Psihoaktivne gobe v Sloveniji

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

V Sloveniji raste kar nekaj vrst psihoavkivnih gob, ki so nekakšen naravni LSD. Vsebujejo psilocibin, ki je sicer drugačen od snovi v LSD-ju, deluje pa podobno. Zanimivo je, da če uživamo te gobe, alkohol nima učinka. Poleg rdeče mušnice, ki sicer njenega delovanja osebno ne poznam, so zanimivi predvsem govnarji in pa gologlavke. Oboji rasejo na pašnikih, od spomladi do jeseni, če je dež in pa če je temperatura tam od 10 do 20 stopinj celzija. Zrastejo zelo hitro, v nekaj dnevih in če jih ne poberemo se tudi posušijo zelo hitro. Govnarji in gologlavke se razlikujejo predvsem po tem, da so gologlavke v vlažem vremenu sluzaste. Govnarji pa ne. Če so na pašniku trenutno živali, te gobe ne rastejo. Najbolje je, če so pašniki opuščeni. Imamo več vrst govnarjev in gologlavk, njihove slike si lahko poberete na internetu. Niso pa vse gobe, ki rastejo na pašnikih psihoaktivne. Pomembna je tudi luna. Velja pravilo, da če gre luna gor, grejo gobe dol in obratno. Pri tem so mišjeni lunini loki. Kakšni ti loki so, si lahko pogledate, v Ajdinem setvnem koledarju. Slik teh gob nimam, lahko si jih pogledate na internetu.
Lp

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se ob Luninih menah kaj gledaš v ogledalo? Poročaj o spremembah, saj veš: kremplji, ušesa, poraščenost itd. gor/dol. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:A se ob Luninih menah kaj gledaš v ogledalo? Poročaj o spremembah, saj veš: kremplji, ušesa, poraščenost itd. gor/dol. :lol:
Pa vonj po žveplu si pozabil ... :D :lol: :lol: :lol:


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:A se ob Luninih menah kaj gledaš v ogledalo? Poročaj o spremembah, saj veš: kremplji, ušesa, poraščenost itd. gor/dol.
Pa vonj po žveplu si pozabil ... :D :lol: :lol: :lol:
Dobro, nisem ravno imel v mislih Konkordata s Francoskega, ki je prišel v dolino šentflorjansko, ampak bolj snubca Trdinove Lenčke (če sem še bolj natančen: njenega sina). :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:A se ob Luninih menah kaj gledaš v ogledalo? Poročaj o spremembah, saj veš: kremplji, ušesa, poraščenost itd. gor/dol.
Pa vonj po žveplu si pozabil ... :D
Dobro, nisem ravno imel v mislih Konkordata s Francoskega, ki je prišel v dolino šentflorjansko, ampak bolj snubca Trdinove Lenčke (če sem še bolj natančen: njenega sina). :lol:
:D

Podnapisi so na tabli:
Tabla iz Nastanek vesolja
Vidiš, Shrink, "down is good, up si No!" 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, tvoji podnapisi so toliko vredni kot analize dipl. kljukca. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Veš kaj, pesniški trol, tvoji podnapisi so toliko vredni kot analize dipl. kljukca. :lol:
Saj so vendar brez cene, ne po ceni! :lol:

Poštarino, vernik, duhovni fizik, mislim, da potrebuješ še dodatne podnapise, poglej:

EQUILIBRIUM - Wirtshaus Gaudi
Srčeva dama. .. Eno pivo, prosim! 8)

Mein neuer Bierkrug der ist leer
Wo krieg ich denn jetzt Nachschub her? :roll:
Ich schwing mich auf das Pferd geschwind
Mal schau'n was ich zu zechen find

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, ne tlači me v svojo korespondenco z duhovnimi šarlatani in dipl. kljukci. Za "poštarino" se pa kar medsebojno zmenite. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:A se ob Luninih menah kaj gledaš v ogledalo? Poročaj o spremembah, saj veš: kremplji, ušesa, poraščenost itd. gor/dol.
Pa vonj po žveplu si pozabil ... :D :lol:
Dobro, nisem ravno imel v mislih Konkordata s Francoskega, ki je prišel v dolino šentflorjansko, ampak bolj snubca Trdinove Lenčke (če sem še bolj natančen: njenega sina). :lol:
Jaz pa sem ravno mislil na zlodeja (no, morda ne prav na 'Konkordata s Francoskega' iz Cankarjeve Doline šentflorjanske), ne pa na volkodlaka iz Trdinovega 'Volkodlaka', čeprav sta oba 'poraščena' ... :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Pa vonj po žveplu si pozabil ... :D :lol:
Dobro, nisem ravno imel v mislih Konkordata s Francoskega, ki je prišel v dolino šentflorjansko, ampak bolj snubca Trdinove Lenčke (če sem še bolj natančen: njenega sina). :lol:
Jaz pa sem ravno mislil na zlodeja (no, morda ne prav na 'Konkordata s Francoskega' iz Cankarjeve Doline šentflorjanske), ne pa na volkodlaka iz Trdinovega 'Volkodlaka', čeprav sta oba 'poraščena' ... :D
Saj, ampak spreminjanje poraščenosti in še česa v skladu z luninimi menami je ravno značilnost drugega, pa čeprav bolj v zahodnih (holivudskih) bajkah. :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Dobro, nisem ravno imel v mislih Konkordata s Francoskega, ki je prišel v dolino šentflorjansko, ampak bolj snubca Trdinove Lenčke (če sem še bolj natančen: njenega sina). :lol:
Jaz pa sem ravno mislil na zlodeja (no, morda ne prav na 'Konkordata s Francoskega' iz Cankarjeve Doline šentflorjanske), ne pa na volkodlaka iz Trdinovega 'Volkodlaka', čeprav sta oba 'poraščena' ... :D
Saj, ampak spreminjanje poraščenosti in še česa v skladu z luninimi menami je ravno značilnost drugega, pa čeprav bolj v zahodnih (holivudskih) bajkah. :)
Ti verjamem na besedo; nisem namreč poznavalec te 'znanstvene' discipline ... :D
Morda je to naš rockec. Saj res, tokratne 'duhovne vaje' pa trajajo izredno dolgo, saj ga že lep čas ni na spregled ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ga častno nadomeščajo ostali člani duhovne kongregacije. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Psihoaktivne gobe v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Ga častno nadomeščajo ostali člani duhovne kongregacije. :D
:D :!: :lol:

Odgovori