Izguba magnetnega polja zemlje

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

sstone tole je dober stavek
če ti zdrava pamet nekaj narekuje pol bo že nekaj na temu.
Kot pravi Feynman za razmišljanje potrebuješ čas, brez nekih obveznosti in ne vem kaj, s tem se strinjam 100%, čim te neki preganja oz moreš nekaj delat enostavno ne moreš razmišljat tako kot je treba, je že res da delo krepi telo in duha, vendar razmišljanju škoduje.
Domišljija je bolj pomembna od znanja. - ALBERT EINSTEIN
Vendar bom kljub temu prebral - Richard Feynman in drugi: The Feynman Lectures on Physics. Kot mi priporoča Zdrava Pamet.
Teško pa verjamem, da je opis ali razlaga v enih od takih knjig, mojega dela, res pa je, da bom lažje razlagal s strokovnimi izrazi. Bolj pri srcu mi je način dela Feynmana, zato je vprašanje če se bom kaj poboljšal. Taki pač smo, še sreča da majhno število, drugače bi bila prava zmeda.
Vsa znanost izhaja iz narave zemlje ali vesolja, zato kaj novega verjetno ne bomo odkrili. S pravimi metodami pa verjetno razlago dosedaj nerazumljeno. Pri tem lahko pomaga znanje, ni pa vedno tako, včasih to znanje lahko v znanosti precej zavede saj je težko ločiti znanje od nekega dela v katerem ne moreš uporabit obstoječega znanja. Dostikrat je le narava tisto v kateri potrjuješ svoje delo. Zavedati se moramo da tako človek kot Zemlja in vesolje ni stroj in se zaradi tega vedno spreminjajo parametri. Primerljivost rezultatov so tako včasih lahko v velikih odstopanjih. Močnejši ali izrazitejši so pojavi v naravi, težje jih je vrednotiti, ker za njih veljajo drugačne reference. Tu ne govorim o osnovnih pojmih fizike, čeprav se bomo počasi začeli vpraševati je še to tisto kar bi moralo biti. Ok to so moji pogledi čeprav se razlikujejo od trenutnega znanja in ni potrebno komentarjev, ker tako veste da me težko premaknete kam drugam. Bom pa prebral knjigo, ker mi je njegov način dela všeč.
Lep pozdrav in hvala za nasvet.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:Ok, pa mi povej en naslov knjige v kateri fizika obravnava človeka.
Lp
Kaj pa knjiga, v kateri medicina obravnava kozmične pojave? Bi ti bila ta ljubša? Kaj pa kuharska knjiga z navodili za menjavo svečk v avtomobilu?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ja ene trije ste tukaj na forumu ki v glavnem znate samo žalit in kritizirat, nič pa konkretnega. Oglej si malo svoje poste in preberi kodex.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Moderator - ne vem če imam pravico zahtevati odstranitev teme, predlagam pa da se odstrani, ker je neproduktivna.
LP.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

Ok, pa mi povej en naslov knjige v kateri fizika obravnava človeka.
Lp
http://video.google.com/videosearch?q=p ... sell&hl=en

sicer video, obstajajo pa tudi knjige (ena je npr. o možganih)
lp

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:55, skupaj popravljeno 1 krat.

dajanchi
Prispevkov: 1
Pridružen: 28.3.2008 18:23

Re: Izguba magnetnega polja zemlje

Odgovor Napisal/-a dajanchi »

hei!mene neki zanima. Jst morm narest seminarsko "elektromagnetno polje zemlje" a kdo ve kje bi lahko dobila kakšen dober material za narest to seminarsko??

Hvala!


Odgovori