device vs. spoznanje

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

mriz napisal/-a:Vsaka cerkev ali sekta si po svoje interpretira biblijo, torej si jo mi tudi lahko.
Vsekakor, vendar potemtakem so naši argumenti proti Bibliji povsem brez teže, saj si jo že a priori drugače interpretiramo. Lahko so kvečjemu naši argumenti proti naši razlagi Biblije, ne pa tisti, kot jo razlaga denimo krščanstvo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Naša interpretacija ne more biti argument proti krščanski?
Seveda je lahko...ampak, naši argumenti so brez teže zato, ker predpostavljam(o), da je biblija izmišljena.
Je pa zabavno, ne?

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Predvsem to zadnje :)

Maedhros
Prispevkov: 162
Pridružen: 16.1.2004 23:57

Odgovor Napisal/-a Maedhros »

Maedhros: Raj na zemlji...for everyone :)
mriz: Po moje pa to ni mogoče.
Kaj za tebe pomeni "vse po sreči" ? Kaj bi se moralo zgodit?
Zelo na kratko: "vse po sreči" bi bilo uspeh pri razvoju Friendly AI pred prihodom naprednih tehnologij kot na primer full nano... (neizogibna) posledica tega pa bi bila tudi odgovor na tvoje drugo vprašanje - tehnološka singularnost.

Se opravičujem za skop odgovor, ampak trenutno res nimam časa za kaj obsežnejšega....

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Upam da si boš vzel čas za obsežnejši odgovor..

Zakaj bi morali razviti Friendly AI pred prihodom naprednih tehnologij?
Kaj je tehnološka singularnost?

Pa že pojem friendly AI me malo moti...S tem misliš AI ki bo podrejena človeku? To za mene pomeni nižjo razvitost od človeka. V trenutku, ko bo AI razvitejša od človeka (to je vendar cilj, ali ne), nas bo odjebala. Bi ti delal in živel po pravilih opice?
Evolucijsko gledano nas bo AI uničila in nadomestila. 3 zakoni robotike od Asimova? Neumnost in zatiskanje oči pred realnostjo.

Ampak to je že druga tema...

ranjenec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.5.2015 19:59

Re: device vs. spoznanje

Odgovor Napisal/-a ranjenec »

itak da je

Odgovori