Hudič

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Seveda jaz sem tudi na nek način ujetnik svoje metode. Ker pa nimam določenih rezultatov, obstaja možnost, da mnenje spremenim zato te še enkrat prosim, da mi odgovoriš naslednje (kot si rekel, iščeš in sprejemaš razlage ki dokazujejo in zavračajo tvojo vero):
Prosim povej mi katero razlago, ki zavrača tvojo vero, si vzel za možno oziroma za verjetno oziroma za resnično.
Dokler mi ne boš resno odgovoril na zgornje vprašanje, bom menil da sem si ves čas tvoje spoznavanje razlagal pravilno.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

mriz napisal/-a:Pod mojo posteljo živi vsemogočni škrat Rudolf, ki pravi da ti živiš v zmoti in da boš v naslednjem življenju pes v Koreji.
Dokaz za obstoj vsemogočnega škrata Rudolfa je vesolje, Zemlja, ves materialni svet. :roll: :lol:
Saj morda pa le ni vse izgubljeno tudi zate. Sedaj, ko si ustvaril škrata le dobro poglej vsak večer pod posteljo, da te ne ugrizne, če boš grešil. :D :twisted:

Kako bi ti psu dopovedal, da si človek, te bo pes razumel, da si ti inteligentnejši od njega? Hmm, dvomim, da ti bo kdaj uspelo.

Sicer pa ne skrbi za pojme "verjeti" ali "ne verjeti", ker sploh ni pomembno. Važno je, da si ti na svoji poti, ki je vedno pravilna. Koliko časa boš porabil pa tko ali tko ni pomembno. :P

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Dokaz za obstoj Boga smo mi sami, Zemlja, vesolje, materialni svet.
Kar si navedel, dokazuje, da boga (ali, če hočeš, Boga, tega še posebej) ni.
Ne verjeti v obstoj Boga, je negiranje samega sebe, svojega Jaz-a.
Jaza ne morem v nobenem primeru negirati, kajti tudi negiranje bi počel jaz. Če pa bi želel negirati boga, bi moral ta najprej biti. Ne moreš negirati nekaj, česar ni. Aja, Jaz z veliko začetnico? Kaj pa bi to bilo?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

[/quote]Kar si navedel, dokazuje, da boga (ali, če hočeš, Boga, tega še posebej) ni.[/quote]

Ti veš ali misliš, da ga ni? Kaj od tega?

Bog je lahko z veliko ali malo začetnico, Jaz je lahko z veliko ali malo začetnico.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Saj morda pa le ni vse izgubljeno tudi zate.
Upam da je, po tvojih kriterijih seveda.
Kako bi ti psu dopovedal, da si človek, te bo pes razumel, da si ti inteligentnejši od njega? Hmm, dvomim, da ti bo kdaj uspelo.
Mogoče te pes razume pa si še vedno, oziroma ravno zaradi tega misli da govoriš neumnosti.
Sicer pa ne skrbi za pojme "verjeti" ali "ne verjeti", ker sploh ni pomembno. Važno je, da si ti na svoji poti, ki je vedno pravilna. Koliko časa boš porabil pa tko ali tko ni pomembno.
Porabil za kaj? Pot je pravilna po subjektivnem kriteriju. Katera pot pa je, em.. univerzalno pravilna? Sploh obstaja?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Ti veš ali misliš, da ga ni? Kaj od tega?
Oboje.
Bog je lahko z veliko ali malo začetnico, Jaz je lahko z veliko ali malo začetnico.
Pri bogu ni razlike (če meniš, da je, mi jo prosim razloži), pri jazu pa bi lahko bila.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

mriz napisal/-a:Porabil za kaj? Pot je pravilna po subjektivnem kriteriju. Katera pot pa je, em.. univerzalno pravilna? Sploh obstaja?
Vsaka pot pripelje do istega cilja. Tebe bo tvoja pot pripeljala do iste točke, kot bo mene moja pot. Torej je tvoja pot pravilna, ne glede na to, kako dolgo boš hodil, koliko ovinkov, hribov in dolin te čaka. Univerzalno predpisane poti ni, saj je pomembna le razdalja od točke do točke. Vmes je mnogo stopenj.

Tvoja podzavest dobro ve kaj je najbolje zate, ti pa se ji kot vidim lepo upiraš. Tako si se odločil in sprejel igro, ki ti jo je namenil (če hočeš - hudič).

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Vsaka pot pripelje do istega cilja. Tebe bo tvoja pot pripeljala do iste točke, kot bo mene moja pot. Torej je tvoja pot pravilna, ne glede na to, kako dolgo boš hodil, koliko ovinkov, hribov in dolin te čaka. Univerzalno predpisane poti ni, saj je pomembna le razdalja od točke do točke. Vmes je mnogo stopenj.
Isti cilj za vse nas - misliš smrt? Za smrt pa sploh ne potrebujemo "višje, globje" poti. Se strinjam, med rojstvom in smrtjo je res mnogo stopenj.
Tvoja podzavest dobro ve kaj je najbolje zate, ti pa se ji kot vidim lepo upiraš. Tako si se odločil in sprejel igro, ki ti jo je namenil (če hočeš - hudič).
Hm...podzavestno težim k psihičnemu ugodju. Ne upiram se temu, imam samo drugačen način. Dvomim da sem se (svobodno) odločil, ampak saj ti se tudi nisi.
Hudič je za mene (po vaših verskih dejstvih) good guy, tako da rade volje sprejemam njegovo igro (če že jo).

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Dokler mi ne boš resno odgovoril na zgornje vprašanje, bom menil da sem si ves čas tvoje spoznavanje razlagal pravilno."

To bi si v vsakem primeru, ker si tako že naravnan in ni razloga, da bi se zaradi tega človek sekiral :) .
Sedaj grem pa malce ven, kot sem že rekel, zunaj je pravcati raj. Sicer baje brez razloga,he he..
Eh ja

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:To bi si v vsakem primeru, ker si tako že naravnan
Ne, tako si naravnan ti. Jaz bi rezultat prilagodil dejstvom. Trenutno rezultata ne morem spremeniti ker mi nočeš oziroma si nesposoben dokazati mi nasprotno (nočeš oziroma ne moreš odgovoriti na vprašanje). Iz tega lahko trenutno sklepam da v bistvu nisi sprejel nobene teorije ki tvojo vero zavrača, kar pomeni da si lažnivec, saj si trdil nasprotno. Dal si mi dokaz da tvoje spoznavanje ni vredno počenega groša. Hvala :D

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

uu :shock: vam je dogajal medtem k me ni blo.neda se mi usega brt,sam mau sm preletela...mriz spoštovanje :)

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Dal si mi dokaz da tvoje spoznavanje ni vredno počenega groša. Hvala "

Ja, malenkost. Štel si bom kot dobro delo, ker sem te s tem osrečil. :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Super, torej sma oba zmagovalca. To še bo treba parkrat ponovit. :)

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Hudič

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

Kašnega spola pa je hudič?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Hudič

Odgovor Napisal/-a GJ »

KsanTipa napisal/-a:Kašnega spola pa je hudič?
Hudič je padli nad-angel oziroma arhangel Lucifer (prinašalec svetlobe), angeli so nedoločenega spola, nimajo niti riti, niti ne kakajo oziroma lulajo, nimajo niti spolovil! :shock:
Je pa smiselno tukaj cela zmeda v Bibliji, ker ljudje smo kao hudičevi potomci...

Lep večer...

Odgovori