Kako najti vodo pod zemljo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Z omarami še ni nihče iskal vode.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

NIKKI napisal/-a:Problem je vodo ne odkriti!
Torej bi šlo tudi s kakšno staro omaro! :wink:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Saj veste, magnetizem, tam sem tudi jaz.
Všeč mi je pisanje Maverica, ki pravi da je to preizkusil in prav to je bistvo razvoja.
Za tem ni nikakršnega fizikalnega ozadja trdi nekdo tukaj. Ha se pravi je to treba odkriti, verjetno ne z metodo lesenih vrat.
Palice, ja saj res govorite o lesu ki ne raste več, tam pa mojega magnetizma ni več.
Lepo noč

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Brez zamere, Celica, ampak na podlagi tvojih postov mislim, da ti magnetizem ni prav nič jasen.
Če dobra znanost v znanih okoliščinah izključuje možnost nekega pojava, to zate pomeni, da ga je treba šele odkriti? Zdi se mi, da se vrtiš v začaranem krogu.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Gre za metodo postrani tečajev (po domače pantov). Pri asimetričnem telesu z velikim vztrajnostnim momentom (vrata, okna ...) že majhna odstopanje osi od navpičnice povzroči, da ta hitro zaniha v ravnovesno lego. To je lega z najmanjšo energijo.
Nobene H20 s skrivljenimi obešalniki!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:Saj veste, magnetizem, tam sem tudi jaz.
Všeč mi je pisanje Maverica, ki pravi da je to preizkusil in prav to je bistvo razvoja.
So "preizkusi" in preizkusi. Vedno pa lahko "preizkuse" podvržemo strogi znanstveni presoji. "Preizkuševalce", ki bi jo uspešno prestali, celo čakajo velike nagrade (recimo Randijev Million Dollar Challenge).
Za tem ni nikakršnega fizikalnega ozadja trdi nekdo tukaj. Ha se pravi je to treba odkriti, verjetno ne z metodo lesenih vrat.
Kaj pa če ni ničesar za odkriti in bajaništvo ravno tako nima fizikalnega ozadja kot recimo astrologija? V tem primeru ne bi pomagala ne "metoda lesenih vrat", ne "metoda celičinega magnetizma".

Palice, ja saj res govorite o lesu ki ne raste več, tam pa mojega magnetizma ni več.
Toda ne glede na to, ali je L palica lesena, ali kovinska, jo lahko goljufi (in ti prav lepo izkoriščajo fizikalne zakonitosti - tako kot je opisal NIKKI) premikajo. Če uspejo s tem koga prepričati, da so za to odgovorne obskurne sile, je to samo dokaz, da so uspešni šarlatani, nikakor pa ne razlagalci narave.

P.S. S fizikalnim ozadjem, ki naj bi pojasnjevalo te pojave, sem ves čas imel v mislih mehanizme, ki delujejo na sistem bajanica/palica - človek. Zavestne ali nezavestne oz. namerne ali nenamerne vplive človeka na bajanico/palico sem torej ves čas izključeval.

mirtelo
Prispevkov: 138
Pridružen: 20.4.2004 8:25

Odgovor Napisal/-a mirtelo »

Palice, balajica ali nihalce isti princip.
Pri palicah ali L-antenah, kot jih poimenujejo gre za to, da če jih drižimo zelo narahlo in roki malenkost nagnemo v eno ali drugo stran, se palice odpirajo ali zapirajo.
Pri nihalcu opazujemo nihanje, ki lahko spremijnja smer glede na vodenje roke.
Prav tako deluje tudi bajalica, ki naj bi bila enoletna rogovila, olupljena (da je bolj spolzka), ki ko jo napnemo in hodimo kot iskalci vode ali zlata, ko pridemo na točko, kjer je iskana stvar pod nami, se obrne odebeljen konec, ki ga ne držimo v roki gor ali dol. Kakor se pač vprašamo.
Vse te tri priprave ne delujejo, če jih vpnemo v držalo, ki zagotavlja enake pogoje(je neodvisno od našega premikanja naklona rok).
Razlagajo pa "strokovnjaki" to stvar tako, da smo nekdaj imeli čut, kot ga imajo še dandanes živali kot psi, mačke, podgane, ki začutijo potres, ali zgradbo ki se bo kmalu zrušila, ali metan v rudnikih in bežijo pred eksplozijo. Zdaj tega čuta nimamo vsi, nekateri pa ga imajo toliko, da lahko prek teh pripomočkov krmilijo te naprave, ki pokažejo odgovor na želeno.
Napravi poskus:
"vzemi dve varilni žici debeline okoli 2mm in jo oblikuj v obliko črke L. Rahlo primi za krajše krake žice, ki jih držiš navpično, tako, da daljši stojijo vzporedno obrnjeni naprej. Pesti drži v višini bokov. Nekdo naj ti pod enega od 10.tih jogurtovih lončkov skrije en kovanec in lončke razvrsti po sobi. Hodi tako, da boš poskusil nad vsakim lončkom svojo "sposobnost". Če se daljša konca prekrižata pomeni, da je pod tem lončkom kovanec. Če ti uspe nekajkrat zaporedoma, lahko pričneš z novo dejavostjo: odkrivanja nezaznavnih stvari, kot so lahko tudi defekti na ceveh, nahajališča dragih kovin, nafte, ugotavljanje, kje naj kriminalisti iščejo pogrešane osebe-delaj nad zemljevidom.......
VELIKO USPEHA
Morda poskusi tudi številke lota in ne bo ti treba več hoditi v službo :roll:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Humbug! :twisted:

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Benti to še pa nisem probal, grem kar na delo!

Ampak zadeva z L antenami mi je res fascinantna morate probati! Ker pri bajalici res ti vrtiš zadevo in sam že v naprej veš odgovor, pri teh antenah pa odgovora ne veš kje je voda in se ti palici nekje zapreta skupaj brez, da bi ti kaj posredoval (najbrž potem res nevede spremeniš naklon) ampak tega si niti ne želiš.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Naj me vrag pocitra!
Izgubil sem svoje nadnaravne sposobnosti ali pa bakrene žice niso dovolj dobre:). Sem naredil en poizkus in zadeva ne deluje. Pa prav dobro se spominjam, da je delovala ko sem bil še otrok.

Hm, očitno sem takrat bil še bolj odprte glave.

Nič šibam v Conrad kupit detektor kovin, s tistim bom prej našel kaj pametnega pod zemljo. Sem pa videl ljudi kako so zjutraj s tistimi zadevami hodili po peščeni plaži na morju. Očitno lahko nabereš tam pravi mali zaklad, ko ljudje nosijo kovance po žepih, hehe.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet najprej se poglobi v medicino in naštudiraj magnetno resonanco in ultrazvok, potem ti bo mogoče kaj jasno kako deluje človeško telo.

NIKKIja sploh ne bom komentirov ker je še vedno pri leseni metodi.

shrink se strinjam o preizkusih, vsaj veš kje si.Se ne ukvarjam z iskanjem vode ker nimam potrebe, po drugi strani se mi pa zdi smešno da bi po vrtu taval z tistimi palicami, vendar sem bil priča iskanju vodovodne napeljave katera je bila uspešna in to z omenjenimi palicami, čeprav danes že obstajajo instrumenti.To špila pol pa metoda gor ali dol.Veš da me mika tisti miljon, koga pa ne, toda napoved
potresa ni pravi naslov - škoda, pa tolk bi rabu tisti miljon.Astrologija - ne vem če ti je jasno kaj obravnava, kar jaz vem nima veze pri iskanju vode pod zemljo, ali pač, ne vem zakaj jo omenjaš.Se spomnim ene dibate o neskončnosti in precej podobnega je tudi v astrologiji.O teh stvareh lahko debatiramo samo je škoda časa ker je neplodno,nerealno,konc koncev se pa tudi preizkusiti ne da.Ja zopet si pri leseni palici, sej ne veš kaj bi rad povedal. Kot sem že napisal sem bil priča temu poizkusu in ko je bager na tistem mestu prišel do cevi je za mene stvar opravljena 100%, pol pa če je CENZURA ali pa kaj bolj prijetnejšega.

Ne vem zakj se sedaj nekateri izmikate temu, da se stvar rešuje na znanstven način, saj dokazi obstajajo. Aha pomanjkanje znanja to bo to.

Maveric sedaj so v modi lesene.Detektor za kovance sem pa dal kar v čevlje, tako da vidim še kaj drugega.No tolk za info magnet naših prejšnih kovancev ni prijel sedanje pa, pa še vrednost je večja.Prime pa 1 cent,2 centa,5 centov sploh ni problem,10 centov ne prime,20 tudi ne,1euro bolj nežno,kovanec za 2 eura pa nimam da bi jih probal pa drugič.
Lp

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Jedrsko magnetno resonanco sem že (še) študira-l(m), ultrazvok pa ni posebna umetnost. Ocenjujem, da se s tem ne bi prav nič naučil o človekovem telesu. Govoriš namreč o metodah, ne o vedenju. Medicina pa s fizikalnega stališča ni posebej inovativna, če misliš, da bom izvedel kaj več o dinamiki "človeškega" atoma, kot bi mu ti najbrž rekel.
Drugače pa, Celica, povej svojo teorijo. Prepričan sem, da vključuje magnetno energijo, naravne ploskve, simetrijo in kanček miselnega poskusa ....

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet dobrojutro evo raziskujemo v zgodnjih jutranjih urah. Kot pravim me iskanje vode ne zanima in s tem tudi teorije.
Se mogoče vidiva v Neku, da katero rečeva.
Lp

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:Astrologija - ne vem če ti je jasno kaj obravnava, kar jaz vem nima veze pri iskanju vode pod zemljo, ali pač, ne vem zakaj jo omenjaš.Se spomnim ene dibate o neskončnosti in precej podobnega je tudi v astrologiji.
Sem mislil, da ti bo jasno, zakaj jo omenjam, ampak očitno ti ne "kapne". No, da ti pomagam: Astrologijo omenjam v kontekstu z bajaništvom zato, ker oboje njihovi izvajalci razlagajo s fenomeni/mehanizmi, katerim znanost oporeka oz. jih ne priznava.
O teh stvareh lahko debatiramo samo je škoda časa ker je neplodno,nerealno,konc koncev se pa tudi preizkusiti ne da.
Vsako stvar se da preizkusiti, samo kaj, ko se šarlatani ob neuspehu na preizkusu izgovarjajo na vse mogoče. "Excuses, Excuses", bi rekel Randi.
Ja zopet si pri leseni palici, sej ne veš kaj bi rad povedal.
Pa si v to popolnoma prepričan? Nebuloznost ni ravno moja vrlina, vemo pa, kdo je glede tega na tem forumu neprekosljiv. :lol:
Kot sem že napisal sem bil priča temu poizkusu in ko je bager na tistem mestu prišel do cevi je za mene stvar opravljena 100%, pol pa če je CENZURA ali pa kaj bolj prijetnejšega.
Tudi slepa kura včasih zrno najde.
Ne vem zakj se sedaj nekateri izmikate temu, da se stvar rešuje na znanstven način, saj dokazi obstajajo.
Bajaništvo se je že reševalo na znanstven način in analize rezultatov eksperimentov kažejo, da ni na tem ničesar otipljivega.
Aha pomanjkanje znanja to bo to.
Le čevlje sodi naj kopitar!

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Shrink je nepopustljiv, hehe! Samo hard evidence:).

Šibam naredit eno drugo debato ( viewtopic.php?p=20065#20065 ), ko sm se glih spomnal ampak je za v X debato. Hm, mogoče bi tudi ta tja sodla, če ne upoštevamo detektorjev kovin.

Odgovori