sevanje zemlje

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Andrejc
Prispevkov: 10
Pridružen: 18.5.2010 23:51
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Andrejc »

Mislim da ima sevanje zemlje in človeška psiha veliko povezavo, vendar me ta morebiti toliko ne zanima, kakor kakšne znanstvene ugotovitve ali na nek način (vsaj na nekih dokazih) razmišljanje.
Pri celi ti zadevi mi je resnično zanimivo iz kje naj bi bil izvor kakršnega koli že sevanja.

lp

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Kakšni neumne povezave so to? Iz posta v post pišeš večje neumnosti. Sprašujem se, če se sploh zavedaš, kaj pišeš.
Seveda se.
Samo ti vedno manj razumeš moj namen pisanja.
Ampak ti res ne veš, kaj pišeš. Še enkrat: Kakšno zvezo ima (ne)poznavanje naravnih zakonov, ki so od človeka neodvisni, s človeškim obnašanjem samim?
Seveda ima.
Namreč človeško obnašanje je soodvisno od njegovega poznavanja naravnih zakonov.
Če ti veš, da boš umrl, če se boš z veliko hitrostjo zaletel v zid, potem tega ne boš naredil, če nočeš umreti...
Če pa ne bi poznal tega naravnega zakona, pa bi probal to narediti, ker se ne bi zavedal posledic.

Podoben primer je otrok..otrok ne pozna naravnih zakonov in se brez odraslega, ki jih pozna, seveda lahko poškoduje..Saj se otrok ne zaveda naravnih zakonov.

Pa tudi vsak izmed nas sigurno spreminja ali prilagaja svoje obnašanje naravnim zakonom, ko jih spozna, zato da ne bi trpel....

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
shrink napisal/-a: Kakšni neumne povezave so to? Iz posta v post pišeš večje neumnosti. Sprašujem se, če se sploh zavedaš, kaj pišeš.
Seveda se.
Samo ti vedno manj razumeš moj namen pisanja.
Pri šarlatanskih nakladanjih ni česa razumeti: gre za vnebovpijoče neumnosti.
shrink napisal/-a:Ampak ti res ne veš, kaj pišeš. Še enkrat: Kakšno zvezo ima (ne)poznavanje naravnih zakonov, ki so od človeka neodvisni, s človeškim obnašanjem samim?
Seveda ima.
Namreč človeško obnašanje je soodvisno od njegovega poznavanja naravnih zakonov.
Če ti veš, da boš umrl, če se boš z veliko hitrostjo zaletel v zid, potem tega ne boš naredil, če nočeš umreti...
Če pa ne bi poznal tega naravnega zakona, pa bi probal to narediti, ker se ne bi zavedal posledic.

Podoben primer je otrok..otrok ne pozna naravnih zakonov in se brez odraslega, ki jih pozna, seveda lahko poškoduje..Saj se otrok ne zaveda naravnih zakonov.
Joj, kakšne neumnosti! :lol: :lol: :lol:

Živali, ki so se zmožne gibati z velikimi hitrostmi, brez poznavanja naravnih zakonitosti prav tako vedo, da se morajo izogibati oviram.

Nehaj že enkrat s takimi idiotizmi!
Pa tudi vsak izmed nas sigurno spreminja ali prilagaja svoje obnašanje naravnim zakonom, ko jih spozna, zato da ne bi trpel....
Vnebovpijoča neumnost!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Roman »

roberto11 napisal/-a:Če bi človek bolje poznal delovanje naravnih zakonov, bi poskrbel vsaj za osnovne potrebe.
Človek vedno skrbi za svoje osnovne potrebe, tako, kakor sicer skrbi za svoje potrebe vsako živo bitje. Če pa si hotel reči, da bi moral bolje urediti svojo družbo, pa to resnično nima z znanostjo nobene resne zveze, kar ti je (najbrž zaman) poskušal povedati že Shrink.
Namesto, da uničujemo in zastrupljamo svoje okolje, bi živeli v sožitju z njim. Razen, če je namen znanosti, da nas zastruplja....
Ni mi jasno, zakaj kar naprej iščeš grešnega kozla in zakaj meniš, da si ga našel v znanosti?

Odgovori