globalno segrevanje je politična teorija

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a BojanD »

Motore napisal/-a:Mimogrede izognila si se preprostemu vprašanju BojanD-ja (nalašč?): podnebne spremembe bodo morebiti povzročile uporabo tebi neljubega orožja, zakaj te slednje moti veliko bolj kot vzrok, ki smo ga povzročili?
Aha, torej moje vprašanje le ni bilo tako kriptično, da ga ne bi nihče razumel. Sem že pomislil, da sem po nepotrebnem kompliciral.

BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a BojanD »

agata napisal/-a:Bojan D-ti si pa pravi jasnovidec. (veš kaj jaz vem oz. ne vem...
Hm, sem res dal tak vtis? Sem pobrskal nazaj in v bistvu našel le nate naslovljena vprašanja, na katera nisi odgovorila ali pa je bil odgovor skrajno kriptičen. Poleg tega sem našel besede, kot so "slutil"; evidentno nisem delal prehitrih zaključkov. Kadar sem kaj trdil, si pa potrdila že sama, npr. da te globalnega segrevanja ni strah.
Na drugi strani pa ti meni - kot je ugotovil že Motore - polagaš besede v usta.
problemi napisal/-a:Zato pa je naslov teme zelo ustrezen, sam bi ga sicer malce spremenil v "politika globalnega segrevanja".
Sem opazil, da te je naslov premamil že prej. Pa si bil pri branju prvega komentarja dovolj zbran, da si opazil, da je vsak stavek napačen in v naslednjih komentarjih popolnoma diskreditiran? Takoj je bila jasna prepotentnost naslova. Pa ne, da pri oceni te prepotentnosti spet pametujem in se delam jasnovidca?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a problemi »

BojanD napisal/-a:Sem opazil, da te je naslov premamil že prej. Pa si bil pri branju prvega komentarja dovolj zbran, da si opazil, da je vsak stavek napačen in v naslednjih komentarjih popolnoma diskreditiran? Takoj je bila jasna prepotentnost naslova. Pa ne, da pri oceni te prepotentnosti spet pametujem in se delam jasnovidca?
Iskreno povedano, le redko preberem amritov komentar, če že, ga zgolj preletim - pa da ne bo pomote, amritu želim vse dobro, zgolj z njega idejami se ne strinjam - ampak ja, naslov teme je vsekakor zanimiv in nudi podlago za zanimivo debato. In ja, "globalno segrevanje" je (tudi) polotična debata/teorija.

BojanD, sicer ne vem kaj mi točno želiš reči, te prosim, da bodi bolj natančen - če želiš tudi nesramen, me to ne moti - ampak danes, ta čas, tu ... so dognanja (predvsem naravoslovne) znanosti povsem irelevantna. Odloča politika - in seveda kapital! Vedno - praviloma v spregi z znanostjo!

V rito si lahko oba vtakneva izsledke klimatologov, če bo politiki in kapitalu bolj ustrezalo vztrajanje na ne-aktivni politiki oziroma politiki zanikanja problema, ki je "podkrepljena" s sranjem katerega producirajo skeptiki. Torej, vsi sklupaj dojamimo, če ne bo politične volje - o tem kako to doseči lahko kako rečemo - bodo vsi izsledki znanstvenikov "mrtvo slovo na papiru". Štekaš?

Tu ne gre ali se spremembe dejansko dogajajo ali ne. Če padeš na ta nivo debate, so skeptiki/kapital že dosegli svoje. EDINA debata v tem trenutku, ki ima smisel je, kaj ukreniti. Ne pa spraševati se ali se spremembe res dogajajo, kdo je kriv in ostale bedastoče. Čim padeš v to debato, se zavedaj da te je eko-kapitalistična ideologija* pretentala.

*nasprotje od eko-ideologije, ki je pozitvina (iztop iz potrošniške družbe, skupno (common) dobro/last, nove (eko) tehnologije ...)

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a agata »

Problemi-torej bomo "sranje" zaradi podnebnih sprememb v končni fazi pripisali skeptikom-another black sheep om the market- in nekaj bo šlo sigurno dobro v promet? Z vidika "ekosistema"- pa je najbolje, da nič ne naredimo- saj veš bolj ko neki devaš, več codvaja sproščaš :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a problemi »

agata napisal/-a:Problemi-torej bomo "sranje" zaradi podnebnih sprememb v končni fazi pripisali skeptikom-another black sheep om the market- in nekaj bo šlo sigurno dobro v promet? Z vidika "ekosistema"- pa je najbolje, da nič ne naredimo- saj veš bolj ko neki devaš, več codvaja sproščaš :wink:
Agata ali si lahko tako dobra, da mi raztolmačiš kaj sploh praviš zgoraj? Ubime jebime, če te jaz štekam.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a agata »

Problemi, ti si napisal, da skeptiki delajo sranje- no in ta argument bodo uporabili častilci hiperkapitalizma, ko bodo iskali krivca, zakaj niso naredili nič v zvezi s podnebnimi spremembami
M0ogoče ne razumeš moje kritike- jaz ne pravim, da sprememb ni, tudi ne zanikam, da ima sodobna produkcija velik vpliv na podnebje- ampak to ni nič novega- the face of the Earth se spreminja že od pamtiveka- zdaj pa postaja ideološki hit, s pomočjo katerega si mnogo ljudi ustvarja kariere in bognedaj, da bi kdo v to podvomil, saj potem v vodo padejo mnogi projekti, -navsezadnje svetovne konference nisto džabe...pa uradi, pa poročila, skratka množi se tisto, proti čemur naj bi se bojevali... zakoni, davki,codva, pa smetje..pa moraš na letalo, če hočeš na konferenco...-da bi se načrtno zmanjševala proizvodnja, sploh pa plastike, kemikalij in sličnega o tem pač ni ne duha ne sluha- glavn, da se jamra, kupi ecological food in vse bo ok.
Jaz sem za agrarno reformo in brezplačnost naravnih virov.To je temeljna človekova pravica.

BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a BojanD »

problemi napisal/-a: BojanD, sicer ne vem kaj mi točno želiš reči, te prosim, da bodi bolj natančen - če želiš tudi nesramen, me to ne moti - ampak danes, ta čas, tu ... so dognanja (predvsem naravoslovne) znanosti povsem irelevantna. Odloča politika - in seveda kapital! Vedno - praviloma v spregi z znanostjo!
Seveda, prav zato pravim, da je to največji človeški izziv. Ne samo našega časa, ampak kadarkoli.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Vprašaj naše nonote.
Povedali ti bojo, da je bilo pred 50 leti veliko več snega in da so tudi zime bile neprimerno hujše.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a Motore »

Za tiste, ki slepo verjamete Marganovemu članku:
http://skeptik.si/2013/04/24/klimatolog ... imatologe/

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a Vedež »


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Nekaj poletnega branja za vse svobodomiselne ljudi.

http://www.americanantigravity.com/
Za neuke: psevdoznanost=šarlatanstvo. :lol:
Iz wikipedije:

"The experiment has been the subject of several television shows dealing with the paranormal and with conspiracy theories/.../"

Skratka: priljubljena tema šarlatanov in teoretikov zarote, zato ne čudi, da jo omenja tudi (ne)Ved(n)ež. :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Dragi bralci, pravico imate do obveščenosti na tem področju.

Vedel sem, da se bo prvi oglasil Silas v obliki šrinka in začel s svojimi antišarlatanskimi izbruhi. Pozor: NE NASEDAJTE njegovim manevrom, saj vas vedno poskuša čim močneje zaplankati.

šrinkljevo poslanstvo namreč temelji na tem, da je potrebno ljudi držati na nivoju zaplankanosti. šrink se trudi zabijati dodatne planke v svoj že tako (pre)visok zid, še preden sploh odpre kakšno povezavo ali sploh prebere kakšen stavek.

Planke rad zabija vsaki svobodomiselni ideji, zato naprošam bralce, da znajo ločiti med zaplankanostjo in svobodnim izražanjem priznanih raziskovalcev in razumnikov, ki se trudijo pojasniti nekatera skrivna dejstva, ki so na Zemlji.

Preberite si tudi tole zanimivost:
http://mehtapress.com/images/stories/jo ... file_5.pdf

Čas ne obstaja, obstaja le večni sedaj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Dragi bralci, pravico imate do obveščenosti na tem področju.
Tako je: obiskovalci tega foruma bodo vselej opozorjeni na šarlatanska nakladanja; tudi na tvoja. :lol:
Vedel sem, da se bo prvi oglasil Silas v obliki šrinka in začel s svojimi antišarlatanskimi izbruhi.
Saj veš, kaj vselej čaka tvoje šarlatansko bruhanje, k'ne, nevednež? :lol:
Pozor: NE NASEDAJTE njegovim manevrom, saj vas vedno poskuša čim močneje zaplankati.
Na tem forumu nihče ne naseda tvojim šarlatanskim nakladanjem (psevdoznanosti, teorijam zarote, napovedim kataklizme itd.), razen tebi podobni šarlatani. :lol:
šrinkljevo poslanstvo namreč temelji na tem, da je potrebno ljudi držati na nivoju zaplankanosti. šrink se trudi zabijati dodatne planke v svoj že tako (pre)visok zid, še preden sploh odpre kakšno povezavo ali sploh prebere kakšen stavek.

Vse povezave, ki jih daješ in vsebina v njih so navadno šarlatanstvo. :lol:
Planke rad zabija vsaki svobodomiselni ideji, zato naprošam bralce, da znajo ločiti med zaplankanostjo in svobodnim izražanjem priznanih raziskovalcev in razumnikov, ki se trudijo pojasniti nekatera skrivna dejstva, ki so na Zemlji.
Povprečen uporabnik tega foruma zna še kako ločevati med znanstveniki in šarlatani, pardon: po tvoje "priznanimi razumniki". Tako tudi ločujejo med pravo znanostjo in "znanostjo", ki se ukvarja z E.T. Vesoljčki:
Preberite si tudi tole zanimivost:
http://mehtapress.com/images/stories/jo ... file_5.pdf

Čas ne obstaja, obstaja le večni sedaj.
ki je ravno tako "zanimiva" in je (ne)Ved(n)ežu očitno ravno tako blizu kot tista od tehtalca črvjih duš amrita. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Dragi bralci, pravico imate do obveščenosti na tem področju.
Žal nam te pravice tudi ti ne zagotavljaš. Oziroma drugače: obveščanje o paraznantsvenih umotvorih nikomur ne koristi.
Pozor: NE NASEDAJTE njegovim manevrom, saj vas vedno poskuša čim močneje zaplankati.
Nasedajte raje Vedeževim. Naučili se boste ljubiti meglo.
šrinkljevo poslanstvo namreč temelji na tem, da je potrebno ljudi držati na nivoju zaplankanosti.
Če je njegovo poslanstvo to, kaj je šele tvoje. Ampak, če je resnica na tej strani plank (na tvoji strani je gotovo ni), ni prave škode.
Planke rad zabija vsaki svobodomiselni ideji
Pa saj tvoje ideje niso prav nič svobodomiselne.
Čas ne obstaja, obstaja le večni sedaj.
Sedaja ni.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: globalno segrevanje je politična teorija

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman, ne naprezaj se, škoda energije. Kot namreč veš, je suhoparno zaplankano ponavljanje istih fraz dolgočasno. Vsak se lahko nauči tisto, kar so že drugi odkrili, če le ima nekaj volje in potenciala.

Zanimivo pa je pravzaprav tisto, kar še ni odkrito in ne vem zakaj je tukaj prepovedano govoriti o teh temah. Nenazadnje so bili vsi veliki misleci, ki takrat še niso bili imenovani znanstveniki v današnjem pomenu, pravzaprav sanjači in ljudje z veliko domišljije (Newton, Tesla, Einstein ...)

Znanost nima vedno prav. Poglejte si tole zanimivo študijo nekaterih zgodovinskih znanstvenih napak.
http://science.discovery.com/strange-sc ... stakes.htm

In ne reci Roman, da je danes vse 100% prav, kar piše v knjigah. Res je več prav kot pred 500 leti, toda še zdaleč ni vse absolutno dokazano. Zato torej tudi šrink nima argumentov s katerimi bi lahko oporekal nekaterim teorijam, razen da jih vsakič označuje za šarlatanske in si na ta način umiva svoj strupeni antišarlatanski jezik.

BTW1: kaj si tudi sam spet padel v levo fronto AŠG-ja (Anti Šarlatansko Gibanje)? Pripadnikov sicer ni veliko, kakšnih 5 ali 6 bi se jih dalo našteti s tabo vred in z velikim vodjem silašrinkljem in njegovim oprodo vojkom.

BTW2: v forumski skupini antišarlatanskega gibanja opažam notranji razdor med levimi in desnimi, prav tako med ateisti in verniki, ker je v bistvu isto. Toda ne dajte se, naj vas druži antišarlatanska ideja.

BTW3: želim vam veliko skupnih uspehov, morda boste v antišarlatanskem gibanju končno združili skregano Slovenijo.

Tu sem, da vam pomagam.

Odgovori