Inštitut Jožef Stefan

O problemih doma, ob odhodu na študij ali postdok v tujino in ob povratku domov ...
Uporabniški avatar
nevtron
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.5.2013 21:24

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a nevtron »

Malo BUMPam.
Torej,
razmišljam, da bi na IJŠ oddal vlogo za kadrovsko štipendijo, pogoje imam kar dobre. :)
Tisti od vas, ki delate tam, a bi sem vam dalo malo opisati kako je splošno stanje na inštitutu? Delo? Okolje? Plača?
Zdi se mi, da bi tam kar z veseljem delal, raziskovalna dejavnost me veseli. Aja, moja smer študija pa je avtomatika in robotika.
LP

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Inštitut je v razsulu. Imajo zelo malo denarja, edino kar še koristijo so mladi raziskovalci, pa še te financira država oziroma EU. Niti doktorji ne dobijo tam službe po tem ko tam doktorirajo. Brez veze, da sploh razmišljaš o tej službi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a shrink »

Priporočam, da enostavno spregledaš mnenje uporabnika LUKEC1, saj je zanj dobro stoječa hiša le tista, ki se napaja s "skalarnimi generatorji". :lol:

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

shrink napisal/-a:Priporočam, da enostavno spregledaš mnenje uporabnika LUKEC1, saj je zanj dobro stoječa hiša le tista, ki se napaja s "skalarnimi generatorji". :lol:
Dobra ideja, ga nisem že dolgo vklopil.

Uporabniški avatar
nevtron
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.5.2013 21:24

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a nevtron »

No, čisto resno. Shrink, a bi mi ti znal malo svetovati? Sem namreč precej v dilemi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a shrink »

nevtron napisal/-a:No, čisto resno. Shrink, a bi mi ti znal malo svetovati? Sem namreč precej v dilemi.
Težko ti svetujem glede IJS, saj nisem tam (bil) zaposlen. Na Lukčeve nasvete - kot že rečeno - pa se nikar ne zanašaj.

DirectX11
Prispevkov: 413
Pridružen: 22.10.2008 14:50

Re: Inštitut Jožef Stefan

Odgovor Napisal/-a DirectX11 »

To me je vedno zanimalo, kako na takšnih inštitutih ostaneš zaposlen.

Lahko se zgodi da na področju katerega raziskuješ ne odkriješ nekaj novega, sploh če gre za eksotično področje. Recimo če gre za raziskovanje o tem, ali je bila Venera kdaj planet podobna zemlji ali kakšno podobno stvar kjer lahko na samo enem projektu delaš 10+ let.

Na podlagi česa se potem država odloči, ali te bo financirala ali ne. Oziroma da ti nadrejeni reče da te ne potrebuje več.

Odgovori