Smisel življenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a GJ »

MAVER|CK napisal/-a:Vsiljevanje smisla bi mogla biti najhujša kršitev in zanjo kazenska odgovornost..
Vzgoja, vera, šola, zakoni itd.. vse to je vsiljevanje smisla..
Denar pa je najhujši od vseh!

Lep dan..

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

V materialnem svetu vsi trpimo in znanost je pri tem brezmočna. Znanstveni napredek ni pravzaprav nič drugega kot ustvarjanje pogojev za nadaljnje trpljenje. To ni nikakršen napredek. Vse oblike materialnega znanja so samo zunanja obeležja iluzorne energije, zato človek, ki jih goji, ni boljši od osla. Tako imenovani znanstveni napredek pomeni, da človek z oslovsko mentaliteto postaja vse večji osel in to je vse. Sodobno znanstveno raziskovanje samo povečuje telesne potrebe. To je vse, kar znajo. Znanstveniki so podobni neumnim in porednim otrokom, ki ne znajo pravilno uporabljati stvari in se samo zapackajo. Vse, kar dobijo v roke, samo pokvarijo. :D Znanstveniki naredijo raziskavo, postavijo teorijo in po petnajstih letih rečejo: »Ne, ne zmotili smo se – drugače je.« To ni znanost; to je otročarija. Znanstveniki z vsemi svojimi načrti so otročji. Trošijo toliko časa in denarja, toda vsi njihovi napori so obsojeni na neuspeh, ker ne poznajo pravega smisla življenja. Njihovo raziskovanje je samo znanstvena metoda za jemanje denarja od ljudi; to je vse. Z drugimi besedami to je sleparija. Znanstveniki žonglirajo z besedami, kot so protoni, nevtroni, vodik, kisik,… toda kakšna je korist od tega? To ničesar ne menja; od tega nima nihče nobene koristi. Žvečijo tisto, kar je že bilo prežvečeno. En znanstvenik nekaj pojasni do določene mere, nakar pride drug podlež in to znova pojasni, samo z drugimi besedami. Pojav pa je ves čas ostal isti! Kakšen napredek so naredili? Nobenega napredka! Edino kar so naredili, so kupi knjig. Ljudje trdo delajo, ti podleži v vladi pa pobirajo davke in po nepotrebnem zapravljajo njihov denar. Nimajo nobene solidarnosti, nobenega sočutja. Znanstveniki se samo bahajo in varajo. Ker ne morejo rešiti pravih življenjskih problemov – starosti, bolezni in smrti – so vsi njihovi programi utopični. Vsi njihovi napori so podobni poskusu, da utrgajo cvet z neba.
Tudi če znanstveniki poznajo strukturo fizičnega sveta je to samo potrata energije. Lahko vzamete katero koli stvar in jo proučujete z materialnega, analitičnega stališča. Lahko vzamete poljubno nesmiselno stvar in jo proučujete in proučujete ter napišete debelo knjigo. Ampak komu bo to koristilo? To je potrata razuma, ker od rezultata nimamo nobene koristi. Kako lahko zaupaš znanstvenikovi inteligenci? Njegova čutila so nepopolna, podvržen je iluzijam, dela napake in vara. Čeprav nima popolnega znanja, se vseeno izdaja za učitelja. To je varanje. V preteklosti je bila smrt in ljudje še vedno umirajo. Kaj so znanstveniki dosegli? Pripomogli so k hitrejši smrti. Znanstveniki so pomagali skrajšati življenjsko dobo! In znanstveniki so odkrili atomsko energijo - sedaj lahko ubijejo na milijone ljudi. Znanstveniki pomagajo samo v umiranju.

Koristno je poznati samega sebe – vedeti kaj si. Če razumeš, kaj si, razumeš tudi druge stvari. To se imenuje atma-tattva, atma-jnana, znanje o jazu. To je pomembno. Ne pa zgolj proučevanje nesmiselnih stvari in pisanje kupov knjig. To je potrata energije. Smisel življenja je samospoznavanje. Proučujte sebe.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Si pa vztrajen, Hanuman. Če ti je znanost obležala v želodcu, mi pa resnično ni jasno, zakaj uporabljaš internet, se voziš z avtomobilom, uporablja štedilnik, hladilnik, pralni stroj in podobne stvari. In kako to, da si do religij bolj prizanesljiv?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman, mislim, da ti je Roman že dovolj dobro odgovoril na tvoje zadnje nakladanje, bom pa vseeno komentiral nekaj tvojih neumnosti.
Hanuman napisal/-a:Znanstveniki naredijo raziskavo, postavijo teorijo in po petnajstih letih rečejo: »Ne, ne zmotili smo se – drugače je.«
To je prava moč znanosti: Na osnovi razpoložljivih dejstev oblikuje razlago, ki najbolje ustreza pojavom v realnem svetu. Ko pride do novih dejstev, se teorijo dopolni, po potrebi pa postavi celo novo.

Religija temelji na razodetjih in prividih, ki v pisni obliki slišijo na ime sveti spisi in z dejstvi nima nobene zveze in ni zmožna razložiti niti najbolj preprostega pojava v realnem svetu.
Hanuman napisal/-a:To ni znanost; to je otročarija. Znanstveniki z vsemi svojimi načrti so otročji.
Kaj je res otročje, pove Einsteinovo pismo filozofu Ericu Gutkindu iz leta 1954:
Einstein napisal/-a:The word god is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this.
To velja tudi za vse ostale svete spise (vključno s tvojim/vašim).
Hanuman napisal/-a:Njihovo raziskovanje je samo znanstvena metoda za jemanje denarja od ljudi; to je vse. Z drugimi besedami to je sleparija.
No, vemo, kdo je eden izmed največjih kapitalistov pri nas: mariborska nadškofija slovenske RKC. Ostali so ravno tako denarni grebatorji; vključno z gibanjem Hare Krišna. Z drugimi besedami: religija je "porez na budale". :lol:
Hanuman napisal/-a:Znanstveniki žonglirajo z besedami, kot so protoni, nevtroni, vodik, kisik,… toda kakšna je korist od tega? To ničesar ne menja; od tega nima nihče nobene koristi.
Zelo velika korist, samo kaj ko si ti šprical fiziki v osnovni šoli. :lol:

Mimogrede: Svetovni splet (WWW) so izumili znanstveniki v CERN-u in ker ga sedaj tudi sam uporabljaš, imaš od znanosti de facto korist.
Hanuman napisal/-a:Ker ne morejo rešiti pravih življenjskih problemov – starosti, bolezni in smrti – so vsi njihovi programi utopični.
Kot da jih religija lahko (drugič). :lol:
Hanuman napisal/-a:Kako lahko zaupaš znanstvenikovi inteligenci? Njegova čutila so nepopolna, podvržen je iluzijam, dela napake in vara.
Religija temelji na razodetjih in prividih in je de facto iluzija. Da so religiozni šarlatani že po definiciji prevaranti, pa mi menda ni treba posebej poudarjati.
Hanuman napisal/-a:Kaj so znanstveniki dosegli? Pripomogli so k hitrejši smrti.
Če ti ni znano, je ravno razvoj znanosti (recimo medicine) in tehnologije omogočil podaljšanje povprečne življenjske dobe človeka: V času Rimskega cesarstva je bila povprečna življenjska doba 22 let, v srednjem veku 33 let. V razvitem svetu se je življenjska doba v zadnjih 200 letih podvojila.
Hanuman napisal/-a:In znanstveniki so odkrili atomsko energijo - sedaj lahko ubijejo na milijone ljudi. Znanstveniki pomagajo samo v umiranju.
Kakšne nesmiselne trditve. Znanstveniki ne ubijajo z orožjem; to počne politika, ki je dostikrat versko pogojena. Sicer pa je npr. v srednjem veku kuga pobila več ljudi kot vse vojne skupaj, to nadlogo pa je iztrebila ravno znanost.
Hanuman napisal/-a:Ne pa zgolj proučevanje nesmiselnih stvari in pisanje kupov knjig.
Kar se mene tiče je najbolj nesmiselna stvar religija, njeno proučevanje pa totalna potrata časa. Verske "knjige" pa so zgolj književnost in nič več.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

shrink napisal/-a:Kakšne nesmiselne trditve. Znanstveniki ne ubijajo z orožjem; to počne politika, ki je dostikrat versko pogojena. Sicer pa je npr. v srednjem veku kuga pobila več ljudi kot vse vojne skupaj, to nadlogo pa je iztrebila ravno znanost.

Bravo!

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman,

Kar se mene tiče teh električnih naprav, ne bi bilo treba nikoli izumit. Ne uporabljam štedilnika, skrinje, hladilnika,mikrovalovne pečice, mikserjev, pomivalnega stroja..., ker jem samo 100% presno hrano (sadje, zelenjavo, oreščke in semena). Ne gledam televizije (čist mim), avta nimam. Uporabljam 'bojler', pralni stroj, likalnik in internet. Če še teh stvari ne bi bilo, nebi bilo nobene katastrofe. Doma imam 274 sadnih dreves, lešnike in orehe. Na njivi pa kar ti srce poželi in še vse je ekološko pridelano. :D

Preden sem se začel ukvarjati z bhakti-yogo, sem bil ateist, čist tak običajen človek (ovca), imel sem službo, avto, punco.. sam sem vedel, da to ni to. Vsak dan enak, praznina v srcu in živ dolgcajt, lažna propaganda, varanje na vsakem koraku, hinavstvo, nobenega iskrenega prijatelja,aroganca ljudi...Potem sem pa leta 2002, čisto po naključju prebral Bhagavad-Gito in Šrimad-Bhagavatam in vse mi je postalo kristalno jasno.

Zdaj ti bom pa opisal razliko med ljudmi, ki verjamejo v Boga in ljudmi, ki ne verjamejo v Boga.

V tem svetu sta dve vrsti ljudi. Enim pravimo božanska, drugim pa demonska.

Neustrašnost, samoobvladanost, preprostost, nenasilnost, uravnovešenost, obvladovanje čutov, zadovoljnost, resnicoljubnost, osvobojenost od jeze, odpovedovanje, mirnost, opor do iskanja napak v drugih, usmiljenost do živih bitij, osvobojenost od pohlepa, ljubeznivost, zadržanost, neomajna odločnost, moč, odpustljivost, trdnost, čistost ter osvobojenost od zavisti in častihlepnosti. To so lastnosti pobožnih ljudi, obdarjenih z božansko naravo.

Ponosni, jezljivi, ošabni, osorni, nevedni, samovšečni, predrzni, zaslepljeni od bogastva in namišljenega ugleda, vdani nečistim dejanjem, zavistni, sovražni, pohlepni, zlobni pa so ljudje z demonsko naravo. Demonski ljudje ne vedo, kaj morajo in česa ne bi smeli početi. Ne poznajo ne čistoče, ne pravilnega vedenja, ne resnice. Demon razmišlja: » Tolikšno bogastvo imam danes, načrtujem pa si pridobiti še več. Zdaj imam toliko, v prihodnosti pa se bo moje premoženje še povečalo. On je bil moj sovražnik in sem ga uničil, uničil pa bom tudi vse ostale sovražnike. Jaz sem gospodar vsega. Jaz sem uživalec. Popoln sem, močan in srečen. Najbogatejši človek sem in obkrožajo me imenitni sorodniki. Nihče ni tako mogočen in srečen kakor jaz.

Človeku, ki verjame, da je življenje proizvod materije in ne duha, se občutno zmanjša občutek za moralnost. Če je življenje samo zapleteni spoj naključnih kemičnih reakcij in če ni vrhovne zavesti, stvarnika in nadzornika – čemu potem moralni zadržki? Bitje, ki ni moralno, ni več človeško bitje v polnem pomenu te besede, ampak je samo uglajena žival.
Filozofija, po kateri je življenje nastalo ob naključnem biokemičnem spajanju, vodi do neomejenega zadovoljevanja čutov in nikakor ni znanstvena. Primer nemoralnosti in izprijenosti te filozofije je abortus. Ta filozofija je ljudi naučila, da zarodek v resnici ni živo bitje, temveč samo kepa mrtvih kemikalij, ter jih s tem prepričala, da brez usmiljenja ubijajo svoje otroke v maternici.

Razumeš razliko?

Dobro – Zlo

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Lister »

Hanuman napisal/-a:Preden sem se začel ukvarjati z bhakti-yogo, sem bil ateist, čist tak običajen človek (ovca), imel sem službo, avto, punco.. sam sem vedel, da to ni to. Vsak dan enak, praznina v srcu in živ dolgcajt, lažna propaganda, varanje na vsakem koraku, hinavstvo, nobenega iskrenega prijatelja,aroganca ljudi...Potem sem pa leta 2002, čisto po naključju prebral Bhagavad-Gito in Šrimad-Bhagavatam in vse mi je postalo kristalno jasno.
No hanuman da ti nekaj razložim, edina razlika med prej in sedaj je da sedaj nimaš več avta pa mogoče tud punce ne, maš pa idejo ki se jo iz starhu pred minljivostjo oklepaš. Zlagano idejo ki od tebe zahteva da ne razmišljaš. Realno gledano nisi nič na boljšem(prej na slabšem). Z vero pa si postavil nekakšno psihično prepreko, ki ti onemogoča da bi videl da je svet še zmerom tako nesmiselen kot je bil, da so prijatelji še vedno tako zlagani kot so bili in da te tvoja zdrava prehrana ne bo odrešila. In pa še najpomembneje, ko se boš stegnil ti tvoja vera ne bo prav nič pomagala. S tvojo večno zavestjo bo konec, saj je le ideja tvojih prestrašenih možgan, in če bi lahko takrat pogledal nazaj na svoje življenje(kar je seveda nemogoče ker te več ni), bi ugotovil da si bil prikrajšan za kakšen užitek, pa čeprav zlagan.

Pa da ne bo pomote, sem ateist pa vseeno vem za vse stvari ki si jih navedel da so narobe s svetom, vidim jih lahko vsak dan, lahko bi jih naštel še mnogo več, ampak zato še ne bom vtaknil glave v pesek kot si to storil ti! Namreč če začneš verjeti v skupek nepovezanih idej še ne pomeni da je svet postal boljši, posledica tega je le zamegljena slika istega sveta. Ateisti pač nismo ovce, od vseh ljudi smo najdlje od ovc, v nasprotju z verniki ki ste natančno to. Če sem pošten s tem ko vam pravim ovce žalim živali ki jih poznamo pod tem imenom. Glavna razlika med ateistom in vernikom je v tem da pred strelskim vodom ateist zre svojim morilcem v oči, medtem ko vernik z rutko prek oči moli da bi ga bog rešil pred naboji, kar se seveda nikoli ne zgodi.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

O, Lister, ti mene sploh ne poznaš. Nisem ti jaz neki cmeravi vernik. Jaz sem bojevnik. Ne moreš vse v en koš metat. Duhovnike zanima samo denar, mene pa ne. Niso prvorazredni ljudje temveč nizkorazredni ljudje...

Življenje ima smisel. Če si lačen, vzameš jabolko in jo poješ? V čem je smisel? Smisel je, v tem, da se naješ. Enako pa obstaja tudi višji smisel. Smisla ni v materialističnem načinu življenja.

Star sem 31 let in živim v celibatu 5 let, vstajam ob 4 zjutraj (takrat je vrlina, probaj enkrat) in se držim štirih načel: ne jem mesa, rib in jajc (postaneš usmiljen do drugih živih bitij), ne uživam opojnih sredstev (pridobiš strogost), nimam nezakonskih spolnih odnosov (postaneš čist), ne igram raznih iger na srečo in ne špekuliram z denarjem (s tem postaneš resnicoljuben). Usmiljenje, čistost, strogost in resnicoljubnost so lastnosti civiliziranega človeka. Če se ne držiš teh 4 regulativnih načel se izpridiš. Usmiljenja, čistosti, strogosti in resnicoljubnosti v tej dobi skoraj ni več. Posledica tega je hinavstvo in prepiranje. Pred tem, sem 'užival' na polno. Če bi želel, bi v trenutku imel spet vse, vendar tega prostovoljno nočem, lahko bi imel ženo, seks, otroke..Vendar, zakaj? Zaradi tistega 5 minutnega užitka. Že po enem spolnem odnosu, bi mi zelo upadla zavest in spet bi padel nazaj v materialno močvirje, v boj za obstanek. Zakaj bi bil suženj vsega tega, če sem lahko svoboden. So še višje stvari, kot samo zadovoljevanje telesnih potreb...Obstaja transcendenca in transcendentalno zadovoljstvo. Naredi eksperiment na samemu sebi in videl boš, da ne nakladam.

Svet pa vidim, bolje kot si ti misliš!
Zadnjič spremenil Hanuman, dne 23.8.2008 19:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Nisem ti jaz neki cmeravi vernik. Jaz sem bojevnik.
in
Hanuman napisal/-a:Star sem 31 let in živim v celibatu 5 let, vstajam ob 4 zjutraj (takrat je vrlina, probaj enkrat) in se držim štirih načel: ne jem mesa, rib in jajc (postaneš usmiljen do drugih živih bitij), ne uživam opojnih sredstev (pridobiš strogost), nimam nezakonskih spolnih odnosov (postaneš čist), ne igram raznih iger na srečo in ne špekuliram z denarjem (s tem postaneš resnicoljuben).
Za pričakovati je bilo, da si verski fanatik. Si povsem na nivoju ortodoksnih pripadnikov verskih sekt à la Opus Dei.
Hanuman napisal/-a:Svet pa vidim, bolje kot si ti misliš!
Ti vidiš svet skozi izkrivljeno prizmo lastnega verskega fanatizma.
Hanuman napisal/-a:Da ne stojim križem rok pa si lahko pogledaš spodnji link. Stran ima še napake, jo urejam.
http://www.zascita-krav.com
In ker si ti pripadnik hinduizma, naj ostali ne bi jedli govejega mesa, ali kaj? :?

P.S. Tvojo stran sem dal na svojo črno listo, tako da niti po pomoti ne morem več priti nanjo. :lol:

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Hanuman, nekje sem prebral, da si dejal, da ima vsaka živa stvar razum (oz. nekaj takega, nevem več kako si poimenoval). Torej so vsa živa bitja (po tvojem) enakovredna človeku. Torej so tudi drevesa enakovredna ljudem. Kaj ti potem ne uporabljaš lesenih izdelkov, kaj njihova izdelava bi bila enaka uboju človeka, a ne? :D
A maš pol vse kovinsko, kamnito ali kako? :lol:

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Lister »

Sej nisem trdil da stojiš križem rok. Seveda da delaš kar ti narekuje tvoja ideologija s katero se braniš pred svetom. Če hočeš obdržati ta svoj občutek polnosti moreš imeti občutek da počneš nekaj pomembnega. Pomembno pa je tisto v kar verjameš v okviru neke ideologije. To da večja kontrola kaže na civiliziranost je sicer res, ampak to ni kontrola nad seboj ampak kontrola družbe. In če te kontrolira družba to pomeni da slediš družbi - čredni nagon - si ovca! Kontrola družbe se vedno kaže prek kontrole osnovnih fizičnih potreb(kdaj in kaj smeš jest, koga, kje in kdaj smeš uporabiti za spolne odnose, kdaj je primeren čas za spanje, kdaj smeš kazati čustva, kdaj in kje se smeš znebiti odpadnih produktov metabolizma ...). Tej kontroli smo podvrženi do neke mere vsi. Manj kot se ji podvržeš, manj kot slediš čredi več energije porabiš. Pripadniki religij so najekstremnejši primer sledenja. In v nasprotju s prepričanjem vernikov ateisti nismo največja skupina ljudi. Smo vrsta na robu propada. Vedno smo bili in tudi bomo v manjšini. Govorim seveda o resničnih ateistih. Takih ki ne priznavajo višjega bitja ki bi bdelo nad našimi usodami(nikoli nisem rekel da ni mogočnejših stvorov kot smo mi, zelo verjetno so, vendar ne v obliki kot si jih predstavljaš ti, skoraj 100% ne vedo za naš obstoj in tudi če bi se nebi preveč obremenjevali z našim obstojem ), niti ne obravnavamo katerega koli pripadnika naše vrste kot neko nižje božanstvo(vi to počnete z vašimi preroki,
verskimi voditelji, in pa drug pojav ko na kolena padajo pred raznimi junaki, recimo športniki, politiki, raznimi filemskimi in glasbenimi zvezdami...), skratka ne verjamemo da ima kdorkoli več pravice do obstoja kot nekdo drug, oz neko moralno superiornost...

Predelaj malo osnove sociologije(recimo Karla Marxa, ki v nasprotju s prepričanjem javnosti ni kriv za nastanek nekaterih režimov v 20-etem stoletju, ampak je zares dobro opisal kapitalizem, in postavil nekaj novih pogledov na dogajanje v družbi), pa psihologijo(Sigmund Freud), in boš videl da so vzvodi ki vodijo ta tvoja prepričanja lepo pojasneni in da tvoje blagostanje ni posledica razsvetlitve ampak prej verska blaznost, napaka v delovanju človeških možgan!

Seveda pa ne izpusti tehničnih vej znanosti, da boš videl da to ni mešanje zraka ampak anjmočnejše orodje ki je bilo kadarkoli na razpolago človeku.


PS: Kar se pa tiče krav, se pa zavedam da v hamburgerju pojem bitje ki je sposobno razmišljati, ampak če pomislim da recimo lev nebi imel nobenih pomislekov da poje mene zakaj bi jaz imel pomisleke da vržem na roštilj kravo ali dve? Nima smisla da zanikaš da si žival, ki je prilagojena temu da je tako rastline kot živali.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Rokerda napisal/-a:Hanuman, nekje sem prebral, da si dejal, da ima vsaka živa stvar razum (oz. nekaj takega, nevem več kako si poimenoval). Torej so vsa živa bitja (po tvojem) enakovredna človeku.
Tako je Rokerda, ena majhna mravlja je enako pomembna kot si ti.
shrink napisal/-a:Za pričakovati je bilo, da si verski fanatik. Si povsem na nivoju ortodoksnih pripadnikov verskih sekt à la Opus Dei.
Ne Shrink, jaz sem na nivoju človeka.
shrink napisal/-a:In ker si ti pripadnik hinduizma, naj ostali ne bi jedli govejega mesa, ali kaj?
Jaz ti ne pravim, da ne jej mesa. Če tako zelo rad ješ krave jih pač jej. Ne jej pa krav dokler ne umrejo naravne smrti. Lahko ješ trupla.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Hanuman napisal/-a:
Rokerda napisal/-a:Hanuman, nekje sem prebral, da si dejal, da ima vsaka živa stvar razum (oz. nekaj takega, nevem več kako si poimenoval). Torej so vsa živa bitja (po tvojem) enakovredna človeku.
Tako je Rokerda, ena majhna mravlja je enako pomembna kot si ti.

Še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje :!:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Lister napisal/-a:pa psihologijo(Sigmund Freud), in boš videl da so vzvodi ki vodijo ta tvoja prepričanja lepo pojasneni in da tvoje blagostanje ni posledica razsvetlitve ampak prej verska blaznost, napaka v delovanju človeških možgan!
Sigmund Freud, se ga je zadeval s kokainom in nategoval svojo mater. Njegove psihologije pa res ne bom prebiral. Imam pa rajši napako v možganih.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Za pričakovati je bilo, da si verski fanatik. Si povsem na nivoju ortodoksnih pripadnikov verskih sekt à la Opus Dei.
Ne Shrink, jaz sem na nivoju človeka.
Tvoj nivo je jasen: Gre za fanatizem par exellence.
Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:In ker si ti pripadnik hinduizma, naj ostali ne bi jedli govejega mesa, ali kaj?
Jaz ti ne pravim, da ne jej mesa. Če tako zelo rad ješ krave jih pač jej. Ne jej pa krav dokler ne umrejo naravne smrti. Lahko ješ trupla.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Če to ni obskurna logika: Najprej mi dovoljuješ goveje meso, potem mi ga pogojno prepoveduješ. Napačna logika se kaže tudi v tem, da si iz moje izjave predpostavil, da imam rad goveje meso. Jah, ti si glede sklepanja res pravi biser. :lol:

Odgovori