno, če je ta ideal resničen in razumen ali pa ne.

Rock celo trdi, da je vera nad razumom.... :)
Jaz pa pravim, da je pod razumom.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

roberto11 napisal/-a:Seveda je celibat nerazumen, saj človek le zaradi neke prisile in verovanja, škodi samemu sebi.
Pa tudi drugim, saj se spolna energija zaradi nerazumnega delovanja, potem izraža na prostaške načine.
A dajte ga no biksat gospod Roberto11.

A si se tle malo zaletel v amatersko psihoanalizo. "Spolna energija zaradi nerazumnega delovanja izraža na prostaški način"? Jah, sem res oni dan videl dva župnika, pa enga Budista, in ene par Harekrišnevcev, aja pa da ne pozabim, pravoslavnega meniha, mater so tako pljuvali po tleh in preklinjali. Res so bili prostaški.

Daj malo razmisli kaj pišeš, če pa misliš s tem postom resno, mi ga prosim ponovi in bom skušal podati kako resnejšo kritiko te tvoje misli. Za zdaj mislim, da se šališ.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Z besedo prostaški, sem mislil na razno pederstvo med menihi in pedofilijo, pa podobno....

Spolne energije ne moreš zanikati z nobeno vero. Človek je še vedno človek, pa čeprav verjameš, da si le neka božja duša.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Ne morem verjeti, da so šli tako daleč...http://www.delo.si/clanek/137103

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Eh, to je že staro. Naši novinarji bol zamujajo. Kot veš, je najbolj odgovoren za prikrivanje spolnih zlorab dečkov in za reševanje/skrivanje duhovnikov bivši perfekt za kongregacijo doktrine vere, čigar poznanstvo uživa po vesoljnem svetu. Njegovo navodilo duhovščini ob zlorabi dečkov naj bi bilo: "Tem žrtvam moramo nuditi najboljšo pastoralno oskrbo." Kakor da je niso že prejeli!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

In kar je najbolj pomembno, kot pravi standardni argument - ob vsem tem se ne sme pozabiti, da Cerkev dela tudi dobro.

:lol:

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

mriz napisal/-a:In kar je najbolj pomembno, kot pravi standardni argument - ob vsem tem se ne sme pozabiti, da Cerkev dela tudi dobro.

:lol:
Saj, kot je v njihovi navadi. Najprej ustvarijo žrtve in grešnike in potem ponujajo odrešitev.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

Bolj je problem v tem, da oboje delajo hkrati (in vedno znova).

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Fantje vi ne ločite: eno je grešno telo, drugo je pa povzdignjena duša. Duša že prav misli, le telo je "švoh". Pri tem pa taisti
dušni pastirji pozabljajo izrek, ki naj bi ga izrekel bog človeku:"Pojdite in množite se!" Mislim, da se verski nauki kaj kmalu
po svojem nastanku začnejo izrojevati. Vera pa je prav gotovo neko polnilo, ki zapolni vsa tista področja človeške psihe, ki
so prizadeta, neke praznine, ali kako drugače psihološko podhranjena. Ali je nad umom, ali pod njim je nepomembno. Menim,
da je vera bolj kot voda v kozarcu s sadjem. Zapolni prazne prostore med temami naših življenj.

Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Kaj se tiče religij,kot sem že omenil,prazna lupina človeške pameti.
Zdrava pamet se smeji verniku,vernik zdravi pameti.Na koncu se obadva smejita. :lol:

Odgovori