Izguba magnetnega polja zemlje

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet

Ja ja elektromagnetna , zakaj pa je potem toliko mazačev ko to merijo. Elektromagnetna valovanja se lahko izmerijo, vendar tega še nisem videl uradno.
O čem naj bi razpravljali ? Še enkrat preberi.
elektromagnetno valovanje - v mislih sem imel vso tehnologijo.
Kot izgleda je magnetna resonanca zemlje kar trd oreh.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Merjenje elektromagnetnega valovanja ni tako težko. Merilniki radijskega valovanja so antene (recimo dipolne) - priključiš jih na osciloskop in vidiš, kako se spreminja jakost električnega polja (napetost na dipolu). Če veš, kako naj bi izgledalo valovanje, lahko z učinki (morda s segrevanjem, fotoučinki, uklonom ipd.) pravtako izveš o amplitudi vektorja E in tudi vektorja B.
O čem naj bi razpravljali ? Še enkrat preberi.
Sem prebral, pa še ne razumem, ker ne uporabljaš terminologije, ki ustreza določenemu območju. Tu je pač potrebna. Rad bi straightforward vprašanje. Če bi rad meril magnetno polje Zemlje, se lahko pogovarjamo recimo o Hallovi sondi. Če bi rad meril tokove v jedru zemlje, pa ne morem pomagati.
elektromagnetno valovanje - v mislih sem imel vso tehnologijo.
Tehnologija in tehnološki postopki ne bodo trpeli, razen oprema v najobčutljivejših laboratorijih, ki je še posebej dovzetna na spremembe magnetnega polja (v nekem laboratoriju sem videl, da imajo v ta namen debele mehkoželezne škatlice, v katerih delajo poskuse, da ukrotijo magnetno polje.)

Kaj pravzaprav je resonančno polje? - bodi bolj natančen.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Če pogledamo po tolikih dneh odgovore na moje vprašanje
Zanima me kaj bi se zgodilo,če bi zemlja izgubila magnetno polje.
Vidim, da je samo eden :

Kompasi nebi več delovali
Zdej pa zares: bli bi na udaru sončevega vetra, pred katerim nas sedaj brani magnetosfera, nebi blo več auror, pa še en kup drugih stvari, za katere ne vem(se nisem nikoli spraševal tega), sicer pa se magnetno polje stalno "šibi"(razpolovilna doba okoli 1500 let).


Verjetno zemlja ne bo izgubila magnetnega polja,zanesljivo bo pa imela drugačno sestavo kot jo ima sedaj.Če že ni toliko odgovorov na prvo vprašanje, kaj pa če dodam zadnji stavek.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:54, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Glede na to, da že dolgo časa več ne uporabljamo zgolj kompasov za določitev "smeri neba", življenje ne bo prikrajšano.
Mislim, da magnetosfera in magnetno polje Zemlje kot posledica notranjih tokov nista eno in isto. O tem ne vem veliko, zato ne bom praznih razdiral. Na kvarkadabri je en članek o tem http://www.kvarkadabra.net/article.php/aurora-borealis. Se pa strinjam, da bodo spremembe magnetnega polja vplivale na razne "kozmične" delce, kar ima za posledico tudi bolj občutljive efekte (laboratorijske, če ne drugega).

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Bomo pri izgubi magnetnega polja zemlje, ali pri menjavi polj, še imeli električno energijo?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

kdaj se pa bosta polja zamenjala??? ne še tako hmalu, ne?? in do takrat bodo sigurno ugotovili rešitev za to

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celica, magnetno polje Zemlje nima nobene direktne veze s tem, ali bomo ali ne bomo imeli električne energije. Elektrarne bodo delale naprej, če to misliš.

Uporabniški avatar
Cuzo
Prispevkov: 35
Pridružen: 3.2.2007 22:38
Kraj: in a galaxy far, far away...

Odgovor Napisal/-a Cuzo »

magnetno polje zemlje se obrača relativno hitro, glede na druge procese v vesolju. Obrne se na nekaj 10k let. Do zdej naši predniki, živali niso trpele, tk da u bistvu ne rabmo pogruntat kšne "rešitve".

Celica ti maš pa kr zlo nejasne predstave o fiziki naspljoh, preštudiri en srednješolski (al pa osnovnošolski) učbenik da dubiš mau filinga za stvari

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Cuzo najprej se nauči pisat, potem bova pa kakšno rekla.
Lp.

Uporabniški avatar
Cuzo
Prispevkov: 35
Pridružen: 3.2.2007 22:38
Kraj: in a galaxy far, far away...

Odgovor Napisal/-a Cuzo »

bom uzeu en pravopis u roke koj ko boš ti eno fizko :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

:D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ok, pa mi povej en naslov knjige v kateri fizika obravnava človeka.
Lp

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Richard Feynman in drugi: The Feynman Lectures on Physics.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Cuzo napisal/-a:bom uzeu en pravopis u roke koj ko boš ti eno fizko :wink:
:P :P

Sicer pa ja, kot pravi ZdravaPamet(če ti zdrava pamet nekaj narekuje pol bo že nekaj na temu :D ), "Fajnmen" je marsikaj razložil, tokom svojega življenja(sicer ne morem trditi, da sem prebral vse, pa tudi večine ne).

Če bi imel kdaj možnost srečati nekoga, živega ali mrtvega(pustimo sedaj to, da to ni možno, recimo), bi bil ravno Feynman tisti s katerim bi se rad srečal in spil pivo ali dve. Pa še btw: ravno danes sem ga zamenjal(avatar), z dvojčicami :D (tudi Rič bi raje to gledal kot pa sebe).

Odgovori