Kriza znanosti

Razprave o knjigah ...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Vsekakor je institut "država" preresna zadeva, da bi jo prepustili ozkogledim, nefleksibilnim in abstraktno-formalnim naravoslovcem.
:lol: Rock, ti pa si en šaljivec. A te v resničnem življenju jemljejo resno?
Pravijo, da je v vsaki šali zrno resnice.

Ampak, če ostanem resen:
imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Vsekakor je institut "država" preresna zadeva, da bi jo prepustili ozkogledim, nefleksibilnim in abstraktno-formalnim naravoslovcem.
Govori nedeljski pravnik, ki še institutov prava ne obvlada. :lol:
Ampak, če ostanem resen: imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)
To je šele prava šala: nedeljski pravnik samega sebe razglaša za vrhunskega strokovnjaka, kateremu je treba biti hvaležen, da se sploh oglaša.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Vsekakor je institut "država" preresna zadeva, da bi jo prepustili ozkogledim, nefleksibilnim in abstraktno-formalnim naravoslovcem.
Govori nedeljski pravnik, ki še institutov prava ne obvlada. :lol:
Ah, žal vidim, da si zopet zgrmel nazaj v kvazinaravoslovno blato.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Ampak, če ostanem resen:
imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)
Saj nisi resen!? Ciljaš na pridobitev akademskega naziva? Ojoj. There goes the academy...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:/.../Opazil si, da imamo tu opravka z ideologijami. Znanja o/razumevanja le teh pa nekdo ne pridobi s srednješolskimi predmeti, ki obravnavajo humanistiko in družboslovje.
Razumevanje domnevnih ideologij omenjene enačbe ne naredi nič bolj razumljive.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:To je šele prava šala: nedeljski pravnik samega sebe razglaša za vrhunskega strokovnjaka, kateremu je treba biti hvaležen, da se sploh oglaša.
Čestitam, kvazinaravoslovec, razum in volja sta ostala neprizadeta.
Nujno pa priporočam pa delo na čustveno-duhovnem področju.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ampak, če ostanem resen:
imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)
Saj nisi resen!? Ciljaš na pridobitev akademskega naziva? Ojoj. There goes the academy...
Ugibam: diploma na teološki fakulteti iz kanonskega prava. Potrjuješ, Rock? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ampak, če ostanem resen:
imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)
Saj nisi resen!? Ciljaš na pridobitev akademskega naziva? Ojoj. There goes the academy...
Ne boj se, imam razumevanje do vseh.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Razumevanje domnevnih ideologij omenjene enačbe ne naredi nič bolj razumljive.
Razumevanje domnevnih ideologij omenjene enačbe, praviš? Sploh veš kaj praviš? In potem se še norca delaš, ko rečem, da tudi naravoslovem ne bi škodilo, da poslušajo določene teme iz humanistike in družboslovja.

Zgolj namig: Omenjena enačba nima ideologij (enačba je pač enačba). Ena od ideologij ima to enačbo ("za sveto"). Razbereš razliko?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:To je šele prava šala: nedeljski pravnik samega sebe razglaša za vrhunskega strokovnjaka, kateremu je treba biti hvaležen, da se sploh oglaša.
Čestitam, kvazinaravoslovec, razum in volja sta ostala neprizadeta.
Nujno pa priporočam pa delo na čustveno-duhovnem področju.
Ni potrebe po čestitkah, nedeljski pravnik (ki še vedno ne razume, da če je on "kvazi", to ne nujno velja za ostale :lol: ), tvojo pojavnost na tem forumu (pa ne samo na tem) lahko kot šaljivo spozna še slepec.

Kako gre kaj diploma iz kanonskega prava? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ampak, če ostanem resen:
imel si priliko prebrati nekaj drobcev znanja vrhunske narave (Kv-o imam za del prijetnega treninga za akademski naziv /od tod moj altruizem/.)
Saj nisi resen!? Ciljaš na pridobitev akademskega naziva? Ojoj. There goes the academy...
Ugibam: diploma na teološki fakulteti iz kanonskega prava. Potrjuješ, Rock? :lol:
Zopet si storil napako, Shrink.
(Sicer, kanonsko pravo samo po sebi je odlično; problem je njegova današnja aplikacija.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Ni potrebe po čestitkah, nedeljski pravnik (ki še vedno ne razume, da če je on "kvazi", to ne nujno velja za ostale :lol: ), tvojo pojavnost na tem forumu (pa ne samo na tem) lahko kot šaljivo spozna še slepec.

Kako gre kaj diploma iz kanonskega prava? :lol:
Zaznavam kot določeno podcenjevanje - ne sodi druge po lastni slabi samopodobi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Razumevanje domnevnih ideologij omenjene enačbe ne naredi nič bolj razumljive.
Razumevanje domnevnih ideologij omenjene enačbe, praviš? Sploh veš kaj praviš? In potem se še norca delaš, ko rečem, da tudi naravoslovem ne bi škodilo, da poslušajo določene teme iz humanistike in družboslovja.

Zgolj namig: Omenjena enačba nima ideologij (enačba je pač enačba). Ena od ideologij ima to enačbo ("za sveto"). Razbereš razliko?
Ni moj problem, če kvazifilozof naklada (čemur sem zgoraj repliciral):

"Matematik, fizik jo bo zlahka razumel (parcialne diferencialne enačbe), ampak ali bo zlahka razumel, kaj sploh pomeni ta enačba? Kakšen vpliv ima na družbene procese ta enačba, danes, tu?

in zaradi selektivne retrogradne amnezije očitno ne ve, kaj sam piše. :lol:

Aja, pa drugič skušaj bolje razumeti stavčno strukturo: "omenjene enačbe" ni del sintagme "razumevanje domnevnih analogij" oz. naj zapišem poved z drugačnim besednim vrstnim redom, da boš razumel:

Razumevanje domnevnih ideologij ne naredi omenjene enačbe nič bolj razumljive.
Zadnjič spremenil shrink, dne 17.10.2012 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Zopet si storil napako, Shrink. (Sicer, kanonsko pravo samo po sebi je odlično; problem je njegova današnja aplikacija.)
Kaj je pa to, nedeljski pravnik:
Zaznavam kot določeno podcenjevanje -ne sodi druge po lastni slabi samopodobi.
?

Spet zate značilna kontradiktornost? :lol:

Kaj sedaj: boš diplomiral iz RKC vsebin, ali ne? :lol:

Sicer pa si kar preberi tekst prof. Cerarja: boš zvedel vse o "napakah" tebi ljubih različic prava oz. kakšno blato čislaš. :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 17.10.2012 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Kriza znanosti

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Ni moj problem, če kvazifilozof naklada (čemur se zgoraj repliciral):

"Matematik, fizik jo bo zlahka razumel (parcialne diferencialne enačbe), ampak ali bo zlahka razumel, kaj sploh pomeni ta enačba? Kakšen vpliv ima na družbene procese ta enačba, danes, tu?

in zaradi selektivne retrogradne amnezije očitno ne ve, kaj sam piše. :lol:

Aja, pa drugič skušaj bolje razumeti stavčno strukturo: "omenjene enačbe" ni del sintagme "razumevanje domnevnih analogij" oz. naj zapišem poved z drugačnim besednim vrstnim redom, da boš razumel:

Razumevanje domnevnih ideologij ne naredi omenjene enačbe nič bolj razumljive.
Potem je pa bila tvoja intervencija šolski primer argumenta proti "slamnatemu možu". Sploh zato, ker sem že sam ugotovil, da samo enačbo bodo omenjeni že razumeli, ne bodo pa razumeli vpliva/posledic, ki jih nosi ideologija, katera utemeljuje ekonomsko-finančno paradigmo (predvsem) na matematičnih enačbah in (kao) prostem trgu.

Skratka, edina napaka ki sem jo storil je ta, da sem pomislil/predpostavil, da od tebe na to temo slišim kak komentar, pač nasproten od mojega, ampak vseeno komentar. Pa vidim, da temu ni tako. Tvoja ugotovitev, da razumevanje ideologij ne naredi neke enačbe nič bolj razumljive je vrhunska ugotovitev vredna samega Platona.

Odgovori