Uboga mati Zemlja

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Upam, da se ta napaka ne pojavlja v nedogled in da je omejena samo na ta planet. :!: Mriz koliko pa misliš, da je možnosti za veliki ognjemet?

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

mriz napisal/-a:Se pa bo napaka ponovila...
zakaj naj bi se?pa tut če bi se/se bo...najbrš bo enkrat pršlo do tega da bo določena vrsta dosegla dost visoko stopnjo samospoznanja da bo preživela.
bianko napisal/-a:Upam, da se ta napaka ne pojavlja v nedogled in da je omejena samo na ta planet. :!: Mriz koliko pa misliš, da je možnosti za veliki ognjemet?
eh...govoriš k da bi šlo za kšno konstantno "napako".
kašn veliki ognjemet?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

bianko napisal/-a:Mriz koliko pa misliš, da je možnosti za veliki ognjemet?
Kar precej. Oziroma, karkoli že bo, bo hudo.
Nekra napisal/-a:zakaj naj bi se?pa tut če bi se/se bo...najbrš bo enkrat pršlo do tega da bo določena vrsta dosegla dost visoko stopnjo samospoznanja da bo preživela.
Jaz ne bi stavil na to...oziroma vsaj za "naravno" ustvarjeno vrsto.
govoriš k da bi šlo za kšno konstantno "napako"
Saj mogoče gre. No, v bistvu ne moremo rečt ker sklepam samo po človeku. Napaka zavedajočega bitja ki se je razvilo iz nezavedajočega bitja ki se je razvilo direktno iz nežive materije.

Uporabniški avatar
Grigorius
Prispevkov: 165
Pridružen: 22.5.2005 21:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Grigorius »

Če se lahko vmešam ... smo kemično gledano odlični katalizatorji, naše poslanstvo je to da čim več stvari spravimo v nižja energetska stanja - komlpeksne molekue pretverjamo v enostvne ... entropija celotnega sistema se mora večati (večanje kaosa)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kako to misliš podrobneje? Kaj na primer spravljamo v nižja energetska stanja?

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

mriz napisal/-a:
bianko napisal/-a:Mriz koliko pa misliš, da je možnosti za veliki ognjemet?
Kar precej. Oziroma, karkoli že bo, bo hudo.
pa kaj to??
Jaz ne bi stavil na to...oziroma vsaj za "naravno" ustvarjeno vrsto.
ok...to je pač tvoja stvar v kaj vrjamš.
Saj mogoče gre. No, v bistvu ne moremo rečt ker sklepam samo po človeku. Napaka zavedajočega bitja ki se je razvilo iz nezavedajočega bitja ki se je razvilo direktno iz nežive materije.
sj se nismo razvil direktno iz materije,oblikoval,razvijal smo tok časa...izhajamo pa iz materije.če ne druzga mogoče lahko ustvarmo taka bitja k bi bla brez "napake".
Grigorius napisal/-a:Če se lahko vmešam ... smo kemično gledano odlični katalizatorji, naše poslanstvo je to da čim več stvari spravimo v nižja energetska stanja - komlpeksne molekue pretverjamo v enostvne ... entropija celotnega sistema se mora večati (večanje kaosa)
zakaj večanje kaosa?a ne teži vesolje k redu?zakaj naj bi nastala višje razvita bitja zato da bi lahko pretvarjala višje molekule v nižje?že s samim obstojem tko zapletemo stvari...razlož.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Nekra napisal/-a:pa kaj to??
Naš konec.
ok...to je pač tvoja stvar v kaj vrjamš.
Seveda, jaz pač ne vrjamm v niti približno popolnost spoznavanja in zmožnost preživetja bitja, ki ima čustva oziroma bitja, katerega spoznavanja in resnice temeljijo na čustvih.
sj se nismo razvil direktno iz materije,oblikoval,razvijal smo tok časa...izhajamo pa iz materije.
Saj sem to povedal...nezavedajoče bitje se je razvilo direktno iz materije, se razvijalo in razvilo v zavedajoče bitje.
če ne druzga mogoče lahko ustvarmo taka bitja k bi bla brez "napake".
Napredek bi (bo) že bil, vprašanje pa če bi (bodo) bila čisto brez napake. Bi pa lahko ta bitja razvijala dalje...

malenka
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.5.2009 19:02

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a malenka »


Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re:

Odgovor Napisal/-a =) »

malenka, pozdravljena na forumu! :wink:
Roman napisal/-a:
mriz napisal/-a:A meniš, da ne moremo biti razviti brez svinjarij?
Ja, tako menim. Ampak, kot sem že dejal, tudi živeti ni mogoče brez odpadkov, le da se nekateri odpadki reciklirajo, narava pa očisti, če je teh odpadkov malo. Sicer pa, si se kdaj vprašal, kaj se zgodi s prahom, ki ga čistiš v stanovanju?
Roman, povej...(upam, da se še spomneš :wink: )...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a Roman »

=) napisal/-a:
Roman napisal/-a:
mriz napisal/-a:A meniš, da ne moremo biti razviti brez svinjarij?
Ja, tako menim. Ampak, kot sem že dejal, tudi živeti ni mogoče brez odpadkov, le da se nekateri odpadki reciklirajo, narava pa očisti, če je teh odpadkov malo. Sicer pa, si se kdaj vprašal, kaj se zgodi s prahom, ki ga čistiš v stanovanju?
Roman, povej...(upam, da se še spomneš :wink: )...
Mar ni jasno? Tako ali drugače se nalaga v komunalnih deponijah ali pa steče po rekah v morja. Z enega mesta na drugo.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
=) napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ja, tako menim. Ampak, kot sem že dejal, tudi živeti ni mogoče brez odpadkov, le da se nekateri odpadki reciklirajo, narava pa očisti, če je teh odpadkov malo. Sicer pa, si se kdaj vprašal, kaj se zgodi s prahom, ki ga čistiš v stanovanju?
Roman, povej...(upam, da se še spomneš :wink: )...
Mar ni jasno? Tako ali drugače se nalaga v komunalnih deponijah ali pa steče po rekah v morja. Z enega mesta na drugo.
Rešitve torej ne vidiš? :?
Kaj pa v, recimo, zmanjašnju števila "uporabnikov" Zemlje?
Kaj pa če bi mi "pomagali" naravi očistit?
Po moje bi se od "razvite" družbe že lahko pričakovalo, da počisti za seboj. Prej ali slej bodo ljudje opazili, da si vsega ne morejo privoščit. Upam vsaj... Recimo uvedba strogih denarnih kazni za napačno recikliranje, spodbujanje vegetarijanstva,metroji, manjšo porabo pitne vode (omenjen je bil kotliček), ...tega je še in še...
Vprašanje je samo, kdaj bo prepozno (če še ni)...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ja, seveda, zmanjšanje svetovne populacije je gotovo rešitev (če ni že prepozno, kot sama ugotavljaš). Ampak ta rešitev postavi zelo kočljivo vprašanje: Kdo naj odide prvi? Vojne, lakote in kuge niso v svoji res bogati zgodovini rešile ničesar.

Praviš, pomagati naravi, da se očisti? Če odmisliva zgornjo rešitev, imava problem z entropijo. Vsaka čistilna naprava je potrošnik energije, ki jo je treba nekje vzeti. Vse skupaj je zelo zavozlano. Prihranek na eni strani povzroči razsipnost na drugi.

0-jasno
Prispevkov: 9
Pridružen: 10.12.2008 15:12

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a 0-jasno »

Rešitev je v skupinskem samomoru, kdo se bo prvi javil, da reši zemljo?

Zemlje ni potrebno reševat, ko jo bomo preveč zasvinjal, bomo pač umrli mi, ne pa zemlja,
zemlja bo rabila par miljonov let in bo kot "nova".

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kakšno čiščenje narave neki? Mar Človek ni del nje?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a mriz »

Roman napisal/-a:Kdo naj odide prvi?
Za začetek tisti, ki še niso prišli... če bi se v določenih predelih sveta nehali neodgovorno ploditi kot zajci, bi že bil neki napredek.
0-jasno napisal/-a:Zemlje ni potrebno reševat, ko jo bomo preveč zasvinjal, bomo pač umrli mi, ne pa zemlja,
zemlja bo rabila par miljonov let in bo kot "nova".
Menda bo za to potrebovala kar občutno manj časa: Life After People

Še povezava na wikipediji za tiste, ki ne mislijo gledat: http://en.wikipedia.org/wiki/Life_After_People

Odgovori