Spletna stran z naravoslovjem

Predstavi spletno stran, ki te je navdušila!
Odgovori
kemik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.6.2008 10:31

Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a kemik »

Postavil sem spletno stran, ki zajema skoraj celo naravoslovje. Spletni naslov: http://naravoslovje.org

Zaželjeni so komentarji, kritike in predlogi.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a Roman »

Take poskuse vedno odobravam, čeprav se včasih sprašujem, zakaj se ljudje raje ne vključujejo v že obstoječe portale, recimo v Wikipedijo. Pogrešam seveda matematiko, malo pa me je začudil tudi naslov. Mar naravoslovje ni znanost?

kemik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.6.2008 10:31

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a kemik »

Kje pa so na wikipedi kemijski eksperimenti? Jaz še nisem videl. Metematik sem bolj slab, tako, da tega trenutno ne bo gor. Vse kar je zdaj trenutno na internetu je nastalo v 2 mesecih (razen slik seveda) - verjamete ali ne.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a Roman »

kemik napisal/-a:Kje pa so na wikipedi kemijski eksperimenti?
Razlog več, da bi se jim pridružil.

kemik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.6.2008 10:31

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a kemik »

Mi ne diši, hvala. Interesa nimam, da bom pa svoje slike kar dajal tako na internet, da jih lahko kar vsi brez vprašat kopirajo - naka. Pa rad imam tak design, meniji in vse to. Sem raje sam svoj mojster.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a =) »

jaz sem tudi najprej opazila, da ni matematike.
Ne vem ..naravoslovje brez matematike?!?
...poimenuj raje eksperimenti...
kemik napisal/-a:Sem raje sam svoj mojster.
zakaj potem nova spletna stran?...piši dnevnik,blog npr.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a Roman »

kemik napisal/-a:Interesa nimam, da bom pa svoje slike kar dajal tako na internet, da jih lahko kar vsi brez vprašat kopirajo - naka.
S tvojih strani to ni mogoče?

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a so7il »

Pohvalno, svetujem pa takojšen umik besedila, s katerim sprejmeš obiskovalca.

Slike, fotografije, skice ni dovoljeno kopirati brez moje vednosti /na to, da objavljenega ni dovoljeno kopirati brez tvojega dovoljenja, opozarja že Copyright © 2009 All Rights Reserved/;
prepovedujem tudi kopirati tekst / :shock: misliš, da so podatki na tvojih straneh tako edinstveni in redki, da bo obiskovalec kar požrl tak ton?/;
Če kjer koli opazite identične opise in fotografije, me prosim obvestite. /podobne prošnje se res da najti na spletnih straneh, vendar se tičejo opozoril skrbniku strani na nedelujoče povezave, nepravilne podatke na njegovi strani in podobnega. Napeljevanje k ovaduštvu ni v navadi/;
Rad pa bi še opozoril, da kot urednik te strani ne odgovarjam /izogibaj se omenjanju samega sebe, posebno z nekimi naslovi, ki so samoumevni in niso nič posebnega. Vsakemu je jasno, da če obstaja stran, obstaja tudi skrbnik strani, ali urednik, če ti je ljubše. Z nagovorom v prvi osebi, degradiraš svoje strani na blog./
Ogled strani priporočam v / kako, da ni takega opozorila na večini spletnih sajtov? Verjamem, da videz tvojih strani ni enoten prav v vseh brskalnikih in da te to nervira, toda v IE7 in IE8 se samo zakrije polovica napisa Joomla template created with Artisteer, vse ostalo pa je v redu. Mirno bi lahko samo odsvetoval uporabo različic IE, starejših od IE7. z opozorilom, da ne prodpirajo ... recimo zahtev sodobnega oblikovanja spletnih strani/;

Z določenimi pojasnili v smeri, v kateri je zdajšnji uvod ni načeloma nič narobe, vendar morajo biti podana na primeren način in na primernem mestu.
Dobro bi bilo tudi umakniti naslov ankete (Ena kratka anketica) in jo postaviti na dno strani ali pa k elementom levega stolpca.
Tudi sprememba velikosti in fonta naslova sajta ne bi bila v škodo. Oboje deluje neresno ("neznanstveno").

kemik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.6.2008 10:31

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a kemik »

jaz sem tudi najprej opazila, da ni matematike.
Ne vem ..naravoslovje brez matematike?!?
...poimenuj raje eksperimenti...
Kako naj poimenujem eksperimenti, če na strani niso samo eksperimenti? Mislim, da bo ime ostalo takšno kot je. Eksperimenti so za to, da dokažejo teorijo, ne pa zato, da stran samo krasijo. Upam, da bom enkrat imel dovolj denarja in si lahko kupil tudi zahtevnejše aparature za dokazovanje zapletenejših fizikalnih pojavov (dvojna narava elektrona ipd) - sicer pa zaenkrat so to le sanje.

Sem sam za vse, tako, da če vas tako grozno moti, pa naj vas moti - trenutno imam dela čez glavo in niti kemija ni izpopolnjena do osnov, kaj šele ostale vede - pa se bom sedaj lotil matematike.
so7il napisal/-a:Pohvalno, svetujem pa takojšen umik besedila, s katerim sprejmeš obiskovalca.

Slike, fotografije, skice ni dovoljeno kopirati brez moje vednosti /na to, da objavljenega ni dovoljeno kopirati brez tvojega dovoljenja, opozarja že Copyright © 2009 All Rights Reserved/;
prepovedujem tudi kopirati tekst / :shock: misliš, da so podatki na tvojih straneh tako edinstveni in redki, da bo obiskovalec kar požrl tak ton?/;
Če kjer koli opazite identične opise in fotografije, me prosim obvestite. /podobne prošnje se res da najti na spletnih straneh, vendar se tičejo opozoril skrbniku strani na nedelujoče povezave, nepravilne podatke na njegovi strani in podobnega. Napeljevanje k ovaduštvu ni v navadi/;
Rad pa bi še opozoril, da kot urednik te strani ne odgovarjam /izogibaj se omenjanju samega sebe, posebno z nekimi naslovi, ki so samoumevni in niso nič posebnega. Vsakemu je jasno, da če obstaja stran, obstaja tudi skrbnik strani, ali urednik, če ti je ljubše. Z nagovorom v prvi osebi, degradiraš svoje strani na blog./
Ogled strani priporočam v / kako, da ni takega opozorila na večini spletnih sajtov? Verjamem, da videz tvojih strani ni enoten prav v vseh brskalnikih in da te to nervira, toda v IE7 in IE8 se samo zakrije polovica napisa Joomla template created with Artisteer, vse ostalo pa je v redu. Mirno bi lahko samo odsvetoval uporabo različic IE, starejših od IE7. z opozorilom, da ne prodpirajo ... recimo zahtev sodobnega oblikovanja spletnih strani/;

Z določenimi pojasnili v smeri, v kateri je zdajšnji uvod ni načeloma nič narobe, vendar morajo biti podana na primeren način in na primernem mestu.
Dobro bi bilo tudi umakniti naslov ankete (Ena kratka anketica) in jo postaviti na dno strani ali pa k elementom levega stolpca.
Tudi sprememba velikosti in fonta naslova sajta ne bi bila v škodo. Oboje deluje neresno ("neznanstveno").
Hvala, tvoja kritika je edina konstuktivna, tvoja mnenja bom upošteval. Res hvala.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a =) »

kemik napisal/-a:Sem sam za vse, tako, da če vas tako grozno moti, pa naj vas moti - trenutno imam dela čez glavo in niti kemija ni izpopolnjena do osnov, kaj šele ostale vede - pa se bom sedaj lotil matematike.
No, no...saj bo...
so7il napisal/-a:Tudi sprememba velikosti in fonta naslova sajta ne bi bila v škodo. Oboje deluje neresno ("neznanstveno").
To je res. Zaobljene črke in naslov čez dve vrstici deluje "osnovnošolsko"...

kliknila sem na Fizika. Več. in se je odprl nov zavihek - to je moteče.

Slike so dobre. Še boljše bi bilo, če bi se povečale, ko klikneš na njih
:wink:

p.s. Da ne boš mislil, da samo kritiziram... 8)
pri forumu mi je všeč razdelitev forumov in tem. Zelo sistematično in jasno. (ampak kaj, ko tiste slike desno zgoraj tako šajnajo, da me oči bolijo,... :) )

kemik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30.6.2008 10:31

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a kemik »

=) napisal/-a: pri forumu mi je všeč razdelitev forumov in tem. Zelo sistematično in jasno. (ampak kaj, ko tiste slike desno zgoraj tako šajnajo, da me oči bolijo,... :) )
Katere slike?

Pa glede fonta, meni Times new roman ni všeč, ker mi preveč tako, "trdo" deluje, mi ni preveč prijetno za brat na spletni strani - tale je arial - se mi zdi še najbolj vredu. Če veste za kak vmesni font povejete, pa bom pogledal, kako izgleda, jaz nisem dobil nobenega meni vščenega.

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a so7il »

kemik napisal/-a:
=) napisal/-a: pri forumu mi je všeč razdelitev forumov in tem. Zelo sistematično in jasno. (ampak kaj, ko tiste slike desno zgoraj tako šajnajo, da me oči bolijo,... :) )
Katere slike?

Pa glede fonta, meni Times new roman ni všeč, ker mi preveč tako, "trdo" deluje, mi ni preveč prijetno za brat na spletni strani - tale je arial - se mi zdi še najbolj vredu. Če veste za kak vmesni font povejete, pa bom pogledal, kako izgleda, jaz nisem dobil nobenega meni vščenega.
Slika na desni (izogibaj se nenujnim gif animacijam). Čeprav bi se lahko brez obžalovanja odrekel tudi fontu in tej velikosti napisa na levi.

Tukaj je ena izmed googlovih izbir strani s fonti,
tukaj pa ponudba prve povezave na njej (fonte iščeš po abecednem redu poimenovanj, ali pa po "žanru").

Ker ti je bila predlagana samo zamenjava fonta glavnih naslovov strani (in velikost), ti pa, se zdi, da govoriš o fontu naslovov člankov in besedil samih:
Fontov, ki niso splošno pri/znani, nikar ne uporabljaj neposredno (v css-ju ali html kodi). Večina jih je namreč primerna samo za uporabo v obliki slik (kot je slika glavni naslov tvojega sajta). Vsaj mislim, da je tako, da, če obiskovalec tvojih strani nima prav takega fonta inštaliranega tudi na svojem računalniku, se mu bo tisto besedilo izpisalo v enem izmed web safe fontov (arial, verdana, times...). Velikost prikaza določenega fonta na strani pa se redkokdaj ujema z velikostjo prikaza kakšnega drugega fonta, posebej še "eksotičnega". V brskalniku, ki bi moral izbrati nadomestni font namesto originalnega, bi zato bila (precej verjeteno) razporeditev drugih elementov na strani drugačna, kot pa ti želiš, da bi bila.

Še o prikazih datumov razmisli... Prideš na nako spletno stran, in vidiš, da je zadnji datum na njej 6. 9. 2005. Ne boš dobil občutka, da je stran pozabljena, zapuščena, zanemarjena...? Obiskovalec bo za informacijo raje za vsak slučaj pobrskal še drugje, pa čeprav, če datuma ne bi zagledal, tega ne bi storil in čeprav bi šlo le za podatek, koliko je Zemlja oddaljena od Sonca?
Ne mislim, da trenutni datumi dajejo vtis zastarelosti podatka danes, po dveh letih ali treh, pa ga bodo že.
(ne mislim niti, da so prav vsi datumi na tvojih straneh nepotrebni; pravim samo, da jih je nekaj, ki so verjetno odveč).

P.S.
Ko si na strani Fizika-Astronomija, klik na domov povezuje na isto stran, na kateri si. Kdaj pa kdaj preklikaj (vse) povezave in se tako prepričaj, da (prav) delujejo.

L.p.

scorpxxx
Prispevkov: 3
Pridružen: 30.7.2013 10:01

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a scorpxxx »

Tale spletna stran pa ni ravno uspela :) , če rabiš prenovo strani je to pravi naslov :arrow: http://www.e-pik.si/izdelava-spletnih-strani/

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Spletna stran z naravoslovjem

Odgovor Napisal/-a Motore »

SPAM!

Odgovori