Orgonski Top

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Danes sem na internetu zasledil zadevo, katera se imenuje Orgonski top oz. Chembooster. Men to diši po šarlatanstvu. Kaj vi menite?

http://www.prepovedano.org/index.php?op ... &Itemid=21

http://www.youtube.com/watch?v=IrHaFFy6zak

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a Motore »

Meni pa to smrdi po šarlatanstvu in to dejansko je.

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a pilot »

Ta Chembooster (par bakrenih palic) odlično deluje pri Strojanovih.
Se vidi po televiziji kako zdravi in čili so.:!:

Drugače je bila ta tematika že nekaj časa nazaj v poročilih (Svetu).
Lahko vam zatrdim da tipson, ki se je s tem ukvarjal, ni bil preveč izobražen.
Mešal je nadnaravne sile z bogom in z bakrom...

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Nihče ni razložil na kakšnih fizikalnih principih naj bi orgonski topovi delovali. Človek bi pričakoval, da vsaj razvijalci le-teh vejo
zakaj se gre. Sam še nisem zasledil njihovih izračunov. Kar postavljati nekakšne cevi in reči, da je to orgonski top... Ne bom
komentiral. Kaj zaen delec je ta orgon? Kako deluje na pojave, katere naj bi nevtraliziral? Pa še kakšno vprašanje, ki bi terjalo
kvalificiran odgovor, znanstveno podprt, ki bi prepričal, bi se našlo. Vse so trditve brez matematičnih dokazov. Enakovredne bi
bile moji trditvi, da sem se že sprehajal po Marsu. Oboje je trditev brez znanstvenega dokaza.


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, jankopet, že prvi link da odgovor na prvotno (retorično) vprašanje, ali zadeva diši po šarlatanstvu.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a Roman »

smrdi

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:smrdi
Pojem orgon lahko ni toliko dišeč kakor rožica,
vendar moč vodika je dokazana.
Dokazano je tudi da se kondenzira v vodi.
Pred 8 leti, skupno s par interesiranih, smo naredili tak kondenzator:
stvar se je posrečila, ker takratni bioplazma je bil preseljen v baterijo 6 V ki je vžigala 20-30 min 25 w luč po 12 urah polnjenja. Od kadar je bioplazma/orgon/vodik začel delat v bateriji, ta ni bila več polnjena in je svetila 30-45 min po dveh urah počitka.
Luč smo konstantno prižigali 5x ali več na dan za nekaj mesecev.

Lahko se reče, da vodik se je vračal zopet v hišico, dokler ta ni propala ( oksidacija ).

Po letih razumevanja sem dognal, poleg dobrega, kr se smrdljivega skriva okrog tega argumenta.

silvester1234 napisal/-a:Nihče ni razložil na kakšnih fizikalnih principih naj bi orgonski topovi delovali. Človek bi pričakoval, da vsaj razvijalci le-teh vejo
zakaj se gre. Sam še nisem zasledil njihovih izračunov. Kar postavljati nekakšne cevi in reči, da je to orgonski top... Ne bom
komentiral. Kaj zaen delec je ta orgon? Kako deluje na pojave, katere naj bi nevtraliziral? Pa še kakšno vprašanje, ki bi terjalo
kvalificiran odgovor, znanstveno podprt, ki bi prepričal, bi se našlo. Vse so trditve brez matematičnih dokazov. Enakovredne bi
bile moji trditvi, da sem se že sprehajal po Marsu. Oboje je trditev brez znanstvenega dokaza.
Postavim vprašanje ( tokrat dam rezultat), kateremu se nekaj vpisanih v forumu izogiba: ( poleg trditve da orgon je monoatomski vodik )

1000 g vodika naj bi pod določenimi pogoji dalo 25.000.000.000 kilowattov,
0,0000001 g vodika naj bi pod takimi pogoji dalo 2.500 kw, torej 250.000 voltov in 0.01 amperov.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:smrdi
Pojem orgon lahko ni toliko dišeč kakor rožica,
vendar moč vodika je dokazana.
Dokazano je tudi da se kondenzira v vodi.
Pred 8 leti, skupno s par interesiranih, smo naredili tak kondenzator:
stvar se je posrečila, ker takratni bioplazma je bil preseljen v baterijo 6 V ki je vžigala 20-30 min 25 w luč po 12 urah polnjenja. Od kadar je bioplazma/orgon/vodik začel delat v bateriji, ta ni bila več polnjena in je svetila 30-45 min po dveh urah počitka.
Luč smo konstantno prižigali 5x ali več na dan za nekaj mesecev.

Lahko se reče, da vodik se je vračal zopet v hišico, dokler ta ni propala ( oksidacija ). :lol:

Po letih razumevanja sem dognal, poleg dobrega, kr se smrdljivega skriva okrog tega argumenta.

silvester1234 napisal/-a:Nihče ni razložil na kakšnih fizikalnih principih naj bi orgonski topovi delovali. Človek bi pričakoval, da vsaj razvijalci le-teh vejo
zakaj se gre. Sam še nisem zasledil njihovih izračunov. Kar postavljati nekakšne cevi in reči, da je to orgonski top... Ne bom
komentiral. Kaj zaen delec je ta orgon? Kako deluje na pojave, katere naj bi nevtraliziral? Pa še kakšno vprašanje, ki bi terjalo
kvalificiran odgovor, znanstveno podprt, ki bi prepričal, bi se našlo. Vse so trditve brez matematičnih dokazov. Enakovredne bi
bile moji trditvi, da sem se že sprehajal po Marsu. Oboje je trditev brez znanstvenega dokaza.
Postavim vprašanje ( tokrat dam rezultat), kateremu se nekaj vpisanih v forumu izogiba: ( poleg trditve da orgon je monoatomski vodik )

1000 g vodika naj bi pod določenimi pogoji dalo 25.000.000.000 kilowattov,
0,0000001 g vodika naj bi pod takimi pogoji dalo 2.500 kw, torej 250.000 voltov in 0.01 amperov.
/...vodik se je vračal zopet v hišico, dokler ta ni propala.../
Oprosti, da sem tako nesramno radoveden: se je vodik vračal v hišico skozi okna ali skozi vrata? :lol:
In pa: kako pa je vedel, katera je njegova prava hišica? :lol:

P.S. Res mi je iskreno žal, da je hišica po tako briljantnem uspehu 'propala' ...

Kaj češ, 'propala stvar' ... :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a osf »

Večkrat je hišica mišica ali sklep, v tako hišico povabijo še prijatelje. Revma in rak nista le mnenje.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:Večkrat je hišica mišica ali sklep, v tako hišico povabijo še prijatelje. Revma in rak nista le mnenje.
Takole med nama, osf: kdaj si bil nazadnje na kakšnem specialnem pregledu v ustrezni ustanovi? Saj veš, običajno so zgrajene sredi parka, na bolj odmaknjenih krajih, s klopcami in potkami in drevjem in grmovjem ... in prijaznimi pazniki v belih haljah ... :lol:

Pa po resnici, ne bom nikomur povedal! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a bargo »

Michael Jackson - Black Or White
Ok, eat this! 8)

2:14

Črvina

Slika


Črvina
Ne, upoštevati moraš maso Triglava. :D


Si gledal tale film, Lucy?

Cantor se smeji, Gustav pleše, Sigmundu, sedi v kotu s trenirko, poka od smeha in se pripravlja na branje neke zaprašene knjige. Skratka se dogaja IT. 8) hm. Alenka je napletla mrežo tako, da ...

Črvina
Poslušaj to VOJKO To so strune Gary Moore se ne utrgajo tako, kot konjske žime! Ko poči poči zares tako, po Štajersko, Koroško. Veš, ni naključje, da se Jurčič in Maister opazujeta pred I. gimnazijo.

hic Rhodus, hic salta!
Vrata!

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
osf napisal/-a:Večkrat je hišica mišica ali sklep, v tako hišico povabijo še prijatelje. Revma in rak nista le mnenje.
Takole med nama, osf: kdaj si bil nazadnje na kakšnem specialnem pregledu v ustrezni ustanovi? Saj veš, običajno so zgrajene sredi parka, na bolj odmaknjenih krajih, s klopcami in potkami in drevjem in grmovjem ... in prijaznimi pazniki v belih haljah ... :lol:

Pa po resnici, ne bom nikomur povedal! :lol:

Tale Vojko ni samo neumen in nevaren, je neozdravljiv, poleg tega zakaj moderator ne blokira vsakdanjega nakladanja uporabnika ki noče razumet da ga več in več vpisanih ne mara in trpi?

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a derik »

osf napisal/-a:Tale Vojko ni samo neumen in nevaren, je neozdravljiv, poleg tega zakaj moderator ne blokira vsakdanjega nakladanja uporabnika ki noče razumet da ga več in več vpisanih ne mara in trpi?
Zmerjanje sogovornikov z izrazi kot "neumen" ni zaželeno.

Začasno blokiranje sledi samo, če se kršitve tudi po dveh uradnih opominih nadaljujejo. Opomini in blokiranje niso javni.

Če želiš prispevati k prijetnejšemu forumu, pozabi na stare zamere in poskusi znova, s primerno količino dobre volje.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Orgonski Top

Odgovor Napisal/-a osf »

derik napisal/-a:
osf napisal/-a:Tale Vojko ni samo neumen in nevaren, je neozdravljiv, poleg tega zakaj moderator ne blokira vsakdanjega nakladanja uporabnika ki noče razumet da ga več in več vpisanih ne mara in trpi?
Zmerjanje sogovornikov z izrazi kot "neumen" ni zaželeno.

Začasno blokiranje sledi samo, če se kršitve tudi po dveh uradnih opominih nadaljujejo. Opomini in blokiranje niso javni.

Če želiš prispevati k prijetnejšemu forumu, pozabi na stare zamere in poskusi znova, s primerno količino dobre volje.
Naj ti bo, vendar si spregledal konstano nakladanje in provokacije vsaj dveh uporabnikov.

Odgovori