Religija

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Katera vera je zate najboljša?

Budizem
16
23%
Hinduizem
3
4%
Islam
0
Brez glasov
Krščanstvo
19
27%
Drugo
33
46%
 
Skupaj glasov: 71

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Mislim, da nisi iskren pri temu, da se strinjaš s takim pristopom. Sem bral veliko tvojih postov in moram reči, da ti neargumentiranja svojih misli, ne more nihče očitati.
Če potegnem črto, je v tem primeru rezultat isti.

Ampak, resno bi te vprašal, kaj te pravzaprav tako moti pri strukturalizmu, dekonstrukciji, lakanovstvu oziroma sploh pri moderni filozofiji.
Verjetno je problem v tem, da ima kot filozofija že itak v osnovi bolj sumljiv status (in zato ne more biti primarna referenca), in da to, kar prodaja kren, za moj okus in moja zanimanja ne opravlja niti tiste sekundarne možne funkcije, torej izpostavljanja realnih problemov, novih uporabnih vidikov razmišljanja, itd. - pač, za mene glede na dosedaj slišano nima nobene vrednosti.

Lahko bi te vprašal že v prejnem postu, pa sem spregledal. Kakšno je tvoje razumevanje ideologij?
Ne vem, očitno po vajino ni ustrezno, kar pa sicer pomeni, da pravzaprav je. Kaj več pa me posebno ne vznemirja.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Mislim, da nisi iskren pri temu, da se strinjaš s takim pristopom. Sem bral veliko tvojih postov in moram reči, da ti neargumentiranja svojih misli, ne more nihče očitati.
Če potegnem črto, je v tem primeru rezultat isti..
Žal ne razumem kaj hočeš povedati.
mriz napisal/-a:Verjetno je problem v tem, da ima kot filozofija že itak v osnovi bolj sumljiv status (in zato ne more biti primarna referenca), in da to, kar prodaja kren, za moj okus in moja zanimanja ne opravlja niti tiste sekundarne možne funkcije, torej izpostavljanja realnih problemov, novih uporabnih vidikov razmišljanja, itd. - pač, za mene glede na dosedaj slišano nima nobene vrednosti.
Bolj sumljiv status, glede na kaj in od koga. Poleg tega, o katerih relanih problemih govoriš.
mriz napisal/-a:Ne vem, očitno po vajino ni ustrezno, kar pa sicer pomeni, da pravzaprav je. Kaj več pa me posebno ne vznemirja.
Ne mi podtikat, da te vnaprej obtožujem, da tvoje stališče glede ideologij ni ustrezno, če niti ne vem kako je.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Žal ne razumem kaj hočeš povedati.
Da bi bil na istem, če bi krenu ves čas odgovarjal samo s kratkimi, ne ravno spodbudnimi stavki.

Bolj sumljiv status, glede na kaj in od koga.
Sumljiv status zato, ker gre za samozadostne abstrakcije in ker v dosti primerih fura tisto 'toliko slabše za dejstva' logiko.
Poleg tega, o katerih relanih problemih govoriš.
V splošnem o teh, katere jaz prepoznam kot realne - torej problemi, ki kakorkoli zamajejo moj pogled in povzročijo njegov razvoj, nadgradnjo.

Ne mi podtikat, da te vnaprej obtožujem, da tvoje stališče glede ideologij ni ustrezno, če niti ne vem kako je.
Ti tudi pravim, da niti ne vem, ker vprašanja ideologije ne smatram za samostojno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kar rini s "tičem" po lastnem botaničnem vrtu (t.j. na mislec.net). :lol:
Od kod si jemlješ pravico me pošiljati na druge forume. Če te moti filozofija oziroma pogovor o njej, prosi administratorje, da ukinejo izbo: Moč čistega uma.
Spet tipično izrojeno dojemanje kvazifilozofa.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:Ti tudi pravim, da niti ne vem, ker vprašanja ideologije ne smatram za samostojno.
OK bom bolj natančen, recimo: Kaj si misliš o ideologiji znanosti in tem, da z sovpadanjem kapitalizma in moderne znanosti v biopolitiki, pride do totaliziranja družbenega.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kar rini s "tičem" po lastnem botaničnem vrtu (t.j. na mislec.net). :lol:
Od kod si jemlješ pravico me pošiljati na druge forume. Če te moti filozofija oziroma pogovor o njej, prosi administratorje, da ukinejo izbo: Moč čistega uma.
Spet tipično izrojeno dojemanje kvazifilozofa.
Kako pa naj razumem tisti tvoj poziv oziroma zakaj omenjaš naslov tistega drugega foruma?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Od kod si jemlješ pravico me pošiljati na druge forume. Če te moti filozofija oziroma pogovor o njej, prosi administratorje, da ukinejo izbo: Moč čistega uma.
Spet tipično izrojeno dojemanje kvazifilozofa.
Kako pa naj razumem tisti tvoj poziv oziroma zakaj omenjaš naslov tistega drugega foruma?
Ne vem, kje ti vidiš kak poziv k čemurkoli. Je pa jasno, da bi se tvoj korenjak najbolje racvetel ravno v omenjenem botaničnem vrtu. Le zakaj bi torej seme polagal na neplodna tla, če pa imaš na razpolago rodovitni vrt? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Ne vem, kje ti vidiš kak poziv k čemurkoli. Je pa jasno, da bi se tvoj korenjak najbolje racvetel ravno v omenjenem botaničnem vrtu. Le zakaj bi torej seme polagal na neplodna tla, če pa imaš na razpolago rodovitni vrt? :lol:
Glede na to koliko se pogavarjamo so kar plodna in upam da bo sogovornikov vedno več.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne vem, kje ti vidiš kak poziv k čemurkoli. Je pa jasno, da bi se tvoj korenjak najbolje racvetel ravno v omenjenem botaničnem vrtu. Le zakaj bi torej seme polagal na neplodna tla, če pa imaš na razpolago rodovitni vrt? :lol:
Glede na to koliko se pogavarjamo so kar plodna in upam da bo sogovornikov vedno več.
Seme pa se nikakor ne prime. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne vem, kje ti vidiš kak poziv k čemurkoli. Je pa jasno, da bi se tvoj korenjak najbolje racvetel ravno v omenjenem botaničnem vrtu. Le zakaj bi torej seme polagal na neplodna tla, če pa imaš na razpolago rodovitni vrt? :lol:
Glede na to koliko se pogavarjamo so kar plodna in upam da bo sogovornikov vedno več.
Seme pa se nikakor ne prime. :lol:
Shrink, če ta forum ne bi imel izbe: Moč čistega uma, bi na njemu ostalo še samo, sicer zelo hvalevredno delo Anivillerja in Jurija v izbah Od ničle do neskončnosti in Šolski kotiček, ter tu pa tam kakšen MAVER|CK-ov post.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Glede na to koliko se pogavarjamo so kar plodna in upam da bo sogovornikov vedno več.
Seme pa se nikakor ne prime. :lol:
Shrink, če ta forum ne bi imel izbe: Moč čistega uma, bi na njemu ostalo še samo, sicer zelo hvalevredno delo Anivillerja in Jurija v izbah Od ničle do neskončnosti in Šolski kotiček, ter tu pa tam kakšen MAVER|CK-ov post.
No, povsem očitno si izpustil vse tiste (sebe bom izključil), ki so kritični do tez kvazifilozofov, so pa ravno tako ogromno prispevali na forumu (tudi k zadnjim dvem omenjenim izbam): Roman, ZdravaPamet in mriz. Pomenljivo, k'ne?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a kren »

shrink, tebi Nobelova nagrada za mir ne uide.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:No, povsem očitno si izpustil vse tiste (sebe bom izključil), ki - kvazifilozofom - nasprotujejo, so pa ravno tako ogromno prispevali na forumu (tudi k zadnjim dvem omenjenim izbam): Roman, ZdravaPamet in mriz. Pomenljivo, k'ne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Roman se še redko kdaj oglasi in je tudi povedal razloge za to, mriz se je po dolgem času oglasil (prej je bil len, kot sam pravi). Zakaj ZdravoPamet uvrščaš med tiste, ki mi nasprotujejo?

In poleg tega, glede nasprotovanja ni nič narobe, saj zato smo tu, da se pogovarjamo. Je pa ena bistvena razlika med omenjenimi fanti in tabo. Ti blebečeš neumnosti. Oni ne blebečejo neumnosti. In ja, prav je, da si sebe izključil, ker za nasprotovanje moraš poznati vsaj osnovne pojme, o tistemu, čemur nasprotuješ.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:OK bom bolj natančen, recimo: Kaj si misliš o ideologiji znanosti in tem, da z sovpadanjem kapitalizma in moderne znanosti v biopolitiki, pride do totaliziranja družbenega.
Mislim, da si na to vprašanje že dobil odgovor od tistih (z mojega brega), ki so v teh temah bolj domači - zato nima smisla, da jih grem kopirati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

kren napisal/-a:shrink, tebi Nobelova nagrada za mir ne uide.
Saj veš, s čim je Nobel zaslužil svoje premoženje, k'ne? :lol:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:No, povsem očitno si izpustil vse tiste (sebe bom izključil), ki - kvazifilozofom - nasprotujejo, so pa ravno tako ogromno prispevali na forumu (tudi k zadnjim dvem omenjenim izbam): Roman, ZdravaPamet in mriz. Pomenljivo, k'ne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Roman se še redko kdaj oglasi in je tudi povedal razloge za to, mriz se je po dolgem času oglasil (prej je bil len, kot sam pravi).
Roman je zelo aktiven uporabnik; se skoraj dnevno oglaša. mriz sicer ni tako aktiven zadnje čase, je pa dosti prispeval v preteklosti.
Zakaj ZdravoPamet uvrščaš med tiste, ki mi nasprotujejo?
Uporabil sem množino, problemčki. In več kot očitno je bil polemičen do vaših tez.
In poleg tega, glede nasprotovanja ni nič narobe, saj zato smo tu, da se pogovarjamo. Je pa ena bistvena razlika med omenjenimi fanti in tabo.
Vseeno pa jih nisi omenil in to kljub dejstvu, da so med naplodnejšimi člani tega foruma. Sklepe potegni sam.
Ti blebečeš neumnosti. Oni ne blebečejo neumnosti.
Dol mi visi za oceno kvazifilozofa! Tvoje idiotizme pa sem sproti komentiral.
In ja, prav je, da si sebe izključil, ker za nasprotovanje moraš poznati vsaj osnovne pojme, o tistemu, čemur nasprotuješ.
Izključil sem se zato, da mi ne bi mogel očitati pristranskosti, kar pa se zlahka očita tvoji oceni glede prispevkov na tem forumu.

Odgovori