Razpis za poljudnoznanstveno periodiko

Razprave o najrazličnejših razpisih ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Marsovec
Prispevkov: 74
Pridružen: 7.6.2006 15:13

Razpis za poljudnoznanstveno periodiko

Odgovor Napisal/-a Marsovec »

Objavljeni so rezultati letošnjega razpisa za sofinanciranje poljudnoznanstvene periodike: http://www.arrs.gov.si/sl/infra/period

Primerjava z lanskimi rezultati kaže, da ministrstvo ne bo več podpiralo revij Presek, Kvarkadabra, TIM, Življenje in tehnika ter Proteus, za razliko od prejšnjih let pa bo letos denar iz tega vira dobila tudi revija Vzgoja, ki jo izdaja Društvo katoliških pedagogov Slovenije.

Zdaj čakam samo še to, da začne vlada cenzurirati tale forum, ker na njem preveč ljudi razmišlja s svojo glavo...

Opomba: Tale komentar je špekulativen, saj nisem šel preverjat, če so naštete revije sploh kandidirale za sredstva. Če niso, so pač same krive...

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Predvsem pomojem bi bilo zanimivo videti če se je kdo od teh naštetih "izostalih" prijavil. Kot vemo so pri Kvarkadabri spregledali rok.
Drugače pa se mi zdi malo neumno in naivno se upičiti v neko revijo, samo zato ker jo izdaja neko religiozno (vprašanje pa sploh v kolišni meri) društvo. A je Vzgoja res tako "slaba" revija?

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Problem ni koga so sprejeli ampak koga niso. Gre za vodilne poljudnoznanstvene publikacije v Sloveniji in cudno bi se mi zdelo ce bi vsi hkrati "pozabili" se prijaviti. Lahko pa da so za tem kaksne pravno-ekonomske zadeve ki jih ne razumemo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Drugače pa se mi zdi malo neumno in naivno se upičiti v neko revijo, samo zato ker jo izdaja neko religiozno (vprašanje pa sploh v kolišni meri) društvo.
Meni pa se to zdi pametno. Saj če imajo kvalifikacije, sploh ni problema, gremo na naslednjo.

Uporabniški avatar
Marsovec
Prispevkov: 74
Pridružen: 7.6.2006 15:13

Odgovor Napisal/-a Marsovec »

Mephisto napisal/-a:Kot vemo so pri Kvarkadabri spregledali rok.
Tega v bistvu ne vemo, tisto je bil drug razpis (Promocija znanosti), to pa je razpis Poljudnoznanstvena periodika.
Mephisto napisal/-a: A je Vzgoja res tako "slaba" revija?
To revijo naroča moja mama in je čisto solidna. Ampak njena vsebina za moje pojme ni poljudna znanost. Gre za strokovno revijo, ki obravnava pedagoško problematiko in je namenjena predvsem delavcem na področju vzgoje in izobraževanja, je pa tudi versko obarvana. Tukaj je nekaj naslovov člankov iz revije

* Cergolj Ana, Luka in njegov prapraded, Starši, 15, 2002, IV, 37-38.
* Cergolj Ana, Neža Rot, Jana Zidar, Otrok moj, zakaj ne ješ?, Starši, 10, 2001, III, 35.
* Cesar Polona, Spoznavni dan malo drugače, Izkušnje, 30, 2006, VIII, 42-43.
* Cesar Polona, Telesna samopodoba odraščajočih deklet, V žarišču: Samopodoba in samospoštovanje, 32, 2006, VIII, 9-11.
* Cestnik Branko, Odločitev za vzgojo v mladinski pastorali, Vzgojna področja, 1, 1999, I, 36-37.
* Cevc Marjeta, Za demokracijo je potrebno zaupanje, Vzgojna področja, 6, 2000, II, 34-35.
* Cokan Cvetka, Mladi, nasilje in šolska pravila Izkušnje, 3, 1999, I, 41-42.
* Coral Dario, Biti učitelj vzgoje za medije, V žarišču: Vzgoja za medije, 8, 2000, II, 19-20.
* Cvikl Lojze, Nedelja – dan za Boga in človeka, V žarišču: Praznovanje, 3, 1999, I, 9-12.
* Čajko Erika, Mediji v družini, V žarišču: vzgoja za medije, 8, 2000, II, 22-23.
* Čajko Erika, Človek za druge, Prostovoljno delo, 10, 2001, III, 38-39.
* Čajko Erika, Minka Rovtar, Življenje vsakega človeka je roman, pogovor z dr. Bernardom Stritihom, Naš pogovor, 11, 2001, III, 22-27.
* Čar Janko, Pogled v Slomškovo pedagogiko, V žarišču: Vzgoja, 1, 1999, I, 12-13.
* Čar Janko, Pogled v Slomškovo pedagogiko – 2, Biti vzgojitelj, 3, 1999, I, 36-37.
* Čar Janko, Slomškova razprava o govorništvu, V žarišču: Anton Martin Slomšek in izzivi za našo šolo, 22, 2004, VI, 15-17.
* Čas Alenka, Prostovoljno delo šolske mladine, Prostovoljno delo, 9, 2001, III, 44-45.
* Černe Katarina, Veličastne sanje sanjaj, V žarišču: Poklicno svetovanje, 30, 2006, VIII, 8.
* Čerpnjak Ane Mari, Zgodovina Romov, Izkušnje, 31, 2006, VIII, 42-43.
* Čoderl Sana, Lik terapevta, V žarišču: Lik učitelja, 7, 2000, II, 15-16.
* Čufar Katarina, Deset let šole za starše na ŠKG, Starši, 29, 2006, VIII, 36.
* Čuš Franc, Načrt za razredne ure, Razredne ure, 7, 2000, II, 24-26.

Vir: http://www.rkc.si/dkps/?mod=3

Odgovori