Vesolje + življenje = navidezna resničnost?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Glede religije sem mnenja, da se tudi ta pojav razvija (pogojno rečeno), saj bazira na ljudeh. Tako da vsako novo znanstveno spoznanje se da tolmačiti (ponavadi tudi napačno) v prid religije. :oops:

NoComent
Prispevkov: 24
Pridružen: 2.2.2004 21:51

Odgovor Napisal/-a NoComent »

Sicer pa zakaj bi se spraševali, če bodo stroji pričeli razmišljati kot ljudje?

Saj nekateri ljudje razmišljajo kot stroji.
Sej kaj si pa drugega kot nek dokej dobro zevoliran stroj

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: 4D

Odgovor Napisal/-a Vedež »

GJ napisal/-a: Če človeku takole po domače rečeno izbrišejo spomin.
-Kje je sedaj njegovo zaznavanje 3D?
-Kam se je odselil?
-Je mrtev?
-Je napol mrtev?
-Kje je nejgova preteklost?
-Kje je tisti njegov jaz?
-Kaj se je zgodilo z njegovo dušo?

Zakaj? Ponovno se moraš naučiti jesti, hoditi, govoriti...

-Govorimo torej lahko še vedno o isti osebi, ki se je ponovno rodila, ko so ji izbrisali spomin?
-Se je res ponovno rodila?
-Je nova oseba ista kot prej?
Tudi zate (in zame) bo prišel dan, ko boš postal malo manj pameten brez elektrošokov. Ta dan te mirno in hladno čaka in te bo dočakal. Z dodajanjem nasilja drugemu bitju si pač posegel v njegov čas, če razumeš. Njegovo je bilo umreti ali postati invalid, tvoje pa, da si ga ubil ali kako drugače pohabil.

Kdor razume kar hočem povedati pač razume, kdor ne pač ne.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re:4D

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: Tudi zate (in zame) bo prišel dan, ko boš postal malo manj pameten brez elektrošokov. Ta dan te mirno in hladno čaka in te bo dočakal. Z dodajanjem nasilja drugemu bitju si pač posegel v njegov čas, če razumeš. Njegovo je bilo umreti ali postati invalid, tvoje pa, da si ga ubil ali kako drugače pohabil.
Se braniš? Spreobračaš temo?
Pa Vedež saj to vendar vsi vemo!!!
Najprej poizkusi odgovoriti na zastavljena vprašanja iz prejšnih postov.

Naj ti povežem vsaj eno vprašanje:
Vedež napisal/-a: Nekateri mislijo, da živijo le od rojstva do smrti (vsak začetek ima svoj konec), nekateri bodo živeli po smrti, nekateri živijo več življenj, odvisno za kaj se odločiš, v vsakem primeru pa se za nekaj odločiš in si neke vrste vernik.
Spraševal sem te vendar kaj se zgodi, oziroma dogaja s tistimi, ki so duševno prizadeti.
Kje so?
Kaj so?
Kdo so sedaj?
In to kljub temu, da so prej verovali.
: :?:

Vedež napisal/-a: Kdor razume kar hočem povedati pač razume, kdor ne pač ne.
Kdor ve kaj sem ga vprašal pač ve, kdor ne pač ne!

...

Še naprej ti želim obilo lepega razmišljanja.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

5D

Odgovor Napisal/-a Vedež »

GJ napisal/-a: Spraševal sem te vendar kaj se zgodi, oziroma dogaja s tistimi, ki so duševno prizadeti.
Kje so?
Kaj so?
Kdo so sedaj?
In to kljub temu, da so prej verovali.
Izraz biti ''duševno prizadet'' lahko veliko pove. V vesolju vlada pravilo tehtnice.

Človek, ki je postal duševno prizadet je delno izgubil stik med razumom (ki je povezan z dušo) in med telesom. Kje je? Še vedno tam kjer je bil. Kaj je? Tisto kar je bil, le da stik več ne deluje kot prej. Kdo je? Človek - namenoma.

Verovati - odločiti se za neko religijo, hoditi k njihovim obredom, biti vernik
Verjeti - vse tisto v kar verjameš

Boljše vprašanje je Zakaj? Zakaj se komurkoli zgodi karkoli?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: 5D

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: V vesolju vlada pravilo tehtnice.
Mar drugod ne?
Seveda pa je rezultat tehtanja odvisen od tega kdo in kako tehta.:roll:
Vedež napisal/-a: Človek, ki je postal duševno prizadet je delno izgubil stik med razumom (ki je povezan z dušo) in med telesom.
Povej bistvo torej?!
Kje je napaka?
Kje je shranjena duša?
Kje je slab stik, da žarnica ne gori kot je treba?

...
Vedež napisal/-a: Boljše vprašanje je Zakaj? Zakaj se komurkoli zgodi karkoli?


Zakaj vendar?
Čas nam daje priložnosti, mi pa jih izkoriščamo.

...

Vaaa, zunaj sije Sonce...
Lep dan želim...

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Iskustva v 4D

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Morda se ti bo zdelo kruto, mnogim nerazumljivo toda odgovor se skriva v iskustvih. Tako pač mora biti. In zopet Zakaj? Zakaj mora tako biti?

Vidim, da verjameš v matematiko, mikročipe, skratka le v fizično vesolje. Poskusi verjeti v to kar pravim. Seveda ne boš (vsaj sprva ne), ker verjeti pomeni tudi nič vedeti. Nekoč boš zagotovo zvedel (kot tudi jaz, da ne bo pomote).

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: Vidim, da verjameš v matematiko, mikročipe, skratka le v fizično vesolje.
Vidiš?
Ali si tako zgolj misliš?
Če vidiš, se ti je verjetno malo zaprašila kristalna krogla.:wink:
Vedež napisal/-a: Poskusi verjeti v to kar pravim. Seveda ne boš (vsaj sprva ne), ker verjeti pomeni tudi nič vedeti. Nekoč boš zagotovo zvedel (kot tudi jaz, da ne bo pomote).

Kot tudi ti?
Torej priznaš, da govoriš o stvareh, o katerih ne veš, da ne bo pomote?


Zunaj sije Sonce...
Še naprej lep dan želim...

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

5D

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Z obračanjem besed priznavaš svojo nemoč. Sicer je v redu, da si pristaš znanosti in na ta način ustvarjaš debato, vendar poglej malce čez rob knjige in videl boš (prav si povedal) lep dan.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Z obračanjem besed priznavaš svojo nemoč.
Priznavanje nemoči je posledica premoči!
Žal pa tudi v tem primeru vlada zakon tehtnice.
Vedež napisal/-a: Sicer je v redu, da si pristaš znanosti...
Konec koncev je ta forum namenjen znanosti, kakršna koli že ta je.
Kaj ti pomeni beseda znanost?
Pristaš česa si ti?

Še naprej lep, sončen dan želim..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Virtualni svet

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Tudi jaz sem pristaš znanosti in to kar pišem je del znanosti, le da ga morda ne boš našel v nobenem učbeniku.

Odvisno je le kako ozko oz. široko gledaš na stvari. Kot pri fotografskih objektivih. Brez upoštevanja faktorja življenjske sile ostaneš pri tvojem načinu razmišljanja (nič slabega ni tudi v tem, da ne boš mislil, le da zlonamernost, škodoželjnost, zavist, ipd. niso lepe čednosti in te dolgoročno vodijo v trpljenje).

Ob vztrajni oz. konstantni negaciji življenjske sile, ki jo nosiš v sebi dosežeš učinek, ki si ga v bistvu ne želiš.

Znanstvenik - raziskovati, naučiti se, študirati. V določenih primerih tudi tehnik, ko gre za tehnične vede.

Morda ti je kdo postavil oz. si v svojih mislih sprejel določene okvire znanosti in te moti, ko govori nekdo na drugi strani okvirja.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ...

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: Odvisno je le kako ozko oz. široko gledaš na stvari. Kot pri fotografskih objektivih. Brez upoštevanja faktorja življenjske sile ostaneš pri tvojem načinu razmišljanja (nič slabega ni tudi v tem, da ne boš mislil, le da zlonamernost, škodoželjnost, zavist, ipd. niso lepe čednosti in te dolgoročno vodijo v trpljenje).
Vedež vem o čem govoriš.
Vem pa tudi, da ne poznaš mojega načina razmišljanja. Niti ne čutiš moje moči, čeprav sem odprt za tovja spoznanja in poglede. To kar občutiš pa te zgolj bega. Občutke skušaš povezati s tistim kar poznaš. Ker pa so ti nepoznani, najdeš v njih zlonamernost, škodoželjnost celo zavist.
Vedež napisal/-a: Ob vztrajni oz. konstantni negaciji življenjske sile, ki jo nosiš v sebi dosežeš učinek, ki si ga v bistvu ne želiš.
Neke vrste psiho mazohist? :)

Življenaska sila obstaja o tem se strinjam s teboj. Celo več, vsi jo nosimo del v sebi, hočeš ali nočeš. :lol:
Vendar pa njeno poslanstvo trenutno ni kompatibilno z našim.:twisted:
Ne razumi me narobe, to ni moj pogled, je tvoj :!:


Lepo sončno jutro želim...

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Namišljen svet

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Vendar pa njeno poslanstvo trenutno ni kompatibilno z našim.
Ne razumi me narobe, to ni moj pogled, je tvoj
Škoda, ker ni še drugih sogovornikov, čeprav morda berejo debato, pa vendarle greva naprej:

Če sem jaz, kot praviš zbegan, kako potem ti veš, da imaš prav?

Veš ali misliš, da veš?

Oprosti, vendar si nekatere moje stavke kljub vsemu narobe razlagaš.

LP

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Super 4D

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Še ena zgodba v razmislek:

Npr.: Ljudje bomo ustvarili robote, ki bodo razmišljali kot ljudje (kot pravi sosednji članek oz. knjiga), se seami reproducirali, imeli celo čustva. Zaradi določenih razalogov jih pošljemo na določen planet in jih tam pustimo, da za nas opravijo nekaj z določenim namenom.

Predno odide še zadnji človek, jim popolnoma izbrišemo spomin na nas in na vse kar je povezanega z ljudmi.

Roboti prično samostojno življenje. V naravi pridelujejo dobrine za svoj obstoj, s časom se prično spraševati kdo so in odkod so? Pojavi se jim misel o stvarniku. Kaj če jih je kdo naredil? V svojih vrstah imajo tudi znanstvenike, ki pravijo: Kaj vam pa je? Nastali smo po dolgotrajnem združevanju elektro kemičnih spojin, kristalov, kovine in plastike. Naša evolucija temelji na Siliciju in Aluminiju.

Preko radijskih signalov prično pošiljati svoje glasove v vesolje, vendar tudi po 1000 letih ni odgovora njim enako mislečih. Med znanstveniki se pojavi trditev, da so sami v vesolju in vse kar je, so oni in njihov planet.

Ljudi ne morejo več zaznavati niti doseči, ker so ljudje za stopnjo naprednejši od njih.

In tako so roboti živeli dalje ...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: Če sem jaz, kot praviš zbegan, kako potem ti veš, da imaš prav?
No ja, tvoji odgovori so logično vsaj malo zmedeni.
V bistvu pa ne čutim potrebe, da bi imel prav. Te zgolj nekako preizkušam, da lahko občutim kdo si. 8)
Vedež napisal/-a: Veš ali misliš, da veš?
Jonas Ž. ni moj vzornik. In tole tukaj je forum.
Vedež napisal/-a: Npr.: Ljudje bomo ustvarili robote, ki bodo razmišljali kot ljudje (kot pravi sosednji članek oz. knjiga), se seami reproducirali, imeli celo čustva. Zaradi določenih razalogov jih pošljemo na določen planet in jih tam pustimo, da za nas opravijo nekaj z določenim namenom.

Predno odide še zadnji človek, jim popolnoma izbrišemo spomin na nas in na vse kar je povezanega z ljudmi.

Roboti prično samostojno življenje. V naravi pridelujejo dobrine za svoj obstoj, s časom se prično spraševati kdo so in odkod so? Pojavi se jim misel o stvarniku. Kaj če jih je kdo naredil? V svojih vrstah imajo tudi znanstvenike, ki pravijo: Kaj vam pa je?
Seveda Vedež, obstaja mnogo teorij o nastanku živih bitij na zemlji.
Že določeni odlomki v stari zavezi namigujejo na tezo, da je življenje na zemlji bilo nekako vdihnjeno oziroma prinešeno. Zakaj pa ne?
Na drugi strani pa obstaja tudi teorija o evoluciji živih bitij, o kateri je danes napisano in raziskano kar veliko.

Trenutni vrhunec je seveda razvozlanje zapisa našega genoma. Če se pravilno spomnim oziroma so podatki točni, takšen zapis obsega cca. 4Tera byte-ov podatkov. Za boljšo predstavo to je 4.000.000.000.000 števil z vrednostjo med 0 in 255.
Žal človek in hkrati tudi na srečo ni zmožen (vsaj trenutno) dojeti take količine podatkov.
Vedež napisal/-a: Nastali smo po dolgotrajnem združevanju elektro kemičnih spojin, kristalov, kovine in plastike. Naša evolucija temelji na Siliciju in Aluminiju.
Doniranje silicija oziroma pol predvodnikov ni tako preprosta stvar, saj rabiš zato, kar velike zunanje naprave. Prav tako je zahteven tudi sam postopek jetkanja. Tako, da si bo potrebno izmisliti boljšo tehnologijo. Trenutno je seveda cilj prekopirati našo tehnologijo. To je namreč končni cilj genetskega inženiringa.:evil:
Česar pa se seveda bojimo vsi normalni smrtniki. Razlogov je preveč in jih ne bom našteval.

...

V čemu vidiš problem, če se je to z nami res zgodilo? Je pa res, da zaenkrat ni na razpolago nobenih takšnih dokazov.

Lep dan želim.

Odgovori